Şimdi Ara

Fenerbahçe 2020 / 2021 Sezonu [ANA KONU] (384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
114.229
Cevap
118
Favori
4.177.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
202 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bakasetas nerden çıktı birden gene. Zorla kitleyecekler adamı.
  • mpolat35 kullanıcısına yanıt
    Deniz'in sağda topu alıp geri döndüğü anların videosunu yapsan 10 sezon dram dizisi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkms1907 -- 14 Ağustos 2020; 18:32:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Thiam çok iyi olur hem sola hemde forvete alternatif olur solda zaten Ferdi-Rodri var birde güzel bir sağ kanat alsaydık çok güzel olacak.

• Kara Mithat kullanıcısına yanıt
    Kendiside ben 10 numarayım demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Hocam altyapı eğitimi aslında bu ülkede kötü değildi. Ama medya hep alt yapı diye diye sonunda onuda bozdular.

Nasıl kötü değildi dersen açıklamasını yazacağım. Bizim esas problem üst yapı yani A takım seviyesinde aslında ama A takımları şuan ki durumdan daha kötü lanse edemeyeceği için basınımız suçu sürekli altyapıya atıyorlar.

Bugün dünyanın en iyi 2 futbolcusundan biri olan C.Ronaldo Portekiz'in Ümit Milli takımlarında oynarken bizim Ümit Milli Takımlarımız o Portekizi param parça ediyordu. Baya başarılıydı o dönem ümit milli takımlarımız.

Selçuk, Kemal Aslanlar, Tuncaylar filan vardı. Hatta 4-2 Kazandığımız ve daha farklı kazanabileceğimiz bir ümit milli takım maçından 1 gün sonra Tuncay A takıma maçında 18 kişilik kadroya alınmıştı. 24 saat içinde 2 maçta oynadı Tuncay.

Neyse. Bizim genç oyuncular C.Ronaldoları filan sahadan siliyorlardı. Ama C.Ronalda formasını giydiği M.United da kendini geliştirdi ve geliştirmesi sağlandı takım tarafından ve orada yıldızlaşıp Real'e gitti. Bizim Selçuk, Tuncay ve Kemaller ise geliştiremediler ve yerlerinden saydılar.

Kısa lafın özü bizim ülkede esas sorun A takımlarda. A takımlara çıkana kadar iyi işler yapan gençler A takıma çıkınca kaybolup gidiyorlar. Yani sorun altyapıda değil A takımlarda.

Altyapı seviyesinde iyi işler yapan oyuncular A takımda tanınmaz hale geliyorsa A takımda sıkıntı vardır ve A takımda sorun ne onun araştırılması gerekir ama biz sorunu hep altyapılarda arıyoruz.

Alıntıları Göster
    Hocam ben altyapının sadece futbolla sınırlı olmaması gerektiğini düşünüyorum, biraz matematik, edebiyat, tarih, felsefe gibi dersleri görmeleri lazım. Bu belki saçma gelebilir ama ufku gelişmiş bir adamın şöhreti, baskıyı ve parayı daha iyi yöneteceğini hatta oyunda da daha iyi bir oyun ortaya koyacağını düşünüyorum. Yine gece hayatı gibi şeyler düzene girecektir. Altyapıdaki çocuklar kendini sadece futbol olarak değil bu açıdan da geliştirirse bence çok daha başarılı olurlar.

Ayrıca ben de altyapının kötü olduğunu düşünenlerdendim hatta daha da genişleteyim ben 2 sene önce Türkiye'den Avrupa Klası teknik direktörlerin de çıkacağını düşünmüyordum ama bugün baktığım zaman yanıldığımı görüyorum. Altyapıda çok kaliteli çocuklar var, Avrupa Klasında teknik direktörler var belki yetenek olarak olmasa da mentalite olarak bu kafada adamlar var ama iş yapmaya gelince çuvallıyoruz. Bence bunda bizim de suçumuz var.

Uzun vadeli planlama yapmıyoruz, ekonomik olarak kimse sorumluluk almadığı için parayı saçıyoruz, ayağımızı yorganına göre uzatmıyoruz. Katar'da ki Şeyhler gibi harcayıp Faroe Adaları gibi başarılı oluyoruz. Saçtığımız paralarla bu ülke Avrupa'nın gediklisi olmalı ama olmuyor. Ben taraftarın ve yöneticilerin yavaş yavaş uyanmaya başladığını düşünüyorum zaten sistem ve ekonomi buna itiyor yani er ya da geç o dönüşüm yaşanacak ya da Türk Futbolu tepe taklak olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Thiam size Sow'u hatırlatmıyor mu?? Hatta Sow'dan daha dayanıklı. Gidip Onyekuru tarzında adamlara para vereceklerine Thiam oynasın daha iyi. Onyekuru bildiğin Garry nin kopyası, geçen sene tek golünü bize attı adam
    Sow Fransa Ligi'nde gol kralı olmuş Türkiye Ligi'nde ise her yıl ortalama 15-20 gole katkısı olan bir futbolcuydu.

Thiam gibi alt seviye olup gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamamış bir futbolcuyla kıyaslanması Sow'a hakarettir.

Bu arada Sow 34 yaşındaymış getir Mevlüt'ün yerine her türlü oynar 1-2 sezon sonra da jübilesini yapıp teknik ekibe katılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 14 Ağustos 2020; 18:45:46 >
  • Ya biz niye f/p kara oğlan bulamıyoruz. Hep birinden alıyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Yorumcular genelde asıl mevkisi 10 numara diye konusuyorlar zaten...

Bence her sekilde degerli oyuncu...

Alıntıları Göster
    Asıl mevkisi 10 numara olsa kanatta çok rahat varlık gösterir. Oyunu terse çevirir, en kötü akıl dolu bir orta açar içeri. Oyunu kanattan kurar. İlla koşması gerekmez. Deniz Türüç, 2. Alper Poltuk'tur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpolat35

Sözde limit 18, üstüne sponsor gelirler ve oyuncu satışından gelen ücretlerin 1/3 eklenecek, sapma ile zaten ortalama 40M maaş bütçesini bulur.
    Başkan Yapı Kredi üzerinden yapılandırmayı yapar limit sorunu ortadan kalkar.

Limit konusunu dert etme, Vedat satılmamış olsaydı limit dertti. Tolgay, Zajc'dan da gelir elde edeceğiz.

Yüksek maaş alan tek bir topçu var o da Gustavo şuan da. Yanına Godin eklenir çok rahat.

Alıntıları Göster
    Hmm mantıklı hocam ne güzel açıkladınız diğer arkadaşda direkt blok yazmış bişey demedim halbuki :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Sow Fransa Ligi'nde gol kralı olmuş Türkiye Ligi'nde ise her yıl ortalama 15-20 gole katkısı olan bir futbolcuydu.

Thiam gibi alt seviye olup gittiği hiçbir takımda dikiş tutturamamış bir futbolcuyla kıyaslanması Sow'a hakarettir.

Bu arada Sow 34 yaşındaymış getir Mevlüt'ün yerine her türlü oynar 1-2 sezon sonra da jübilesini yapıp teknik ekibe katılır.

Alıntıları Göster
    Kalite olarak demedim hocam. Oyun stili olarak bizim takımda oynayan kişilerden en çok Sow'a benzettim.

• dkms1907 kullanıcısına yanıt
    Ben de gustavo ya irishman çekerim 10 sezon.

• The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Dedikleri tek şey gustavo’da stoperde olmuyordu. :) ortasahada hiç olmuyor da.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Mithat

Deniz türüç kariyer planlaması yanlış yapılmış bir oyuncu,jose sosa bayern zamanında deniz gibi kanatta oynatılıyordu sonra yine metalist ve atletico kanatta oynattı,göbeğe geçince kariyer zirvesine ulaştı.

Deniz tarz olarak sosaya benziyor,sosayı şu anda kanada koyarsan performansı nasıl düşerse denizi de göbeğe alırsan performansı artacaktır.Seneye kasımpaşa göbekte oynatırsa ağzı açık izlersiniz kendisini.
    Hocam gitsin bir yıl kiralık adam akıllı mevkisinde oynasın. Böylesi bizim işimize gelir. Mevcut kadroda ilk 11 oynaması zor. Bence rotasyonda da zor. Sosa ile benzerlik kurmuşsunuz ama ben bir benzerlik kuramadım. Sosa, Deniz'e göre çok üst düzey bir oyuncu. Sosa, Deniz'in yaşındayken Bayern Münih'de oynuyordu. Adam Atletico Madrid'de de oynadı. bjk ile şampiyonluk yaşadı ve şampiyonlar ligi serüveni var. Sonra Milan tabii ki. Adam bu yaşında hâlâ isteniyorsa bu onun üst düzey bir oyuncu olduğunu gösterir. Belki Deniz'de on numara mevkisinde kendini gösterip, geliştirirse o da iyi bir oyuncu olabilir. Ama kiralık gitmesi şu durumda en mantıklısı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KingOfShadows kullanıcısına yanıt
    Seviye olarak aynı demedim zaten,benzer özelliklere sahip oyuncular.Bizim takımda oynaması zor tabi şu anda ama mesela alanyaya falan gitse orada orta sahada oynasa iş yapar.
  • Bakasetas için jailsonu vermek kimin aklına gelmiş acaba? Verilecekse alper+tolga verilsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KingOfShadows kullanıcısına yanıt
    Trabzon sosa ile devam etmek istemiyor,sırf taraftar baskısından dolayı göreşecekler.1 milyona gel oyna derler en fazla ki oyuncu zaten istanbulda yaşamak istiyormuş.Oyuncu da bizimle pazarlığında elini güçlendirmek istiyor bak trabzon bana 2.5 verdi siz 2 veriyorsunuz gel 2.25 yapalım imza atayım hemene gelecek olay.
  • Sosa ya cok sıcak degilim.Gelecekse de 1.7-1.8 den bir kurus fazla verilmemeli...
    Alper olayı nedir ya?Bu adam hala gitmedi mi?Gitmeyecek mi?Serdar Kesimal gibi daha kac yıl yattıgı yerden para alacak?
    Ne Alper mis ya yıllar once kafada futbolu bitirmis yıllardır aldıgı tek kurusu hak etmeyen adam hala kadroda mı duruyor?
    Antep den Kemal i almıstık.O da yıllarca sakat top oynamadan yılları gecirmisti.

Sivas ister gitmezsin,Rize ister gitmezsin,top oynamazsın yeter artık be Alper yeter artık...
  • 
Sayfa: önceki 382383384385386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.