Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (3444. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34423443344434453446
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• adamın fm de oyuncu potansiyel gözlemi 20 olması lazım
  • Ahmet Çakar
    @ahmetcakar1

Türk milleti kebapçı Selahattin beye minnettardır!!!!
  • Kesinlikle katılıyorum. Ben de bundan bahsettim zaten size bir atıfta bulunmadım.
  • The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Genç oyuncu takımı da sahiplenir, bir amacı da olur. Gustavonun ne amacı var artık ? tamam mücadeleci ve ateşli bir adam ama vermediği bazı paslar var, riske girmiyor.

Garry yerine stoch bile alınabilirdi. adam geçen sene yine top oynamış. Burayı da severdi. Bize lazım olan teknik kanat oyuncusuydu ya valbuena tutulacaktı, ya da bu tarz adam alınacaktı. Garry Moses'ın daha tekniksiz aynı derece akılsız daha süratlisi. Moses olmasa hadi Garry'e okay. Ama iki tane dar alanda iş yapamayan kanat oyuncusuyla ne yapılabilir ? Kimse size o alanları bırakmaz.

Mevlüt tamamen boşa, mis gibi Frey ve allahyar vardı, Frey koy 20 maçta sonradan oyuna girsin atar 8-10 gol satarsın 5-6m'ye Almanya'ya. Allah vardı bir de İstanbulspor'da da oynuyor, geçen de gol attı. Deniz boşuna alındı, Alper'le falan takas etseler hadi neyse, Ancak ben Deniz'i bizim sağ kanadımızda görmek isterim, düşündüğünüz kadar kötü bir oyuncu değil Ferdi'yi saymazsak ayağıyla yaptığını bilen tek kanat oyuncusu belki.

Isla-Dirar kanadı olmadan bence ikisi de aksıyor, Dirar hadi neyse de - sözleşmenin 2 yıllık yenilenmesi yanlıştı.- Isla'nın iyi maçları hep Dirar'la birlikte. Dirar yeteneksiz olsa da çok iyi bir takım oyuncusu, Isla da 90 dakika gidip gelen ama 0'a inmediği sürece asla orta yapamayan birisi. Murat oynasa en azından arada olacak mı olmayacak mı görürüz sene başında çok iyiydi Murat.

• quote:

Orijinalden alıntı: We Will Dominate

Ahmet Çakar
    @ahmetcakar1

Türk milleti kebapçı Selahattin beye minnettardır!!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Genç oyuncu takımı da sahiplenir, bir amacı da olur. Gustavonun ne amacı var artık ? tamam mücadeleci ve ateşli bir adam ama vermediği bazı paslar var, riske girmiyor.

Garry yerine stoch bile alınabilirdi. adam geçen sene yine top oynamış. Burayı da severdi. Bize lazım olan teknik kanat oyuncusuydu ya valbuena tutulacaktı, ya da bu tarz adam alınacaktı. Garry Moses'ın daha tekniksiz aynı derece akılsız daha süratlisi. Moses olmasa hadi Garry'e okay. Ama iki tane dar alanda iş yapamayan kanat oyuncusuyla ne yapılabilir ? Kimse size o alanları bırakmaz.

Mevlüt tamamen boşa, mis gibi Frey ve allahyar vardı, Frey koy 20 maçta sonradan oyuna girsin atar 8-10 gol satarsın 5-6m'ye Almanya'ya. Allah vardı bir de İstanbulspor'da da oynuyor, geçen de gol attı. Deniz boşuna alındı, Alper'le falan takas etseler hadi neyse, Ancak ben Deniz'i bizim sağ kanadımızda görmek isterim, düşündüğünüz kadar kötü bir oyuncu değil Ferdi'yi saymazsak ayağıyla yaptığını bilen tek kanat oyuncusu belki.

Isla-Dirar kanadı olmadan bence ikisi de aksıyor, Dirar hadi neyse de - sözleşmenin 2 yıllık yenilenmesi yanlıştı.- Isla'nın iyi maçları hep Dirar'la birlikte. Dirar yeteneksiz olsa da çok iyi bir takım oyuncusu, Isla da 90 dakika gidip gelen ama 0'a inmediği sürece asla orta yapamayan birisi. Murat oynasa en azından arada olacak mı olmayacak mı görürüz sene başında çok iyiydi Murat.
    Jailson'u oynatmak bize daha çok şey kazandırırdı. Bazen stratejik düşünmek lazım, Jailson'u oynatmak bize kaliteli bir oyuncu ve iyi bir sol bek kazandırırdı ama biz şişkin olan yeri daha da şişirdik.

Garry tamam bonservis vermedik, kötü de olabilir ama koy abi Ferdi'yi bu adam Real'e karşı bile oynadı. Valbuş kalacaktı keşke kalsaydı. Moses çok büyük topçu.

Ya zaten Mevlüt'ü de oynatmıyor bari Allahyar falan kalsaydı ya da yedek genç adam olsaydı, sırf transfer için transfer, Vedat sakatlansa yarısı kadar oynayamaz. Gereksiz çöp çöp çöp. Deniz berbat bir oyuncu, çok ağır.

Dirar çok iyi bir adam bence, Isla artık ömrünü tamamlamış kesilmesi lazım, zaten Moses varken Dirar - Moses en hayırlısı...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Ersun Hoca Merih'i genç diye altyapıya geri yollardı. Çağlar kiralanır, Cengiz ise satılmaya çalışılırdı. Üç büyüklere cesur hocalar gelmediği sürece Türk futbolu bu kısır döngüde kalmaya devam eder

Alıntıları Göster
    Ersun genç oynatırken cesurdu. TS macerasında sapıttı. Bizdeki ilk döneminde de oyun olarak çok cesurdu. Bizdeki macerasından sonra o cesurluktan da eser kalmamış. 10 kişi Kasımpaşaya 5-3-1 oynatıyor, 0-0 giden Antalya deplasmanında forvet çıkarıp stoper alıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: We Will Dominate

merih cidden çok korkutucu bir stoper. tipi olsun, davranışları olsun, gerçekten ezip geçecekmiş gibi bir üsluba sahip. ve gerçekten kafaya taktı mı bir topçuyu takıyor bırakmıyor peşini. tam bir bela gerçekten.

ve elimizden böylesi bir cevheri bırakmamız, asgari ücret teklif etmemiz...
    Az önce tam da bunu düşünüyordum. Bizim altyapıda 15-16 yaşında çocukken de saçı, imajı böyleydi. İmajını özellikle korkutucu olsun diye bu şekilde seçmiş bence.

• freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    4-3-3 oynamadığın sürece Gustavo tipi adama ihtiyacın yok. 4-3-3 oynayacak olsam Jailson'u oynatacağıma 20 milyon bile verirdim ön liberoya ama 4-2-3-1'deki ikiliden biri için gayet yeterli. Gustavo geldiğinden beri iyi oynamıyoruz. Tolga-Emre, Ozan-Emre oynarken deli tempo yapıyordu takım.

• twitter linkleri bozuldu herhalde çalışmıyor. şu sitenin bir kere tam anlamıyla doğru çalıştığını görmedim be citizen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Ersun genç oynatırken cesurdu. TS macerasında sapıttı. Bizdeki ilk döneminde de oyun olarak çok cesurdu. Bizdeki macerasından sonra o cesurluktan da eser kalmamış. 10 kişi Kasımpaşaya 5-3-1 oynatıyor, 0-0 giden Antalya deplasmanında forvet çıkarıp stoper alıyor.

Alıntıları Göster
    Aykut hocamla birlikte yönetseler keşke ya ortaya çok güzel şeyler çıkar.

• The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Bence Moses o kadar büyük topçu değil, Emenike'nin premier lig seviyesi. Emenike aklar kuvvetli değil tabi. Kullanılabilir ama ben güvenilecek bir adam olmadığını düşünüyorum. Sadece çalım atıyor, kafası çalım atmakta.

Mevlüt çok gereksizdi. Deniz konusunda dediğim gibi hız her şey değil, raket ayak adam iyidir. Rotasyonda daha iyi Türk bulacağımızı zannetmiyorum ama Barış'a şans veirlemsinden yanaydım tabii.

Dirar çok bir atlet, vücudu çok iyi ama bu adamda fiziken düştüğünde 2. lig oyuncusu olacak, onda da ayak yok pek. Bizim takımın sıkıntısı da bu, teknik adamlar yok olunca Emre ve Kruse takımda yaratıcılık kalmıyor. Moses bazen bir iki çalım atıyor ama emenike gibi köşe direğine doğru gidiyor o da. Topu dar alanda verkaçlayacak, iyi pas verecek hiç kimse yok belkide. İşte Deniz bunda işe yarar. Stoper gibi ağır olsa da içe kat ettiğinde tekniğini kullanabiliriz.

• quote:

Bence Moses o kadar büyük topçu değil, Emenike'nin premier lig seviyesi. Emenike aklar kuvvetli değil tabi. Kullanılabilir ama ben güvenilecek bir adam olmadığını düşünüyorum. Sadece çalım atıyor, kafası çalım atmakta.

Mevlüt çok gereksizdi. Deniz konusunda dediğim gibi hız her şey değil, raket ayak adam iyidir. Rotasyonda daha iyi Türk bulacağımızı zannetmiyorum ama Barış'a şans veirlemsinden yanaydım tabii.

Dirar çok bir atlet, vücudu çok iyi ama bu adamda fiziken düştüğünde 2. lig oyuncusu olacak, onda da ayak yok pek. Bizim takımın sıkıntısı da bu, teknik adamlar yok olunca Emre ve Kruse takımda yaratıcılık kalmıyor. Moses bazen bir iki çalım atıyor ama emenike gibi köşe direğine doğru gidiyor o da. Topu dar alanda verkaçlayacak, iyi pas verecek hiç kimse yok belkide. İşte Deniz bunda işe yarar. Stoper gibi ağır olsa da içe kat ettiğinde tekniğini kullanabiliriz.
    Kadroya seçeceğim ilk isimler Altay, Vedat, Ozan, Kruse ve Moses olur. İnanılmaz tehlikeli isimler özellikle Moses topu aldığı zaman illaki faydalı bir iş yapıyor. Şanssızlığını kırarsa güzel golldr de atacak.

Deniz ise bana acayip yavaş bir adam gibi görünüyor sahada koşmuyor, yürüyor. Bu adam nasıl 10 gol atmış, 10 asist yapmış inanılmaz.

Ben Dirar'ın hakkını yedim, adam yaşlı ama güvenilir bir isim ucuza da anlaşıldıysa iyi bir yedek/rotasyon oyuncusu olur.

Sezon sonu da kaliteli bir teknik adam getirmemiz lazım. Başarıya tok bir isim değil de, hedefi olan uzun yıllar çalışacağımız bizi ileri taşıyabilecek, garip takıntıları olmayan biri şart.

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    4-3-3'te beklerin kanat gibi olursa Gustavo işe yarardı, Emre olmasa hadi topu ilk alıp oyuna sokacak adam derdim ama şu an sadece mehmet topallık yapıyor. Dediğine de aynen katılıyorum, sadece Jailson varken oraya adam almazdım, Gustavo 4-3-3'te kötü olacak diye değil, bizim bu minimal farklara harcayacak paramız yok. Jailson defans yapmayı müthiş beceremiyor değil, çok önemli müdaheleleri de var. Ama ikili de dinamo gibi iş görür, son vuruşları da çok iyi bence. Geçen sene dirar'ın muzuna belki vedat'tan bile iyi dokunmuştu.

iki tane o ikili 37 yaş oralaması oluyor nerdeyse. İkisi bir arada olmaz, stoper olmalı Gustavo ya da kenarda durur. Bilmiyorum. Çok gereksizdi Gustavo.
  • freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    Çoğu mesajına katılmıyorum ama bu mesajda haklısın. Gustavo yerine jailson yeter onun yerine sürekli git gel yapabilen, sağ ayağını kullanabilen bir sol bek alırdık. Ama yine de Gustavo nun kalitesi tartışılmaz ve attigimizdan az yememizi sağlıyor gol atabildigimiz maçlarda. 1-0 olsun bizim olsun felsefesini, ya hep ya hiç gol felsefesine tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: AnondraX

Çoğu mesajına katılmıyorum ama bu mesajda haklısın. Gustavo yerine jailson yeter onun yerine sürekli git gel yapabilen, sağ ayağını kullanabilen bir sol bek alırdık. Ama yine de Gustavo nun kalitesi tartışılmaz ve attigimizdan az yememizi sağlıyor gol atabildigimiz maçlarda. 1-0 olsun bizim olsun felsefesini, ya hep ya hiç gol felsefesine tercih ederim.
    Gustavo stopere geçse daha iyi Tolga da önliberoda oynasın kurtulalım bari ofansı öldürmesinden.
    Yediğimiz goller hep defansın hatası, stoper arkasına rakip oyuncular sızıyor takımda onları kovalayacak bir isim var o da Gustavo.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Alıntıları Göster
    2014'te cesur kararlar alan Ersun Hocayı ben sahada göremiyorum maalesef. O dönemde bizde çok kaliteli gençler yoktu, belki Salih. Alper'i parlattı, Emenike'ye zirve sezonunu yaşattı. Ama geçmişte neyi iyi yaptıysa bu sene onu kötü yapıyor maalesef. Tolga'ya verdiği şansları Jailson'a tanımadı, defansta oynatılmasını ben şans falan kabul etmiyorum. Eksikler vardı, mecbur oynattı. Ferdi'yi altyapıya yollaması yine talihsiz bir durum. Oyuncu seçimleri ve müdahalelerini beğenmediğim gibi maalesef oyunumuz da 2014'ün çok gerisinde. Takımımızın en ciddi eksiği oyun açacak, zeki, teknik oyuncularken hala kalas oyuncuların şans bulması enteresan bir durum.

• quote:

4-3-3'te beklerin kanat gibi olursa Gustavo işe yarardı, Emre olmasa hadi topu ilk alıp oyuna sokacak adam derdim ama şu an sadece mehmet topallık yapıyor. Dediğine de aynen katılıyorum, sadece Jailson varken oraya adam almazdım, Gustavo 4-3-3'te kötü olacak diye değil, bizim bu minimal farklara harcayacak paramız yok. Jailson defans yapmayı müthiş beceremiyor değil, çok önemli müdaheleleri de var. Ama ikili de dinamo gibi iş görür, son vuruşları da çok iyi bence. Geçen sene dirar'ın muzuna belki vedat'tan bile iyi dokunmuştu.

iki tane o ikili 37 yaş oralaması oluyor nerdeyse. İkisi bir arada olmaz, stoper olmalı Gustavo ya da kenarda durur. Bilmiyorum. Çok gereksizdi Gustavo.
    Şimdi biraz hafta geçince bazı transferlerin anlamsızlığı ortaya çıkmıştır.

Gustavo 6 Milyon
    Deniz Türüç 2,5 Milyon
    Mevlüt Erding Beleş

Toplamda 3 oyuncu için kontratları dahil en az 8,5 milyon harcadık ve Deniz ile Mevlüt safi gereksizdi. Deniz yerine Barış oynasa Deniz'den kötü olmazdı. Barış Rize'de bile şans bulamıyor diyebilirsiniz ama bu oyunuyle Deniz'De Rize'de şans bulamazdı. Mevlüt yerine yedek için en azından Allahyar falan olsaydı size daha az mı güven verirdi? Frey'i yazmıyorum, bu sezon ondan para kazanma ihtimalimiz var.

Gustavo için sol bekten vazgeçtik, ortasaha varken gidip yine ortasaha aldık. Şunun yerine Kolarov'u alsaydık sola Kolarov sağa Dirar ile başlasaydık kötü mü olurdu? Al sana ofansif bekler, bu bekler kanatları destekleyecek, ortasahada da Emre - Kruse - Ozan, yedekten Tolga, Jailson hatta Alper ve Tolgay şans bulacak. Kanatlara da yedek olarak Ferdi ve Barış, tabi yedek kanat alınabilir ama zaten ortasaha bile oynattık kanatlarda bu gençler şans bulsa 10-15 dk daha kötü olmaz.

Şöyle olsa, hem kadro da herkes şans bulur, hem gençler süre alır, hem bu sezon için hem gelecek için, hem sezon sonu için bir heyecanımız olur. Hatalarına rağmen sonuna kadar Ersun Yanal'ı desteklerim. Şampiyon olamasak bile bu hocanın kadro planlaması çok iyi bu bugün olmaz ama yarın hem kulübü maddi olarak rahatlatır hem de şampiyon yapar derim ama bu sezon şampiyon olamazsak game over olacak. Şampiyon olsak bile kara geçemeyeceğiz.

• ersun yanal'ı eleştireceğim tek nokta var. o da , şimdiye kadar kadronun oturmuş olması gerekiyordu. oyuncuların bir arada oynatılmasıyla elde edilen, takım olmanın bilincinde olmaları gerekiyordu. sakatlık bu konuda çok önemli değil, çünkü oyunun oturmuş yapısı olsa, gelen sisteme uyacaktı. moses veya rodriques kafasına göre takılmayacak. bunu hoca sağlayacaktı. bu geçiş süreci çok uzadı. bunun dışında oyuncu tercihleri vb. hocanın uhdesindedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 15 Kasım 2019; 14:18:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34423443344434453446
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.