Şimdi Ara

⭐⭐⭐⭐⭐ Fenerbahçe 2021 / 2022 Sezonu - [ANA KONU] 🟡🔵 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
110.081
Cevap
97
Favori
4.060.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fenerbahçe’de Ali Koç’tan Emre Belözoğlu kararı ve Acun Ilıcalı gerilimi

Süper Lig'i üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe'de başkanlık seçimi yaklaşırken, camia içindeki huzursuzluk tavan yapmış durumda. Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu'nun Sivasspor maçındaki değişiklikleri sonrası teknik direktörlük koltuğu için arayışa başlarken, Acun Ilıcalı ile arasında geçen bir diyalog bomba etkisi yarattı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktör konusunda fikir değiştirdi. Emre Belözoğlu'nun bir şansı hak ettiğini düşünen Koç, Sivas yenilgisi sonrasında arayışlara başladı.

Şampiyonluk fırsatının kaçtığı Sivas maçında 2-0 geriye düşülmesinin ardından dakikalar 51'i gösterirken Ozan Tufan ve Dimitris Pelkas'ın oyundan alması Ali Koç'u çileden çıkardı. Maç sırasında oturduğu yerden kalkarak içeri giren Koç, birlikte maçı izlediği isimlere 

“Böyle değişiklik olmaz. Geçen haftalarda da değişiklikler sonrasında takım hep geriye gidiyordu ama bu artık kabul edilemez. Ozan'ın çıkması olacak iş değil” diyerek tepki gösterdi, yenilginin ardından adeta yıkıldı.

Belözoğlu'nun tecrübesiz oluşunun gelecek yıl için de sorun olacağını düşünen Koç, yeni dönemde deneyimli bir isimle çalışma kararı aldı.

Başkan Ali Koç'un Fenerbahçe'ye borcu var

“BEN BİLMİYORUM, SEN NEREDEN BİLİYORSUN ACUN”

Ali Koç'un tepki gösterdiği bir başka konu da Acun Ilıcalı'nın takımın çok içinde oluşu. Trabzonspor maçı öncesinde istifa kararı alan Emre Belözoğlu'nu bu kararından caydıran isim olan Ilıcalı, Belözoğlu'nun takımın başına geçmesinin ardından takımla daha yakından ilgilenmeye başladı.

Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Başkan Ali Koç'un sakatlığı bulunan Mesut Özil’le ilgili “Acaba oynar mı?” sorusuna Ilıcalı'nın “Oynayacak, ben konuştum” cevabını vermesi Başkan'ı kızdırdı. Ilıcalı'ya, “Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun” diyen Koç, “Bu kulüp için çok çaba harcıyorsun çok şeyler yaptın ama bu kadar takımın içinde olmanı doğru bulmuyorum” çıkışını yaptı.

Sivasspor maçı öncesinde içinde futbolcuların da olduğu 15 kişilik gruba iftar yemeği veren Acun Ilıcalı'nın Emre Belözoğlu ve takımla olan ilişkisi de Ali Koç'un teknik direktör konusundaki kararda etkili oldu.

https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/fenerbahcede-ali-koctan-emre-belozoglu-karari-ve-acun-ilicali-gerilimi-6434932/

Haber doğruysa Başkanımızı takdir ettim. 3-5 milyon dolar destek oldu diye kendini kulübün sahibi mi sandın Acun bey? Burası koskoca Fenerbahçe. Kendine yönetecek amatör bir kulüp bul, orada egonu tatmin et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Aziz Yıldırım Fenerbahçe' yi yok edenlerin başında geliyor.

Sportif ve mali açıdan 20 yılda felaket yaşattı, zavallıca GS galibiyetleri ile kendi gibi vasıfsız kitleleri kandırdı.

Bolu saçma sapan, kimsenin gitmeyeceği bir tesis ve stadyum ki bunları yapmayan kulüp yok zaten...

Ayrıca kulübü azizbahçe' ye fenerbahçe evlatları spor' a çeviren kişilerin başında gelir. Volkan ve Emre gibiler ve çeteleri sözde Fenerbahçeli olarak takımda yer buldu.

Bir de utanmadan seçime girdi, icralık ettiği kulübe daha ne yapacaktı acaba? Aziz, maamut gibilerden her şey beklenir..

KOÇ başarısız bir üç sene geçirdi ama devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım hatalarından ders almıştır, Emre vs gibi çöpler yerine bilinen isimlere yönelir, takımı emanet eder, sportif direktörlük kurumunu kaldırır.

Fenerbahçe'yi var eden adam nasıl yok ediyor onu anlamadım.Aziz Yıldırımdan önce samandırada okey oynanıyordu.Adam klubü 3-4 basamak arttırdı.Ha hataları olmadı mı oldu lakin Fenerbahçe büyüklüğünü hem sahada hem masada hem soyunma odasında gösterdi.

Ben zamanında en büyük Aziz Yıldırım hateriydım bu forumda.Lakin Ali Koç 3 sene de nasıl bir hata yaptığımı yüzüme tokat gibi vurdu.İsterseniz basit bir karşılaştırma yapalım.

1)Fenerbahçe Aziz Yıldırım döneminde mi Fenerbahçe gibi oynuyordu Ali Koç döneminde mi?

2)Aziz Yıldırım döneminde evet büyük borç oldu özellikle 2014 sonrası, Ali Koç gelince bu borçlar arttı mı?Ekonomik anlamda Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçesinden daha mı iyiyiz?

3)Aziz Yıldırım transferleri ve Ali Koç transferlerini aynı kareye sokun, kimin ki ağır basar sözü size bırakıyorum.Geçen haber okumuştum 54 oyuncu transfer edilmiş sanırım, tutan Altay, Pelkas, Muriç ve Atilla.

4)Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe şampiyon olmasa bile şampiyonluk yarışında oluyorduk.Ali Koç döneminde sadece bu sezon bu yarışa girdik o'da beşiktaşın mallığına, 10-15 puan farkla olacaklarken stres ve sakatlıklarla averaj ile oldular.

5)Futbol dışı branşlarda Aziz Yıldırım mı Ali koç mu diye soracam ama utanıyorum.Futbol gidince bir basket şubemiz vardı onu bile kaybettik.

Özetle Aziz Yıldırım gelmesin denmesini anlarım 2015'den sonra Taraftar ile başkan arasına kan girdi.Lakin Aziz gelmesin Ali Koç kalsın demek için Fenerbahçeli olmamak gerek.

• ali222 A kullanıcısına yanıt

yalan haber bu... Alanya ve Sivas maçından sonra neden bu haberler çıkmadı da lig bitiminde hemen çıktı ? ne kaynak belli ne de kimin söylediği ...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Emeklilikte yaşa takılan cisse hala gönderilmedi mi?

Sözleşmesi sona erdi zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sdenizhan kullanıcısına yanıt

Elbette buradan vuracağız. Daha ne yapması gerektiğine karar veremeyen, plansız biri, nasıl Fenerbahçe'ye yarar sağlayacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 17 Mayıs 2021; 12:19:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sdenizhan

sadece adı olan bir klup mü :) yok artık daha neler...

Alıntıları Göster

Evet biraz abartı olabilir ama hocam Fenerbahçe ve diğerlerini yaratan adamdır Aziz Yıldırım.Galatasarayın altın jenerasyonuna gelmiş olması başkanlığının başında onun şanssızlığı.Ali Koç ise Trabzon harici herkese şampiyonluk verdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Elbette buradan vuracağız. Daha ne yapması gerektiğine karar veremeyen, plansız biri, nasıl Fenerbahçe'ye yarar sağlayacak?

bugün açıklasa ne olacak, 10 gün sonra açıklasa ne olacak? belki de adam şu anda yönetim kadrosunu yeniden oluşturmakla meşgul nereden biliyorsun ya da önce rakiplerinin başkanlıklarını açıklamasını bekliyor da olabilir.. zamanı geldiğinde açıklar ne aceleniz var anlamadım ki ... sonuçta seçim zamanı geldiğinde tüm adaylar meydana çıkacak ..

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Fenerbahçe’de Ali Koç’tan Emre Belözoğlu kararı ve Acun Ilıcalı gerilimi

Süper Lig'i üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe'de başkanlık seçimi yaklaşırken, camia içindeki huzursuzluk tavan yapmış durumda. Başkan Ali Koç, Emre Belözoğlu'nun Sivasspor maçındaki değişiklikleri sonrası teknik direktörlük koltuğu için arayışa başlarken, Acun Ilıcalı ile arasında geçen bir diyalog bomba etkisi yarattı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, teknik direktör konusunda fikir değiştirdi. Emre Belözoğlu'nun bir şansı hak ettiğini düşünen Koç, Sivas yenilgisi sonrasında arayışlara başladı.

Şampiyonluk fırsatının kaçtığı Sivas maçında 2-0 geriye düşülmesinin ardından dakikalar 51'i gösterirken Ozan Tufan ve Dimitris Pelkas'ın oyundan alması Ali Koç'u çileden çıkardı. Maç sırasında oturduğu yerden kalkarak içeri giren Koç, birlikte maçı izlediği isimlere 

“Böyle değişiklik olmaz. Geçen haftalarda da değişiklikler sonrasında takım hep geriye gidiyordu ama bu artık kabul edilemez. Ozan'ın çıkması olacak iş değil” diyerek tepki gösterdi, yenilginin ardından adeta yıkıldı.

Belözoğlu'nun tecrübesiz oluşunun gelecek yıl için de sorun olacağını düşünen Koç, yeni dönemde deneyimli bir isimle çalışma kararı aldı.

Ali Koç'un tepki gösterdiği bir başka konu da Acun Ilıcalı'nın takımın çok içinde oluşu. Trabzonspor maçı öncesinde istifa kararı alan Emre Belözoğlu'nu bu kararından caydıran isim olan Ilıcalı, Belözoğlu'nun takımın başına geçmesinin ardından takımla daha yakından ilgilenmeye başladı.

Alanya deplasmanına özel uçağıyla giden Başkan Ali Koç'un sakatlığı bulunan Mesut Özil’le ilgili “Acaba oynar mı?” sorusuna Ilıcalı'nın “Oynayacak, ben konuştum” cevabını vermesi Başkan'ı kızdırdı. Ilıcalı'ya, “Ben bilmiyorum sen nereden biliyorsun Acun” diyen Koç, “Bu kulüp için çok çaba harcıyorsun çok şeyler yaptın ama bu kadar takımın içinde olmanı doğru bulmuyorum” çıkışını yaptı.

Sivasspor maçı öncesinde içinde futbolcuların da olduğu 15 kişilik gruba iftar yemeği veren Acun Ilıcalı'nın Emre Belözoğlu ve takımla olan ilişkisi de Ali Koç'un teknik direktör konusundaki kararda etkili oldu.

https://www.sozcu.com.tr/spor/futbol/fenerbahcede-ali-koctan-emre-belozoglu-karari-ve-acun-ilicali-gerilimi-6434932/

Haber doğruysa Başkanımızı takdir ettim. 3-5 milyon dolar destek oldu diye kendini kulübün sahibi mi sandın Acun bey? Burası koskoca Fenerbahçe. Kendine yönetecek amatör bir kulüp bul, orada egonu tatmin et.

Hocam taktir edilecek kısmı hangisi?Bir başkanın acun'dan sakatlık haberi aldığı bir klup, klup değil dingonun ahırıdır.

Ha haber doğru mu dersen kuyruklu yalan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sdenizhan

Pelkas'a kimse 15 milyon vermez. Kaldı ki şuanda kadroki Mesut'tan sonra belki de en teknik isim. satmak yanlış olur bence.

Brezilya ekolünden, Avrupa'da iş yapamadıkları ve antremanlarda çok lakayık davrandıkları için Aziz Yıldırım'ın kararı ile vazgeçip avrupa yönelmiştik. 2010/2011 sezonuydu galiba... o dönemden sonra avrupada oynayan oyunculara yönelmiştik.

Finansal fair play ve harcama limitleri varken birilerini satmak gerekiyor. Para edebilecekler arasında diğerleri genç ve Euro 2020 de forma giyeceği için satılmaları ilk etapta hata olur.

Astronomik bir teklif gelirse satılabilir.

Saçma bir karar olmuş. Elimizdeki Brezilyalıları Jailson ve Fernandao dahil zarar etmeden kar ederek elden çıkardık.

• Görünen o ki Ali Koç tek aday olarak girecek.Umarım hatalarından ders alır diyeceğim ama Aziz Yıldırım'ı eleştirdiği/eleştirdiğimiz herşeyin mislini yaptı 3 sezon boyunca.Umarım yine üzülmeyiz, çünkü artık tükendik.İçimdeki futbol aşkı söndü, eskiden yenilince 2 gün morelim bozulurdu şimdi 2. devre maçları kapatıyorum.(İyi bişey gibi gözüküyor yazdıklarım aslnda) 

• Ali Koç'cu bazı arkadaşlar görüyorum, yazdıkları şeyleri 2-3 sene önce ben yazmış olduğum için cevap vereyim, evet ekonomik olarak batık bir kulüp aldı ama bu adam vadettiği hiçbir şeyi yapmadı, vizyon namına hiçbir şey yok.

Cocu ile takımı küme düşürse bu yıl ki kadar rezil olmazdık, en azından adam inandığını yaptı, başarısız oldu derdik.

Ben şampiyon olmuşuz olamamışız ona bakmıyorum, bu takım ne yapıyor doğru ona bakıyorum. Doğru yapılan şey çok çok az, onu da büyük bir hata ile siliyoruz zaten.

• sdenizhan kullanıcısına yanıt

Yönetim kadrosunu bu zamana dek oluşturamamışsa hiç zahmet etmesin. Bu takım bu hale bir iki haftada gelmedi. Bunu göremiyor mu? Zaman aleyhimize işliyor. Önümüzdeki sezon için bir gün bile değerli. Zamanında, hatta önceden devreye giren, iş bitiren yönetim istiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 17 Mayıs 2021; 12:30:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: td1907

Finansal fair play ve harcama limitleri varken birilerini satmak gerekiyor. Para edebilecekler arasında diğerleri genç ve Euro 2020 de forma giyeceği için satılmaları ilk etapta hata olur.

Astronomik bir teklif gelirse satılabilir.

Saçma bir karar olmuş. Elimizdeki Brezilyalıları Jailson ve Fernandao dahil zarar etmeden kar ederek elden çıkardık.

Alıntıları Göster

Ben bu sene pek oyuncu satacağımızı düşünmüyorum. Euro 2020 de başarılı olursak bir ihtimal ozan ve altay'a teklif gelebilir. Kalan oyuncuları satmak, Emre ve Ali Koç'un çabalarına kalacak gibime geliyor ya bakalım.

Aziz Yıldırım'ın bu kararı Zico döneminden sonra aldı diye düşünüyorum. Zico döneminde takıma müdahale edemedi. CL'nin kıyısından da dönünce Güney Amerikalılarla bu iş olmayacak diyerek yavaş yavaş o bölgeden uzaklaştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Yönetim kadrosunu bu zamana dek oluşturamamışsa hiç zahmet etmesin. Bu takım bu hale bir iki haftada gelmedi. Bunu göremiyor mu? Zaman aleyhimize işliyor. Önümüzdeki sezon için bir gün bile değerli. Zamanında, hatta önceden devreye giren, iş bitiren yönetim istiyoruz.

harbiden bu işleri çocuk işi mi sanıyorsunuz anlamıyorum ki ... sonuçta bu işler zaman alan işler. İnsanların hayatlarını buna göre dizayn etmesi gerekebilir, düşünmek için süre isteyebilirler vs. son güne kadar hakkı ve zamanı var. zamanı gelince açıklamasını yapacaktır.

• Sercan Hamzaoğlu'nun yalan haberine karşı Acun'un açıklaması:

• Sercan ersun zamanı "dogru" haber yapabildi birtek kuluple alakalı.

ersun hoca gıttıkten sonra ben 1 tane dogru haberıne rastlamadım acıkcası...

sercanın haberlerıne ınanıp ınanmamak tabıkı sıze kalmıs ama yinede bir dusunun derım.

• Emre'yle devam anlaşılan, Nexus da yazdı az önce.

Eğer önümüzdeki sezon da dramatik olursa olağanüstü kongre ile ali koç istifa eder herhalde.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Fenerbahçe’de Ali Koç’tan Emre Belözoğlu kararı ve Acun Ilıcalı gerilimi

Yalanı falan bilmem ama eğer böyle bir şey doğruysa başkanın tek haklı olduğu konu olabilir. Kimse kusura bakmasın ite kaka geldiğin ligde Sivasspor maçını kazansan şampiyonsun. Sivasspor 5.olmak için takımını hazırlamış, bizim teknik sorumlumuz maçtan iki gün önce ilk 11’den 3 oyuncuyla Acun’un evine playstation partisi yapıp sahura kalmaya gidiyor. Sivasspor maçında takım hiç çalışmamış tel tel döküldük. Ama yine bu başkanın suçu kulübü bu kadar dışarıya açan kendisi. Bir tane Beşiktaşlı arkadaş yazmıştı hak vermiştim. Fenerbahçede herkes general, er olan adam neredeyse yok. Herkes sürekli sırf parası var diye kendinde kulüp işlerine karışma hakkını bulabiliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Yönetim kadrolarına neden bu kadar takılıyorsunuz anlamıyorum.Fenerbahçe'de yönetim başkanla başlar başkanla biter.Hem Aziz Yıldırım hemde Ali Koç döneminde gördük.Ali Koç Futbol Aş'yi bıraktığı kardeşim dediği adamı 2 dakikada sildi.Bence yönetim kadrosu filan boş iş.

Bize şuan kadroda en azından gönderilecekler için artık bir harekete geçilmesi taraftarı en azından bir nebzede olsa "yanlışlardan dönülüyor" düşüncesinin empoze edilmesi lazım.

Eğer Ali Koç bunları karar vermek için yönetim listesini bekliyorsa Allah ıslah etsin derim.Zaten böyle bir bahaneye sığınamayacağını en çok kendi biliyor.

Lakin kötü senaryoyu şimdeden paylaşayım, Emre bu sezon kalır.Çünkü teşekkür mesajı gelmediği her dakika Emre'nin kalma ihtimali artar demektir.Ha Emre'den umutlumuydum evet umutluydum, Erol çöpünden iyi yönettiğini düşünüyordum.Lakin Ankaragücü ve Sivas maçında içimdeki zerre umudu söküp aldı.

• ACUNU SEVMEYENLER ARTI MANYAĞI YAPSIN BENİ.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.