Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü (3181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
109.867
Cevap
120
Favori
6.436.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
81 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31793180318131823183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ersun cok yanlis kadro tercihleqi ile cikiyor antalya macina 5 orta saha ile cikmasina gerek yoktu

7 mac 11 puan rezalet iyiki lig kotu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OneForSorrow kullanıcısına yanıt
    Aslında sorun Gustavo'da değil sorun hocada ve oynattığı oyunda. Gustavo çok beğendiğim futbolcu fakat adamın özelliği o zaten. Hoca onu ısrarla aldırdıysa ona göre farklı bir oyun şekillendirmeli. Bu oyun Gustavo - Ozan şeklinde mi Gustavo - Emre şeklinde mi olur orasını bilemem ama Gustavo dediğiniz gibi mücadele dozajını arttıran, çok iyi pozisyon alan ve derin paslar çıkaran bir oyuncu. Gustavo'yu kullanmak için yanına ileri geri mekik dokuyacak bir 8 numara lazım aslında.

Kanat kısmında da yine hoca hatalı. Ferdi'nin oynamamasının bir tane bile bahanesi olamaz. İlk iki maçta şahane oynayan Ferdi yenik durumda olduğumuz Alanya maçında hafif sırıttı diye takımdan kesilmez. Sen çıkıp iki kanadım da sakattı, çizgiye inecek futbolcumuz yoktu demeci verip te her iki kanada orta saha hatta ön libero orijinli Tolga - Ozan'ı koyarsan herkes seni eleştirir ki haklıdır.

Deniz Ferdi kadar kanada inmez belki ama Ferdi seri ve ayaklarına hakim futbolcu. Bir-iki çalım dener. Isla veya Dirar ile bir verkaç yapar savunmayı şaşırtır. Bu meziyetler de var zaten kendisinde. Sen Ferdi'yi böyle maçlarda oynatmazsan hangi maçta oynatacaksın zaten. Derbilerde oynatman imkansız, deplasmanlarda yine oynatmazsın. Bu adamı ZTK'da Tarsus'a karşı oynatacaksan zaten Ajax veya Feyenoord'a falan sat daha iyi.

Ayrıca yine yedekte Ferdi veya Deniz dururken ofansif orta saha olan ve Ferdi gibi kanatta oynama özelliği bulunmayan Zajc'ı alıp oyunu iyice kitleyemezsin. Zajc'ı iki kanadın varken alırsın oyuna. Sağa sola top dağıtır. Fakat adam oyuna bir girdi tek yaptığı Ozan'la ve Kruse ile yayın orada yaptığı birkaç tane verkaç.

Şunu da ekleyeyim. 7 hafta geçmesine rağmen ne Serdar'ı ne de Rami'yi hazırlayabildik. 2'de 2 yaptığımız hafta TS maçından önce bile yazıyordum. Serdar veya Rami hazırsa anında oynamalı diye. Jailson'un Başakşehir maçında yedirdiği gol ortadaydı çünkü. Adam stoper değil markaj yapmasını veya nerede yer tutacağını bilmiyor. Sadece müdahale gücü yüksek, ayakları iyi ve hızlı. Aynı zamanda top ayağındayken çok düşünüyor. Stoper dediğin hızlı düşünüp sağlam oynamasını bilmeli. Burada Jailson'a tabiki kızamıyorum çünkü yanlış mevkide oynuyor.

Serdar'ı veya Sadık'ı koysan oraya adamlar en azından stoper. Birincisi o çalımı o kadar kolay yemez. İkincisi yese bile bir şekilde o adamı indirir. Bu kadar rahat ilerlemesine fırsat vermez en azından.

Yani ne diyeceğimi bilemiyorum. Hocanın oynatmaya çalıştığı oyun kağıt üzerinde iyi fakat aynı şekilde hoca en ufak sakatlık-ceza durumunda gerçekten ne yapacağını bilmiyor ve kesinlikle bir B planı yok. Takım geriye düştüğü zaman saçmalıyor. Oyunu iyi okuyamıyor. Başlangıcı iyi yapıyor fakat olumsuz bir durumda toparlayamıyor takımı. Hocamızda bile bitiricilik sorunu var ne yazık ki. :) Ayrıca acı ama gerçek Trabzon ve Antalya maçlarını iyi analiz eden herhangi bir anadolu takımı çok zor anlar yaşatır bu takıma. Bunun için de hocanın tekdüze fikirlerinden vazgeçmesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wallcroft -- 7 Ekim 2019; 20:17:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Wallcroft

Aslında sorun Gustavo'da değil sorun hocada ve oynattığı oyunda. Gustavo çok beğendiğim futbolcu fakat adamın özelliği o zaten. Hoca onu ısrarla aldırdıysa ona göre farklı bir oyun şekillendirmeli. Bu oyun Gustavo - Ozan şeklinde mi Gustavo - Emre şeklinde mi olur orasını bilemem ama Gustavo dediğiniz gibi mücadele dozajını arttıran, çok iyi pozisyon alan ve derin paslar çıkaran bir oyuncu. Gustavo'yu kullanmak için yanına ileri geri mekik dokuyacak bir 8 numara lazım aslında.

Kanat kısmında da yine hoca hatalı. Ferdi'nin oynamamasının bir tane bile bahanesi olamaz. İlk iki maçta şahane oynayan Ferdi yenik durumda olduğumuz Alanya maçında hafif sırıttı diye takımdan kesilmez. Sen çıkıp iki kanadım da sakattı, çizgiye inecek futbolcumuz yoktu demeci verip te her iki kanada orta saha hatta ön libero orijinli Tolga - Ozan'ı koyarsan herkes seni eleştirir ki haklıdır.

Deniz Ferdi kadar kanada inmez belki ama Ferdi seri ve ayaklarına hakim futbolcu. Bir-iki çalım dener. Isla veya Dirar ile bir verkaç yapar savunmayı şaşırtır. Bu meziyetler de var zaten kendisinde. Sen Ferdi'yi böyle maçlarda oynatmazsan hangi maçta oynatacaksın zaten. Derbilerde oynatman imkansız, deplasmanlarda yine oynatmazsın. Bu adamı ZTK'da Tarsus'a karşı oynatacaksan zaten Ajax veya Feyenoord'a falan sat daha iyi.

Ayrıca yine yedekte Ferdi veya Deniz dururken ofansif orta saha olan ve Ferdi gibi kanatta oynama özelliği bulunmayan Zajc'ı alıp oyunu iyice kitleyemezsin. Zajc'ı iki kanadın varken alırsın oyuna. Sağa sola top dağıtır. Fakat adam oyuna bir girdi tek yaptığı Ozan'la ve Kruse ile yayın orada yaptığı birkaç tane verkaç.

Şunu da ekleyeyim. 7 hafta geçmesine rağmen ne Serdar'ı ne de Rami'yi hazırlayabildik. 2'de 2 yaptığımız hafta TS maçından önce bile yazıyordum. Serdar veya Rami hazırsa anında oynamalı diye. Jailson'un Başakşehir maçında yedirdiği gol ortadaydı çünkü. Adam stoper değil markaj yapmasını veya nerede yer tutacağını bilmiyor. Sadece müdahale gücü yüksek, ayakları iyi ve hızlı. Aynı zamanda top ayağındayken çok düşünüyor. Stoper dediğin hızlı düşünüp sağlam oynamasını bilmeli. Burada Jailson'a tabiki kızamıyorum çünkü yanlış mevkide oynuyor.

Serdar'ı veya Sadık'ı koysan oraya adamlar en azından stoper. Birincisi o çalımı o kadar kolay yemez. İkincisi yese bile bir şekilde o adamı indirir. Bu kadar rahat ilerlemesine fırsat vermez en azından.

Yani ne diyeceğimi bilemiyorum. Hocanın oynatmaya çalıştığı oyun kağıt üzerinde iyi fakat aynı şekilde hoca en ufak sakatlık-ceza durumunda gerçekten ne yapacağını bilmiyor ve kesinlikle bir B planı yok. Takım geriye düştüğü zaman saçmalıyor. Oyunu iyi okuyamıyor. Başlangıcı iyi yapıyor fakat olumsuz bir durumda toparlayamıyor takımı. Hocamızda bile bitiricilik sorunu var ne yazık ki. :) Ayrıca acı ama gerçek Trabzon ve Antalya maçlarını iyi analiz eden herhangi bir anadolu takımı çok zor anlar yaşatır bu takıma. Bunun için de hocanın tekdüze fikirlerinden vazgeçmesi gerekiyor.
    Kesinlikle katılıyorum

• Elbet bir gün

[Fenerbahçe 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu| 19.07 Dünya Fenerbahçeliler Günü
  • Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    ben vitor'un ne kadar iyi hoca olduğunu daha basit anlatabilirim hocam.

vitor pereira cl finalisti monaco'yu evinde; salih uçan, emenike, stoch, atıf, enayi wiel, dönemin ozan'ı ile 3-5-2 oynatarak kalede ertuğrul ile yendi.

daha başka diyecek bir şey yok herhalde.
  • Cocu

ersun yanal düşmanı olarak söyleyim, ben fenerbahçede cocudan daha kötü td görmedim. bu adam psv de nasıl o kadar şampiyonluk elde etmiş o bi kenara, bu adam td olarak nasıl ekmek yiyo ona şaşırıyorum. cocunun lisansının yırtılması lazım.

sanki son dakikalarmış gibi frey-slianiye 30 dakika boyunca stoperlerle top şişirdiğimiz kayseri maçını ve yerden oynamaya çalışan oyunculara cocunun eliyle yaptığı topu şişirin hareketin unutamıyorum. maç bitmek bilmemişti
  • Wallcroft kullanıcısına yanıt
    Yorum için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: İzole Bant

Elbet bir gün

Şenol Güneş ile Fenerbahçe tekrar doğacak.

• quote:

Elbet bir gün

• quote:

Elbet bir gün

• Kanat oyuncuları çok etkiledi bizi moses in performansı muhteşem di inşallah sakatlıktan iyi çıkar aynı şekilde rodriges de öyle takımın çehresi değişiyor hemen kaç zamandır ileye top taşımak bir yana son vuruşlarıda iyi olan adamlar bunlar gole direk katkı saylıyor.
    Hasan Ali ne alemde acaba sol taraf rezalet bir halde cebrail vardır neden yolladık onu anlamadım genç hızlı adamdı denene bilirdi,

Mehmet ekici yi neden almadık kadroya onu hiç anlamadım tolga ciğerci ve tolgaydan daha faydalı olurdu 8 numarada fena değildi yazık oldu.

Defanstan hiç birşey anlmadım zaten stoper de jailson zayıf rakiplerde iyi top tutup dağıtabiliyor ama güçlü rakipte bomba bildiğin ersun hoca nın da bu fantezisi var ön liberolarıda stoper oynatmak için Mehmet topalda da diretiyordu o zaman ki defanslar iyidi fazla zorlamadı ama niyetlendi baya defanstan top çıkarta çıkarta yapacak bu işi ama onu yapmak için oyuncu kalitesi tartışılır.

Ali koç finansan sıkıntıları her yerde söylüyor maaşları nası ödeyeceğiz diye düşünüyoruz devamlı bu süreçte ihtiyaç duyduğumuz stoper kanat ve forvet zor gibi duruyor.

Genel olarak zaten türk futbolu ülke gibi sıkıntıda alt yapıya önem vermekten başka çaremiz yok oyuncu çıkarıp satmalıyız baladık bunları yapmaya Elmas gibi vs. sayılarını arttırmamız lazım başka çaremiz yok maalesef.

• quote:

Elbet bir gün

Şakaysa komik değil gerçekse hiç komik değil.

Fenerbahçe den uzak diğer takımlara yakın olsun. Şenol Güneş FB kapısından içeri girdiği gün FB bırakırım gider Avrupa'dan bir takımı tutarım

edit: İroni yaptınız sanırım. Bu aralar ne ironi ne gerçek ayırt etmekte zorlanıyorum kusura bakma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 8 Ekim 2019; 0:10:37 >
  • quote:

Elbet bir gün

Güzel ironi
  • Adam elbet bir gün yazmış gerisini yazmamış, hemen art niyetli olmayalım bence.@İzole Bant

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi supernova034 -- 7 Ekim 2019; 23:53:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: We Will Dominate

ben vitor'un ne kadar iyi hoca olduğunu daha basit anlatabilirim hocam.

vitor pereira cl finalisti monaco'yu evinde; salih uçan, emenike, stoch, atıf, enayi wiel, dönemin ozan'ı ile 3-5-2 oynatarak kalede ertuğrul ile yendi.

daha başka diyecek bir şey yok herhalde.
    Cl finalistini yenmiş, La Liga 2.sini yenmiş, 80 senedir yenilemeyen takımı yenmiş, bunlarla iyi takım olunmadığını ne zaman anlayacaksınız?

30 sene evinde yenilmeyen Manu’yu yenmiş takımız, şimdi bu galibiyet mi daha çok konuşuluyor yoksa Galatasaray’ın Uefa kupası mı?

Vitor’a verilen kadro seviyesinde kadro son 20 yılda Daum ve Zico’ya verilmiştir sadece, hatta Vitor’daki çoğu oyuncunun daha çok ismi vardır.

Şimdi başta bu kadrodan daha alt seviye bir kadroyu şampiyon etmiş bir hocamız varken Vitor’u anmak niye?

• ZenciPriapus Z kullanıcısına yanıt
    "Şimdi basta bu kadrodan daha alt seviye bir kadroyu şampiyon etmiş bir hocamız var"

Daha alt seviye kadro dediğin takımda 2 yaş daha genç Volkan, Caner, Gökhan, Alves, Topal, Alper, Hasan Ali var (kadrodaki 7 oyuncu Vitor'un elindeki halinden 2 yaş daha genç), bunun yanında Emre ve Meireles gibi 2 orta saha var, ileride Kuyt, Sow var, hücum hattında da Emenike ve Webo var.

Nereye daha alt seviye kadro güzel kardeşim? 2013-14 kadrosu, 2015-16 kadrosundan rahat 2 gömlek üstün bir kadrodur. Nitekim Ersun Yanal da bizzat canlı yayında Lig Tv'de yorum yaparken kendi elindeki kadroyu, Vitor'un elindeki kadroya tercih edeceğini açıklamıştır. Bundan daha ötesi var mı?

Vitor Pereira Ersun Yanal'dan daha alt seviye bir kadroyla Avrupa'da da yarışmış ve suikaste kurban gitmiş, Kupada da Fethiye gibi bir takıma elenmeyip sonuna kadar gitmiş, bunun yanında Ersun Yanal'ın takımı gibi 74 puan toplamıştır ve maç başı puan ortalaması da, iç sahadaki galibiyet yüzdesi de Ersun Yanal'dan daha üstündür.

Her şeyden önemlisi Vitor Pereira hazır bir kadroyla çalışmamış ve 3 kulvarda ilerlemişken Ersun Yanal birbiriyle oynamaya alışmış hazır bir kadronun başında Avrupa gibi bir dert yokken çalışmıştır.

Kabul etmeniz çok zor biliyorum lakin Vitor Pereira kendisinden sonra gelen her hocadan daha iyiydi ve nitekim çalıştığı ortam ve ortalaması baz alındığında da Fenerbahçe tarihinin en başarılı hocalarından biriydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZenciPriapus

Cl finalistini yenmiş, La Liga 2.sini yenmiş, 80 senedir yenilemeyen takımı yenmiş, bunlarla iyi takım olunmadığını ne zaman anlayacaksınız?

30 sene evinde yenilmeyen Manu’yu yenmiş takımız, şimdi bu galibiyet mi daha çok konuşuluyor yoksa Galatasaray’ın Uefa kupası mı?

Vitor’a verilen kadro seviyesinde kadro son 20 yılda Daum ve Zico’ya verilmiştir sadece, hatta Vitor’daki çoğu oyuncunun daha çok ismi vardır.

Şimdi başta bu kadrodan daha alt seviye bir kadroyu şampiyon etmiş bir hocamız varken Vitor’u anmak niye?

Alıntıları Göster
    baştan aşağı şov kokan basit bir yorum. yapma ya bunlarla iyi takım olunmuyor mu cidden?

bu konuda lord joker ile ortak anlayışımız olduğu için, denk geldikçe bu konuda birbirimize 2 kelam ettiğimiz için, ona karşı kendi aramızda olan mizahi bir şekilde cevap verdim.

vitor'a verilen kadro konusunda lord joker zaten güzel bir cevap vermiş. ben de ona eklemeler yapayım.

orta sahada her sene ağladığınız topal-souza
    10 numarada felaket bir diego (namı diğer mevlana)
    ileride bir tane vitaminsiz (maç başı aldığı sürelerin attığı gole oranlanınca fernandao'nun daha iyi olmasına rağmen taraftarın ve vitaminsizin hocayı yemesi)
    sol bek'de bir tane arıza ve ben ne oldum delisi vasat (hak vitor sezonundan beri sürekli bir istikrar halinde)
    aziz'in emre'yi gönderip ozan'ı alması gibi deli saçması bir iş
    sol kanatta alper, volkan şen...
    sadece defans hattı kusursuzdu o takımın.

-----------------------
    ersun yanal'ın kadrosuna gelelim
    defans hattı gökhan-egemen-alves-caner, orta saha topal-emre-meireles, forvet sow-webo-kuyt

daha diyecek ne var ki?

ben de senin gibi şovmen bir cevap vereyim. futbolun isimlerle oynanmadığını ne zaman anlayacaksınız?

• Kimin neyci oldugunu kendin belli etmissin alintidan hemen sonra biraz bekleseydin keske sogusaydi mesajin 7 haftada 3galibiyet varmis gorende herkes uctu FB gene surunuyor sanicak KOnYA konusu olcakti git orda 1-0lara sevin nasil berabere yatiyoruz diye hava yap hadi...

• We Will Dominate kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam, güzel bir mesaj olmuş. Eklemek ve detaylandırmak istediğim birkaç nokta daha var.

Arkadaşlar maalesef futboldaki "isim" etkisinden bir türlü çıkamıyor. Popülist isim aşıkları hariç hiçbir hoca 34 yaşındaki her an sakatlanma potansiyeli olan ve oynatmadigin takdirde eleştirilmene sebep olacak Van Persie'yi özverili, sürekli çabalayan Webo'ya değişmez. Aykut hoca ve Ersun hocaya sorsunlar bakalım "elinize 15-16'daki Persie mı verilsin Webo mu?" diye, adım gibi eminim ki ikisi de direkt "Webo" cevabı verecektir.

2015-16 kadrosunun 13-14 kadrosundan üstün olan tek yanı Nani'dir, ki onun da karşısında Sow var nihayetinde. Fakat daha genis açıdan bakarsak Kuyt-Sow kanatları, Volkan Şen-Nani kanatlarından net daha iyidir. Egemen-Alves ikilisi de 35 yasindaki Alves-Kjaer ikilisinden asağı değildir.

Fatih Terim'e sorsunlar bakalım bugün elinde olsa Elmander'i mi ister Falcao'yu mu ? Galatasaray Feghouli, Seri, Lemina, Babel bir sürü isimli oyuncu topladı lakin Terim'in Engin Baytarlı, Emre Çolaklı, Necati'li, Semih Kayalı kadrosunun çeyreği kadar futbol oynayamıyorlar. Besiktas 2015-16 yilinda Oguzhan-Atiba-Sosa-Olcay-Quaresmalı hücum hattının isim bazında daha kalitelisini sonraki yıllarda topladı, fakat 15-16'da oynadıkları futbolu bir türlü yakalayamadılar. Trabzonspor M'bia, Cardozo, Kucka, Sosa gibi bir sürü yıldız adam aldığında herkes "şampiyonlukta ciddi adaylar" dedi. Lakin o Trabzonspor hicbir zaman geçen seneki mütevazı bütçeyle kurulmuş Trabzon kadar top oynayamadı. Simao, Almeida, Quaresma gibi oyuncuları toplayan Schuster'li Beşiktaş, Jo, Elano, Dos Santos, Leo Franco, Keita gibi transferlerle ciddi korku salan Rijkaard'lı Galatasaray, bizim Ortega'yı getirdiğimiz sezon, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinden sonra La Liga gol kralı Guiza'yı aldığımız ve hoca olarak son Avrupa Şampiyonu hoca Aragones'i getirdiğimiz sezon...

Süper Lig tarihi boyunca birçok kez flaş takım kurulmuştur, fakat bu takımların ortak noktaları hiçbirinin ne taraftar ne de medya bazında beklentileri karşılayamamış olmasıdır. Türkiye'de flaş takım değil, nispeten onun bir tık aşağısında kadro kuran takım her zaman daha avantajlıdır. Çünkü isim bazında flaş takım kurulduğunda taraftar hicbir zaman tatmin olmaz, hep daha iyisini ister ve oynatamadığın her isimli oyuncu problem çıkarır, huzur bozar. Bunun en yakın örneği bizim 15-16'da sürekli kazandığımız zamanlar bile "Bu takım niye hep 1-0 kazanıyor" diye eleştiri almamiz, hocanın medyada bu yüzden yipratilma çabalarıdır.

Bakin Galatasaray da buna bir başka örnek olabilir. Feghouli oyundan çıkarken sürekli trip atmaya başladı, düzgün sonuçlar gelmezse ve yarın bir gün Falcao da Persie gibi bekleneni veremeyip sakatlik sorunları yasarsa o da başlar trip atmaya, el kol yapmaya. Galatasaray acil bir galibiyet serisi yakalamazsa Terim gibi camia içinde gücü olan biri bile zor kalır o koltukta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lord Joker. -- 8 Ekim 2019; 9:55:26 >

• 
Sayfa: önceki 31793180318131823183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.