Şimdi Ara

Fenerbahçe Beko | 29.03.2024 20:45 | Alba Berlin maçı (3610. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
84.897
Cevap
212
Favori
2.066.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36083609361036113612
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BJK

Hadi ilk Ülker ile birleştiklerinde anlarım da 2-3 sene için ki ben de öyle düşünüyordum ama artık takım birleşmesi falan mı kaldı?

Fb sürekli yatırım yaptı basketbola, Ülker ile birleşip bırakmadı yani.

Alıntıları Göster
    "Kupaları şirketlere bırakmayalım" diye beste yapan takımın taraftarı Fenerbahçe'ye sponsor takımı diyor. Efes de müessese kulübü. Efes, Vakıfbank ve Eczacıbaşı gibi takımların bütçe problemi olmaz. Tuncay Özilhan ve Faruk Eczacıbaşı'nın bir evet demesine bütçeyi istediği gibi yükseltebilirler veya kulübü kapatabilirler. Ama 3 büyükler ise basketbolda başarılı olması için sponsora ihtiyacı vardır. Barcelona, Milano, Maccabi, Baskonia vs. kulüpler basketbolda sponsora ihtiyacı varken Fenerbahçe de doğal olarak sponsor bulacak. Galatasaray da Eurolig'de çeyrek finale kaldığında takımın adı Galatasaray Liv Hospital'di. Bu yüzden diyorum ki bu tiplerden boşuna alıntı yapmayın.
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    Bence bu sene gidecek koc ondan böyle yaptı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aBouT

Sloukas iyi bir guard. Bu kadar sakatlık varken Efes'in kazanması bence çok şaşılacak bir şey değil.Şanssızlik.

Efes finalde böyle oynarsa işi zor Allah yardımcısı olsun. Her alan atar, düşünmezse Real-Cska ikilisinin bu oyun tarzının en iyi oynayanı olarak görürsek Efes'in finalde daha mantıklı oynaması şart. Başarılar

Alıntıları Göster
    Oynaması belli değil sakat denilen oyuncular da ortalama 25-30 dakika süre aldı Fenerbahçe'de.Her şey kabul edilebilir ama çok çabuk pes ettiler,şu Fenerbahçe Real'in karşısında olsaydı 30 sayı fark yerdi bu oyunuyla.Sakatlıkla geçiştirilecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.Efes'in kazanması Fenerbahçe tam kadro olsaydı da sürpriz olmazdı,iki kadro arasında dağlar yok zaten.

Heurtel de iyi bir guard,çok yetenekli çok silahı var vb ama raydan çıkarması kolay ve loser.Ben hiçbir FB maçını izlerken Dixon'da hissettiğim güveni Sloukas'ta hissedemedim.Koç da bence Dixon'ın hakkını ilk senesi dışında hiç teslim etmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lüzumsuz Adam -- 17 Mayıs 2019; 21:47:41 >
  • Takıma gelecek sezon yeniden yapılanma şart takım saha hiçbir şey yapmadı kimse savaşmadı bunu herkes görmüştür resmen maçı bıraktılar . Datome , Melli , Vesely , Melih , Sinan(Türk) , Ahmet (Türk) dışında hepsini gönderirim kimse duygusallık yapmasın kusura bakmasın . Eğer ki takım şampiyonluk istiyorsa bunlar şart .

Obradovic tabi eleştirlecek takıma bu kadroyu kuran o bütçe ona veriliyor kimi istersen al deniyor kimse zorla o oyuncu tut demiyor . Israrla yeni yıldız oyuncu eklemeyip eksik yerlerde aynı oyuncularla devam ettik . Sloukas , Dixon bunlarla oyun kurucu pozisyonu yetersiz bunu ilk kez değil hep gördük . Takımı çok aşırı yordu rotasyon yapamadı ayarlayamadı her maçı en ufak afyonspor maçını bile kazanacam diye tepindi . Şampiyonluk için sezon maçlarında dinlenmeni ayarlayacaksın önemli olan sonlardır ligde afyonsporları yensen bir işe yaramıyor . Neyse uzatmakta istemiyorum son kezde şunu söylüyorım bu bütçelerle Final-Four başarı değil olması gerekendir sezonu normal şekilde bitirdik kimse başarı diye romantizim yapmasın .

• Son 5 senenin en kötü performansı. Üstüne üstelik sezonu domine etmişken. Umarım Efes kupayı alır ve ülke basketbolu adına güzel bir gelişme olur. Ergin'i zerre sevmesem bile Efes'i destekleyin arkadaşlar. Sonuçta ülke takımımız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takımdaki motivasyonsuzluk bir tarafa Obradovic de pek iyi bir maç geçirmedi,maçın bitmesine 5 dakika kala Biberovic'i alıp beyaz bayrak çektiğini söyledi resmen.

Öte yandan zaten delik deşik olmuş adam değişmeli savunmada çok fazla inat etti.Efes adam değişmeli savunma yapılacak takım değil.Aynı hataya Barca da düşmüştü.
  • intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    5 yıl üst üste f4 oynamak Cska’dan sonra yakalanan en uzun seri. Obradovic’in kariyerinde de bir ilk. 3 sene de üst üste final oynadık. Bu sene de oynasaydık Cska ile birlikte en uzun final oynama serisi de bizde olacaktı. Tüm bunları küçümsemek mümkün değil. Real Madrid’in de 2000’li yıllarda aldığı 2 şampiyonluk var sadece(2015 ve 2018). Cska son 17 yılda 16 kez f4’a kalmasına rağmen 2000’lerde sadece 3 şampiyonluğu var. ( 2006,2008 ve 2016). Bu nedenle Fenerbahçe Basketbolunun son 5 yılda yaptığı işleri küçümseme gibi bir yanlışa düşmeyin lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RequeimFatih -- 17 Mayıs 2019; 21:59:26 >
  • Yahu burası futbol konusu değil ya zeka seviyeniz bu kadar mı düşük gelmişler uefa kupası diyorlar . Gidin futbola oralarda konuşun burada mesaj sildirmede başıma bir sürü iş açıyorsunuz zaten insanlar üzüntülü sinirli yapmayın .

• Bu kadronun işi bitmiş, hazır gönderilmeleri gerekiyorken takımın bütçesini de kıssınlar ciddi şekilde, artık fb nin ayağını yorganına göre uzatması lazım.

• Galatasarayın başakşehir antrenmanından ufak bir kesit
    https://twitter.com/AvMBoSS/status/1129363986015838208?s=19

• quote:

Orijinalden alıntı: RequeimFatih

5 yıl üst üste f4 oynamak Cska’dan sonra yakalanan en uzun seri. Obradovic’in kariyerinde de bir ilk. 3 sene de üst üste final oynadık. Bu sene de oynasaydık Cska ile birlikte en uzun final oynama serisi de bizde olacaktı. Tüm bunları küçümsemek mümkün değil. Real Madrid’in de 2000’li yıllarda aldığı 2 şampiyonluk var sadece(2015 ve 2018). Cska son 17 yılda 16 kez f4’a kalmasına rağmen 2000’lerde sadece 3 şampiyonluğu var. ( 2006,2008 ve 2016). Bu nedenle Fenerbahçe Basketbolunun son 5 yılda yaptığı işleri küçümseme gibi bir yanlışa düşmeyin lütfen.
    Dostum o takımları örnek gösteriyorsun ama benim gözümde o takımlar da Fener ile aynı. Onlarınki de başarısızlık. Zaten sen düzenli olarak yatırım yapan 5 takımdan birisin. Final Four olağan bir şey senin için. Kalamazsan başarısızlık olur. F4 yapmışsan olması gerekeni yapmışsındır. 5 F4'den 1 kere kupa çıkarabiliyorsan performansın vasattır senin en fazla.
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Selam.
    Tamamdır yanlış yazmadın haklısın.Ama bu yazdığının burada sorduğunun cevabı Teodosic değil

• Açın da kazanmak isteyen takım görün arkadaşlar obradovic izliyordur inşallah. Her yıl en iyi basketi oynuyor real ve cska. Bizden farklı bir şey yapmıyorlar bütçeler de aynı obradovicleri de yok.
  • intercityfirm1895 kullanıcısına yanıt
    Sizin bakış açınıza göre Euroleague’deki en iyi takımların hiçbiri başarılı değil. Sezon sonunda her şey tek maç üzerinden oynandığından yüksek bir yüzdeyle kupa kazanmak hiç kolay olmuyor. Tamamen gününde olmakla alakalı bir organizasyon maalesef.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Teo'yu övmek için yazdım ya onları. Sloukas kazmasından daha iyidir kanımca.
  • Bu arada Cska-Real Madrid maçı inanılmaz bir tempoda başladı. İşte Euroleague bu... Bizim maç çok sönüktü ne yazık ki.

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Sen niye alındın ?
    Efes'i geçeriz diyebilirsin ki bu normaldir.Ben senın mesajını okudum mu bilmiyorum bile, gelmiş bana çocuk mocuk laf sokmaya çalışma şimdi.Efes dünkü takım mı ?

Senin dediğin olay şu durumda etkili olur.Maç başa baş geçer ya da maç içinde çok kritik anlar olur tam rakibe göre pozisyon hamle alman gerekir alamazsın rakip vurur geçer ya da son anları dahil çok yakın geçer işte o zaman çok küçük detaylar ile tecrübe maçı alır.Bireysel olarak farkını hissetirir oyuncular.

Ama bu maç böyle olmadı.Olmayacağı da Efes'in Barca serisinden sonra hemen hemen farkedilmişti Fener'in sakatlık habelerinden sonra ise adeta belli olmuştu.Tecrübe ile doyum noktası arasında çok ince fark vardır.Tecrübe hep zirvede olmak çok avantajdır ama aynı zamanda dezavantaja da dönebilir.

Efes'in kısalarının etkili olacağı çok çok belliydi.Ataman'ın takımlarının en belirgin özelliği bu zaten Luigi de olmayınca James olsun Micic olsun çok çok rahatladılar.Larkin Micic ikilisini hem savunma hem ofans olarak karşılayacak bireysel performanslar yoktu bugün.Olamazdı da.Efes Barca serisinden daha ipuçlarını verdi.Orası adeta hazırlık oldu.Bu maç 4-5 ay önce olsa o zaman senin dediğin tecrübe ile Fenerbahçe maçı çok rahat kopartırdı.Ama şu 1-2 aylık periyotlara bakarsak Efes çok daha avantajlıydı maç için.Bugün maçın 2.periyotunda ben yazdım.Eğer Fenerbahçe sezon boyunca sık sık yaptığı gibi rakibi adeta kapana kıstıramazsa yani kilit yaptığı periyotların benzerini yapamazsa maç gider diye.Tek şansı buydu Fenerbahçe'nin.Çünkü karşıdaki takım dünkü takım değil.Kenarda da dünkü adam oturmuyor.Obra 1 numaraysa Ergin Ataman da Avrupa'nın sayılı antrenörlerinden.

Efes bugün ters geldi.Ve bence Real çıkarsa yine ters geleceğini düşünüyorum.CSKA çıkarsa şampiyon CSKA ama Real Efes eşleşmesi olursa bence Efes'in şampiyonluğu süpriz olmaz.

• bu sene üst düzey rakiplerimizin hepsinde bir winner oyuncusu var hatta cska ve real 1'den fazla efes'de 1 tane biz de yok bogdan'ın yerini bir türlü dolduramadık. Bu sene bir takımı tek başına ateşleyecek bir oyuncu şart uzun rotasyonu içinse joffrey lauvergne'nin yerine baskonia'dan Vincent Poirier veya Tornike Shengelia gelmez mi acaba?
  • Şurada 2 yıl dargın küs olan iki teknik adam bile buzları eritmiş, 2 takımımız finaller yapmış 1 takım finali oynayacak diğer takım ise kaybetse bile 5.kere buralarda..

Ama yorumlara bakıyorum s.dik yarıştırma derdinde.Yazık be

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Farkettim.Sana göre cevap Teo.
    Bana göre değil. Sloukas'a kazma demem ama Teo'ya tercih etmem için bazı faktörlerin oluşması lazım. Sloukas'a haksızlık etmemek lazım.Merak ettim de Teodosic diyorsun adamın oynadığı finalleri hatırlıyorsundur yani. Sloukas'a kazma diyen Teodosic için neler demez. Teodosic yıldız olduğu için daha çok şey beklendiği için daha çok sövülen taraf olur o yüzden dedim

• 
Sayfa: önceki 36083609361036113612
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.