Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
34 Misafir Kullanıcı, 34 Masaüstü Kullanıcı
126.576
Cevap
211
Favori
1.931.184
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Fenerbahçe >> [Fenerbahçe 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu #KorayŞener
Giriş
    449 Mesaj

Hoşbulduk
    Evet hocam normalde yapılmaz da bu sene iki takımın da muhteşem eksikleri var yapılması zorunlu olduğu halde bir icraat gözükmüyor şimdilik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    iyi cocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 11 saat 25 dakika kadarı kaldı.
    2 Not

emenike > kamara

zeka olarak da daha iyi.
    |
    |
    ICromwelleI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Işte bu düşünce yanlış, 6-7 pozisyona iyi oyuncu ile sokarsın. Yoksa maç içinde Hasan Ali de 3-4 pozisyona sokuyor Slimani yi ama sonu hüsran...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    SHOSTKOVİCH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Adamların borcu yok... Bizim milyarlarca TL borcumuz var.

Fenerbahçe satılırsa Türkiye'de futbol biter, taraftarlık da... Bir şirket para kazanacak diye forma veya maç bileti almam ben şahsen. Yazık olur 112 yıllık spor kulübüne.

|
    |
    ICromwelleI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İmkan yok artık... A2 den oyuncular kullanmadığımız sürece bitmiş oluruz. Türk futbolu da... Tabii hala milli takımını bir dedenin yönettiği ülkenin futbolundan ne beklenir... Çok üzücü bir spor sektörümüz var Öz Sermaye tek çözüm.

|
    |
    _Raistlin_Majere_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Oyuncu Türkiye'ye gelirsem 8M yıllık + 4M imza isterim dedi. Biz 6+2 önerdik. Monaco'yu tercih etti bizim önerimize cevap bile vermedi :(

|
    |
    man utd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: iyi cocuk

Bu söyledikleriniz güzel de bu oyuncular hangi paralar ile alınacak? Senede 14-17 gole katkı sağlayan kanatlar 8-10M arası zor alınır ki 2 tane lazım. Üstüne de forvet... En az 7-8M piyasada forvet sıkıntısi var çünkü.

Gelelim bek konusuna Marcelo'nun bile maç başına 2.8 başarılı orta ile oynuyor (Hasan Ali 1.8) Marcelo maç başı anahtar pası 1.5 (Hasan Ali 1.2) siz 3-4 istiyorsunuz en az 50M vermemiz gerekiyor muhtemelen. Ve yabancı kontenjanından kullanmamız lazım. Bundan iki tane için 100M lazım. Nasıl alacağız.
    Şimdi bu olay biraz şans biraz da scout işi.
    Mesela Fransız ligini yardıran Benzia nın yanına alınan Nicolas Pepe 2017 haziranında 3 m - 5m arasına kapanıyordu. Tam da Valbuena nın yerinde oynuyor. Ama biz ne yaptık o yaz ?
    Jansen i 5m bedelle kiraladık Valbuena yı getirdik. Pepe nin şimdiki değeri 30-40m. Ligue 1 de ilk yarıda 20 gole direk katkısı var.
    Hadi o kadar uzaklara gitmeyelim. Cengiz Ünder var mesela. Hadi Altınordu da göremedin adamı , 2017 1. devre sonunda alsana. Belli ki olacak bu çocuk. Yap 5 yıllık kontrat koy kanada , 5 yıl arkana bakma.o zaman kanat vardı sağ bek desen. Adam Fransadan gelip 2. ligdeki topçuyu aldı 2m euro bonservisle. Mehmet Zeki Çelik, İstanbulsporda bi de ha. Gözümüzün önünde yani. Daha önce denemişsin , almışsın Gökhan Gönülü tutmuş. 8-10 sene hizmet etmiş takıma. Gönder çöplerden 2 tane al topçuyu maaş bütçesinden elde ettiğinle bedavaya gelsin. 0 risk. Şimdi Mehmet zekinin bonservisi 10 m civarı.
    Başkan vizyon diyor ya hani. Bakın vizyon budur. çok paraya da gerek yok. 3. ligden bir takımı alacaksın pilot takımın yapacaksın. Türkiyenin 4 bir yanında futbolcu gözlemcisi ayarlayacaksın. İyi bir akademi kuracaksın. Hem yetiştireceksin hem olmuşları satacaksın. Şu dediğim sistemi kurmak bir Jansen in kiralama ücreti kadar tutmaz.

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 11 saat 25 dakika kadarı kaldı.
    2 Not

bunlar her zaman olmuyor hocam.

barış alıcı mesela.
    jailson mesela.
    berke özer mesela.
    sadık mesela.

göz önünde olan adamlar. ama çoğu linç yiyor. taraftarı memnun etmek imkansıza yakın. pepe tuttu doğru. ama ntep diye bir oyuncu vardı. rennes'de oynuyordu. fenerbahçe'ye adı çok yazıldı ama o wolfsburg'a gitti. şimdi forma şansı bulamıyor. yani böyle ihtimallerde var. mesela benfica her sene kaç oyuncu alıyor bir bakın. kaç tanesi tutuyor? 10 milyona alıp tutmayan adamda var 100 bine alıp 35 milyona sattıkları adamda.

taraftarımız her oyuncu süper yıldız olacak gözüyle bakıyor. bu da oyuncuları tüketiyor. fenerbahçe'ye gelip başarılı olmuş çok az oyuncu var ama fenerbahçe'den gidip başarılı olan çok oyuncu var. haksız mıyım? sebebi ne bunların? taraftarın iğneyi kendisine batırması lazım.
    |
    |
    volkitheking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Özellikle scout işi... Ama bir de taraftarımizin isim yapmış oyuncu istekleri var. Şimdi bile böyle örneğin Frey... Bu çocuk doğru ellerde çok gelişecek. Çok iyi yerlere gelecek. Ama yetiştirme işi... Önceki dönem scout çalışması yapmadı ya istemedi ya da binlerce saçma işler yaptı ama bakın haziran ayından beri Scout görevini kimin ya da kimlerin yaptığını bile bilmiyoruz :( İllaki Başkanımız çok iyi işler yapıyor ama futbol çok problemli bir olgu. Bunu profesyonelce çözmemiz lazım biran önce.

|
    |

Ya bırak Niang'ın %40 olduğu yerde Diagne %0.4'tür hava topları hariç.

Siz beni tanımıyorsunuz ben asla dediğiniz gibi düşünmüyorum. Benim için yetenek en başta gelir. Ama bu yetenek gol sayısıyla ölçülmez. En başta teknik, sonra zeka paradigmalarına bakılarak ölçülür. Diagne saydığınız isimlerin yanında futbolcu bile değil. Öyle adamlar da artık yok. Ben Sow gibi adamların yani top daha kontrol etmeyi beceremeyen adamların sahada mücadele ettiğini görmek istiyorum. 20 gol atsa da kazmalığı yüzünden takımı daha fazla koşturabiliyor ya da daha çok gol fırsatını tepebiliyor en kötüsü futbol oynayanların bildiği attığınız toplar geri dönmeyince oyundan soğutabiliyor. Mesela Frey de topu güzel kontrol edemiyor, ben aşırı yeteneksiz olduğunu düşünmüyorum, ama o kaybedilen top için kendini yırtıyor. Ayrıca topu geri de alabiliyorsunuz Frey'den.

Mesela Dirar yerine Alper'i tercih ederdim, Dirar kadar sağlam ikili mücadelesi yoktur biraz daha az koşar ama solo gol atabilir. Tabi asla yazdığın isimler gibi birisi değil. Önce yetenek olacak yetenek yoksa koşacak adam. Ama yanındaki adama pas verme özürlüsüyse o zaman oynamasın. Hasan Ali, Alper gibiler ancak rotasyon adamı olur bu takımda. Andre Santos, Nani gibiler olmalıydı. Ben de 50 metrelik ince pası, telefon kulübesinde adam geçen oyuncuyu, Futbolu bilerek oynayan adamları gole gidemeseler dahi daha çok seviyorum..
    |
    |

• Yüzbaşı
    526 Mesaj

Bunun bir örneği de (kabul kilo fazlası var... Bazen sorumluluk alamıyor ama) Ozan Tufan... Ozan, geçen yıl ön libero pozisyonunda 9 maçta 4 gole katkı sağladı. Sezonun bütününde oynasa belki çocuk 16 gol katkısı ile bitirecek sezonu ve superstar diye yazılacak ama bizim taraftarımız ve basının etkisi ile çocuğu kestiler :( bizim taraftarımızda sabır da yok :(

|
    |
    Sembroni kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: volkitheking

Şimdi bu olay biraz şans biraz da scout işi.
    Mesela Fransız ligini yardıran Benzia nın yanına alınan Nicolas Pepe 2017 haziranında 3 m - 5m arasına kapanıyordu. Tam da Valbuena nın yerinde oynuyor. Ama biz ne yaptık o yaz ?
    Jansen i 5m bedelle kiraladık Valbuena yı getirdik. Pepe nin şimdiki değeri 30-40m. Ligue 1 de ilk yarıda 20 gole direk katkısı var.
    Hadi o kadar uzaklara gitmeyelim. Cengiz Ünder var mesela. Hadi Altınordu da göremedin adamı , 2017 1. devre sonunda alsana. Belli ki olacak bu çocuk. Yap 5 yıllık kontrat koy kanada , 5 yıl arkana bakma.o zaman kanat vardı sağ bek desen. Adam Fransadan gelip 2. ligdeki topçuyu aldı 2m euro bonservisle. Mehmet Zeki Çelik, İstanbulsporda bi de ha. Gözümüzün önünde yani. Daha önce denemişsin , almışsın Gökhan Gönülü tutmuş. 8-10 sene hizmet etmiş takıma. Gönder çöplerden 2 tane al topçuyu maaş bütçesinden elde ettiğinle bedavaya gelsin. 0 risk. Şimdi Mehmet zekinin bonservisi 10 m civarı.
    Başkan vizyon diyor ya hani. Bakın vizyon budur. çok paraya da gerek yok. 3. ligden bir takımı alacaksın pilot takımın yapacaksın. Türkiyenin 4 bir yanında futbolcu gözlemcisi ayarlayacaksın. İyi bir akademi kuracaksın. Hem yetiştireceksin hem olmuşları satacaksın. Şu dediğim sistemi kurmak bir Jansen in kiralama ücreti kadar tutmaz.

Alıntıları Göster
    Pepenin değeri 50-60tan aşağı değil. Müthiş topçu

|
    |

• Çavuş
    93 Mesaj
    Soldado sezon başında da Birleşik Arap Emirlikleri'ne gidecekti kabul etmedi
    Eğer bu sefer inadı kırılır da giderse gelecek parayı Sturridge veya Origi'ye gömelim ikisi de ligin tozunu attırır
    |
    |

Payda ortak olunca bazı düşüncelerin de ortak olması sevindirici oldu benim için. Şu takımdaki Türk oyuncuların çoğu zamanında yabancı kontenjanı yüzünden şişirilmiş fahiş fiyatlarla alındı. Şimdi takıma katkı verse de vermese de en kötü ihtimal genç takımla çalışarak ya da kulübede oturarak senelik 2-3m parayı cukkalayan adamlar. Öncelikle bu kan emicilerden kurtulmak lazım. Fenerbahçeye gelen oyuncu formanın ağırlığını taşıyabilecek. Roberto Carlos görmüş gözler Hasan aliyi , ismaili görmeye dayanabiliyor mu ?

Frey konusu bende muamma. Gelişime açık topçu eyvallah , ama neden alındı , ya da nasıl lanse edildi ?
    Biz bunu geliştirip satabileceksek , değerinin üzerine 3-5 koyacaksa eyvallah , ama bu takımın 1. santraforu olacaksa orda sorun büyük. Futbolcuda ritim önemlidir evet , kondisyon önemlidir evet , ama klas dediğimiz bir olgu var abicim. Frey de eksik olan tam da o. Ne yazık ki fundemental zayıf ve bu zayıflığının farkında olduğunda fiziksel oyunla kapatmaya çalışıyor aradaki farkı. Bu şekilde sürekli hırpalanan oyuncularla haftada 2-3 maç çıkaramazsınız.
    |
    |
    freudunpiposu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1382 Mesaj
    Ozil geliyor gibi

Ali koç "transferde gözümüzü karartacağız" deyince birşeyler bekliyoruz doğal olarak Ali koç gibi bir adam gözünü karartırsa neler olur! ,ama haklısın o maliyette bir futbolcu gereksiz olurdu...

|
    |
    iyi cocuk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Keşke gelse.Evleniyor Amine Gülşe ile istanbul da yasamak isteyebilirler. Son fotodaki sarilacivert balonlarda dikkatimi cekmedi değil.

|
    |
    yibo90 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fabregas, Chelsea'de net 4.5 milyon alıyordu. Boşu boşuna hayal kurmaya gerek yok. Bonservisi 6 ay kalmış adam için 11 milyon euro ödediler. Senin kasanda 11.9 milyonun var.

Kulübün ekonomik durumu ortada. Kendi kendinizi gaza getirip üzülüyorsunuz.

Mesut un da haftalık kazancı 350 bin £

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kakà -- 16 Ocak 2019; 1:50:28 >
    |
    |
    man utd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Mutluluk Fenerbahçeli Olmaktır
  • Er
    1 Mesaj
    Program Mesut için mi ertelendi acaba başkanımızın göz rahatsızlığı bahane miydi :P
    |
    |
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
seo paketleri
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,906
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.