Şimdi Ara

Fenerbahçe Basketbol | Kobe Bryant 8 - 24 | 2020 Sezonu Euroleague-TBL | Türkiye Kupası Şampiyonu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
75.806
Cevap
215
Favori
1.685.870
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Basketbol >> Fenerbahçe Basketbol | Kobe Bryant 8 - 24 | 2020 Sezonu Euroleague-TBL | Türkiye Kupası Şampiyonu !
Giriş
    8510 Mesaj
    Vesejly ile Datome yetişemesse geçmiş olsun..
    |
    |
    Daha önce Vesely olmadan çok oynadık ama Kalinic ve Datome bir çok pozisyonda oynadığı için bu 2 oyuncuyu daha çok ararız. Dolayısıyla en olgun, oturmuş ve başarılı sezonumuza sakatlıkların denk gelmesi büyük şansızlık. Cska kupayı alır.
    |
    |
    Bu kadar çok ciddi sakatlık varsa final four için çok da ümitli olmamak gerek. Diyecek bir şey bulamıyorum yani ne cenabet sezonmuş arkadaş yeni eski tüm oyuncular sakat hem de sezonun en kritik zamanında, bütün sezon çabala uğraş, en hazır olunması gereken zamanda en kritik oyuncuların biri değil hepsi sakatlansın. Yönetim fb bekonun sağlık ekibini gözden geçirsin bir anormallik var. Özellikle lauvernge konusunda bu adama ne oldu açıklasınlar tyler da son durum ne hic kimsenin bilgisi yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |

|
    |
    |
    |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
  • Binbaşı
    1211 Mesaj
    Obradovic’e sormak lazım Datome,Vesely,Joffrey ve Kalinic’i tırt Türkiye ligimizde oynatarak yorgunluklarından dolayı zorlamalardan sakatlamaya değdi mi ? Arkadaşlar Avrupa’nın en iyi koçu Obradovic kendisini ben de çok seviyorum biliyorsunuzdur . Ama Allah aşkına tırt ligimizde bu oyuncuları oynatmaya gerek yok yok bunu bu adam bunları nasıl düşünemiyor gerçekten delireceğim . Tek aklıma gelen aşırı hırsından her maçı kazanmak istemesinden bunu yapıyor diye düşünüyorum bu da bize çok fazla zarar veriyor düzgün düşünebilmek lazım . Fazla maç Kaybedelim Türkiye liginden gidelim playofftan 8 den girelim ne olacak ana hedef Euroleague oraya sakatsız tam girmemiz gerekiyor . Bu kadro Türkiye ligi için kurulmadı Euroleague şampiyonluğu için kuruldu . Ben şahsen Türkiye ligini dahi izlemiyorum orada Efes dışında rakibimiz yok . Efes ile ev sahibi olmasakta sorun değil taraftarımız her türlü desteği getirir getiremese bile her türlü bir maç çalıp o seri evimize gelir . Euroleague şampiyonu olamadığımız her yıl bizi üzer . Bizim için ana kupa Euroleague’dir Türkiye Ligi 2. Planda olmalıdır . Yani diyecek laf bulamıyorum İnşallah Euroleague’de bir şekilde şampiyon oluruz da tepkiler Obradovic’e dönmez .

• Yarbay
    11152 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Obradovic’e sormak lazım Datome,Vesely,Joffrey ve Kalinic’i tırt Türkiye ligimizde oynatarak yorgunluklarından dolayı zorlamalardan sakatlamaya değdi mi ? Arkadaşlar Avrupa’nın en iyi koçu Obradovic kendisini ben de çok seviyorum biliyorsunuzdur . Ama Allah aşkına tırt ligimizde bu oyuncuları oynatmaya gerek yok yok bunu bu adam bunları nasıl düşünemiyor gerçekten delireceğim . Tek aklıma gelen aşırı hırsından her maçı kazanmak istemesinden bunu yapıyor diye düşünüyorum bu da bize çok fazla zarar veriyor düzgün düşünebilmek lazım . Fazla maç Kaybedelim Türkiye liginden gidelim playofftan 8 den girelim ne olacak ana hedef Euroleague oraya sakatsız tam girmemiz gerekiyor . Bu kadro Türkiye ligi için kurulmadı Euroleague şampiyonluğu için kuruldu . Ben şahsen Türkiye ligini dahi izlemiyorum orada Efes dışında rakibimiz yok . Efes ile ev sahibi olmasakta sorun değil taraftarımız her türlü desteği getirir getiremese bile her türlü bir maç çalıp o seri evimize gelir . Euroleague şampiyonu olamadığımız her yıl bizi üzer . Bizim için ana kupa Euroleague’dir Türkiye Ligi 2. Planda olmalıdır . Yani diyecek laf bulamıyorum İnşallah Euroleague’de bir şekilde şampiyon oluruz da tepkiler Obradovic’e dönmez .
    bence ligde o oyuncuları oynatmasının sebebi oturmuş bir kadromuzun olmaması ve obranın hep farklı taktikler vs deneyerek oyuncuları test etmesinden dolayı.

• Binbaşı
    1211 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

bence ligde o oyuncuları oynatmasının sebebi oturmuş bir kadromuzun olmaması ve obranın hep farklı taktikler vs deneyerek oyuncuları test etmesinden dolayı.

Alıntıları Göster
    3 senedir bu oyuncular beraberler bir Joffrey yeni katıldı geri kalanlar 3 senedir oturmadıysa ne zaman oturacak ? Bunun hiçbir izahı olamaz eğer ki yeni kadro olsa anlarım ama bu kadro 3 senedir beraber , sakatlanan oyuncularımız 3 senedir takımda olan oyuncularımız . Barış Hersek 3 senedir takımımızda elemanı Türkiye liginde bile oynatmıyor . Eğer ki bu adam Türkiye Liginde bile oynayamıyorsa kadromuzu 3 senedir neden işgal ediyor ? Aynı şekilde yaşı genç olan 22 yaşındaki Egehan Arna millet o yaşta NBA’de ilk 5 çıkıyor bizim bu oyuncu zayıf ligimizde oynatılmıyor veya oynayamıyor .

• Yarbay
    4003 Mesaj
    hocam size hak veriyorum ama şunları göz önünde bulundurmak gerek

1- bu takımın en büyük hedefi olmasa da hedeflerinden biri de tbl.
    2- tüm maçlarda türk oyuncu oynatacak kadar türk oyuncumuz yok, bunun için başka transfer yapıp takımı sırf tbl için birkaç türk oyuncuyla daha doldurmak bütçeye yük olur. elimizde egehan, dixon, melih, sinan, ahmet, barış ve muhtemelen aklıma gelmeyen 1-2 kişi daha vardır en fazla. bu kadroyu zaten tbl'de ağırlıklı olarak kullanıyoruz. sürekli bu adamları 40 dk sahada tutma ihtimalimiz olmadığına göre obradovic tbl'de rotasyon yapmıyor diyemeyiz. en son bir süre önce ismail şenol demişti sanırım, sinan tüm tbl maçlarında süre aldı diye.
    3- as kadrodan kimseyi tbl'de kullanmamanın bir yolunu bulduk diyelim, o zaman da üzerinde çalışılacak taktiklerin denenmesi, pratik yapılması ve bu taktiklerin otomatik/refleks haline gelmesi epey güçleşir. haftada 1 maç euroleague yeterli değil. ne kadar pratik yaparsak o kadar başarı elde ederiz.
    4- obradovic aşırı çalışma/pratik ve başarı odaklı bir koç. o yüzden herhangi bir maçı durduk yere salmaz, anca ders verme amacıyla bırakır diye düşünüyorum. (bunun örneklerini de ara ara görüyoruz zaten)

not: ama şunun yapılması gerektiğini düşünüyorum. haftada 2 euroleague maçı olduğu zaman tbl'de full yedek kadro çıkmak mantıklı olabilir. o haftalarda bazı oyunculara çok yükleniliyor orası kesin.

- MSI GT72 2QE Dominator Pro Kullanıcısı -
    Intel Core i7-4720HQ || NVIDIA GeForce GTX980M 8GB || 16GB DDR3L 1600MHz || SuperRAID 256GB SSD || 1TB 7200Rpm HDD || 17.3" Full HD
    Cooler Boost 3 || SteelSeries Engine || Audio Boost 2 || Killer Ethernet + Wifi

• Teğmen
    129 Mesaj

obradovic nasıl bir taktik sistem uyguluyor da bu kadar başarılı oluyor fark yratıyor? savunma ve hücumda o kadar zevk vermiyor fb ama kazanıyor obradovicin taktik analizini yapar mısınız?
    |
    |
    MambaVino kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    TBL nasıl hedef ligimiz olmaz bu nasıl yorumdur. Lig şampiyonluğu nasıl böyle küçümsenir olmasa da olur gözüyle bakılır anlamıyorum. Sizin dediğiniz şeyi bu sene maccabi uyguladı hali ortada adamların. Sizin düşündüğünüz oyunculara yüklenme konusunu teknik ekibin düşünmeme ihtimalini nasıl aklınıza getiriyorsunuz gerçekten küçük bir dünyada yaşıyorsunuz kendi içinizde. Zaten bunu Obradovic her fırsat bulduğunda dile getiriyor. Oyuncularının yorgun olduğunu az süre alanların daha fazla katkı vermesi gerektiğini, Yoğun maç programları nedeniyle antreman yapamadıklarını... Daçka maçından sonra 2.5 gün takıma izin verildi sezon içinde yapıldığı haftalar oldu. Maçkolikten skor takip ederek takımlar hakkında böyle basit yorumlar yapmayın lütfen. Daha dün gördük takımın ana oyuncuları olmadan kalburüstü diyebileceğimiz Banvit'e içeride 3buçuk sene sonra maç verdik. Tabi içeride maç kaybedeceğiz ama işte yedeklerle aslar arasında kumaş farkı çok fazla ve hemen defolar ortaya çıkıyor bu şekilde.
    |
    |

• Yarbay
    3117 Mesaj
    quote:

Belirli aralıklarla zaten dinlendiriyordu. Yabancı kuralından dolayı bazı oyuncular kadroya giremiyor. Green oynadığında Kalinic veya Guduric dinlenebiliyor. Yabancı oyuncuların EL'de aldığı süre daha fazla. Yerel ligde hiç oynatmasan da olmaz. Obradovic son 2 sezondur çift idmanı tek idmana düşürdü. Adam bu yoğun tempoda her şeyi düşünüyor. Bu yoğun tempoda çift idman oyunculara haksızlık olurdu. 2017 sezonu da sakatlıklarla boğuştuğumuz bir sezondu. O zaman çeyrek final öncesi tüm sakatlar iyileşmişti, şimdi ise tam tersi durum yaşıyoruz. Ben bu durumda koça kızamam.

Bir diğer nokta da, Fenerbahçe Türk oyuncu oynatmadan başarılı oluyor diyenler, konu Efes olunca susuyor. Efes de yabancılarla F4 yaptı. Dolayısıyla bu kitleyi hiç samimi bulmuyordum. Oyuncu yetiştirme Türk sporunun sorunu. Bunu Fenerbahçe'ye yıkmak saçmalık. Şampiyonlar liginde de çeyrek finale kaldığımızda 8 yabancıyla başarılı oldunuz diyen kitle aynıydı. EL şampiyonu olduk. "ehehehe ödül 1 milyon euro" dediler. Ödülün 1 milyon Euro olduğunu Fenerbahçe şampiyon olmadan önceki sezonlar niye söylemiyordunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Sobotka -- 5 Mayıs 2019; 14:54:31 >
    |
    |

• Teğmen
    129 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sroad

hocam size hak veriyorum ama şunları göz önünde bulundurmak gerek

1- bu takımın en büyük hedefi olmasa da hedeflerinden biri de tbl.
    2- tüm maçlarda türk oyuncu oynatacak kadar türk oyuncumuz yok, bunun için başka transfer yapıp takımı sırf tbl için birkaç türk oyuncuyla daha doldurmak bütçeye yük olur. elimizde egehan, dixon, melih, sinan, ahmet, barış ve muhtemelen aklıma gelmeyen 1-2 kişi daha vardır en fazla. bu kadroyu zaten tbl'de ağırlıklı olarak kullanıyoruz. sürekli bu adamları 40 dk sahada tutma ihtimalimiz olmadığına göre obradovic tbl'de rotasyon yapmıyor diyemeyiz. en son bir süre önce ismail şenol demişti sanırım, sinan tüm tbl maçlarında süre aldı diye.
    3- as kadrodan kimseyi tbl'de kullanmamanın bir yolunu bulduk diyelim, o zaman da üzerinde çalışılacak taktiklerin denenmesi, pratik yapılması ve bu taktiklerin otomatik/refleks haline gelmesi epey güçleşir. haftada 1 maç euroleague yeterli değil. ne kadar pratik yaparsak o kadar başarı elde ederiz.
    4- obradovic aşırı çalışma/pratik ve başarı odaklı bir koç. o yüzden herhangi bir maçı durduk yere salmaz, anca ders verme amacıyla bırakır diye düşünüyorum. (bunun örneklerini de ara ara görüyoruz zaten)

not: ama şunun yapılması gerektiğini düşünüyorum. haftada 2 euroleague maçı olduğu zaman tbl'de full yedek kadro çıkmak mantıklı olabilir. o haftalarda bazı oyunculara çok yükleniliyor orası kesin.
    obradovic nasıl bir taktik sistem uyguluyor da bu kadar başarılı oluyor fark yratıyor? savunma ve hücumda o kadar zevk vermiyor fb ama kazanıyor obradovicin taktik analizini yapar mısınız?

• Yarbay
    8510 Mesaj
    quote:

3 senedir bu oyuncular beraberler bir Joffrey yeni katıldı geri kalanlar 3 senedir oturmadıysa ne zaman oturacak ? Bunun hiçbir izahı olamaz eğer ki yeni kadro olsa anlarım ama bu kadro 3 senedir beraber , sakatlanan oyuncularımız 3 senedir takımda olan oyuncularımız . Barış Hersek 3 senedir takımımızda elemanı Türkiye liginde bile oynatmıyor . Eğer ki bu adam Türkiye Liginde bile oynayamıyorsa kadromuzu 3 senedir neden işgal ediyor ? Aynı şekilde yaşı genç olan 22 yaşındaki Egehan Arna millet o yaşta NBA’de ilk 5 çıkıyor bizim bu oyuncu zayıf ligimizde oynatılmıyor veya oynayamıyor .

Alıntıları Göster
    ligte evsahibi avantajını almak istemiştir muhtemelen.Yahut oyuncuların F4 öncesi ritimlerinin bozulmamasını da tercih etmiş olabilir..
    |
    |

• Yarbay
    4003 Mesaj

hocam ben bu konuda yeterli bilgiye sahip olduğumu söyleyemem, sıradan izleyiciyim. benim görüşüm, oynanan oyunun size bu şekilde gelmesinin sebebi takımın her oyuncusunun birer çark gibi çalışıyor olması. herkes birbirini tamamlıyor ve bireysellikten genel olarak uzak oynuyor. arada vesely'nin sloukas'ın dixon'un bireysel olarak çok öne çıktığı maçlar olsa da genelde bu şekilde oynamıyoruz. o yüzden de herkes görev adamı olarak rol alınca oynanan oyun etkili ama göze belki çok hitap etmiyor olabilir. gerçi ben oynanan oyundan her şekilde keyif alıyorum. her maç gördüğümüz alley-ooplar yeter.
    |
    |
    badelona kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

- MSI GT72 2QE Dominator Pro Kullanıcısı -
    Intel Core i7-4720HQ || NVIDIA GeForce GTX980M 8GB || 16GB DDR3L 1600MHz || SuperRAID 256GB SSD || 1TB 7200Rpm HDD || 17.3" Full HD
    Cooler Boost 3 || SteelSeries Engine || Audio Boost 2 || Killer Ethernet + Wifi
  • Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 12 saat 41 dakika kadarı kaldı.
    Banvit maçının tekrarını yeni izleyebildim, takım bu sürede bir maç daha yapmıştır kesin

Serimizi sonlandırmayı en çok hak eden takım yenmiş bence bizi, tebrikler Banvit’e. Son yıllarda bize en çok zorluk çıkaran takımlardandı. Seriyi Efes, Galata, Beşik falan sonlandırsa zorumuza giderdi, o yönden de iyi, çok koymadı

Obra’nın takımı kısalttıkça kısaltması falan, 11 kaleciyle FIFA oynamak gibi, bizim hayallerimiz hocanın fantezileri

Ben Efes’i eleyeceğimizi düşünüyorum, üçlük kaçırma haklarımızı bu maçta kullandık. Takım doğru oyunu oynuyor. Olmazsa da canları sağolsun, ben kaybettiğimiz maçın tekrarını izlerken bile keyif alıyorum. Daha ne olsun

|
    |

• Yarbay
    2429 Mesaj

Vesely ve Kalinic kadroda olsa bile bu dönemi antrenman yapmadan geçiriyorlar. Ne kadar verimli olacakları şüpheli. Kalinic'in sakatlığının omuzundan olması da ekstra bir eksi. Açıkçası çok çok kötü bir durumdayız. Her şey bizim aleyhimize. Tabi başımızı öne eğecek değiliz. Elimizdekilerle koç en iyisini yapacaktır.

Koçun da söylediği gibi

|
    |

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"
  • Yarbay
    8510 Mesaj
    Şansızlık mıdır sağlık ekibin beceriksizliği midir bilmiyorum.. Kulüp olarak şu parasızlıkta basket şubeye o kadar fedakarlıkla zararına katlanılırken böyle olmamalıydı herşey..
    quote:

Guzel diyosunda hic mi oynamasinlar ? Mac ritmi denen birsey var , tamamen kesmek yerine eurolegue de 25dk sure alan adam ligde max 15 dakikaya kadar indirilmesi lazim .REAL haric sampiyonluga oynayan takimlar bunu yapiyor ancak realin yapmasina gerek yok 16 kisi var kadroda , o yonden avantajlilar.

Hocanin bu seneki tek hatasi laugverneye guvenmesi , ne futbolda ne de basketbolda dususte olan adam gelmesin .Ritmini bulmasi en az 1 yil . Bknz udoh.

Bas parayi al ayonu kafan rahat , git ne biliyim ea7 nin pivotunu al .
    Trentodan falan bul en azindan 10 dakika oynasin .

HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
haberler
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,922
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.