Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (4952. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 49504951495249534954
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kruse sosyal medyada dillendiriyor.Almanya'ya dönebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu 8 maçlık sezonun kalanı çekilmez şimdi. Nasıl bu noktaya geldi bu takım ya nasıl yarışta olamıyoruz anlamadım. Yeni sezonu beklemekten başka bir şey yapmıyorum.
  • DjarumBlack- kullanıcısına yanıt
    6 Senedir bunu yapıyoruz maalesef bir şekilde yarış dışı kaldık veya bırakıldık umarım seneye olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Bu 8 maçlık sezonun kalanı çekilmez şimdi. Nasıl bu noktaya geldi bu takım ya nasıl yarışta olamıyoruz anlamadım. Yeni sezonu beklemekten başka bir şey yapmıyorum.
    9 kişi konyaya gol atamadik kalan 8 maçı izliyeceğimi sanmıyorum, fm oynarım daha iyi
  • umarim erol bulut gelir. inanmak istiyorum

• "maçları takip etmeyeceğim" ci arkadaşlar, sadece güzel zamanların taraftarları herhalde. orada burada "fenerliyim" diye gezmiyorlardır umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Jailson yapamaz o işi ya, yani ayağı iyi ama o kadar mobil bir adam değil, azıcık dar alan becerisi olması gerek. Jailson hızlanıp adam geçiyor. Gerektiğinde içinden geçebilmesi lazım. Tabi bunu söylerken tekniği yüksek anlamında söylüyorum yoksa Salih Uçan gibi defansın ortasında çalım atan bir adam olmasına gerek yok. Yani o kadar çok mevki var ki, Isla gidiyor bek yok, sol bek yok, sol açık yok, yine sağ açık idare edilebilir durumda bence. Yoksa ben emre tipi oyuncuların takımlardaki en önemli mevki olduğunu düşünüyorum.

Çin'in ekonomisi zarar gördü, Katar da artık sürdürülebilir zengin sayılmaz petrol fiyatları gittikçe düşüyor yakında baya ucuz bir yakıt olacak gibi. Onlar da karşılayamaz muhtemelen.

Ferdi tam bireyse yetenek kullanacak oyuncu, sağ sol kanatta rakibin bekiyle başbaşa bırakacaksın verkaç yapıp cezasahasına girecek ya da rakibin içinden geçecek. Oyun tipi buna müsait yoksa zihinsel olarak ben çok ince pascı birisi olarak görmedim ama dar alanda iş yapar. Jailson teknik de ayakları çok büyük topu süremiyor, yapışamıyor topa. Biraz daha ince işler yapan bir adam lazım. Bir de ben topu çıkartacak vizyonu olduğunu düşünmüyorum, daha çok çalışılmış pozisyonlarda pas atabilir. Benim dediğim tarz oyuncu yaratıcı, Jailson yaratıcı değil.

Zajc konusunda ilk geldiğinde seri b'den 8 bin lira kazanmış bir arkadaşım çok iyi oyuncu demişti, sürekli izlerdi ligi. Çalım atar, top sürer, frikik atar dedi. Bize geldi Zajc kuvvet yok, rakip bir omuz atıyor dengesi bozuluyor, iş yapamıyordu ama söylediğin tipte bir maç oynadı. Tekniğini ve kabiliyetini gösterdi. Normalde gönderilmesini isterdim ne verilirse verilsin ama o maç gibi oynarsa yararlı olabilir, bir sene öyle oynasa eski zamanda 8-9 milyona satabilirdik şimdi öyle oynasa 5 milyona falan satarız.

Gustavo benzetmen daha çok şey gibi evde tv yok, elinde Galaxy s6 var, Buzdolabı yok. Sen gidip iPhone 3 alıp diyorsun ki en çok satmış telefonu aldım. Oysa iPhone 3 'ten iyidir elindeki telefon. Forumdakiler de o kafa 10 yıl öncesinin tipindeki oyuncuyu beğeniyorlar, oysa iPhone X/11 falan çıktı.

• Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    Ya zaten o 6-8 olayı yok artık. İki tip oyuncu var Kante tipi (boyu kısa biraz ama fiziği muhtesem) ve Jorginho tipi. Bu ikisiyle oynuyorlar, Kruse tipi adamı getirip 2. bölgede koşturup yoracaklarına 3. bölgede ince pasları bırakıyorlar. O da kovacic ya da Mount gibi. kovacic eskinin 8'ine daha yakın. Gerekirse 3'lü olurlar gerekirse 2-1 şeklinde olurlar. Sen KOvacic tarzı adam diyorsun sanırım, irfan benziyor gibi ama emin de değilim.

Ben iyi top oynayacaksak Ozan - Nuri, önlerine Kruse olsun derim. Deplasmanlarda ve zor maçlarda Gustavo eklenir bunlara. Şu an sadece Nuri/banega tipi yaşlı oyuncuya itiraz etmem. Belki iyi fırsat çıkarsa sol açık için de ama beki yaşlı almamalılar özellikle sol beki. Gökhan'ı alabilirler benim için sorun yok, Murat Sağlam'ın stili benziyor bir şeyler kaparsa çok iyi olur. Ben Murat'ı beğenmiştim baya. Defansif sıkıntıları oynamak giderirdi ama bu sezon bile oynamadı adam

• quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Jailson yapamaz o işi ya, yani ayağı iyi ama o kadar mobil bir adam değil, azıcık dar alan becerisi olması gerek. Jailson hızlanıp adam geçiyor. Gerektiğinde içinden geçebilmesi lazım. Tabi bunu söylerken tekniği yüksek anlamında söylüyorum yoksa Salih Uçan gibi defansın ortasında çalım atan bir adam olmasına gerek yok. Yani o kadar çok mevki var ki, Isla gidiyor bek yok, sol bek yok, sol açık yok, yine sağ açık idare edilebilir durumda bence. Yoksa ben emre tipi oyuncuların takımlardaki en önemli mevki olduğunu düşünüyorum.

Çin'in ekonomisi zarar gördü, Katar da artık sürdürülebilir zengin sayılmaz petrol fiyatları gittikçe düşüyor yakında baya ucuz bir yakıt olacak gibi. Onlar da karşılayamaz muhtemelen.

Ferdi tam bireyse yetenek kullanacak oyuncu, sağ sol kanatta rakibin bekiyle başbaşa bırakacaksın verkaç yapıp cezasahasına girecek ya da rakibin içinden geçecek. Oyun tipi buna müsait yoksa zihinsel olarak ben çok ince pascı birisi olarak görmedim ama dar alanda iş yapar. Jailson teknik de ayakları çok büyük topu süremiyor, yapışamıyor topa. Biraz daha ince işler yapan bir adam lazım. Bir de ben topu çıkartacak vizyonu olduğunu düşünmüyorum, daha çok çalışılmış pozisyonlarda pas atabilir. Benim dediğim tarz oyuncu yaratıcı, Jailson yaratıcı değil.

Zajc konusunda ilk geldiğinde seri b'den 8 bin lira kazanmış bir arkadaşım çok iyi oyuncu demişti, sürekli izlerdi ligi. Çalım atar, top sürer, frikik atar dedi. Bize geldi Zajc kuvvet yok, rakip bir omuz atıyor dengesi bozuluyor, iş yapamıyordu ama söylediğin tipte bir maç oynadı. Tekniğini ve kabiliyetini gösterdi. Normalde gönderilmesini isterdim ne verilirse verilsin ama o maç gibi oynarsa yararlı olabilir, bir sene öyle oynasa eski zamanda 8-9 milyona satabilirdik şimdi öyle oynasa 5 milyona falan satarız.

Gustavo benzetmen daha çok şey gibi evde tv yok, elinde Galaxy s6 var, Buzdolabı yok. Sen gidip iPhone 3 alıp diyorsun ki en çok satmış telefonu aldım. Oysa iPhone 3 'ten iyidir elindeki telefon. Forumdakiler de o kafa 10 yıl öncesinin tipindeki oyuncuyu beğeniyorlar, oysa iPhone X/11 falan çıktı.
    Emre işini yapsa yapsa Zayt yapabilir, o zeka ve teknik var ama maçlarda dikkat edilirse takımın uyum sağlayamadığı görülür. He bir de kaç maç oynadı ki bu adam bu kadar eleştiriliyor?

Jailson'a Emre tipi değil de Ozan - Jailson ikilisini tamamlayacak biri gibi görüyorum. Jailson - Tolga olmaz bçmesela bence ama Ozan olabilir.

İnşaatta oturup tüplü televizyon almak olabilir sol bek yok, sağ bek yok, sağ kanat yok, stoper yok bakalım kimler alınacak.

Moses'i yolladılar, Isla gidecek, solda da sadece Hasan var, stopere de ayağı iyi olsun hızlı olsun diye alınan adam tatmin etmedi. Para da yok. Mecbur oyuncu satılmalı ve genç oyuncu satarsan geleceğini satarsın e tek isim kalıyor o da Gustavo he belki Kruse iyi para olursa.

• Kenan karaman mi?

• Kudüs olmuyor diyorlar. Bir kere şöyle bir vizyon transferi görsem şaşırırdım
    Şimdi hindistan liginden 24 yaşında vundıkit bulup getirir bunlar

• Ön libero oynayacak, Gustavo, Ozan ve Jaja varken regista oynayacak kimse yok. Gustavoyu satip, gelen parayla İrfan Can-Ozan orta saha göbeğini kurarsak, güçlü bir orta sahamiz olur.

Vasiliadis, Banega vs gibi isimlerde olabilir.

iyi bir sol bek, stoper, sağ kanat ve Vedatin yerine hizli ve dinamik, Kruseyi tamamlayacak bir forvet.

bu 5 transfer bizi şampiyon yapar.
  • 32 yaş üstü oyuncu transferlerine yasak geliyor. Az önce gördüm bir haberde.

Edit: Yabancı futbolcular için düşünülüyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 29 Mayıs 2020; 11:55:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

32 yaş üstü oyuncu transferlerine yasak geliyor. Az önce gördüm bir haberde.

ben de okudum sevindim bir an gökhan-caner gelmez diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

32 yaş üstü oyuncu transferlerine yasak geliyor. Az önce gördüm bir haberde.

Doğruysa -ki GS deli gibi yerli kovalıyor doğrudur- iyice içine edecekler futbolun. 8'i sahada 12 veya 6'sı sahada 8 yabancı olacakmış. 11 yabancıya düşür isteyen hepsini oynatsın. Eljif'i yabancı sınırı 12 olsa oynatamayacaktık. O oynamasa batardık muhtemelen. Kimse yabancı sayısı 8 olursa böyle transferler yapmaz.

-Yabancı sayısı 11 olsun.
    -30 Haziran 2021 tarihinde 32 yaşından 1 gün bile fazla olacak yabancıların transferi yasaklansın.
    -Türk oyunculara TL üzerinden sözleşme zorunlu olsun.
    -30 Haziran 2021 tarihinde 21 yaş veya altında olacak oyuncular kiralık değillerse Türk sayılsın.
    -2 milyon euronun üzerinde maaş alacak oyuncularda en az 15 maç milli olma şartı veya son 5 milli kadronun ikisine çağrılmış olma şartı aransın.
    -Türkiye kupasında en az 3 tane 21 yaş altı oyuncu oynatma şartı olsun.

Komisyoncu menajerler dışında herkesi memnun eder.

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Doğruysa -ki GS deli gibi yerli kovalıyor doğrudur- iyice içine edecekler futbolun. 8'i sahada 12 veya 6'sı sahada 8 yabancı olacakmış. 11 yabancıya düşür isteyen hepsini oynatsın. Eljif'i yabancı sınırı 12 olsa oynatamayacaktık. O oynamasa batardık muhtemelen. Kimse yabancı sayısı 8 olursa böyle transferler yapmaz.

-30 Haziran 2021 tarihinde 32 yaşından 1 gün bile fazla olacak yabancıların transferi yasaklansın.
    -30 Haziran 2021 tarihinde 21 yaş veya altında olacak oyuncular kiralık değillerse Türk sayılsın.
    -2 milyon euronun üzerinde maaş alacak oyuncularda en az 15 maç milli olma şartı veya son 5 milli kadronun ikisine çağrılmış olma şartı aransın.

Alıntıları Göster
    Hiç bu kadar karmaşık olmasına gerek yok, 30 yaş üstü yabancıya 3 oyuncu sınırı koy bitti gitti. Geri kalanı da serbest bıracaksın, eğer genç oyuncu işini çok istiyorsan bir kaç ufak sınır ve kural ile halledersin.

• Kenan Karaman sesleri baya yükselmiş ne dersiniz olumlu transfer olur mu ?
  • Spider-Man S kullanıcısına yanıt
    30 Haziran 2021 tarihinde 25 yaş veya altında olacak oyuncular kiralık değillerse Türk sayılsın.Şu madde eklenirse yeter...
  • Yaş sınırı getirilse bizim Türk takımları, yaşı büyük ama kimlikte küçük yazılmış adamları toplayıp akıllarınca gene uyanıklık yapmaya çalışırlar. :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

Alıntıları Göster
    Hocam istersen takımın yarısı 20 yaş altı olsun ne fark eder? Sen iyi adamı bulamadığın sürece böyle kural gelsin nolcak?
    Kendini biraz parlatan ozan tufanlar 6.5m olacak baskının altında sönüp gidicek. Sonra alem yapacak parayı buldu tabi eğlenecek karıyla kızla dolascak toplarla alem yapacak sonra bakacak kontratı son senesi biraz oynıyım diyecek yeni sözleşmeyi kaptı mı her şey yolunda.
    Önce kafa değişmesi lazım onun içinde eğitim gerek. Sadece yetenekle anca Sergen Yalçın olup kariyerini şekersporda bitirirsin yada Arda Turan olup 2 senede barselona dan klüpsüz kalırsın.
    Yerli oynatma zorunluluğu geldiği an gene olacaklar belli ciğeri 5 para etmez adamlar 3m 4m alacaklar. Çünkü kıymete binecekler. Çünkü 3 büyükler yarışacaklar ben almalıyım diye. Sonra gelsin ali bilginler deniz barışlar

• 
Sayfa: önceki 49504951495249534954
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.