Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (5269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 52675268526952705271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Valbuena'nın bu sezon ki istatistikleri
    .
    Yunanistan Süper Ligi : 19 Maç 6 Gol 11 Asist
    .
    Şampiyonlar Ligi: 9 Maç 2 Gol 6 Asist
    .
    Avrupa Ligi : 3 Maç 1 Asist
    .
    Yunanistan Kupası: 5 Maç 5 Asist
    .
    Toplam 36 Maç 8 Gol 23 Asist

Bu adam keşke gitmeseydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrWrong

Sezon sonu okan buruğu alırsanız seviye atlar fener, kadronuz bence üstüne koymak için en ideal kadro şu an gs ile bjk kıyasla. Orta sahadaki oynamayan çöplerden kurtulabilirseniz, kalabalık ama verimsiz bir ortasaha grubunuz var. Ha okan şampiyon olursa avrupaya gider gibi geliyor bana.

Bu arada erol bulut deniyor size ama ben beğenmiyorum onu, klasik skora yatan anadolu hocası hissi veriyor bana.

Alıntıları Göster
    Erol Bulut konusunda katılmıyorum. Benimde ön yargılarım vardı ama oynattığı son maçlara bakınca hakikaten kendini çok geliştirmiş. Sizin dediğiniz skora yattıpı dönem Malatyapor dönemiydi. Alanyaspor'da gerçekten farklı bir oyun anlayışı ile oynatıyor. Tabii oyuncu grubununda etkisi var.

Okan Buruk konusuna gelecek olursak, bende beğeniyorum kendisini ama gelmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Hem ibfk şampiyon olma olasılığı var hem de adam gsli.

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt
    Bu adamı gönderdiler deniz türüç oynuyor yerine

Futbol kaliteli futbolcularla oynanır.
    Sahada da 11 tane danayıda koşturursun da kalite başka..

• quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

Valbu Olimpiyakos'ta kupayı kaldırmış.

Valbuena'nın bu sezon ki istatistikleri
    .
    Yunanistan Süper Ligi : 19 Maç 6 Gol 11 Asist
    .
    Şampiyonlar Ligi: 9 Maç 2 Gol 6 Asist
    .
    Avrupa Ligi : 3 Maç 1 Asist
    .
    Yunanistan Kupası: 5 Maç 5 Asist
    .
    Toplam 36 Maç 8 Gol 23 Asist

Bu adam keşke gitmeseydi.
    Keşkeler bitmez hocam bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: Anormal zirve

Vedat o kadar etmez 12-15 arası eder Ferdi de etmez.Elmas gibi oynasaydi ederdi ama Tolga'yı oynattılar.

Alıntıları Göster
    Ferdi şu an etmez ama elmas'tan 3 gömlek daha kaliteli ve yetenekli futbolcu bence. Düzenli oynarsa fazlasını da eder. Süper ligde abdülkadir ömürden sonra ferdiden daha yetenekli bir genç göremiyorum ben. Fiziksel yükleme ile başka seviye topcu olacak o çocuk. Elmas aşırı overrated bir oyuncu çok sağlam kazıkladınız napoliyi. 1-2 yıl sonra kiralık gezmeye başlar elmas.

• quote:

Mevcut sözleşmelerle bence en kötü durumda ki takım gs. Gs dursun özbek zamanında sonradan iptal edilen emlak konut ile yapacakları projenin parasını peşin ucuza denizbank(yanılmıyorsam) kırdırarak yedi ve yalancı bir bahar yaşadı. Şu an proje iptal olduğu için bankanın parasını da hiç ettiler herhalde geri ödemeleri gerekiyordur bu konu hiç konuşulmuyor ama 300-500 milyon karşılıksız para almış oldular bankadan.

Mevcut deve dikeni gibi sözleşmeleri var. Her türlü çıkmazdalar. Fener bjk küçülmeye gitme şansı var ve kaçınılmaz olarak küçülecekler zaten. Fakat gs'nin küçülme şansı da yok ellerindeki o devasa maaşlı oyuncuları elden çıkaramayacaklar.

Alıntıları Göster
    Hocam soyle dusun BJK Baskanı cıkıyor 5M soz verip 147M zarar etmisler diyor.BJK ne ceza alırdı?
    FB Baskanı cıkıyor 5M soz verip 147M zarar etmisler diyor?FB SK ne ceza alırdı? Ya da 2m ceza ile kurtulurlar mıydı?

FB ve BJK o 29 kat limit asımı ile BENCE min. 3 sene cezayı alırlardı.

• Anormal zirve kullanıcısına yanıt
    Tam bir joker oyuncuydu 2.yarıda yükselmemizin en büyük sebebiydi geçen yıl ama değerini bilmedik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: KingOfShadows

Hocam yıllık 3 mil. € üstü isteyecekse gelmesin zaten. Maliyeti Gustavo gibi olacaksa karşı çıkmam. Sizde ki Burak Yılmaz gibi performans sergilese yeter bize. Birde Mandzukic, Burak Yılmaz'ın bir tık üstü. Form tutarsa iş yapar. Ama 4-4-2 sistemi veya 4-4-1-1 sistemi olursa. Kesinlikle yanında veya arkasında gizli golcü olmalı. Talisca veya Giuliano tarzı. Carlos Eduardo'da olabilir.

Alıntıları Göster
    Hocam burak sakatlığı çok ama oynadığı maçlarda fiziksel gücü ve hızı fena değil ki yinede yeterli olmuyor bir süre sonra oyundan düşüyor, bize ekstra bir forvet lazım. Mandzukic 1.5 yıl önce juvedeyken bile 50 dk dan fazla maç çıkaramıyordu. Eli belinde dili dışarda geziyordu bildiğin 5-6 maç izledim hepsinde aynıydı, ve aşırı yavaşlamış kağnı modunda. Abartmıyorum ilk yarı oynayn vedat muriqinin anca getir götürünü yapar mandzukiç bu yaştan sonra, ölü yatırım olur bana göre. 2m euro ya bile okey dese 15 milyon tl para ediyor. Çok daha azına mert hakan yandaşı aldınız pahalı deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 6 Temmuz 2020; 1:11:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KingOfShadows

Erol Bulut konusunda katılmıyorum. Benimde ön yargılarım vardı ama oynattığı son maçlara bakınca hakikaten kendini çok geliştirmiş. Sizin dediğiniz skora yattıpı dönem Malatyapor dönemiydi. Alanyaspor'da gerçekten farklı bir oyun anlayışı ile oynatıyor. Tabii oyuncu grubununda etkisi var.

Okan Buruk konusuna gelecek olursak, bende beğeniyorum kendisini ama gelmesinin zor olduğunu düşünüyorum. Hem ibfk şampiyon olma olasılığı var hem de adam gsli.

Alıntıları Göster
    Son dönem alanya maçlarını izlememiştim pek o yüzden gözlem şansım çok olmadı. Ama yinede çok sıcak değilim, bu tarz hocaların en büyük handikapı uzun bir zamana ihtiyaç duymaları belirli bir sistem oturtabilmek için. 3 büyüklerde kimsenin böyle bir şansı yok malum. 6-8 hafta beklenenin altında futbol olunca taraftar siliyor hocayı.

Aykut kocaman güzel bir örnek bence buna. Hep 2. yarı daha iyi oyun ve puanlar toplayıp yükselişe geçen bir hocaydı. Mesela en son gönderildiğinde sonradan yükselişe geçip 2. bitirmişti ligi. Ki bence fenerin kadro olarak hak ettiğinden daha yüksek bir sırada bitirmişti o sene. Bir sonraki sene aykut hocayla devam edilse şampiyon olabilirdi o ortamda, malum rakipler bitijk durumdaydı. Aynı kadronun üstüne ekleme yapılmış haliyle cocu performansı malum. Erol bulutu isteyen taraftar bana göre benzer futbol anlayışı olan aykut hocayı neden zamanında teneke bağlayarak gönderdi bu kısmı anlamıyorum ben. Alex konusu hariç mantıklı bir gerekçe yoktu bana göre.

Bence fener taraftarının izlemek istediği futbol şenol güneş, fatih terim, yeni nesil hocalardan okan sergen stili biraz daha coşkulu göze hoş gelen ofansif bir futbol. Buna uygun bir hoca seçilmezse yine bir süre sonra çatlak sesler çıkmaya başlayacak tribünden bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrWrong -- 6 Temmuz 2020; 1:15:44 >

• galatasarayi elestirince hemen ceza yiyoruz bu arada, yine elestirdik beyler birkac hafta sonra gorusuruz

• KingOfShadows kullanıcısına yanıt
    1-2 sezon daha Galatasaray'ın ekmeğini yedikten sonra giderler. Muslera olmadığı için seneye bayağı transfer lazım. Emre Kılınç ve Emre Akbaba dışında transfer edilebilirse Seri kadroda olacak gibi ama en az 7-8 tane isim lazım. Arda ve Caner'i yerli kontenjanına koymak için alacaklar. Galatasaray yabancı kuralından dolayı elindeki birkaç ismi göndermediği sürece yerli futbolculara yönelecek.

Muriqi takımda kalsın isterim ama iyi bir fiyata satılacaksa üstüne aldığımız parayla kadroyu geliştirebiliriz. Tabi birkaç isim daha satılacaksa Jailson ve birkaç sene daha bizim takımın formasını giymesini istediğim Ferdi. Bunlara en az 35 milyon euro gelirse 5 tane transfer rahat yaparız. Tolgay, Ekici gibi isimleri ilk fırsatta göndermek lazım. Tabi arada yazmayi unuttuğum Zajc için Rus Liginden hala teklif varsa aldığımız fiyata satıyorsak neden olmasın diyorum. Mert Hakan dışında en az 1 tane daha orta saha lazım. Kanatlara 2 tane transfer, en az 1 tane forvet. Frey konusunda gidecek mi kalacak mı bilemediğim için tabi gidecekse en az 2 tane olması lazım. Sol bek ve stoper transferi için biraz daha genç isimlere yönelsek fena olmaz. Başta David Luiz ve Stambouli istemiştim ama ikisi de olmadığına göre yerli veya yabancı genç, gelecek vaadeden isimler iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2CE6EA6FE -- 6 Temmuz 2020; 1:10:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DARKKO70

Bitti kardeşim tek istediğim şu gsnin bu sene şampiyon olmamasıydı.Şuan mucize olmazsa şampiyon olamıcaklar.

Şimdi yüksek faizli alınan krediler ve bankalar anlaşması ensede.Neredeyse 2 kat daha faizli krediye imza attılar diğer sene ağlıcaklar.Ulan ali koç kendini anlatmak için gidip trt de bile bakın bu olay çok sıkıntı bu sözleşmenin altına imza atarsam kulübü banklara teslim ederim dedi.Fatih baba Bu sene zorlu geçicek diyip dalga geçti.

Taşıma su ile değirmen döndürüyolardı.Fatih baba ağlıyor eline nzonzi seri falcao (20€ 25€ 10€) aldılar.Lemina,andone,saracchi gibi oyuncuları kiraladılar ki ali koç bir defans için gidip ağlamak zorunda kaldı.

Şampiyonlar ligi gs için artık rüya. yüksek maaşlı 5 oyuncuları varki katkıları çok az(belhanda,feguli,falzao vs) bunlar aşırı yüksek para alıp katkıları çok az.

Gs için 2 seçenek var biri yine kiralık oyuncu alma.
    Diğeride fener gibi bütçe kısma.İlk 5 e girmeye çalışma.Ve bunu yaparsa fenerden daha kötü olur sebep olarakta gs hiç yapılandırma yapmadı.Ayrıca şuan gsnin elinde para edicek oyuncu yok....

Gsliler hadi pastanın çileğini doya doya yiyin...

Edit:Fatih terimde bildiğim kadarıyla iyi para alıyor.Çok geçmeden fatih kaçacaktır....

Edit:Galatasaray'ın resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre Fatih Terim, yıllık 18 milyon TL kazanacak.
    Borçlar kabarmaya başlayınca ve banka borçları da ödenmez hale gelince hepsi gemiyi terkeden farelere dönecekler.

İlk baş fatih terim kaçacak zaten. Son senelerde olduklari bütün şampiyonluklar Muslera sayesindeydi . O olmayınca terim balonu da bitecek. Ardından maliyetli oyuncuları da mecbur elden çıkardıktan sonra küçülmeye gidecekler.

Biz mali kriz konusunda en zor zamanlarımizi atlattık. Onlar ise daha yaşamadilar bile. İşin ilginci fener lige dönüş yaparsa artık rakiplerimiz başak ve bjk olacak. Tahminim bu sene basak şampiyon olacak ve katarlilara satilacak. Ardından m.city, PSG gibi Arap takımları kervanına katılacak . Belki onlar kadar güçlü olamayacak ama para sayesinde tr nin en güçlüsü olacak. Hal böyleyken taraftar kitlesi çok gelişecek ve çoğu sözde FB,GS,bjk taraftarlari Başak a geçiş yapacak.

• quote:

Sezon sonu okan buruğu alırsanız seviye atlar fener, kadronuz bence üstüne koymak için en ideal kadro şu an gs ile bjk kıyasla. Orta sahadaki oynamayan çöplerden kurtulabilirseniz, kalabalık ama verimsiz bir ortasaha grubunuz var. Ha okan şampiyon olursa avrupaya gider gibi geliyor bana.

Bu arada erol bulut deniyor size ama ben beğenmiyorum onu, klasik skora yatan anadolu hocası hissi veriyor bana.

Alıntıları Göster
    Okan Başakşehir gibi ligin en oturmuş ve sistemli takımıyla 57 gol atıp 27 gol yemiş
    Erol Alanyaspor ile 53 gol atıp 33 gol yemiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Türkçü Kayı

Okan Başakşehir gibi ligin en oturmuş ve sistemli takımıyla 57 gol atıp 27 gol yemiş
    Erol Alanyaspor ile 53 gol atıp 33 gol yemiş

Alıntıları Göster
    zirvede alanya değil başak var ama. bu arada okanı sadece başakşehirle değerlendirmiyorum akhisardan itibaren her gittiği yerde başarılı oldu ve bence güzel futbol oynatıyor, okaın takımları izlerken zevk alıyorum.
  • Paranın da satın alamayacağı bazı şeyler vardır :)

Mesala ben Dünyanın en iyi scout ve taktik analizcisiyim...

Ve bu benim sadece hobim,

Örnek wyscout dan izlediğim keşfettigim analizlerini yaptıgım futbolcuları not almak adına bi arkadaşıma yazmışım TARİHE DİKKAT!!!

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü

Benim notlarımdan 3.5 Ay sonra kendisini CELTİC transfer ediyor :)))

Mesela Bruno fernandes man. united kış transfer dönemin de 55 milyon euro satın aldı :)) O çocuk udinese de oynarken yazmadığım BÜYÜK KULÜP KALMADI alın hem oynar hem oynatır... Büyük kulüplere astronomik rakamlara satarsanız dedim dinlemediler :)) Kim aldı lizbon aldı sonrası malum...

kaydını buldugum örnekleri vereyim diğerleri hikaye gibi kalıyor...

twitter dan kenan çalık a önermişim...

ben okadar iyiyim ki arkamdan geliyor TÜRKİYENİN EN BÜYÜK FUTBOL KULÜPLERİ....

:))))

Yetmez başka ekran görüntülü örneklere devam...

POLONYA 2 LİGİ gol kralı kardeşimiz var reca adı 2016 yılın da kendisini 2lige önerdim alın oynatın satarsınız :))

aaa oda ne SERİ A dan ATALANTA SATIN ALMIŞ VE kiraya vermiş :))) Hatta MİLLİ TAKIMA BİLE GİRMİŞ ALT YAŞ GURUPLARINDA OYNAMADAN DİREKT A MİLLİ TAKIMA ilginç :))

Liverpool lu mane filen hiç oraya girmiyim :)))

• Mertcanoa kullanıcısına yanıt
    Helal olsun valla hocam sen ve senin gibilere ihtiyacı var bence kulüplerimizin umarım bir gün gerçekten de yüksek bir scout ekibinin seviyesine gelirsiniz.
  • MrWrong kullanıcısına yanıt
    elmas 19yasinda 1 sezonda 40 civari maca cikmis, dayanikli, gayet fizikli ve teknigi de iyi olan oyuncuydu. O takimlar bir oyunca bosu bosuna para vermezler hocam, o yaşta o fizikte cok az oyuncu var ve mac icerisinde cok aktif. Tamam ferdi, abdulkadir omur gibi goze hos gelen yetenekleri yok ama futbol sadece bu yeteneklerden ibaret degil, gunumuz futbolunda tercih edilen oyuncularin cogu eljif elmas tipi oyuncular ve elmas uzerine koyarsa 26 27 yaslarinda baya baya ust duzey oyuncu olabilir. Ama ferdi oyle degil, ferdi kendini gelistirmezse 2.salih uçan olur

• Malesef türkiye de çok zor, lisans alayım diyorum kurs a başvuruyorum senelerdir TFF ye sıra bana yıllardır hiç gelmiyor, tanıdık torpil lazım vs...

Misal teknik direktörün arkadaşının çocugu veya akrağbası veya arkadaşı işsiz diyor ki TFF den kurs da sıra ayarlıcam alıyorlar böyle adamları ondan gel kulüpte kafana göre takıl...

Bu sistem bozuk...

Misal benimle hiç bir teknik direktör veya kulüplerin manajerleri çalışmak istemez çünki yapılan yanlışlara hatalara ses çıkarmamanız lazım :D

Bakalım şuan kafam da bir data çıkartıp bu datayı yabancı özellikle italyan kulüplerine vermeyi düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

FB Yonetimi Yonetim olarak dirayetli olsaydı calısmam dedigi Ersun Yanal ı taraftar baskısı ile getirmezdi.Velev ki getirdi Tolgayı falan veto ederdi.velev ki istifa etti TS 1. Kupa macına istifa etmis hoca ile cıkmazdı.

Alıntıları Göster
    Aynen öyleee Ali Koç çok yanlış kişileri dinliyor basket şubesi neden başarılı çünkü müthiş bir genel menejer var işini bilen adama birakicaksin isi

• 
Sayfa: önceki 52675268526952705271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.