Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (4951. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 49494950495149524953
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ya şu an dünya futbolunda yeri olmayan tipte bir adam. Kimse artık 3'lü kurup çapayla oynamıyor. OOS, teknik kısa agresif ve zeki os ile fiziği iyi, iki cezasahası arasında koşan, ortalama teknikte OS ile oynuyor. Hemen bütün takımlar bunu yapmaya çalışıyor. Biz hala yan pas reise dişlerini gösterip gülümseyecek diye 3.5 milyon euro para bağlamışız. Tamam ligin en iyi top kapan ortasahası, bu konuda belki dünyada ilk 10'da ama kardeşim karşında Messi mi var ? Zaten anadolu oyuncularının eksiği top teknikleri iyi bile olsa kalabalık arasına girip çalım atmaya çalışmak vs. Mental eksiği olan adam sabaha kadar çalım atsa sonuca ulaşması zor olur zaten. Mehmet Topal kadar ağır oynamasa da oyuna çok fazlasını sunmuyor Gustavo.
  • Vedat'ın yerine iflasın eşiğindeki potodan ırkçılığa maruz kalan marega'yı almamızı çok isterim, hayvan gibi güçlü, hızlı, bitirici, bu lige uygun her özellik var adamda. Bu paralara olursa düşünmeden 7-8m verirdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Ya şu an dünya futbolunda yeri olmayan tipte bir adam. Kimse artık 3'lü kurup çapayla oynamıyor. OOS, teknik kısa agresif ve zeki os ile fiziği iyi, iki cezasahası arasında koşan, ortalama teknikte OS ile oynuyor. Hemen bütün takımlar bunu yapmaya çalışıyor. Biz hala yan pas reise dişlerini gösterip gülümseyecek diye 3.5 milyon euro para bağlamışız. Tamam ligin en iyi top kapan ortasahası, bu konuda belki dünyada ilk 10'da ama kardeşim karşında Messi mi var ? Zaten anadolu oyuncularının eksiği top teknikleri iyi bile olsa kalabalık arasına girip çalım atmaya çalışmak vs. Mental eksiği olan adam sabaha kadar çalım atsa sonuca ulaşması zor olur zaten. Mehmet Topal kadar ağır oynamasa da oyuna çok fazlasını sunmuyor Gustavo.
    Galatasaray maçında gustavosuz yol geçen hanına dönen ortasahayı gördük, rezalet Kadıköy mağlubiyetini saymıyorum bile.
    Şu foruma kalsa ferdi zajc jailson ortasahası yeter de artar bile. Allah akıl fikir versin..

• Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Yolgeçen hanına dönmesini Gustavo'ya bağlaman yanlış, Gustavo bir emre değil. Takımın çehresini değiştiremez.
  • quote:

Jailson modern bir orta saha, büyük nimet ama biz harcıyoruz. Kur Ozan - Tolga/Jailson mis gibi, taş gibi önlerine de Kruse, Vedat yanlara da Gustavo'dan kazandığın bonservis ve maaş ile iki tane kanat forvet al, he üzerine de eklersin tabi. Mis gibi hücum hattı işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Prestige

Galatasaray maçında gustavosuz yol geçen hanına dönen ortasahayı gördük, rezalet Kadıköy mağlubiyetini saymıyorum bile.
    Şu foruma kalsa ferdi zajc jailson ortasahası yeter de artar bile. Allah akıl fikir versin..

Alıntıları Göster
    Gs yenilgisini Gustavosuzluğa bağlaman

Bu forumda bir tane bile adam çıkıp Ferdi, Jailson, Zayt orta sahası kur falan demiyor kendi haklı çıkarmak için neden böyle şeyler yazıyorsun? Kimsenin böyle bir şey dediği yok, bu oyuncuları en çok benim savunmama rağmen ben bile kadro yaparken yedek ya da rotasyon gibi düşünüp yazıyorum. Kim bu 3 lüyü monte et diyor?

• The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Bir konu haricinde katılıyorum, Jailson daha statik bir ortasaha olsa da ben bir tane teknik oyuncu olması gerektiğini düşünüyorum. Emre - tolga ortasahası Trabzon maçında rakibi bitirdi. Bu iki oyuncu benzeri ya da görevlerini yerine getirecek oyuncular lazım. Sanırım İsmail de Ozan tipi bir oyuncuymuş.

Onun dışında katılıyorum. 3.5 milyona gelecek Vaad eden iki tane iyi futbolcu alınır brezilyadan. Elimizde Ferdi de var, 3.5 milyona daha olmuş 24-25 yaşında bir oyuncu alabiliriz aynı zamanda. Deniz ve Garry Ferdi'den daha çok uzaklar 11 oyuncusu olmaya.
    Ben Ferdi'nin monte edilmesi gerektiğini düşünüyorum. 11 oynadığı maçlarda çok iyi durmasa da oyun içinde parladığı anları artırabilirsek tek başına maç kazandıran bir çocuk. Alper potuk da ilk geldiğinde böyleydi, adamı oynatmadık ya da saçma sapan mevkilerde oynattık gözü de dışarda bir adamdı sonunda hiç yararlanaamdığımız bir adam oldu. Oyuncuyu zamanda oynatmak da yetenek kadar önemli
  • quote:

Bir konu haricinde katılıyorum, Jailson daha statik bir ortasaha olsa da ben bir tane teknik oyuncu olması gerektiğini düşünüyorum. Emre - tolga ortasahası Trabzon maçında rakibi bitirdi. Bu iki oyuncu benzeri ya da görevlerini yerine getirecek oyuncular lazım. Sanırım İsmail de Ozan tipi bir oyuncuymuş.

Onun dışında katılıyorum. 3.5 milyona gelecek Vaad eden iki tane iyi futbolcu alınır brezilyadan. Elimizde Ferdi de var, 3.5 milyona daha olmuş 24-25 yaşında bir oyuncu alabiliriz aynı zamanda. Deniz ve Garry Ferdi'den daha çok uzaklar 11 oyuncusu olmaya.
    Ben Jailson ve Ozan'ın teknik olarak yeterli ve güçlü oyuncular olduğunu düşünüyorum, bu rotasyona Tolga'da girmeli, Ersun Hocam kanatta oynatacak kadar teknik buluyorsa ortasaha oynayacak kadar da tekniktir. Emre gibi oyuncu bulmak kolay olmadığı için teknik yükü kolayca Kruse'ye yığabiliriz. Zaten arkasında da iki güçlü oyuncu olunca daha da rahat olacaktır.

Şimdi fiyat kestirmek zor ama 10'a falan satabilsek 5-5 iki tane kanat forvet alsak ilaç olur, Moses'den sonra takımın kanadı kalmadı.

Hocam hani oynasın demek farklı, düzenli 11 oynasın demek farklı, ben zaten düzenli 11'e pek inanmam. Tamam as oyuncular sürekli oynar ama formu düştüğü zaman da kesmesini bilmeli bence. Konu bu değil aslında bunlar tartışılır da sanki Gustavo'yu istemeyenler orta sahayı Jailson, Ferdi ve Zayt ile kuruyormuş gibi yazmış arkadaş onaydı tepkim.

Be nde Jailson ve ozan'ı iyi bulmuyor değilim ama bu oyuncular bizi defanstan çıkaracak pasları atamayabilirler. O kadar zeki değiller, Tolga aslında bu tarz işleri yapan bir oyuncu ama pek güvenemiyorum daha çok ozan gibi oynuyor bizde. Emre gibisi yok zaten şu Arjantinli adam vardı banegaydı galiba, onu alsak iyiydi. Mesela Gustavo'ya yatırılan para bu adama yatırılsa bu kadar itiraz etmezdim, adam oyunun çehresin ideğiştiriyor. Pas, çalım, teknik, vizyon. Bunlarda iyi olan oyuncu bulabiliriz tabii. yine 18-20 yaş arası da oyuncu alınabilir ama bu tipte bir oyuncu olmalı. Ozan ve Jailson baskı yediğimiz maçlarda topu çıkartamazlar bence. Ayrıca Kruse'de geri çok fazla gelince etkinliğini yitiriyor çünkü yaptığı işler hep 3. bölge işi. Topu 3. bölgeye Emre'siz taşıyamadık bu sene çoğunlukla.
    10'a kimi satacağız, ben 10 milyona belki Vedat'ı satarız diye düşünüyorum. Piyasa çok düşecek.

bu konuda katılıyorum, zaten takımın değişmez oyuncusu falan olmamalı ama şöyle bir 5 maç kötü de oynasa oynamalı. Zaten Ferdi hiç kötü oynamadı, top kayıpları yapıp mecüadele etmezlik de yapmadı. Ferdi biraz oyun içinde kayboluyor. Bu huyunu aşması için oynaması lazım. teknik olarak elimizdeki en iyi oyuncu, Emre ile birlikte.

Ya zajc oyuna girip gol attı, attırdı, Jailson uzaktan füze ile maç aldı, Ferdi'yi saymıyorum kaç 2-3 oyunda galibiyet aldırdı. Gustavo'nun bu düzeydeki maçlar 2 tanedir. Ki onlarda da gözle görülür katkı olarak bu kadar yok. mevkisi gereği yok tabi. ama Jailson mesela Geçen seneki gs maçı bu seneki uzaktan attığı şut, bu adam sürekli denemiyor toplam 4-5 defa böyle şut çekmiştir 2 tanesini gol yapmış. Gustavo her maç 2 tane çekiyor 1 tane golü var böyle.

• emre üzerine takım kurulmaz. 36 maç oynayacak yaşı geçti. jailson fena oyuncu değil, eğer yerinde oynatılırsa. ama mental olarak zayıf biri. konsantrasyon sorunu var. ferdi'ye sabredecek taraftarımız maalesef yok.zajc'a da öyle. yeni alınan ve alınacak genç ve yerli oyuncuları oynatacak, sabırla verim alacak bir hoca gelirse, ileride sıkıntılarımız çok azalır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Be nde Jailson ve ozan'ı iyi bulmuyor değilim ama bu oyuncular bizi defanstan çıkaracak pasları atamayabilirler. O kadar zeki değiller, Tolga aslında bu tarz işleri yapan bir oyuncu ama pek güvenemiyorum daha çok ozan gibi oynuyor bizde. Emre gibisi yok zaten şu Arjantinli adam vardı banegaydı galiba, onu alsak iyiydi. Mesela Gustavo'ya yatırılan para bu adama yatırılsa bu kadar itiraz etmezdim, adam oyunun çehresin ideğiştiriyor. Pas, çalım, teknik, vizyon. Bunlarda iyi olan oyuncu bulabiliriz tabii. yine 18-20 yaş arası da oyuncu alınabilir ama bu tipte bir oyuncu olmalı. Ozan ve Jailson baskı yediğimiz maçlarda topu çıkartamazlar bence. Ayrıca Kruse'de geri çok fazla gelince etkinliğini yitiriyor çünkü yaptığı işler hep 3. bölge işi. Topu 3. bölgeye Emre'siz taşıyamadık bu sene çoğunlukla.
    10'a kimi satacağız, ben 10 milyona belki Vedat'ı satarız diye düşünüyorum. Piyasa çok düşecek.

bu konuda katılıyorum, zaten takımın değişmez oyuncusu falan olmamalı ama şöyle bir 5 maç kötü de oynasa oynamalı. Zaten Ferdi hiç kötü oynamadı, top kayıpları yapıp mecüadele etmezlik de yapmadı. Ferdi biraz oyun içinde kayboluyor. Bu huyunu aşması için oynaması lazım. teknik olarak elimizdeki en iyi oyuncu, Emre ile birlikte.

Ya zajc oyuna girip gol attı, attırdı, Jailson uzaktan füze ile maç aldı, Ferdi'yi saymıyorum kaç 2-3 oyunda galibiyet aldırdı. Gustavo'nun bu düzeydeki maçlar 2 tanedir. Ki onlarda da gözle görülür katkı olarak bu kadar yok. mevkisi gereği yok tabi. ama Jailson mesela Geçen seneki gs maçı bu seneki uzaktan attığı şut, bu adam sürekli denemiyor toplam 4-5 defa böyle şut çekmiştir 2 tanesini gol yapmış. Gustavo her maç 2 tane çekiyor 1 tane golü var böyle.
    Jailson belki? Açıkçası şu yapabilir diyemiyorum Emre gibisi zor bulunur. Bu tarz adamı da bulamayacağımıza göre bence Ozan - Jailson - Tolga'dan ikisi şu anlık yeterli. He transfer olur falan orasını bilemiyorum.

Gustavo belki Çin'e, Katar'a

Bizim takım bir şey oynamıyor, bu yüzden herkesten bireysel yeteneklerinin sonuna kadar kullanılması bekleniyor o da olmayınca oyuncu kötü oynuyor oluyor. Makine gibi işlese takım, herkesin görevi belli olsa, takımın oynadığı top bir şeye benzese her türlü kullanılır Ferd.

Jailson çok teknik ve zeki bir adam, savunma yeteneğinin dışında mevkidaşlarına göre çok teknik kalıyor. Ayrıca uzaktan pasları falan da çok iyi, Ferdi zaten konuşmaya gerek yok bizim takımda teknik olarak en iyi isimlerden, Zayt'ı da doğru düzgün oynatmadılar ama geriye çekildiği zaman takımını nasıl Emre gibi evirip çevirdiğini herkes gördü. Bu 3 adamı da gayet kullanırsın ama biz varlık içinde yokluk çekiyoruz, bu adamları yollayıp yerine başka adamlar getirecekler ama takımın sorunu oyuncu olmadığ için yine tatmin olmayacaklar.

Gustavo'yu ben yiyecek ekmeği olmayan adamın gidip akşam yemeğinde içmek için pahalı bir şarap almasına benzetiyorum. Zaten Gustavo yerine Kolarov alınsaydı o zaman fark yaratılırdı ama işte gel de anlat anlatabilirsen.

• bu arada liglerin 12 haziran'da başlamasına resmen karar verildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    İlk paragrafın altına imzamı atarım. Jailson'u tutmadığımı elimizde Ozan olduğu için daha pasör bir adam almamız gerektiğini yazacaktım ama uzun uzun, güzelce yazmışsın. Yaşı, temposu, 8 veya 6 numara olması hiç önemli değil benim için. Nuri, Sosa, Banega, Hendrix... Hepsi kabulum. Ama çok kral ayağı tertemiz bir bek ve stoper almadıkça ya Kruse'yi satıp kilit pas atabilen koşan bir 8 numara ya da Gustavo'yu satıp/stoper yapıp bahsettiğimiz profilde bir adam almak lazım. Son seçenek en ucuzu. Gönlüm Gustavo-Ozan-8 numara ister ama şartlar malum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 28 Mayıs 2020; 17:21:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider-Man

İlk paragrafın altına imzamı atarım. Jailson'u tutmadığımı elimizde Ozan olduğu için daha pasör bir adam almamız gerektiğini yazacaktım ama uzun uzun, güzelce yazmışsın. Yaşı, temposu, 8 veya 6 numara olması hiç önemli değil benim için. Nuri, Sosa, Banega, Hendrix... Hepsi kabulum. Ama çok kral ayağı tertemiz bir bek ve stoper almadıkça ya Kruse'yi satıp kilit pas atabilen koşan bir 8 numara ya da Gustavo'yu satıp/stoper yapıp bahsettiğimiz profilde bir adam almak lazım. Son seçenek en ucuzu. Gönlüm Gustavo-Ozan-8 numara ister ama şartlar malum.
    [Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü

Hendrix var ama beğenmiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Hendrix var ama beğenmiyorsun.

Alıntıları Göster

• İrfan can Jailson Kruse üçlüsü gayet güzel olur alınırsa

Gustavoyu satıp Stoper Sol bek alınır

Ferdi Sağ açıkta oynar adam gibi bir hoca gelse çoçuktan yıldız çıkartacaz ama işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBF37AF64 -- 28 Mayıs 2020; 18:14:4 >
  • burada pek konuşulmuyor fakat ben kruse-vedat ikilisini çok uyumsuz buluyorum.

orta saha üçlüsünü oluştururken buna dikkat ederdim ben. ikisinden biri satılmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: We Will Dominate

burada pek konuşulmuyor fakat ben kruse-vedat ikilisini çok uyumsuz buluyorum.

orta saha üçlüsünü oluştururken buna dikkat ederdim ben. ikisinden biri satılmalı.
    vedat 13 gol 5 asist
    kruse 7 gol 7 asist

stoperi geçtim kanatlar ve bekler çöp olmasa farklı şeyler konuşuyor olurduk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 28 Mayıs 2020; 18:36:37 >
  • Jailson yerine gustavo veya ozan da olabilir ama İrfan Can kalite ve teknik katar kadroya çok komple bir oyuncu bence ama önceliğimiz orta saha mı en önemli soru bu olmalı kanat-bek-stoper yokken orta sahayı konusmak anlamsız gibi gelirse ya irfan can ya da mert hakan gelicek haberler o yönde
  • 
Sayfa: önceki 49494950495149524953
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.