Şimdi Ara

Fenerbahçe 2020 / 2021 Sezonu [ANA KONU] (1750. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
114.229
Cevap
118
Favori
4.177.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Zaten bein Uygun fiyata verse çok geniş kitlelere ulaşacak şimdi aldığından daha çok para alacak ve hesaplanabilir izlenme sayısına sahip olduğu için reklamlarda daha çok olacak.

Beinsport kullanmamamdaki temel neden internet yayınlarındaki görüntü kalitesinin çok kötü olması.2005-2010 yılları arasında yaşıyormuşuz gibi saçma sapan bir görüntü kalitesini web paketlerinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Beinsport kullanmamamdaki temel neden internet yayınlarındaki görüntü kalitesinin çok kötü olması.2005-2010 yılları arasında yaşıyormuşuz gibi saçma sapan bir görüntü kalitesini web paketlerinde.

Alıntıları Göster

Birkaç yıl önce paketler zamlanınca beinconnect aldım. maç izlerken sürekli kalite düşüyor ve yayın donuyordu. Gerçekten görüntü kalitesi rezaletti ve ben gayet iyi bir internet kullanıyordum. Sonra müşteri hizmetlerini arayıp yayın donuyor dedim oradaki amele bana tekrar olduğunda ekran görüntüsü alıp bilmem nereye gönderin dedi, ben de suratına kapattım telefonu. Adamların hizmeti bu seviyede işte. Gerçekten hizmet olarak rezalet bir şirket, hiçbirşeyleri kaliteli değil. Lig kalitesi ve fiyatlar da ortada, insanların üye olmak istememesi gayet normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mpolat35 kullanıcısına yanıt

Ya TRT ye verilecek yayınlar herkes izleyecek yada doğru düzgün premier Lig ayarında Bir yayıncı kuruluş oluşturulacak

• BeIN Sports'un ülkeye girişi zaten Erdoğan'ın ricasıyla oldu. Bu dandik lige kim 500 milyon dolar para verir? Üstelik Avrupa'nın en yüksek kaçak yayın izlenmesi de bizde. Adamlar da haklı olarak, tekrar söylüyorum gayet haklı olarak sürekli indirim talep ediyor, yarısını sabit kurdan ödüyor ve indirimleri de çatır çatır alıyorlar, çünkü bu ligin kıymeti 100 milyon dolar bile değil artık. Hadi eskiden iyi topçular vardı, şimdi 35'lik Sosa ligi donunda oynatıyor, iki seneye de GS'ye geçip orada da oynatır, bakın görün.

Üstelik BeIN Sports, tüm bunlara rağmen zarar ediyor halen. Pahalı diyorsunuz ama aslında pahalı değil. Şu an 5.8'den sabitlenen kurdan 400 milyon Dolar filan ödüyor Digiturk bu lig için galiba. 2.3 milyar TL eder. Bunların 2.5 milyon abonesi var, bunların 2 milyonu BeIN Sports abonesi olsa ve ayda hepsi ortalama 100 TL ödese, yılda ödenilen para kişi başına 1200 TL çıkar ki 2.4 milyar TL eder. Vergisi, personel ve işletme giderleri filan katılmadığında, en en en iyimser tahminle başa baş götürüyor ligi BeIN Sports. Böyle bir durumda sen bu lige bu kadar para öder misin?

Ben ayda 80 TL ödeyemem veya ödemem diyorsanız, o zaman kulüplerinize de 400 milyon Dolarlık ihale istemeyeceksiniz. Ki BeIN Sports gidecek zaten, Turkcell filan kalır artık, Varlık Fonu Reyis de TL üzerinden yılda 2 milyar TL'yi 20 takıma bölüp ihale filan eder. Tablete ayrı, TV'ye ayrı, telefona ayrı paket satar, o zaman görürsünüz.

• Ayrıca bir de şu konu var ki, Türkiye'deki esas sıkıntı ne ekonomik, ne oyuncu yaşı, ne tesisler, ne de başka bir şey.

Yıllardan beri Türkiye sorunu başka yerlerde arıyor. Tesisimiz yok diyorlardı, bugün halen yok özellikle altyapı için fakat A takım seviyesinde Antalyaspor gibi takımların bile gayet iyi tesisleri var. Para yok diyorlardı, 2000'lerin tamamı ve 2010'ların ilk yarısında herkes eşek yüküyle para harcadı. Stat yok, zeminler kötü diyorlardı; tüm Türkiye stat manyağı oldu. Sivas'ta bile 25.000 kişilik stadyum var, alttan ısıtmalı. Ha, zemine halen daha Belediyelerin Park ve Bahçeler Müdürlükleri filan baktığı için kötü, ona lafım yok. Fakat Türkiye'nin yabancı sınırlamasını kaldırması, artırması filan gibi şeyler de hiçbir şeyi değiştirmedi.

Türkiye'deki sıkıntıyı açık açık yazıyorum: YERLİ HOCA VE ANTRENÖRLER.

Bakın geçen gün Shaktar Real'i yendi. Ukrayna'da iç savaş var. Bunlar da iç savaşın olduğu Donetsk bölgesinin takımı aslında. Adamların kulübünde bir tane Ukraynalı adam yok. Lucescu zamanından bu yana tüm takımı yabancılarla, Brezilyalılarla doldurdular. Antrenörlerinin hemen hepsi yabancı, altyapıdan A takıma kadar. Bu yüzden bu profesyonel zihniyetle Lucescu gitse de kalsa da adamlar bir şekilde devam etti ve ediyor. Adamların tüm hocaları İtalyan, Portekizli, Hollandalı filan.

Bizim altyapıda kim çalışıyor? Bir David Badia geldi, komisyoncu filan diye kovdurdular. Yerine kimin nesi geldi Allah bilir. Cocu geldi, yok halıya saracağız filan. Bir yabancı hoca geliyor, "Bu futbol Avrupa'da iş yapsa da ligde yapmaz" filan deniliyor, niye, bizim lig Mars Ligi mi? Dünya dışında mı? Boş boş argümanlar ve laflar.

Genç oyuncu, maliyetler, dinamik oyun filan bunlar hep hikâye. Inter'i yenip Avrupa Ligi'ni alan Sevilla ilk 11'inde 5 tane 30'luk topçu vardı. Fransız ekolü olan Lille bile Portekiz'den hoca getirtiyor. Çünkü iyi hocanın milliyeti filan olmaz.

Biz de 4-2-3-1'den başka hiçbir oyun sistemi bilmeyen yerli hocaları baş tacı edip 3-4-1-2 filan deneyen Vitor'ları aptal diye kovalayalım. Camianın çocuğu Mehmet Yozgatlı ile filan devam. Yaw bu dünyada 4-2-3-1'den başka bir sistem yok mu? Ha bir de 4-3-3 var evet. Onu öğrendiler bi son 10 yılda, bu ikisini oynatıyorlar. Bizim yerli hocalara futbolu daima Avrupalı antrenörler öğretmiştir. Fatih Terim gibi bir efsane bile en son stajını bir yabancı hocadan 99-00 sezonunda filan gördüğü için tokatlanıp duruyor Avrupa'da.

Bugün kulübün başına geçsem yapacağım ilk şey adı Türkçe olan herkesi kovup ne kadar Hans, Martha, Edmilson, Edward filan varsa kulübe doluşturmak olur. 10 sene içerisinde dünya devi olma sözü veriyorum...

Ama olamam çünkü Hans'ın futbolu bu ligde işe yaramıyor filan deyip kovarız 12. hafta. Yerine Mersun hocam gelir...

• quote:

Orijinalden alıntı: T@rhuncu

BeIN Sports'un ülkeye girişi zaten Erdoğan'ın ricasıyla oldu. Bu dandik lige kim 500 milyon dolar para verir? Üstelik Avrupa'nın en yüksek kaçak yayın izlenmesi de bizde. Adamlar da haklı olarak, tekrar söylüyorum gayet haklı olarak sürekli indirim talep ediyor, yarısını sabit kurdan ödüyor ve indirimleri de çatır çatır alıyorlar, çünkü bu ligin kıymeti 100 milyon dolar bile değil artık. Hadi eskiden iyi topçular vardı, şimdi 35'lik Sosa ligi donunda oynatıyor, iki seneye de GS'ye geçip orada da oynatır, bakın görün.

Üstelik BeIN Sports, tüm bunlara rağmen zarar ediyor halen. Pahalı diyorsunuz ama aslında pahalı değil. Şu an 5.8'den sabitlenen kurdan 400 milyon Dolar filan ödüyor Digiturk bu lig için galiba. 2.3 milyar TL eder. Bunların 2.5 milyon abonesi var, bunların 2 milyonu BeIN Sports abonesi olsa ve ayda hepsi ortalama 100 TL ödese, yılda ödenilen para kişi başına 1200 TL çıkar ki 2.4 milyar TL eder. Vergisi, personel ve işletme giderleri filan katılmadığında, en en en iyimser tahminle başa baş götürüyor ligi BeIN Sports. Böyle bir durumda sen bu lige bu kadar para öder misin?

Ben ayda 80 TL ödeyemem veya ödemem diyorsanız, o zaman kulüplerinize de 400 milyon Dolarlık ihale istemeyeceksiniz. Ki BeIN Sports gidecek zaten, Turkcell filan kalır artık, Varlık Fonu Reyis de TL üzerinden yılda 2 milyar TL'yi 20 takıma bölüp ihale filan eder. Tablete ayrı, TV'ye ayrı, telefona ayrı paket satar, o zaman görürsünüz.

Şu bir gerçek doların ve diğer para birimlerinin artmasıyla, enflasyonla vs. insanların alım gücü düştü. Ülkenin geneline vurursak futbola ödenecek 80 TL bile lüks, bunu da dolara çevirsek aslında çok ufak bir meblağ yapar. Bir forma için kimse 200 TL veremez, dolara çevirsek diye düşük biliyorum ama kimse dolarla maaş almıyor.

Maaş olarak, ekonomik olarak küçülme şart, daha sert önlemler alınmalı, oyunculara TL üzerinden para verilmeli, genç oyunculara yönelip bunları geliştirmeye ve satmaya odaklanmalıyız. Paf takımlara yatırım yapmalıyız. Bunlar isteğe bağlı şeyler değil, bunlar zorunlu şeyler ve her sene daha da kıymete biniyor.

Türkiye'nin adım başı petrol kuyuları ya da Çin gibi parası yok, oynanan futbola ve verilen paraya bakıyorum dağlar kadar fark var. Tarlayı satıp pavyonda yiyen adamlar gibiyiz, 3 milyon 5 milyon maaş verme devri bitti.

• bu sefer Türkiyenin bi kaynağı araplara peşkeş çekilemediği için yayıncının haline üzülenler var...insanlar kaçak izleyince mahçup mu oldunuz davet üzerine gelen araplara...batırıp kaçtıkları tt saysınlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 22 Ekim 2020; 10:32:56 >
  • T@rhuncu T kullanıcısına yanıt

Dün Madrid-Shaktar maçından önce programda Tugay ile Önder atıp tutuyordu Madrid şöyle yener böyle yener diye,maç 0-3 olunca acaba yüzleri kızarmışmıdır diye aklıma geldi bunların,Bein Sports platformunda Bülent Timurlenk hariç 1 tane adam akıllı yorumcu yok,bilgisine değer verdiğim ve belirli bir futbol perspektifi olan.

Millet maçları Bein'de izlese de yorum ve tartışmaları hep başka kanallarda izliyor.Bu kadar berbat bir maç sonrası organizasyonu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 22 Ekim 2020; 10:35:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T@rhuncu

BeIN Sports'un ülkeye girişi zaten Erdoğan'ın ricasıyla oldu. Bu dandik lige kim 500 milyon dolar para verir? Üstelik Avrupa'nın en yüksek kaçak yayın izlenmesi de bizde. Adamlar da haklı olarak, tekrar söylüyorum gayet haklı olarak sürekli indirim talep ediyor, yarısını sabit kurdan ödüyor ve indirimleri de çatır çatır alıyorlar, çünkü bu ligin kıymeti 100 milyon dolar bile değil artık. Hadi eskiden iyi topçular vardı, şimdi 35'lik Sosa ligi donunda oynatıyor, iki seneye de GS'ye geçip orada da oynatır, bakın görün.

Yayıncı kuruluşun yapacağı şeyler çok basit ama bizim ülkenin insanları adam yerine koymadıkları için oluyor birazda.

Tamam kaçak yayın var bu gerçek yadsınamaz ama sen internet paketi kaliteni artırmazsan ve fiyatları uygun tutmazsan bu kaçınılmaz.

CL maçlarını izlemek için siteye girdiğimde adamlar seçenek sunuyor 3000, 5000, 7000, 9000 gibi. Bein ise 1800 yüksek kalite olarak sunuyor. Şakamı abi bu? 2000 düşül, 4000 orta 6000 yüksek dese anlarım.

Devir internet devri, çok müşteri istiyorsa internet üzerinden kaliteli içerik sunmak durumundasın. Bakın o zaman nasıl alıyor millet.

Turkcell, TT, Vodafone, TRT birleşip alırsa bu sorunun önüne geçerler.

Mobil kullanıcılara özel ligi izlerken kotadan gitmeyecek paketler yaparlar. Ayda 30-40 TL ye satarlar milyonlarca mobil abonesi kazanırlar.

5-6 yıldır evimde TV yok, bu saatten sonra gidip saçma sapan tv kanallarını izlemeyi düşünmüyorum. Kaliteli içerik varsa zaten internete düşüyor oradan izliyorum.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingOfShadows

Basında öyle bir söylüyorki sanki 5m euro veriyoz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ucuzcufiko

Basında öyle bir söylüyorki sanki 5m euro veriyoz

Alıntıları Göster

1.6 mil. € net 500 bin €'da bonuslar var. Tabii bir de 500 bin € imza parası ve 250 bin € menajerlik ücreti var. Bu ücretler 2 yıla bölünmüş durumda.

• quote:

Çorabı yarıya çekmek bu adama yakışıyor, tam maestro.

• quote:

1.6 mil. € net 500 bin €'da bonuslar var. Tabii bir de 500 bin € imza parası ve 250 bin € menajerlik ücreti var. Bu ücretler 2 yıla bölünmüş durumda.

Alıntıları Göster
    Böyle bir 8 numara için bedava bence hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Ali Şen keşke hiç konuşmasan. Oldum olası sevmiyorum bu adamı.

• hocam partnerine sallamasaydın bari.

• Otobüsü tasarlayan taraftarımız otobüsün renklerinde giyinip gelmiş. Otobüsün camına Sevgi Kurşun Geçirmez yazmış otobüsü hazırlayıp teslim eden Gürsel Turizm Firması

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Sanırım bir tane de Mercedes-Benz araç hediye edildi tasarlayan taraftara.

• Türk Telekomu Lübnanlılar aldı, BeIN Katarlı bir firma. Profiline ve ismine ırkçılık karşıtı adamı koymuşsun ama söylediğin lafa bak.

İkinci olarak peşkeş çekilen bir kaynak yok, adamların verdiği parayı kimse vermedi ve bu adamlar gidince kimse bu paraları vermeyecek, 30 ülkeye yayın yapan BeIN yerine Varlık Fonunun en büyük hissedarı olduğu Turkcell filan alırsa ligimiz ileri gider zannediyorsanız ortada büyük bi problem var demektir.

Keşke bizi de Araplar, Çinliler, Uruguaylılar filan alsa. Ya tüm yöneticilerimiz soruşturma geçirecek ve SPK kulüplere el koyacak ve TMSF'ye devredecek ya da kulüpler satılacak zaten, kaçış yok. Kendinizi hazırlayın.

• 
Sayfa: önceki 17481749175017511752
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.