Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (355. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138019674

Bak bak Kruse'yi tanımıyormuşum, hoca yaşlı oyuncu isteyince hocaya uyuyormuşum.

Ben Kolarovla Kruse ismi yazdığımda bir tane duyum var mıymış baksın bakalım o arkadaşlar. Tekrar ediyorum futbol bilgimin zekatını versem gidip lisans alır bazıları. Gayet net konuşuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest Account

Mesutun vergiler çıkınca maaşı 13milyon civarı. Arsenal düşük de olsa bonservisiyle satmak istiyor. Şu adamın hayalini bile kurmayın. Bu maliyetlerle gelirse de kulübe ihanet olur.
    Daha önce de hesap yaptık. Mesut'un maaşını / maliyetini karşılamak mesele değil. Aldığı net 11.7 mio € . 2 senelik sözleşmesi var. Bu sözleşme bitince Avrupa'da elit bir takımda yer bulamaz. 32 yaşında olacak. Geriye 35 yasına kadar 3 senesi kalıyor. Bugünkü piyasayla senelik net 3 mio € dolayında sözleşme zar zor alır. Onu da belki Türkiye'den. Bu durumda Mesut 5 senede yaklaşık 33 mio € maaş alacak futbolu bırakana kadar. Arsenal'de yatsa da 22 mio € 2 senede indirecek. Kendisi ben Fenerbahçe'de oynayacağım derse ve 5 senelik kontratla fitleşirse senelik 6 mio € dolaylarinda ortalama ile imzalanır. Bunun 4 mio € su kulüp 2 mio € su ise reklam karşiligi olabilir. Bu rakamlar Slimani + Ayew + Benzia üçlüsü için 10 mio € yu bir senede gömen bir kulüp için ödenmeyecek rakamlar değil. Mesut gelir ve oynarsa 5 sene 10 numara veya kanat forvet sorunu çekmeyiz. Gelir yatarsa bu kontrat bela olur o büyük risk. Arsenal ise Mesut kariyerini hala sıfırlamamişken onu Çin veya ABD'ye satarak bonservis de kazanmak isteyecektir. Yoksa senelik vergiler dahil 22 mio € luk maliyetine katlanmak isteyeceklerini zannetmiyorum. Bu yüklü kontrat nedeniyle Arsenal bonservissiz serbest bırakmaya ikna edilebilirse Mesut transferi bizim için imkansız değil. Hatta gayet yapılabilir bir transfer çünkü Mesut hem maaş olarak 5 senede zarar etmiyor hem de istediği takımda oynayabiliyor. Kariyerinin inişte olduğuna ise bakmayın. Atacağı ara paslarla yürüyerek bile kalite arttırır bizde.

• vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Dünde birçok defa yazdım. Ali Koç ibra ettirmedi. Zaten geçen senelrde ibra edilmiş. Asıl yanıltıcı işler 2017 yılında yapılmış. Dün Ali Koç un söylediğine göre dernekler yasasında ibranın üzerinden 3 ay geçince değişiklik yada itiraz dava açılamıyor. Ben söyleminden öyle anladım. Daha detaylı Bilgi için dernekler yasasına bakmak lazım. Ali Koç un ibra ettirdiğini nereden çıkardınız. Varsa bir bildiğiniz söyleyin bizde bilelim

• quote:

Orijinalden alıntı: Aichera

Dünde birçok defa yazdım. Ali Koç ibra ettirmedi. Zaten geçen senelrde ibra edilmiş. Asıl yanıltıcı işler 2017 yılında yapılmış. Dün Ali Koç un söylediğine göre dernekler yasasında ibranın üzerinden 3 ay geçince değişiklik yada itiraz dava açılamıyor. Ben söyleminden öyle anladım. Daha detaylı Bilgi için dernekler yasasına bakmak lazım. Ali Koç un ibra ettirdiğini nereden çıkardınız. Varsa bir bildiğiniz söyleyin bizde bilelim
    Hocam şirketler hukukuna göre bildiğim kadarıyla genel kurul kararına itiraz için kurula katılmamış olmanız ya da katılıp olumsuz oy kullanmış olmanız gerekli. Kurul başkanına eğer olumsuz oy kullandıysanız tutanak tutturmanız gerekli. Her durumda yine belirli bir itiraz süresi var 2 ay ya da 3 ay net hatırlamıyorum bilgilerim taze değil.

Nihayetinde bu işin sonu kulübü mahkeme kapılarında süründürmeye gidecekti. Kötü olmadı ibrayı onamaları.

• Hiçbir profesyonel maç oynamayan 21 yaşındaki Murat’ı 3+1 yıl niye aldık bilen var mı? Eleman orada sadece 1557€ alıyormuş.
    Fotomaç.

• Şirketlerde iki yıl, derneklerde üç ay dedi Başkan. Fenerbahçe bir dernek ve bu karışık işler dernek tarafında yapılmış daha çok. Zaten ibra edilen geçmiş senelerde ne olur bilemem , şu anda havanda su dövüyoruz. Kesin konuşabilmek için yada hüküm verebilmek için dernekler kanununu bilmemiz gerekiyor 2017 yılı geçen yıl ibra edildiği için üç aylık süre aşmış oluyor. 31.05.2019 a kadar olan kısım daha sonraki kısımdan ayrılabiliyor mu teknik olarak ona bakmak lazım. Dün konuşmada satır aralarını iyi anlarsak teknik anlamda bir sorun olduğu için ayrılamadığını da belirttiler

• Amaç borçtan kurtulmaksa A.S.'yi tasfiyeye sokmak bir çözüm olabilir. Kupalar ve tarihi başarılar Dernek döneminden. Derneğin A.S.'deki hisseleri elden çıkartılır. Derneğin A.S. ile bağlantısı kesilir. A.S. tasfiyeye sokulur. Dernek bağışlarla ( Ali KOÇ'un yaptığı gibi ) idame ettirilir. Fenerbahçe ismiyle sıfırdan dernek üzerinden devam edersiniz. Yoksa Başakşehir satın alınsın FB olsun filan imkansız. O kupalar ve tarihi başarılar ne olacak ? Bu sarmaldan çıkamazsak Derneği düzlüğe çıkartmak ve A.S.'yi tasfiyeye sokmak en mantıklı ve hukuka uygun çözüm. Tabi bunun SPK boyutu nedeniyle yatırımcılara vereceği bir zarar var. Halka açık bir şirket olması en büyük engel bu yolda.

• Bu sezonda geçen seneki gibi genç oyuncuyla transferi açtık umarım iyi bir yapılanma ile henüz yeterli görülmeyen gençler kiraya verilir.

-Ferdi Kadıoğlu
    -Berke Özer
    -Murat Sağlam
    -Oğuz Kağan Güçtekin
    -Yusuf Mert Tunç
    -Abdulcebrail Akbulut
    -Ömer Çakı
    -Okan Turp
    -Burak Albayrak

En azından madde koyulup en az 20 maç zorunlu diye 2. lig ya da süperligten takımlara kiralanmalı diye düşünüyorum. Böylelikle kulübede maça çıkmadan sezonu bitirmezler. Aslında böyle oyuncularımız için bir pilot takımımız olsa 2. ligte her sene gençlerimizi yollarız umarım pilot takım projesi hayata geçer.

Kalede yine Harun'u görürüz gibime geliyor. Volkan'da Emre'nin gelmesiyle abilik kontenjanından bir sene daha durup Emre'yle bırakır.

Skrtel kalıyorsa stoper transferine gerek yok bence Skrtel-Serdar über olmasada ligde götürür. Yedekte Sadık ve Reyes yeterli.

Sağbek isla-dirar, solbek kolarav-hak.

Önliberoda Fejsa,Badelj isimleri geçiyor umarım bu isimlerden birini Topal ve Jailson'u satmadan almayız. Ancak onları satarsak iyi transfer derim yedeğede ozan'ı yedeklerim. Ama onlar satılmadan alındıysa boşa külfet. Keza Tolga Ciğerci var daha onuda satarız umarım.

8 numarada Emre geldi deniyor ki umarım gelmiştir. Emre-Tolgay dönüşümlü oynar. Ozan'ı da 8 numara diyebiliriz o da oynar dönüşümlü.

10 numarada Zajc-Ekici dönüşümlü oynarlar.

Kanatlarda Barış Alıcı'nın artık bu sezon forma bulmasını istiyorum. Moses tamam eğer durursa bir kanat Moses olur diğer kanat kimi alıyorsak onunla rotasyona girmeli bence. 2.ligten aldığımızda 10 gol 10 asistlik performansıyla aldık hemen kenara atılcak bir oyuncu değil Barış.

Santrafor 2 santrafor lazım Kruse ismi çıkmıştı. Şimdi Kalinic'in kiralanması geçiyor. Umarım bu kalitede birileri alırız. 2. santrafor için 2-3 milyon bandında kaliteli bir sürü genç var bulup getirsek harika olur. Dönüşümlü oynarlar. Birde Allahyar ismi konuşuluyor potansiyeli var ama şuan için yeterli görmüyorum 1 sene kiraya verilmesi gerekir eğer alınırsa. Tabi birde Frey mevzusu var satabiliyorsak direk satmamız gerek yarıyarıya zarar etsek bile ama satamazsak en azından 1 sene kiraya vermeliyiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celal de Souza

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/138019674

Bak bak Kruse'yi tanımıyormuşum, hoca yaşlı oyuncu isteyince hocaya uyuyormuşum.

Ben Kolarovla Kruse ismi yazdığımda bir tane duyum var mıymış baksın bakalım o arkadaşlar. Tekrar ediyorum futbol bilgimin zekatını versem gidip lisans alır bazıları. Gayet net konuşuyorum.
    Güzel söz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• M.L.Crassus kullanıcısına yanıt
    Bu kalitede oyuncuları ben de görmek isterim elbette ama dediğim gibi çok düşük bi olasılık. O olasılığı oldurmak için çok fedakarlık yapıp emeklilik kontratı imzalatırsak kötü olur. Bu kulüp bu hale böyle transferler yüzünden düştü. Bizim belçikaya, avusturyaya, iskoçyaya, hollandaya yönelmemiz lazım. Aldığımız oyuncu 2 sene oynadıktan sonra satılabilir olmalı. Bu kulüp fakir, borçları olan, gelirleri temlikli bi kulüp. 4-5milyon maaşlar konuşulmaması lazım. Bizim her sene 1 eljif elmas çıkarmamız lazım. Merihi elimizde tutmamız lazım. Bu dönüşüm bir an önce başlamassa kulübün batması yakındır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bonservisi olmayan nerde ölmüş eşşek varsa fenerbahçeye yakıştıranlar, vasat ersun Ersun aynı leşlere yönelince kendini TD sanıyo
    arkadaşlar siz de haklısınız

ersun yanalı görenin kendine güveni geliyo acaba ben de TD olabilir miyim diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 17 Haziran 2019; 13:31:17 >
  • vforfreedom kullanıcısına yanıt
    Kolarov Fener'de nasıl alamıyorsun Kolarov'u :D ?

• quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

Boyd 3-4 milyon euro bonservis ile alınabilecek bir oyuncu bu maliyet ile kaçırılmamalı
    Boydu kaçırmamak lazım her türlü katkı verir üstelik yaşıda uygun daha 24 yaşında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperepla

10 milyon euro sadece isim sponsor geliri var, bir şekilde her sene oluyor bu gelir. Bence 10 milyonu da hak eden bir sponsorluk sürekli adını taşıyorsun reklam yapıyorsun Avrupa'ya özellikle beko gibi Avrupa'da satış yapan bir marka ise gayet mantıklı win-win durumu. Bunun dışında 4.5 - 5 milyon euro civarı Euroleague gelirleri oluyor. Türkiye Ligi yayın gelirleri de mevcut D-Smart yıllık 8.5 milyon euro ödüyor toplam bize ne kadarı dusuyordur bilmiyorum. Bir de salon gelirleri var geçen sene 18.5 milyon TL idi fenerin bilet geliri diğer bütün takımların toplamı 11 milyon tr de.

Şimdi basketbolla ilgilenmeyenler şöyle düşünüyordur. Kostas'a seneye 1.8 milyon euro verilmese yerine uçan kaçan bir adam alsak futbola, aldığımız ozan tufan, Tolgay oluyor işte ikisinin maliyeti bütün bütün basketbol takımına erişir nerdeyse. Bu iki adam olmasa bir şey kaybeder mi Fenerbahçe kaybetmez bırak o zaman forma için savaşan kostas oynasın, iş yapan Avrupa'da namını duyuran basketbol şubesini kapatacağına bırak bu çöp futbolcuları kapat. Sorun basketbol şubesinde değil sorun çöp futbolcularda.

Basketbol şubesini kapatınca futbol düzelmez tam tersine başarılı olan adını Avrupa'da duyuran takımını yok etmiş olursun başarın 0'a düşer. İspanya'da senin takımını bilen varsa basketboldan bilmiyordur emin ol.

Futbol battı diye çözüm basketbol şubesini kapatmakta aranacağına çöp transferleri durdurmayı denemek lazım. Sonra milyon eurolarda versen o takımın yaptığını yapamazsın.

Alıntıları Göster
    Futbolda ŞL'ne düzenli olarak gitsek ne basket giderleri göze batar ne başka bişey.Her yıl kafadan 30-40 milyon euro kazanmak demek nimet demektir..

Zaten son 10 yılda 5 kez felan kalsaydık ŞL'ne şu an borcu en az olan takım konumundaydık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwenzori

Hiçbir profesyonel maç oynamayan 21 yaşındaki Murat’ı 3+1 yıl niye aldık bilen var mı? Eleman orada sadece 1557€ alıyormuş.
    Fotomaç.
    Pilot takım için diyorlar ama ben de bu arkadaş için olumlu yapılan bir yorum görmedim twitter ve youtubedaki scoutlardan.Baskanı yine hasta fenerli falan diye kandırdılar gibi geliyor.Menajeri zaten muzzi özcan tam bir dolandırıcı adam.

• < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • KingOfShadows kullanıcısına yanıt
    Bir ara bunu rusyaya 5-6 milyona falan satarız yok rusyada piyasası var yerli statüsünde diye değerli diyordu.Freeyken bile almamış adamlar.

• Frey ile takas yapsak fena olmaz. Olmadı 1 mil. € veririz üstüne.

• quote:

Orijinalden alıntı: KingOfShadows

Frey ile takas yapsak fena olmaz. Olmadı 1 mil. € veririz üstüne.

İyi transfer. Hem sağ bek , hem stoper oynuyor. Hem de yerli bir oyuncu.

• AltaNora kullanıcısına yanıt
    Ama gidip deniz türüç gibi adamlara daha fazla para verirler. Sonra da alper gibi başımıza bela olur
  • 
Sayfa: önceki 353354355356357
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.