Şimdi Ara

Fenerbahçe Basketbol | Kobe Bryant 8 - 24 | 2020 Sezonu Euroleague-TBL | Türkiye Kupası Şampiyonu !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (4 Mobil) - 6 Masaüstü4 Mobil
76.196
Cevap
217
Favori
1.704.650
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Basketbol >> Fenerbahçe Basketbol | Kobe Bryant 8 - 24 | 2020 Sezonu Euroleague-TBL | Türkiye Kupası Şampiyonu !
Giriş
    7469 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

CSKA maçını kesin kazanacağız diyen biri vardı demek ki o dandik takımları bile vurup geçerek yenemeden cska gibi bir takımı yeneriz demekle olmuyormuş. Takımın kimyası en başından beri yanlış basketbolda OYUN KURUCUN kadar konusursun 2 2 daha 4 bu kadar net. Barcelona huertas sada Madrid saymakla bitmez yazmıyorum cska teodosic oly spa sloukas pana diamantidis bu takımların pivotlarına bakalım tomic dunston kaun hines gibi oyuncular 1 numarada yokuz 5 numarada 3 gömlek aşağıdayız. Ligde şampiyon rahat oluruz ne efes bize rakip olabilir ne gs ama avrupada kimse bişey beklemesin.
    quote:

Orijinalden alıntı: Zeljko Obradovic

CSKA maçını kesin kazanacağız diyen biri vardı demek ki o dandik takımları bile vurup geçerek yenemeden cska gibi bir takımı yeneriz demekle olmuyormuş. Takımın kimyası en başından beri yanlış basketbolda OYUN KURUCUN kadar konusursun 2 2 daha 4 bu kadar net. Barcelona huertas sada Madrid saymakla bitmez yazmıyorum cska teodosic oly spa sloukas pana diamantidis bu takımların pivotlarına bakalım tomic dunston kaun hines gibi oyuncular 1 numarada yokuz 5 numarada 3 gömlek aşağıdayız. Ligde şampiyon rahat oluruz ne efes bize rakip olabilir ne gs ama avrupada kimse bişey beklemesin.

Elinize sağlık hocam. İlk turda yine 5 te 5 filan yaparız sonra seviye yükselince tokatı yiyip otururuz aşağı.. sonra tr de şampşyon olunca ooww büyük başarı olur. Vizyon bu olmamalı .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
    1452 Mesaj
    Dün oyun kurucu dedim diye dayak yemediğim kalmıştı,buyrun.İster Obra diyin ister kimya F4 çok zor.Sanki biz takımın kötülüğünü istiyoruz.Bazı arkadaşları anlamıyorum.Şu an tek seçenek gözüküyor bu geniş rotasyon ile sürekli yüksek tempoda savunma ve bana göre çok yeterli olan hücum opsiyonlarımız ile yediğimizden çok atma olayı.Ama ne kadar yapabiliriz bilemiyorum.Dediğim gibi iyi işler yapacağız bu kesin ama F4 zor.
    |
    |

Neyse, istatistikler şöyle:

Fenerbahçe Ülker İstatistikleri:

Ricky Hickman: Süre: 21:39, 6 sayı (1/4 iki sayı, 1/4 üç sayı, 1/2 SA), 2 ribaund, 2 asist, 2 top kaybı
    Can Altıntığ: Süre:10:00, 2 sayı (1/3 iki sayı), 1 ribaund, 1 asist

Melih Mahmutoğlu: Süre: 24:00, 10 sayı (2/5 iki sayı, 2/4 üç sayı), 1 ribaund, 3 top kaybı, 1 asist
    Andrew Goudelock: Süre: 20:13, 10 sayı (4/7 iki sayı, 0/3 üç sayı, 2/3 SA), 4 ribaund, 4 top kaybı, 1 asist

Serhat Çetin: Süre: 08:15, 3 sayı (1/2 üç sayı), 2 top kaybı, 1 asist.
    Bogdan Bogdanovic: Süre: 12:36, 5 sayı (1/2 iki sayı, 1/4 üç sayı), 1 ribaund, 1 top kaybı

Jan Vesely: Süre: 24:25, 10 sayı (5/5 iki sayı), 4 ribaund, 1 top çalma, 2 asist, 2 blok
    Nemanja Bjelica: Süre: 19:56, 11 sayı (2/3 iki sayı, 1/1 üç sayı, 4/5 SA), 4 ribaund, 3 top kaybı,

Semih Erden: Süre: 06:26, 2 sayı (2/4 SA), 2 ribaund, 1 top kaybı
    Luka Zoric: Süre: 16:24, 2 sayı (1/2 iki sayı), 2 ribaund, 2 top çalma, 3 top kaybı, 2 blok

Emir Preldzic: Süre: 25:19, 14 sayı (5/7 iki sayı, 1/1 üç sayı, 1/2 SA), 2 ribaund, 2 top çalma, 5 asist, 1 top kaybı
    İzzet Türkyılmaz: Süre: 10:47, 0 sayı (0/2 üç sayı), 1 ribaund, 1 asist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi echelon246 -- 25 Eylül 2014; 22:40:01 >

• Yüzbaşı
    344 Mesaj

Fridzon hep böyle bir oyuncuydu, ona set hazirlandi mi çok iyi oynayan tam bir takım oyuncusu.keza voronsevic de öyle bir oyuncu. Biz de bunlara benzeyen bir tek nemanja b.var.Ben hiç üzerine set oynandigi hatırlamıyorum.

|
    |
    echelon246 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Şurada o kadar komik arkadaşlar var ki. Bu takımın PG'si Kenan bunu kabullenmek bu kadar mı zor anlamıyorum. Bir de gelmişler laf sokmaya falan çalışmışlar. Biz de isteriz takımda Spa Dia gibi oyuncu ama buyrun nasıl alınacağını açıklayın amenna. Bu kadar mı zor Kenan'nı bu takımın guardı olarak görmek. Obradovic Hicman üzerinde o kadar çok srar ediyor ki çünkü çok iyi biliyor ona ileride fazlasıyla ihtiyacımız olacak. Goudelock atarken iyi atmzken kötü mü olacak. Şu trtspordaki yorumcu arkadaştan farkı olmayan adamlar var şurada.
    O kadar güzel bir hazırlık turnuvası ki takımın birbirine alışması ve eksikleri kapatmak için harika oldu.
    Ayrıca bu sezonun en gereksiz transferinin Can olduğunu düşünüyorum. öyle bir oyuncuya hiç de ihtiyacımız yoktu.
    |
    |
    bizim takımda 7 yeni transfer var, bir takımda oyun kurucu ve pivotun değişmesi sistemi çok değiştirir , bizde her pozisyonda oyuncular değişti yeni oyuncular geldi biraz sabır göstermek gerekiyor.. rakipde guardlar aynı teo - jackson ,, pivotlar aynı kaun - hines diğer oyuncular da keza aynı, bi kaç yeni oyuncu var ama takıma yeni 3 numarayı adapte etmek daha kolay...

cska ; barça ve madrid den 1 gömlek üstün takım bizden de 1 gömlek üstün .. daha bogdanovic in 2 gün önce takıma katıldığını unutuyorsunuz.. oynanan bir hazırlık maçı daha sezona var .. vs vs daha çok şey yazılır...

tabi takıma adam gibi 1 numara takviye edilirse bizim de kafamız rahat edecek , kenan ile berk pek fazla süre almadı hazırlık maçlarında, anlaşılan o ki gerçek 1 numara olmadan hickman - bogdan - goudelock - emir karışık görev paylaşılacak bu da sıkıntı.. biz guard alınmama kararını kenan ile berk süre alsınlar diye normal karşıladık , bunlar süre almayıp karışık bir sistem olacaksa olmasın daha iyi , kullanalım yabancı hakkımızı diyeceğim fakat bu saatten sonra da kimse oyun kurucusunu bırakmak istemez.. top 16 ya kadar sabır göstermemiz gerekiyor
    |
    |

• Binbaşı
    1332 Mesaj
    euroleague ön elemelerinde ilk finalist asvel oldu , devam eden maçta dk 33. kazan 70-58 hapoel karşısında önde , yakın skorda bir maç oluyordu kazan bir anda farkı açtı ..

büyük bir ihtimalle kazan - asvel finali olacak kazanan takım bizim gruba düşecek.. asvel de david andersen , kazan da jerrels gibi tanıdık oyuncular var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scavenger Of Human Sorrow -- 25 Eylül 2014; 23:18:25 >
    |
    |

|
    |
  • Yüzbaşı
    354 Mesaj
    Gelecek takımın Efes'in olduğu A grubuna gitmesi lazım. Orada 5 takım var, kalan 3 grupta 6'şar takım var.
    |
    |
    |
    |
    Çok geniş rotasyon ile oynuyoruz, CSKA da oturmuş takım olunca fark olması gayet normal. Roller belli değil, kim nerede oynuyor, görev tanımı nedir hepsi havada. Resmi maçlarda böyle olmaz, fakat rotasyon dışı kalacak oyuncuların kimler olacağı az çok belli gibi. Bu işin altından nasıl kalkacak koç bilmiyorum. Anlaşılan şu, koç Hickman'ı 1 numara olarak düşünüyor kağıt üstünde. Şahsi kanaatim, bu takımın liderlik görevinin Emir ve Bogdanovic'e verilmesi gerektiği. Bogdanovic'in az topla buluşması bize olumsuz yansır, onun dinamizminden azami ölçüde yararlanmak lazım. Hickman buraya yardımcı parça olmalı. Bogdanovic ile beraber de Goudelock'ın sahada olmaması lazım, Goudelock'ın topu istemesi Bogdanovic'i de olumsuz etkiler.

Kafamdaki 5 tercihleri şu şekilde oyuncuların oyun karakterlerini gözetirsek;

Kenan----------Hickman
    Goudelock----------Melih
    Emir----------Bogdanovic
    Vesely----------Bjelica
    Zoric/Oğuz-----Semih
    |
    |

• Yüzbaşı
    354 Mesaj
    Kadro çok geniş, Bogdan ve Bjelica'yı sahaya yedek çıkarma lüksümüz dahi var. Dün de takımlar ikinci beşlere döndüğünde kalite olarak biz ağır bastık. Bu iyi haber.

Bu hazırlık maçıydı, klasik söylemle eksikleri gördük (sanki koç bilmiyor diyeceksiniz). Hücumda top paylaşımı etkin değil, Goudelock oyunda iken çok top kullanıyor ve top kaybediyor. Adamın işi bu tabi, sadece onu daha uygun pozisyonda topla buluşturmalıyız ve elinde top tutmasını azaltmalıyız. Bazen serseri mayın gibi 3 kişinin arasına dalıyor. Benzer şekilde Hickman da tercihlerinde 2 numara gibi davranabiliyor.

Emir'in bir kaç pozisyonda yine hatalı tercihi söz konusuydu, örneğin uygun pozisyonda Zoric'e topu iletmedi vs. Ancak yine de takımı derleyip toplayan o olacak.

Bu takım savunma takımı değil, geçen seneki Ömer kadar dahi bireysel savunma yapan oyuncu yok. Bu durumda da takım savunmasını iyileştirmek gerekecek. Dün savunmayı bireysel olarak da, takım halinde de beceremedik.

Biraz zamana ihtiyaç var, kadro büyük ölçüde değişmiş durumda, sonuçta oyuncular rollerine çabuk uyum sağlar diye umut ediyorum. Ancak, unutmayalım, EL'in başlamasına 3 hafta kaldı. Geçen seneden aldığımız dersi hatırlayacak olursak: evinde farklı kazanmaya çalış, deplasmanda kaybediyorsan az farkla kaybet. Top 16 sonlarına doğru yaptığımız ince hesaplar hala aklımda...
    |
    |

• Binbaşı
    1305 Mesaj
    Bence bu turnuva takıma çok yararlı oldu hatta dünkü yenilginin eksiklerimizi görmek açısından olmasında çok iyi olduğunu düşünüyorum.
    Bu arada bu foruma gelip basketbolun B.'sinden anlamayan kişilerin yorumlarını dikkate alıp tartışmaya girmeyelim lütfen, bu takım daha çok yeni Takımın başında bir dünya markası var avrupada başarı için bundanda iyisini bulamayız ben takımdan bu sene ümitliyim eksiklerimizi zaman içinde kapatacağımızı düşünüyorum sadece biraz zamana ihtiyacımız var.
    |
    |

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımımızın Baş Antrenörü Zeljko Obradovic, CSKA Moskova karşısında çok kötü oynadıklarını söyledi. İstedikleri agresifliği maça yansıtamadıklarını dile getiren deneyimli koç, “Bugüne kadar birçok hazırlık maçı yaptık; genelde savaşan ve oynadıkları oyundan zevk alan bir takım vardı. Ancak bu akşam çok farklı bir takım gördük. Hazırlık sürecimizde ilk defa böyle bir şey yaşadık. Ama bunun da bizim için bir fırsat olacağını düşünüyorum” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ilk olarak karşılaşmayı değerlendiren Zeljko Obradovic, ardından Oğuz Savaş ve Kenan Sipahi’nin durumlarına açıklık getirdi.

Obradovic, “Çok kötü oynadığımızı söyleyebilirim. Özellikle savunmada çok kötüydük ve ortaya hiçbir agresiflik koyamadık. Bu da CSKA’ya çok iyi bir maç oynama konusunda yardımcı oldu. İstatistik kağıdına bakmadan bile hücumda da ne kadar kötü oynadığımızı görebilirsiniz. 20 top kaybımız var. Zadar Turnuvası’nda da aynı sorunu yaşamıştık, dün akşam da bundan bahsetmiştim. Bugüne kadar birçok hazırlık maçı yaptık; genelde savaşan ve oynadıkları oyundan zevk alan bir takım vardı. Ancak bu akşam çok farklı bir takım gördük. Hazırlık sürecimizde ilk defa böyle bir şey yaşadık. Ama bunun da bizim için bir fırsat olacağını düşünüyorum. Rotasyondaki ana oyuncularımız çok kötü oynadı. Ama hatalarımızın neden kaynaklandığını anlayacak vaktimiz var. Bu turnuva bizim için gerçekten büyük bir şans. Yarın da yine çok güçlü bir takıma karşı oynayacağız. Oğuz Savaş ve Kenan Sipahi, diğer oyunculara şans vermek için kenarda kaldılar; özel bir durumları yoktu” ifadelerini kullandı.
    |
    |

• Yarbay
    2441 Mesaj
    Geçen sezon ki kadromuz

Bo McCalebb - Berk Uğurlu - Pierre Jackson
    Ömer Onan - Melih Mahmutoğlu
    Bojan Bogdanovic - Emir Preldzic
    Linas Kleiza - Nemanja Bjelica
    Blagota Sekulic - Luka Zoric - Oğuz Savaş

Grubumuz

FC Barcelona Regal
    EA7 Olimpia Milano
    Olympiakos
    Panathinaikos
    Unicaja Malaga
    Saski Baskonia SAD
    Anadolu Efes

Şu yukarıdaki top 16 rotasyonumuz ve grubumuz Sekulic ve Jacksonu saymazsak rotasyon yukarı da bu kadar dar bir rotasyonla bile 2 galibiyetle kaçırdık top 8 i bu sene kesinlikle top 8 gelecektir final four da takımın o günlük performansına bakar....

Dünkü maça ve pg eleştirilerine gelince öncelikle benim yazın takip ettiği kadarıyla Teo ve Calathes istendi.Eğer Messina kalsaydı bugün Teo bizim oyuncumuzdu.Messinanın gitmesiyle Teoyu takımda tuttular ve bol sıfırlı bir sözleşme imzalaadı bizim bu paraları vermemiz mümkün değil.Calathes konusuna gelince eğer Calathes Avrupaya dönseydi gideceği takım Pana olacaktı bunu kendisi açıkladı ve Sportando da o dönemlerde Pananın Calathes için 3 yıl için 9 milyon dolar önerdiğini yazdı.Son olarak ispanyol forumlarında Heurtel konuşuldu ama ben çok ilgilendiğimizi sanmıyorum ilgilensek bile buy-out ödemezdik ondan Heurtel olayı hayal gibi geldi bana.Koçta pg almak için adam almadı elindeki kendi yaş grubunun en iyilerinden olan Kenana güvendi ben bu kararı destekliyorum.Kimse farkında değil ama şube bütçe olarak elini rahatlattı Bo-Kleiza yüksek ücret alan adamlar bu sezon 1 m üstünde alan yok yeni transferlerimiz içerisinde sadece Vesely üstünde olabilir onun ücretini hatırlamıyorum.

Dünkü maça gelecek olursak Galatasaray Zadar turnuvasında sonuncu oldu Efes bu turnuva da 2 maçını da kaybetti ben hiç taraftarının böyle eleştirdiğini görmedim adı üzerinde hazırlık turnuvası takımın yarısı değişti Bogdan ve Bjelica sadece 2 gündür takımla antreman yapıyor o nedenle bu kadar acımasızca eleştirilere gerek yok.Bu sezon Emirle beraber takımın lideri olmasını beklediğim Bogdan sadece 2 gündür takımla çalışıyor.Ekim ayı gibi takımda herkesin rolleri oturur.O zaman eleştirilere başlarız ama şu anda çok erken....

Son olarak

Geçen sene euroleague şampiyonu olan Maccabi Tel Aviv Top16 da deplasmanda Cska Moskova'ya 100-65 yenilmiş

The Little Magician #19

"It gladdens me to know that Odin prepares for a feast. Soon I shall be drinking ale from curved horns. This hero that comes into Valhalla does not lament his death! I shall not enter Odin's hall with fear. There I shall wait for my sons to join me. And when they do, I will bask in their tales of triumph. The Aesir will welcome me! My death comes without apology! And I welcome the valkyries to summon me home!"

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 7 saat 17 dakika kadarı kaldı.
    6 Not
    Bu sene bu camia el arenasina katildigindan beri kurulan en genis en verimli olabilecek kadroya sahip bu takim.illa elestirilecekse guard yok yaa seklinde degil yerli rotasyon kalitesizligi olmalidir daha dogrudu yetersixligi..serhat 4 yil oncesi nasilsa yine ayni istikrarsiz guvensiz .milli takimda olmama nedeni de buydu belki. As bir oyuncu olamaz ama iyi bir rotasyon oyuncusu tehlikeli bir isim olabilir ..neyse elesitmrek icin girmedimmkonuya ..
    Sadece rotasyon cok genis her sekle uyar adeta .guard yok yaae diye yuzeysel elestirmek yetersiz su asamada

Ayrica gecen snen anlasilmistir ki ilk maclar degil final maclari onemli

|
    |
    Büyük koçumuz çok sayıda top kaybının adam gibi top getirecek ve dağıtacak kimse olmadığı için oluştuğunu bilmiyor mu? Melih le top getiriyoruz arkadaş şaka gibi. Gerçi tabi ki biliyorda heralde daha transfer yapılmayacak dendi kendisine.

Orijinalden alıntı: JeanJack

Finlandiya guardı Petteri Koponen'i alma şansımız yok muydu
    quote:

Orijinalden alıntı: JeanJack

Finlandiya guardı Petteri Koponen'i alma şansımız yok muydu

Koponen ne allasen ya

Yenilgi ağır takım yeni eleştiri elbet olacak ama sakin olmak da fayda var.Gecen sene de gördük ki önemli olan subat mart ayları

|
    |
üniversite
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,609
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.