Şimdi Ara

Fenerbahçe 2020 / 2021 Sezonu [ANA KONU] (4285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
114.229
Cevap
118
Favori
4.177.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42834284428542864287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Caner tüm takımı terörize ediyordu bence
  • mete2649 M kullanıcısına yanıt
    Maçtan önce canerli fotoğraf paylaşmıştı sanmıyorum
  • Şu takıma Bekeyeme gibi bir kanat lazım. Adam canavar gibi top oynuyor, gelsin Osayi'yi kanatları altına alsın. Moses'i beğenmeyen adamlar 6 ay top süren olmayınca Osayi'ye şükreder oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Hocam bence MHY maks bunu versin yine yeter sene başından beri yapması gereken tek şey basit oynamaktı kendisini kanıtlamaya çalışıyordu en başından beri ama dün iyiydi diyebiliriz böyle devam etsin üstüne kata kata devam eder inşallah

Her ne olursa olsun 8 olmaz mhy den hocam 4 1 4 1 git gel yapar ama
  • Fenerbahçe 2020 / 2021 Sezonu [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keske ozan'ı devre arası satıp boupendza cekseydik. Muhtemelen bir olaylar oldu ama biz daha yuksege satmak icin sezon sonunu beklemeye karar verdik gibi. Pek de daha yuksege satacagiz gibi durmuyor, ozanin formu kotu, ustune irfan can donecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Şu takıma Bekeyeme gibi bir kanat lazım. Adam canavar gibi top oynuyor, gelsin Osayi'yi kanatları altına alsın. Moses'i beğenmeyen adamlar 6 ay top süren olmayınca Osayi'ye şükreder oldu.

Osayi gereginden fazla gomuluyor. Tek sikintisi takimla anlasamama ve son tercihler. Bu sikintilarinin kendisi de farkinda. Ayrica osayi'nin geriye yardimi da bayagi iyi, dun gosterdi bunu. Erol bulut'un hosuna gidecek bir sey bence. Ben umutluyum kisacasi. Ama bu takima 1 tane kadife ayakli teknik kanat gerek tabii ki.

• OneForSorrow kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle 3-5 neyse satılmalıydı. Bursa’dan boşu boşuna aldık üçlü grubu.
  • samatta mı daha kötü yoksa henri bienvenu mu karar veremiyorum

• Şu takımın düzgün bir santraforu olsa 4-5 puan fazlası çok rahat olurdu. Devre arası bi kiralık bile yapmamaları hiç iyi olmadı. Seferovic'in Benfica ile arasında problemler olduğu söyleniyor. Piyasa değer 10m Euro. 6-7'ye kapatabileceğimizi düşünüyorum çok ama çok iyi forvet tam bizim için biçilmiş kaftan. Sırtına stoper alır-güçlü-gol atar. Sağa çeker sola çeker vurur, kafa vurur. Pas atar. Vedat'ın daha az mücadeleci ama daha gol koklayabilen daha olmuş bi hali. Umarım alırız. 9 numara oyununu da çatır çatır beceriyor ve zaten direk 9 numara oyuncusu :D Yazın da adı geçmişti bu ligte bu profili olan adamların iş yaptığını cümle alem biliyorken böyle striker profilli santraforlarla riske girmememiz lazım.

Bir de ekstra olarak yazın Garry Rodriges'in gitmemesi gerektiğini savunuyordum. Yine sözümün arkasındayım bu takımda topu alıp ceza sahasına girmeyi bilen (ister çalımla,ister hızıyla, ister fiziğiyle) kanat yok. (Perotti'yi sakat olduğu için saymıyorum.) Bunun da eksikliğini çekiyoruz. Yani kısacası bu takımda ne kanat forvet var nede forvet var. Osayi dümdüz bir kanat oyuncusu ve daha olmamış ciddi ciddi işlenmesi gereken bir kanat oyuncusu. Eğer karar verme mekanizması burada geliştirilirse zaten PL'ye gider 20m civarı bir rakama.

Umarım Pelkas'ı satmak gibi bir hataya girmeyiz. Bu arkadaş adam akıllı bir santraforumuz olsa araya ne paslar salar ama malesef oyun okuyabilen bir forvetimiz daha doğrusu bizim direkt olarak bir forvetimiz yok. Samatta'ya güveniyordum gelişinden itibaren ama kafa olarak mevzuyu çoktan bitirmiş. En güzeli sezon sonu 4-4.5'a bir yerlere kitlemek. Belçika'dan ilgi olduğu zaten bir gerçek gitsin orada mutlu mutlu oynasın.

Pelkas'ın golünde de iş bilen forvet içeri girmeyi dener ama Samatta kardeşimiz kanada doğru açılıyor ne diyeyim. Şanssızlık bu sene şampiyonluk giderse Gustavo ve Pelkas'ın gs maçında sakat olması ve forvetsizlikten gidecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANTRAFOR ÖZLEMİ -- 1 Mart 2021; 16:45:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OneForSorrow

Osayi gereginden fazla gomuluyor. Tek sikintisi takimla anlasamama ve son tercihler. Bu sikintilarinin kendisi de farkinda. Ayrica osayi'nin geriye yardimi da bayagi iyi, dun gosterdi bunu. Erol bulut'un hosuna gidecek bir sey bence. Ben umutluyum kisacasi. Ama bu takima 1 tane kadife ayakli teknik kanat gerek tabii ki.

Alıntıları Göster

Yok hocam ben gömmüyorum adamın yeteneği belli, Valencia'nın da yeteneği belli ben bu adamları kolay kolay eleştirmem, eleştirmeyi de çok doğru bulmuyorum. Adamların yeteneği belli, oynarken bir art niyet ya da ruhsuzluk görmediğimiz sürece bu oyunculara sövmek, ağır eleştiri yapmak bence doğru değil.

Bunu bir kenara bırakırsak Fenerbahçe'nin kanat oyuncusu Valencia ya da Osayi olmamalı bence, bu adamlar yedek olabilir ama as oyuncu olmamalı. Nwabakame ya da Visca gibi ya da yurt dışında muadilleri nasılsa öyle adamlar olmalı.

• Gelirse burada da bizimle arasında problemler çıkar hocam. Seferoviç balonun teki. Bize bas dost, marega gibi koyduğun zaman oldu bu diyeceğimiz adamlar lazım. Forvet şakaya gelmiyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Galatasarayliyim, herkes burada erola soverken, serdar aliden ogrendiklerini yazarken takiminizda cete var erolun sucu yok deyip erolu savundum. takimdaki cetelesmeyi de gunlerdir anlatiyorum zaten hasbelkader duyduklarimdan. yani ben savundugum icin kalmayacak erol ya da burada herkes kotulese gitmeyecek. ben cetelesme var dedikten gunler sonra dediklerimi basindan da duymaya basladiniz saklanacak kismi kalmadi ama cete emre ilk geldigi gunden beri yillardir var.

elbet fener kaybetsin sevinirim. Sadece erolun yalnizligi ve mucadelesine saygi duyuyorum. tabi ki kaybedecek. bosa giden bir sezon ve milyonlar olacak. bu acidan uzgun degilim fener kaybetsin ama kuzey avrupa ulkesinde olsak ve erol ve bazi topcular gidip mobbing davasi acsa kazanacaklari kadar uzerine oynanan insanlar onlar.

oyle yalniz ve gonderilecegi oyle kesin ve oyle itibarsizlastiriliyor ki irfan bile hemen ortami koklayip hic gerekmedigi kimse ona sormadigi halde canere destek mesaji atiyor. e tabi irfanin kulagina `ya sen hocayi cok sey yapma seneye yok zaten` diye daha kontrat imzalarken fisildiyorsun.

erol ali kocla konusmak istediginde baskan emre ile konus deyip adamin sozunu kestirip atiyor. muhatap bile olmuyor. her firsatta sen emrenin altindasin hatirlatiliyor adama. ilginc bir camiasiniz vesselam.

• fbyram kullanıcısına yanıt

Bence Seferovic pek balon diyebileceğimiz bir futbolcu değil. Öyle düşünmememin sebebi de şu; La Liga ve Bundes Liga kariyeri çok iyi geçmemiş ama Liga NOS'ta baya efektif oynuyor bence. Bizim ligimiz bu liglerin daha da altında bi lig burada da iş yapacaktır. Mental olarak böyle adamları memnun etmekte hocanın görevi artık.

Ben de isterim Marega ve Bas Dost'un gelmesini daha üst profilli futbolcular fakat selam vermek 5m'den başlar bu adamlara ondan dolayı biraz daha dar gelirli modelini çekebiliriz diye düşünüyorum.

• Sezon sonu kesinlikle santrafor şart ama değinmek istediğim başka bir konu var:

Şimdi biliyorsunuz Samatta'nın zorunlu bonservis alma maddesi var. Yani en kötü zararına satıp kurtuluruz ama bu adamın eksiği hızı, gücü, fiziği falan değil. Bu adamın çok temel ama futbol için çok önemli bir problemi var:

Fundamental Eksikliği

Bu adamda futbolun temel bilgileri yok. Pozisyon almayı bilmiyor ve nerede ayak içi, nerede ayak dışı, plase, aşırtma vuracağını bilmiyor. Şimdi buna bir örnek verelim:Mesela Trabzon maçında Pelkas topu direkt çatala vs yollayacağına kalecinin hafif önde olduğunu görüp topu yerden sektirerek sert bir şut yolladı. Böylece top yerden sektiği için kaleci uzansa bile kaleciyi gayet zorlayacak bir top olduğundan gol oldu. Üstelik pozisyon öncesinde hareketleneceği yeri gayet iyi bilip bomboş koridorda topunu sürdü. Galatasaray maçını hatırlayın kaleciyi çalımlayıp kaleyi neredeyse karşısına almıştı. Orada yanlış hatırlamıyorsam Osayi ya da Valencia bomboştu. Yapması gereken iki temel şey vardı ya topu Valencia'nın aşırtma golü gibi aşırtacaktı ya da boştaki arkadaşına pas verip arkadaşı boş kaleye yuvarlayacaktı. Sezon sonu eğer Belçika'ya vs satamazsak teknik direktörün de çalışmak isteyeceği bir tane forvet antrenörüyle bu adamın bu temel eksiğini geliştirmesi lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SANTRAFOR ÖZLEMİ

Bence Seferovic pek balon diyebileceğimiz bir futbolcu değil. Öyle düşünmememin sebebi de şu; La Liga ve Bundes Liga kariyeri çok iyi geçmemiş ama Liga NOS'ta baya efektif oynuyor bence. Bizim ligimiz bu liglerin daha da altında bi lig burada da iş yapacaktır. Mental olarak böyle adamları memnun etmekte hocanın görevi artık.

Ben de isterim Marega ve Bas Dost'un gelmesini daha üst profilli futbolcular fakat selam vermek 5m'den başlar bu adamlara ondan dolayı biraz daha dar gelirli modelini çekebiliriz diye düşünüyorum.

195 boyunda top sürmekten uzak, kağnı gibi bir adam da değil, 155 bitirici zayıf adam da değil. 180-190 arası güçlü, yeri geldi mi top sürebilen, yeri geldi mi top tutabilen, yeri geldi mi güzel şut atan, güzel kafa bir adam yok mu yahu? He bi de hırslı olması lazım.

• İkisinin de maliyeti seferoviçten fazla olmayacaktır. Bizim lig bu liglerin altında olabilir ama portekiz liginden 4 takımı çıkar bizim ligden farkı yok. Seferoviç ligin en iyi kadrosu olan takımda zayıf takımlara karşı istatistik kasmıştır muhtemelen, çok aldanmamak lazım. Bas dost o ligin içinden geçmişti. Bas dost un arkasında mesut oynarsa ve boupendza&ndao kanat hattı gelirse bizim ligin içinde geçer. Tek gelse mevcut kadro ile bu ligde 20-25 gol rahat atar. Seferoviç için aynı şeyi söyleyemem aşırıo gol kaçıran bir adam. Burada saç baş yoldurur.

• The Mandalorian kullanıcısına yanıt

Anlamıyorlar ki. Adamı belki kendi haline bıraksalar, yardımcılarını seçmesine izin verseler her şey çok farklı olacaktı.

• Hocam katılmıyorum. Bence bitiricilikte veya tekniğinde bir problem yok. Topla gerçekten iyi bir oyuncu. İlk maçında attığı golleri gördüyseniz nerede olması gerektiğini nasıl vurması gerektiğini bilen bir oyuncu. En iyi özelliği top kontrolü ve ayağı da görece yumuşak bir oyuncu. Bence iki problem var bu konuda:

1. Taktik anlamda oyuncuya uygun bir rol verilmemesi veya hiç bir rol verilmemesi
    2. Oyuncunun (benim Slimani sendromu dediğim) psikolojik olarak çok gol atma isteğinin ters tepmesi durumu

Bu iki durum da kesinlikle çözülebilecek sorunlar. İkisi de teknik ekipten geçiyor. Benim görüşüm şu: madem bu oyuncu seneye de bizimle olacak. Çok geçmeden kazanmaya çalışılmalı, dışlanmamalı, biraz gazlanmalı. Yani yıllardır futbol izliyorum bu oyuncu kötü bir oyuncu değil. Ne yapıp edip kazanılmalı.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt

Bienvenu en azindan sempatik bir herifti. Samatta da oda yok. Cok itici gamsiz bir durusu var sahada.

• 
Sayfa: önceki 42834284428542864287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.