Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70.587
Cevap
173
Favori
1.744.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 2567
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 837
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 487
  • Favoriye Eklediklerim 174
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Caner-Medley (2767 mesaj) Lauren Cohan (1651 mesaj) Joel Embiid (1453 mesaj) Kara Mithat (1252 mesaj) YeQiu (1134 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (22082 mesaj) Mobil (31464 mesaj) Tablet (1601 mesaj) Mini (3116 mesaj) Uygulama (522 mesaj)
  • @
17 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Fenerbahçe >> [Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    9817 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

oyuncuların hiç biri çöp değiller. Doğru td ve koşullar ile biz bundan kötü kadroyla Çeyrek final oynadık. 2008 kadrosunun hepsi o sene parladı hemen hemen. Carlos, Lugano ve Alex belki Kezman hariç. Diğerlerinin hepsi her gün küfür ettiğimiz tipte adamlardı.

Ekici de, Alper de, Salih de her biri bir şeylere sahip oyuncular. Fakat sorun şu bu adamları futbola yönlendirecek, onları saha içinde yaptıkları işten zevk almalarını sağlayacak koşulların olması gerek. Elici 2 sene önce oldukça yararlı oluyordu. Salih de keza öyle. Alper belki hiç o kadar yararlı bir oyuncu değildi ama geçen sene tam iyi oynadığı zamanlarda Vitor Volkan'ı oynattı.

Türk oyunculardan, Türk halkından fazlasını beklememek lazım. Kültür düzgün işini yapan insan yetiştiremiyor. Burda ırktan bahsetmiyorum. Aile yapısı, okullar, sistemler, sosyal hayat Türkiye'de bu tarz adamları ürün olarak çıkartıyor bu yüzden oyuncuların kişilikleriyle ilgili düşünmeyin. çünkü Salih, Alper ilk olmadı bunun gibi 500 tane oyuncu oldu böyle. Gökhan Gönül gibi Caner gibi olanlar iyi bir harmoni, sistem içinde futboldan zevk alanlar sıyrıldılar. Kişilikleri yüzünden değil, biri çeyrek final oynadı diğeri nisanda şampiyondu. ondan önceki sene ise ölüler.

Yorumun yanlış bence.

Fenerbahçe'nin en sıkıntılı olduğu yer santrafor değil , orta saha ve topu ileriye taşıyabilen orta saha ve kaliteli bekler.

Alex ve Aurelio. Taş gibi oyuncular. Carlos , Vederson , Uğur Boral sol kanadı uçuruyordu. Deivid desen hem kanatlarda iyi işi yapıyordu hem de ceza sahası içi ve dışından iyi iş yapıyordu. Stoperler Edu ve Lugano ; Edu'nun kendi kalesine attığı goller dışında taş gibiydiler. Sağ kanat Kazım ve GG ile gayet iyi işliyordu.

Şu an bu kadrodaki hangi oyuncular bunların kalitesinde söyler misin?

Atak yapamayınca maç kazanamıyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

oyuncuların hiç biri çöp değiller. Doğru td ve koşullar ile biz bundan kötü kadroyla Çeyrek final oynadık. 2008 kadrosunun hepsi o sene parladı hemen hemen. Carlos, Lugano ve Alex belki Kezman hariç. Diğerlerinin hepsi her gün küfür ettiğimiz tipte adamlardı.

Ekici de, Alper de, Salih de her biri bir şeylere sahip oyuncular. Fakat sorun şu bu adamları futbola yönlendirecek, onları saha içinde yaptıkları işten zevk almalarını sağlayacak koşulların olması gerek. Elici 2 sene önce oldukça yararlı oluyordu. Salih de keza öyle. Alper belki hiç o kadar yararlı bir oyuncu değildi ama geçen sene tam iyi oynadığı zamanlarda Vitor Volkan'ı oynattı.

Türk oyunculardan, Türk halkından fazlasını beklememek lazım. Kültür düzgün işini yapan insan yetiştiremiyor. Burda ırktan bahsetmiyorum. Aile yapısı, okullar, sistemler, sosyal hayat Türkiye'de bu tarz adamları ürün olarak çıkartıyor bu yüzden oyuncuların kişilikleriyle ilgili düşünmeyin. çünkü Salih, Alper ilk olmadı bunun gibi 500 tane oyuncu oldu böyle. Gökhan Gönül gibi Caner gibi olanlar iyi bir harmoni, sistem içinde futboldan zevk alanlar sıyrıldılar. Kişilikleri yüzünden değil, biri çeyrek final oynadı diğeri nisanda şampiyondu. ondan önceki sene ise ölüler.

Yorumun yanlış bence.

Fenerbahçe'nin en sıkıntılı olduğu yer santrafor değil , orta saha ve topu ileriye taşıyabilen orta saha ve kaliteli bekler.

Alex ve Aurelio. Taş gibi oyuncular. Carlos , Vederson , Uğur Boral sol kanadı uçuruyordu. Deivid desen hem kanatlarda iyi işi yapıyordu hem de ceza sahası içi ve dışından iyi iş yapıyordu. Stoperler Edu ve Lugano ; Edu'nun kendi kalesine attığı goller dışında taş gibiydiler. Sağ kanat Kazım ve GG ile gayet iyi işliyordu.

Şu an bu kadrodaki hangi oyuncular bunların kalitesinde söyler misin?

Atak yapamayınca maç kazanamıyorsun.

Söylediğinde haksız değil.Bak oradaki Uğur, Vederson, Deivid, Kazım,Maldonado,Kezman bugünkü takımda olsa sürekli söverdi millet. Doğru taktik,antrenman oyuncudan verim almasını bilen bir hoca olsa Ozan'dan Salih'e hepsinden verim alır .2.ligdeki Hacettepespordan gelip yarım sezonda şampiyonlar ligi üst turlarda oynayacağını Gökhan'ın kendisi bile hayal etmezdi. Teknik,taktik işlerinden anlayan bir hoca 2 tane de ciddi anlamda üst düzey lider(Alex-Rcarlos) olunca başarı da geldi o dönem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    625 Mesaj
    Uzun zamandır burada özellikle Hasan Ali,Alper,Ozan,Salih ve Stoch hayranı arkadaşlarla mücadele ediyorum.Koskoca takıma bunları yakıştırıyor insanlar.Abartmayı çok seviyoruz,oynayandan çok oynamayanı överiz.Özellikle Salih konusunda herkes biliyor orta sahalarımız arasında en yeteneklisi fakat bu onu iyi oyuncu yapmaz.Fizik desen yok,devamlılık desen yok,çalışma desen yok,azim kararlılık hırs yok.Roma'ya gidip 2 sene sadece gezen bu adamdan bizim taraftar Alex bekliyor komik bir şekilde.Yazın Marmaris'te balık tutsun,Roma'ya arkadaşlarını çağırıp gezdirsin,Alper kankasıyla sabahlara kadar kızlarla gezsin sonra "Ben aslında 8 numarayım,çok çalışıyorum " vs vs.Bir tane uzun top atıca yerlere göklere sığdıramıyoruz.Keşke biraz kendi de çabalasa ama geçti artık dikiş tutmaz bu.23 yaşına geldi beyler genç Salih diye bir şey kalmadı.Şimdi anadoluda kötü bir şehre kiralık yollayacaksın ki aklı başına gelsin.Hem fikir olduğum bir konu var o da Alper yerine Salih'e daha fazla forma şansı verilebilirdi o kadar.Ama Salih oynasaydı yine bir şey değişmeyecekti.Salih sizin düşündüğünüz kadar iyi oyuncu değil.

Ozan,Alper,Salih,Volkan Şen,Emenike,Atıf,Stoch,Neustadter,Hasan Ali,İsmail gibi isimlerle 1 gram ilerleyemeyiz.Bunlar bizim oyuncularımız olamaz,olmamalı.Büyük revizyon şart ama yapacak yönetim,transfer bütçesi,iyi bir teknik ekip yok.Sen Emre B. gönderiyorsun bedavaya.Onun bölgesinde oynattığın adamlar Ozan 7 milyon euro,Alper 6 milyon euro,Josef 8 milyon euro,Salih 1,5 milyon euro toplam 22,5 milyon Euro harcamışsın ama gönderdiğin adamın sağ ayağı kadar bile verim alamıyorsun.Neden bu çöpler yerine Emre gitti? Veya Caner'i gönderdin bedavaya yerine aldığın çöp İsmail 1,75 milyon euro yıllık alıyor,Hasan Ali'yi oynatıyorsun yıllardır tüm istatistiklerini toplasan Caner'in 1 sezonu kadar bile katkı veremiyor.Gökhan Gönül gidiyor yerine Wiel alıyorsun adam maça bile çıkmadan 2,25 M euro alıyor en az.Hadi oyuncuları geçtim seni Nisan'da şampiyon yapan hocanı "Teknik direktör mü şampiyon yaptı sanki" diyip utanmadan gönderdin,al bak yıllardır şampiyonluk yok kim yapmış öğrenmiş oldun.

U-17 milli takımımızın maçlarını izliyorum bu sene özellikle.Macaristan ile maç yaptılar.Çocuklarımız çok yetenekli bu arada maşallah.Maçı izlerken Macaristandan 2 tane çocuk gördüm,yetenekliler baya beğendim.Açtım baktım birini Benfica diğerini Ajax daha 16 yaşındayken Macaristandan bulup kadrosuna katmış.Kulübümüzden herhangi bir scout turnuvayı takip etmediğine eminim.Düşünün adamlar hangi seviyede biz hangi seviyedeyiz,aşmış gitmişler.Biz u21'den bile oyuncu alamıyoruz kadroya.Soruyorum size kıçını kaldıramayan Ozan yerine sağ bekte Savaş denense ne kaybederdik? Veya o çok övdüğünüz Salih yerine u21 takımımızın yıldızı Samed Karakoç oynasa ligden mi düşerdik? Sorun çok büyük,sorun çok derin.Boşverin biz kendimizi kandıralım,sorunun sadece Advocaat ve ekibinde olduğuna inanalım,sonra gidip 33'lük Valbuena,Gignac,Clichy gibi isimlere yıllık 4-5 milyon Euro verip sorunu çözeceğimizi sanalım.

Önce kafa yapısı değişmesi lazım.Bunun için de Ali Koç'un yönetimi devralması gerekir.Aziz Yıldırım ile,Aykut-Ali Yıldırım kankalığı ile,genç yeteneklerimiz Ozan/Salih/Alper gibilerle,boş stadımızla falan 1 ileri 3 geri gideriz böyle.

• Yarbay
    9817 Mesaj

Bu adamlar elimizdekilerden iyiydi.

Köylübaşı , Kaldırım'a bak , birde yukardaki adamlara.

Bir Ozan'a , Souza'ya vs. bak bir de Alex'e , Aurelio'ya.

Bir Volkan Şen ve Aatif'a birde Deivid , Kazım , Boral'a. Hepsi üstündü.

Bu süreçte Fenerbahçe geriye giden taraf oldu.

Sadece hoca ile mucize olmaz. Ersun Yanal döneminde sürekli atak yaparak kazanıyorduk , neden?

Çünkü kadro yapısı buna uygundu ve hücumcu beklerle bu iyice perçinleniyordu.

Fenerbahçe'nin şu anki kadro mühendisliği berbat. Emre gibi bir adam lazım orta sahaya , beklerin de değişmesi lazım.

İki de kanat oyuncusu.
    |
    |
    senertheking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

noktasına virgülüne katılıyorum hocam.şu yetersiz futbolcular yerine altyapıdan bi kaç adamımızı oynatsaydık ligin ikinci yarısından itibaren kesinlkle gelecege daha olumlu ve umutlu bakardık.ama klübün kültüründe bu yok.30 yaş üstü adamları ihya eden bi klübüz
    |
    |
    Hannibal96 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    625 Mesaj

Teşekkür ediyorum.Yazmayı unutmuşum Yiğithan da çok iyi oyuncu.Neustadterin defansta oynayıp bu çocuğun hiç süre alamaması üzüyor.Hayır insanlar çıkıp utanmadan "Stoperde çok tecrübesiz olur oynamasın" gibi saçma bir düşüncesi var.Kendimizi Ajax ile karşılaştırmıyorum ama adamlar 17-20 yaşındaki oyuncu grubuyla finale yürüdü her şey tecrübe mi? Kaldı ki lige havlu attık.Skrtel cezalı mesela bugün oynatsak Yiğithan'ı kötü mü olurdu? En azından altyapıdan oynasınlar,kötü oynasalar bile paran cebinde kalır.Bursadan 7-8 milyona oyuncu alıp gram katkı alamayınca hem kendi gençlerini kaybediyorsun hem de paran gidiyor.Sonra uğraş dur FFP falan.Basın da kaç gündür gazı veriyor.Smolov-Yarmalenko hangi parayla alacaksak sanki bütçe var.Zamanında Emenike gibi adama 10,Topuz gibi adama sırf inattan 9 milyon,ve saysak sayfalar dolduracak boş insanlara milyon dolarlar verirsen olacağı bu.Üzülüyoruz ama en kötüsü de taraftarı alıştırdılar.

|
    |
    tayfun mutlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    438 Mesaj

Kesinlikle hocam millet kadrodan şikayetçi ama örneğin şenol güneş fernandao ve ozandan taş gibi oyuncular yarattı iş teknik direktörden ve biraz da yönetimin sağlayacağı motivasyondan geçiyor

|
    |
    senertheking kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    Twitterda gördüm Aykut istediği kadronun haziranda hazır olmasını istiyormuş. Olmazsa konyada kalırım diyormuş.

Kadro şöyle:

------------gignac----------
    taison-----valbuena-----lens
    -----ekici--------josef-----
    clichy----------------zabaleta
    -----stoper----skrtel-------
    -----------volkan------------
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Çok doğru demişsin bugün ben de benzer şeylere değindim ama bazı arkadaşlar hala gomise velbuneaya gignacın bonservisini 3-4 milyon euroya kapasak ne güzel olur kafasında.Bedava olsa mantıklı olabilir çok tuzlu olmayan kontratlarda 2 sene oynar gider.Ama

32-33 yaşında adamları bonservisle almak nedir algılayamıyorum.82 doğumlu 35 lik defoe den medet umuyoruz.

Bu hazırcı yapının yerini üretmek,aramak,bulmak almalı.Porto,Benfica,Dortmund,Sporting geçmiş yıllarda manu, arsenal,atletico al parlat sat modeli ile büyüdüler sportif başarı kovaladılar.

Öbür türlü hazırcılıkla gs de battı biz de battık. Yavaştan al parlat sat modeline geçmek zorundayız .Yönetim yeni sisteme ayak uyduramadı lakin taraftarımızın uyanması lazım

|
    |
  • Teğmen
    148 Mesaj
    Salihinho ve Alperoviç alemlerde mi acaba yine,bu sefer de pampaaa nasıl yenildik ama,diye kutlama yapıyorlardır

|
    |
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneForSorrow

Kesinlikle hocam millet kadrodan şikayetçi ama örneğin şenol güneş fernandao ve ozandan taş gibi oyuncular yarattı iş teknik direktörden ve biraz da yönetimin sağlayacağı motivasyondan geçiyor

Şenol Güneş Bursaspor'dayken Volkan Şen'e bile 17 gol attırmıştı :D

Üstteki Uğur,Vederson,Deivid meselesini çok fazla uzatmak için yazmadım. Şimdiki oyuncuların onlardan çok fazla bir eksiği olduğunu düşünmüyorum varsa da deve kulak kalır.Bazı şeyler çabuk unutuluyor. Deivid ilk geldiğinde herkes söverdi sonra kral oldu doğru kurguda doğru parça olunca. Uğur, Kazım falan bunlar zaten sezonluk topçulardı.

Kurgu kötüyse oyuncu yer. Bu işin normali şudur takımın belli bir kurgusu, planı vardır ona göre oyuncu seçilir. Böyle karman çorman düzensiz olunca hem takıma hem oyuncuya yazık oluyor. Kurgu oyuncuyu rezil de eder vezir de.Topu orta sahadan 3 saatte çıkaramayan takımda arkasında daha defansif 2 adamın bulunduğu ortamda Ozan göze batar çünkü onu ön plana çıkaracak özelliklerini yansıtacak ortam bulamaz. Tersi örnek de verilebilir Škrtel önünde 2 Dos olunca defoları kapanıyor. Zaten agresif ve hamleli stoper bu şekilde her maç üst düzey performans sergiliyor. Kjaer'den bile ön planda şuanda. Vezir etme durumuna örnek.

Her neyse konu bu değil. Biz burada defalarca takımın eksiklerini orta saha problemini söyledik ama şu da bir gerçek ki bu takımın hakkı da bu değildi.Ortada oynanan hiçbir şey yok. Hiçbir şey. Böyle bir ortamda oyuncular çok kötü diyerek her şey kapatılamaz.Hep söylenen bir laf var orta saha olsa bambaşka olurduk,hayır olmazdık.Mantalite önemli.Advo'nun eline harabe bir kadro sunulmadı. Bakıyorsun forvet rotasyonuna Rvp-Emenike-Sow-Fernandao hepsi farklı özellikleri olan ve lig kalitesinin üstünde isimler kimse inkar etmesin ama sonuç? düzgün bir teknik adam olsa öyle bir verim alır ki bu oyunculardan.

Teknik heyetin görevi oyuncusunu fizik ve "mental " açıdan en üst noktaya taşımaktır.Fenerbahçe teknik heyeti bunu başaramadı ve sonuç facia oldu. Gelecek sene de en az 6-7 kişi değişir ilk 11'den uyum sağlanana kadar gelecek sezon da kaybedilir.

|
    |

• Yüzbaşı
    253 Mesaj

Eline sağlık kardeşim çok güzel yazmışsın sonuna kadar katılıyorum.Bizim taraftarın saydığın ozan,alper vs beğenme sebepleri verilen bonservisler.Bizim yönetim kazıklandığı için taraftar iyi oyuncu olduklarını zannediyor.Sorun taraftarın yıldız kompleksi yıllardır 30+ oyunculara dünyanın bonservisini ödeyip getirdiğimiz için bir gram ilerleyemedik hadi tamam scout ekibimiz yok ama hiç olmazsa biraz araştır doğru düzgün oyuncuları al be kardeşim ozan,alper nasıl vizyonsuzluktur.

Bugün Kasımpaşanın oynattığı castro bile ozanı,alperi ikiye katlar.Adam porto altyapısından çıkma hemde 2m bonservis bedeliyle aldılar.Ozan,alper,topuz,kesimal,bir sürü örneği var ama yönetim hala akıllanmıyor.Riskse risk 7-8 m verip anadolu çomarlarını toplayacağına git 5-6 tane genç oyuncu bul illaki 1 tanesi iyi çıkacak.Başarısız olacaksak onlarla olalım emekliye ayrılan yıldızları toplayıncada başarı gelmiyor.

|
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: CaztınBiber

Çok doğru demişsin bugün ben de benzer şeylere değindim ama bazı arkadaşlar hala gomise velbuneaya gignacın bonservisini 3-4 milyon euroya kapasak ne güzel olur kafasında.Bedava olsa mantıklı olabilir çok tuzlu olmayan kontratlarda 2 sene oynar gider.Ama

32-33 yaşında adamları bonservisle almak nedir algılayamıyorum.82 doğumlu 35 lik defoe den medet umuyoruz.

Bu hazırcı yapının yerini üretmek,aramak,bulmak almalı.Porto,Benfica,Dortmund,Sporting geçmiş yıllarda manu, arsenal,atletico al parlat sat modeli ile büyüdüler sportif başarı kovaladılar.

Öbür türlü hazırcılıkla gs de battı biz de battık. Yavaştan al parlat sat modeline geçmek zorundayız .Yönetim yeni sisteme ayak uyduramadı lakin taraftarımızın uyanması lazım

O modeller Türkiye'de tutmuyor. Uzun vadede uğraşılmalı ama taraftar sabırsız ve sürekli başarı beklenen bir ortam var. Tutmama nedenleri ise

Doğru düzgün scouting ağı yok.Oyuncuların çoğu bahsettiğiniz kulüpler tarafından bizden çok daha önce keşfedilmiş oluyor

Oyuncuların gelmesi için hiçbir neden yok.Kariyerinde üste çıkmak kendini geliştirip pazarlamak isteyen biri neden Fenerbahçe'yi seçsin ya da Galatasaray'ı?

Altyapılar berbat.

• Çavuş
    95 Mesaj

|
    |
  • Bugün Kadıköydeydim arkadaşımın davetiyle kendisi fanatik fenerli futbol maçlarını takip etmiyor böyle yürüken boğa heykeline geldik üstüne bindi felan bu sıklıkla yaparmış obra sevdalısı basketi seviyor genellikle futbol takımınada uzun zamandır takip etmiyor malum kalite düşünce sonra benim aklıma geldi aslında bir bağı olmasada bu boğa heykeli kadıköyün simgesi yani ben tarihini hiç merak etmedim çok gördüm çokta geçtim yanından ama konuşurken aklıma geldi Fenerbahçe'nin temsil ettiği figür neden kanarya neden Beşiktaş kartal Galatasaray Aslan gibi güçlü yırtıcı simgeleri tercih ederken neden kanarya gibi zayıf varlığı seçmiş yani bir yapay derbi var Gs-Fb arasında dünya derbilerine nazaran sonradan gerek yayın gerek endüstriyel futbol adına her ligde birincil zıt kutuplar istemedende oluşturulmuş mesela bizdeki yönetimsel çatışma ve sportif başarıların kıyası esasına dayanıyor.

Sözün kısası neden bu 150 yıllık heykel Fenerbahçe'nin simgesi olmamış mesela bir yaygın inanış var boğa kırmızıyı görünce sinirlenip öfkelenir ve karşıdakine saldırır buradanda yola çıkarak güzel bir şey olurdu mesela Benfica'da kartal simgesi var Beşiktaşta'da öyle ama renkler farklı Juventus'un simgesi boğa siyah beyaz renkleri fenerin ise sarı lacivert pek etkisi olmasada ben Boğa'nın daha çok yakışacağını düşünürdüm güç temsili çünkü Kadıköydeki de öyle mesela Beşiktaş Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaştırdığımda hep simgesel bir düşüklük gelir fener adına gözümde hep bir eksiklik var mesela buda öyle bunu ben ta küçüklüğümden beri düşünürdüm aklıma geldikçe.

Malum bizim ülkemizde futbol klüpleri olduğundan daha abartı görülür aslan kükredi kartal pençeledi e kanarya ne yaptı.Biliyorum feneri oldum olası sevmem bu futbol yönetiminin karakteristik yapısından mesela şuan şuan ülke yönetimini sevmiyoruz zaman geçecek bizde yaşlanıyoruz elbet bu devirde geçecek.Şuan şikayette bulunduğunuz yöneticiler bir resim olarak kalacak ama kahrını çekenler unutmayacak bir zamanlar diyecek.Dediğim gibi feneri takımlara kötü yapan Aziz Yıldırım'dır.Kadıköy'de şu kadar yıldır yenilmiyoruz diye hava yapanda Aziz yıldırımdır ne önemi var ki bunun istersen sahanda en azılı düşmanına 4-0 yenil ne olacak ben bunun yanında bir UEFA kupasını yeğlerim bir başarıyor.Eğer bu gelecekse gereksiz kütürdü patırdı hakem oyunu hakeden kazansın arkadaş kaybetmek kazanmak bu oyunda var sen kendi sahanda kazanırsın olmadı kaybedersin gidersin ezeli rakibini deplasmanda yenersin ne önemi var ki bunun asıl önemli olan başarı önüne bak Real Barça kendi evinde yenildi rezilde oldu Messi şaha kalktı imzasını attı alkışlandı bitti e ne oldu Real birşey mi kaybetti hayır yoluna devam ediyor ve büyük ihtimal lig şampiyon şampiyonlar liginde de final oynayacak daha ne olsun bunlar maç sonuçta gereksiz kaos yaratılıyor ve bunun acısını hep taraftar çekiyor koltuk sevdası uğruna mesela şuan stadınız dolmuyor sebebi o adam şüphesiz onun orada durması zarar veriyor gelen teknik direktör kötü değil ama durumun farkında elinden birşey gelmiyor çünkü klübün idari yönetimi yetmezmiş gibi birde oyuncu alımına kadro planlamasına el atıp şunu bunu oynat deyip sistemi bozuyor gelenide günah keçisi edip sepetliyor herşey yanlış bir o doğru sonuçta .

Bunları yazmamın sebebide bu benimde fanatik arkadaşım var Fb'li olsun Gs'li olsun ama seviyeli tartışırız spor sonuçta yüz yüze konuşan kişileriz dargınlık istemeyiz burada gereksiz kendini tatmin etmek amaçlı trolleyen insanlar var bunada çanak tutan Aziz gibi olmayın siz öyle oldukça bu karakterdeki adamlar başınızdan gitmez sizde hep ceza çekersiniz.Mesela Ali Koç herkesin istediği bir başkan futbolda rekabet esasdır bende vizyonlu kişiler isterim Dursun Özbek olmasın daha vizyoner biri olsun şuan bizde fikret orman var ama onunda yanlışları var.çok konuşuyor bazı zamanlar ve haddini aşıyor.Dursun Özbek var mesela maddi açıdan ne yapıyor bilmem ama sportif açıdan klübü batırdı kim mutlu kimse mesela fener Gs'yi yendi kimse kutladı mı ölesiye Hayır.Sadece klüp yönetimi şu kadar üstünlük kurduk dedi tüm branşlarda ne önemi var kran krana geçmedikçe bir insan 1-0'lık maçtan mı zevk alır 2-1 olan maçtan mı yada gitgellerle olan 3-2 lik maçtan mı 5-0 dan 6-0 dan sonra sıradanlaşıp monoton bir hal alır ve bir süre sonra üzer seni rekabet ettiğim takım benimle boy ölçüşemiyor ondan beklediğim tepkiyi alamadığımda buda bana zevke vermiyor taraftarında yanıtı bu işte taraftarda ırgalamıyor artık gerek ezeli rakip diye benimsedikleri takımın yönetimsel yetersizliği gerek kendi klübünün yönetimsel ve kadrosal yanlış planlanması ve buna 20 yıldır salça olan bir adam.

Yani nasıl ülkesel olarak seçilen yönetimin kahrını tüm vatanfdalar çekiyorsa klüp bazında da bu durum söz konusu taraftarın genelinden fazlası suspus oldukça böyle devam eder.benim görüşüm şu Aziz Yıldırım tıpkı İlhan Cavcav gibi bırakamayacak önemli sağlık sorunları olup elden ayaktan kesilmedikçe çünkü onu orada Aziz tuttunuz siz destek verdiniz hani feto meto dediler ya aynı o hesap ülke yönetimiyle dosta geçinirken tüm adamlarını ülkedeki önemli kadrolara yerleştirildi mesela fetö olgusu Aziz'dede öyle o devamlı bırakacağım dedi ama hep bir engelleme oldu yıllarca ben 15 yıldır böyle gördüm ara ara hep bir es geçme taraftardan dön çağrısı felan yada önemli kişiler destek çıkınca ve ne yaptı o safını belledi Fenerbahçe yönetimini kendi lafından dışları çıkmayacak kişilerle donattı o kişilerle doldurdu işte bu bağlılık bundan kendi lafından çıkmayacak fikirlerine ters düşmeyecek kişiler bakın ülke yönetimiylede benzer gibi ve böylece yeri sağlamlaştı Ali Koç istesede olmaz yani diyeceğim odur çünkü siz bu gücü Aziz Yıldırım'a verdiniz zamanında indirmediniz ve beni öldürmeyen şey güçlü kılar hesabı dahada büyüdü sorun ve öyle büyüdü ki artık Fenerbahçe = Aziz Yıldırım oldu evet nasıl Galatasaray Liseli yaftası ile geçiyorsa Fenerde böyle oldu taraftar birşeylerden rahatsız ama çok geç oldu.bu rahatsızlığın sebebide bu Aziz Yıldırım diyorki bu tarla benim istediğim gibi sürerim sende gelip ürünlerini alırsın diyor e alır mısın sen robot değilsin almassın değil mi işte Fenerbahçede'ki yönetim bu diğer takımlara kendini düşman belleten olgu bu bizdeki yönetimsel çatışma bu a takımı ilede olur b takımı ilede olur ezeli bir rekabet değil dini etnik kökene bağlı birşey değil bugün Beşiktaş Bursa rekabeti var buda yönetimsel bir oluşum baştan doğma değil Gs-Fb'de öyle hatta yeni oluşan Fb-Ts düşmanlığı yönetimsel çatışma bazında oluşmuş birşey birileri zeytin dalı uzatmalı ama fikirler düzelmiyorsada koltuğunu bunu yapacak bir vizyoner kariyerli şahsiyete devretmeli.

Konu çok saptı ama yazma sebebim bu arkadaşlarımlada tartıştıklarımı buraya yazmak istedim anlayan eleştirisini yapar benim fikrim bu kimseye düşmanlığım yok düz bir yazı bu herkesin fikride aynı olmak zorunda değil ama düşünüp taşınınca kendi ortak paydanızda şikayet ettiğiniz şeylerle örtüştüğünü göreceksiniz.Ticarette bir slogan vardır müşteri daima haklıdır mesela bu Fenerbahçe'nin Futbol şubesinde böyle işlemiyor mesela geçenki tokat meselesi parayla çok güzel başarı elde edilebiliyor ama iceberg gibi görünmeyen bir yön var basketbol şubeniz ciddi zarar ediyor bunuda bilin istediğim bu arada Euroligde başarılar eskiden takip ederdim şuan takip etmiyorum.Fenerbahçe tüm branşlarına ciddi para enjekte ediyor ve başarılıda oluyor Gs de belli miktar ama fazla değil e para basıncada haliyle başarı geliyor çünkü rakipler zayıf kalıyor bu taraftarı yanıltıyor diğer rakip zayıf diyorsun ama şu var o senin gibi yatırım yapmıyor ve efektif bir başarıda beklemiyor Aziz klübün yönetimsel dengesini sırf bu imalarla bozuyor ben tüm branşlarda başarı sağladım diyor.Hayır sen sağlamadın taraftar sağladı.Sattığın ürünler olsun maç biletleri olsun kombineler olsun sen ne yaptın dengesiz şekilde heba ettin yeri geldi başarılı oldun yeri geldi başarısız ama genel tabloya bakarsak başarısız Fenerbahçe'nin basketteki başarısı yadsınamaz avrupanın en iyi koçu ve en iyi kadro yapısı var birliktelik süreside fazla olunca güçlü bir ekip oluyor bu sene buda belirginleşti iyice mesela baskette bu önemli birlikte oynama süresi yıllar ve hoca ile iletişim bu başarıya kolay ulaşmasını sağlar verimide artırır.Bundan dolayı taraftarıda benim arkadaşımda olduğu gibi bu dala kaydı.futbol ise global taraftar kitlesi bazında her taraftar izlemiyor malumunuz derbiler ister istemez doluyor ama kalite yerlerde derbilerin doluluk oranıda genel tabloda etki etmez.

Gene bir çıkarım yaparsam Fenerbahçe adına konuştuğum şu Fenerbahçe'nin simgesi neden Boğa değil 150 yıllık geçmiş Kadıköy'ün simgesi olmuş bir sanat eseri 150 yıl bak Fenerbahçe 1907'de kuruldu neden Boğa gibi güçlü bir örnek varken ve bu bulunduğu temsil ettiği ilçenin arması gibi birşeyken klüp adına düşünülmez.Diğer konuşma başlığım Aziz Yıldırım ve klüp düşmanlıkları ve şuanki durum Gs-Fb rekabeti
    Fenerbahçenin Kadıköyde yenilmezlik serisi (gs-bk-ts) üzerine Azizin bunu başarıymış gibi gösterip taraftarda yarattığı algı

Bende herkes gibi vizyoner başkanlar ve yönetimler istiyorum bu sene aslen Beşiktaş haketmedi ama birilerinin güdümüyle çalışan benimde zamanında içinde yaşadığım İstanbuldaki halkın vergilerinden ve bilimum noktalardan gelen paraları klübe heba eden bir klübe saygıyla yaklaşamama tamam çok iyi iş çıkarıyorlar ama nasıl desem fikir güzel ama olayların genellemesi kötü bunu bursa yapsa sakarya yapsa yada kocaeli yapsa yadırgamam şehir takımı ama Başakşehir gibi hükümet ittirmesi ve bilimum para enjektesi ile transfer yapmış bakın Adebayor kaç para maaş alıyor ve bu takımın bir taraftar kitlesi yok belediye senin onun bunun parası vatandaş deyim size bu gibi oluşumlara destek veriyorsan paranıda çöpe atıyorsun demektir bugün sana yarın ona ben bu takımları desteklemem bunlar bugün var yarın yok hükümetle gelir hükümetle gider böyle çok örnek var eskilerden de desteği kaybedince dibi boylar bunları desteklemenizde yersiz kim olursa bunlar olacağına fener olsun Ts olsun Gs olsun bursa olsun konya kayseri olsun ama bu gibi oluşumlar olmasın.Bu sene Beşiktaş haketmemiştir ama klüpler genel bir çöküntü içerisinde olduğundan ön plana çıkmıştır geçen sene hakederek aldık ama bu sene yönetimsel boşluklar ve hatalar sebebiyle böyle oldu zaten büyük maçlardaki dengesizliğide bunun alarmı geçen sene daha iyiydi pek çok derbiyi üstünlük kurarak almıştık.

Hayırlısı dediğim gibi tüm klüp başkan ve yönetimleri vizyoner olmalı şuanki kokuşmuş olan başkanlar değişmeli ve takımlar kabuk değiştirmeli artık Fikret ormanda 2019 da gidiyor onunda çok hatası oldu ama hataları ve doğruları ile gidecek seneyede dursun Özbek 2018 de gidecek büyük ihtimal Aziz Yıldırım bilmiyorum Fenerbahçe'de dönem kuralı yok sanırım yada Aziz Yıldırım vardıda kaldırdı.20 yılda gelmeyen başarılar sonrasında da gelmez sonuçta teşekkür edilip yerine başka biri gelmeli.Avrupada pek çok büyük klübün genç kongre üyesi var ama bizdekiler fosil koltuk sevdalıları resmen içi boş insanlar ve şuan 10 yaşında futbola ilgi duyan bir çocuk kadar fikirleri yok bu sistem değişmeli 20 yıl bak 20 2 kuşak geçmiş 10 ar yıllık takımlar turnuvalar her şey değişti ama yöneten değişmedi ne gelişecek ki mesela bundan sonra hiç bir şey sadece verdiği zarar.

Futbol,basket,voleybol yada herhangi bir spor branşı eğer rekabet kran krana ise zevkli olur bunun içinde rekabet edeceğin takımların güçlü olması beklenir umarım tüm klüpler bir an önce eski haline döner de şu rezil kalitesiz şeyleri izlemeyiz futbolcular dene milyonluk davarlar cebini doldurup alem yaparken insanlar boş yere sinir stres olmasın formayı hak eden giysin artık bazı yüzleri görmek istemiyoruz gına geldi her takım adına formayı hak eden klüp yönetiminide takdir edilen kişiler alsın.

Seneye taraftarın kazanacağı bir sezon diliyorum tüm klüpler adına.

İyi forumlar.

• Yarbay
    8861 Mesaj
    Kanarya stratejik hayvandır

Bir kanaryanın 10 kartalı tuzağa düşürüp öldürdüğü söylenir(inanmayan youtube baksın)

|
    |
  • Çavuş
    95 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: N3DV3D11

Bugün Kadıköydeydim arkadaşımın davetiyle kendisi fanatik fenerli futbol maçlarını takip etmiyor böyle yürüken boğa heykeline geldik üstüne bindi felan bu sıklıkla yaparmış obra sevdalısı basketi seviyor genellikle futbol takımınada uzun zamandır takip etmiyor malum kalite düşünce sonra benim aklıma geldi aslında bir bağı olmasada bu boğa heykeli kadıköyün simgesi yani ben tarihini hiç merak etmedim çok gördüm çokta geçtim yanından ama konuşurken aklıma geldi Fenerbahçe'nin temsil ettiği figür neden kanarya neden Beşiktaş kartal Galatasaray Aslan gibi güçlü yırtıcı simgeleri tercih ederken neden kanarya gibi zayıf varlığı seçmiş yani bir yapay derbi var Gs-Fb arasında dünya derbilerine nazaran sonradan gerek yayın gerek endüstriyel futbol adına her ligde birincil zıt kutuplar istemedende oluşturulmuş mesela bizdeki yönetimsel çatışma ve sportif başarıların kıyası esasına dayanıyor.

Sözün kısası neden bu 150 yıllık heykel Fenerbahçe'nin simgesi olmamış mesela bir yaygın inanış var boğa kırmızıyı görünce sinirlenip öfkelenir ve karşıdakine saldırır buradanda yola çıkarak güzel bir şey olurdu mesela Benfica'da kartal simgesi var Beşiktaşta'da öyle ama renkler farklı Juventus'un simgesi boğa siyah beyaz renkleri fenerin ise sarı lacivert pek etkisi olmasada ben Boğa'nın daha çok yakışacağını düşünürdüm güç temsili çünkü Kadıköydeki de öyle mesela Beşiktaş Galatasaray ve Fenerbahçe karşılaştırdığımda hep simgesel bir düşüklük gelir fener adına gözümde hep bir eksiklik var mesela buda öyle bunu ben ta küçüklüğümden beri düşünürdüm aklıma geldikçe.

Malum bizim ülkemizde futbol klüpleri olduğundan daha abartı görülür aslan kükredi kartal pençeledi e kanarya ne yaptı.Biliyorum feneri oldum olası sevmem bu futbol yönetiminin karakteristik yapısından mesela şuan şuan ülke yönetimini sevmiyoruz zaman geçecek bizde yaşlanıyoruz elbet bu devirde geçecek.Şuan şikayette bulunduğunuz yöneticiler bir resim olarak kalacak ama kahrını çekenler unutmayacak bir zamanlar diyecek.Dediğim gibi feneri takımlara kötü yapan Aziz Yıldırım'dır.Kadıköy'de şu kadar yıldır yenilmiyoruz diye hava yapanda Aziz yıldırımdır ne önemi var ki bunun istersen sahanda en azılı düşmanına 4-0 yenil ne olacak ben bunun yanında bir UEFA kupasını yeğlerim bir başarıyor.Eğer bu gelecekse gereksiz kütürdü patırdı hakem oyunu hakeden kazansın arkadaş kaybetmek kazanmak bu oyunda var sen kendi sahanda kazanırsın olmadı kaybedersin gidersin ezeli rakibini deplasmanda yenersin ne önemi var ki bunun asıl önemli olan başarı önüne bak Real Barça kendi evinde yenildi rezilde oldu Messi şaha kalktı imzasını attı alkışlandı bitti e ne oldu Real birşey mi kaybetti hayır yoluna devam ediyor ve büyük ihtimal lig şampiyon şampiyonlar liginde de final oynayacak daha ne olsun bunlar maç sonuçta gereksiz kaos yaratılıyor ve bunun acısını hep taraftar çekiyor koltuk sevdası uğruna mesela şuan stadınız dolmuyor sebebi o adam şüphesiz onun orada durması zarar veriyor gelen teknik direktör kötü değil ama durumun farkında elinden birşey gelmiyor çünkü klübün idari yönetimi yetmezmiş gibi birde oyuncu alımına kadro planlamasına el atıp şunu bunu oynat deyip sistemi bozuyor gelenide günah keçisi edip sepetliyor herşey yanlış bir o doğru sonuçta .

Bunları yazmamın sebebide bu benimde fanatik arkadaşım var Fb'li olsun Gs'li olsun ama seviyeli tartışırız spor sonuçta yüz yüze konuşan kişileriz dargınlık istemeyiz burada gereksiz kendini tatmin etmek amaçlı trolleyen insanlar var bunada çanak tutan Aziz gibi olmayın siz öyle oldukça bu karakterdeki adamlar başınızdan gitmez sizde hep ceza çekersiniz.Mesela Ali Koç herkesin istediği bir başkan futbolda rekabet esasdır bende vizyonlu kişiler isterim Dursun Özbek olmasın daha vizyoner biri olsun şuan bizde fikret orman var ama onunda yanlışları var.çok konuşuyor bazı zamanlar ve haddini aşıyor.Dursun Özbek var mesela maddi açıdan ne yapıyor bilmem ama sportif açıdan klübü batırdı kim mutlu kimse mesela fener Gs'yi yendi kimse kutladı mı ölesiye Hayır.Sadece klüp yönetimi şu kadar üstünlük kurduk dedi tüm branşlarda ne önemi var kran krana geçmedikçe bir insan 1-0'lık maçtan mı zevk alır 2-1 olan maçtan mı yada gitgellerle olan 3-2 lik maçtan mı 5-0 dan 6-0 dan sonra sıradanlaşıp monoton bir hal alır ve bir süre sonra üzer seni rekabet ettiğim takım benimle boy ölçüşemiyor ondan beklediğim tepkiyi alamadığımda buda bana zevke vermiyor taraftarında yanıtı bu işte taraftarda ırgalamıyor artık gerek ezeli rakip diye benimsedikleri takımın yönetimsel yetersizliği gerek kendi klübünün yönetimsel ve kadrosal yanlış planlanması ve buna 20 yıldır salça olan bir adam.

Yani nasıl ülkesel olarak seçilen yönetimin kahrını tüm vatanfdalar çekiyorsa klüp bazında da bu durum söz konusu taraftarın genelinden fazlası suspus oldukça böyle devam eder.benim görüşüm şu Aziz Yıldırım tıpkı İlhan Cavcav gibi bırakamayacak önemli sağlık sorunları olup elden ayaktan kesilmedikçe çünkü onu orada Aziz tuttunuz siz destek verdiniz hani feto meto dediler ya aynı o hesap ülke yönetimiyle dosta geçinirken tüm adamlarını ülkedeki önemli kadrolara yerleştirildi mesela fetö olgusu Aziz'dede öyle o devamlı bırakacağım dedi ama hep bir engelleme oldu yıllarca ben 15 yıldır böyle gördüm ara ara hep bir es geçme taraftardan dön çağrısı felan yada önemli kişiler destek çıkınca ve ne yaptı o safını belledi Fenerbahçe yönetimini kendi lafından dışları çıkmayacak kişilerle donattı o kişilerle doldurdu işte bu bağlılık bundan kendi lafından çıkmayacak fikirlerine ters düşmeyecek kişiler bakın ülke yönetimiylede benzer gibi ve böylece yeri sağlamlaştı Ali Koç istesede olmaz yani diyeceğim odur çünkü siz bu gücü Aziz Yıldırım'a verdiniz zamanında indirmediniz ve beni öldürmeyen şey güçlü kılar hesabı dahada büyüdü sorun ve öyle büyüdü ki artık Fenerbahçe = Aziz Yıldırım oldu evet nasıl Galatasaray Liseli yaftası ile geçiyorsa Fenerde böyle oldu taraftar birşeylerden rahatsız ama çok geç oldu.bu rahatsızlığın sebebide bu Aziz Yıldırım diyorki bu tarla benim istediğim gibi sürerim sende gelip ürünlerini alırsın diyor e alır mısın sen robot değilsin almassın değil mi işte Fenerbahçede'ki yönetim bu diğer takımlara kendini düşman belleten olgu bu bizdeki yönetimsel çatışma bu a takımı ilede olur b takımı ilede olur ezeli bir rekabet değil dini etnik kökene bağlı birşey değil bugün Beşiktaş Bursa rekabeti var buda yönetimsel bir oluşum baştan doğma değil Gs-Fb'de öyle hatta yeni oluşan Fb-Ts düşmanlığı yönetimsel çatışma bazında oluşmuş birşey birileri zeytin dalı uzatmalı ama fikirler düzelmiyorsada koltuğunu bunu yapacak bir vizyoner kariyerli şahsiyete devretmeli.

Konu çok saptı ama yazma sebebim bu arkadaşlarımlada tartıştıklarımı buraya yazmak istedim anlayan eleştirisini yapar benim fikrim bu kimseye düşmanlığım yok düz bir yazı bu herkesin fikride aynı olmak zorunda değil ama düşünüp taşınınca kendi ortak paydanızda şikayet ettiğiniz şeylerle örtüştüğünü göreceksiniz.Ticarette bir slogan vardır müşteri daima haklıdır mesela bu Fenerbahçe'nin Futbol şubesinde böyle işlemiyor mesela geçenki tokat meselesi parayla çok güzel başarı elde edilebiliyor ama iceberg gibi görünmeyen bir yön var basketbol şubeniz ciddi zarar ediyor bunuda bilin istediğim bu arada Euroligde başarılar eskiden takip ederdim şuan takip etmiyorum.Fenerbahçe tüm branşlarına ciddi para enjekte ediyor ve başarılıda oluyor Gs de belli miktar ama fazla değil e para basıncada haliyle başarı geliyor çünkü rakipler zayıf kalıyor bu taraftarı yanıltıyor diğer rakip zayıf diyorsun ama şu var o senin gibi yatırım yapmıyor ve efektif bir başarıda beklemiyor Aziz klübün yönetimsel dengesini sırf bu imalarla bozuyor ben tüm branşlarda başarı sağladım diyor.Hayır sen sağlamadın taraftar sağladı.Sattığın ürünler olsun maç biletleri olsun kombineler olsun sen ne yaptın dengesiz şekilde heba ettin yeri geldi başarılı oldun yeri geldi başarısız ama genel tabloya bakarsak başarısız Fenerbahçe'nin basketteki başarısı yadsınamaz avrupanın en iyi koçu ve en iyi kadro yapısı var birliktelik süreside fazla olunca güçlü bir ekip oluyor bu sene buda belirginleşti iyice mesela baskette bu önemli birlikte oynama süresi yıllar ve hoca ile iletişim bu başarıya kolay ulaşmasını sağlar verimide artırır.Bundan dolayı taraftarıda benim arkadaşımda olduğu gibi bu dala kaydı.futbol ise global taraftar kitlesi bazında her taraftar izlemiyor malumunuz derbiler ister istemez doluyor ama kalite yerlerde derbilerin doluluk oranıda genel tabloda etki etmez.

Gene bir çıkarım yaparsam Fenerbahçe adına konuştuğum şu Fenerbahçe'nin simgesi neden Boğa değil 150 yıllık geçmiş Kadıköy'ün simgesi olmuş bir sanat eseri 150 yıl bak Fenerbahçe 1907'de kuruldu neden Boğa gibi güçlü bir örnek varken ve bu bulunduğu temsil ettiği ilçenin arması gibi birşeyken klüp adına düşünülmez.Diğer konuşma başlığım Aziz Yıldırım ve klüp düşmanlıkları ve şuanki durum Gs-Fb rekabeti
    Fenerbahçenin Kadıköyde yenilmezlik serisi (gs-bk-ts) üzerine Azizin bunu başarıymış gibi gösterip taraftarda yarattığı algı

Bende herkes gibi vizyoner başkanlar ve yönetimler istiyorum bu sene aslen Beşiktaş haketmedi ama birilerinin güdümüyle çalışan benimde zamanında içinde yaşadığım İstanbuldaki halkın vergilerinden ve bilimum noktalardan gelen paraları klübe heba eden bir klübe saygıyla yaklaşamama tamam çok iyi iş çıkarıyorlar ama nasıl desem fikir güzel ama olayların genellemesi kötü bunu bursa yapsa sakarya yapsa yada kocaeli yapsa yadırgamam şehir takımı ama Başakşehir gibi hükümet ittirmesi ve bilimum para enjektesi ile transfer yapmış bakın Adebayor kaç para maaş alıyor ve bu takımın bir taraftar kitlesi yok belediye senin onun bunun parası vatandaş deyim size bu gibi oluşumlara destek veriyorsan paranıda çöpe atıyorsun demektir bugün sana yarın ona ben bu takımları desteklemem bunlar bugün var yarın yok hükümetle gelir hükümetle gider böyle çok örnek var eskilerden de desteği kaybedince dibi boylar bunları desteklemenizde yersiz kim olursa bunlar olacağına fener olsun Ts olsun Gs olsun bursa olsun konya kayseri olsun ama bu gibi oluşumlar olmasın.Bu sene Beşiktaş haketmemiştir ama klüpler genel bir çöküntü içerisinde olduğundan ön plana çıkmıştır geçen sene hakederek aldık ama bu sene yönetimsel boşluklar ve hatalar sebebiyle böyle oldu zaten büyük maçlardaki dengesizliğide bunun alarmı geçen sene daha iyiydi pek çok derbiyi üstünlük kurarak almıştık.

Hayırlısı dediğim gibi tüm klüp başkan ve yönetimleri vizyoner olmalı şuanki kokuşmuş olan başkanlar değişmeli ve takımlar kabuk değiştirmeli artık Fikret ormanda 2019 da gidiyor onunda çok hatası oldu ama hataları ve doğruları ile gidecek seneyede dursun Özbek 2018 de gidecek büyük ihtimal Aziz Yıldırım bilmiyorum Fenerbahçe'de dönem kuralı yok sanırım yada Aziz Yıldırım vardıda kaldırdı.20 yılda gelmeyen başarılar sonrasında da gelmez sonuçta teşekkür edilip yerine başka biri gelmeli.Avrupada pek çok büyük klübün genç kongre üyesi var ama bizdekiler fosil koltuk sevdalıları resmen içi boş insanlar ve şuan 10 yaşında futbola ilgi duyan bir çocuk kadar fikirleri yok bu sistem değişmeli 20 yıl bak 20 2 kuşak geçmiş 10 ar yıllık takımlar turnuvalar her şey değişti ama yöneten değişmedi ne gelişecek ki mesela bundan sonra hiç bir şey sadece verdiği zarar.

Futbol,basket,voleybol yada herhangi bir spor branşı eğer rekabet kran krana ise zevkli olur bunun içinde rekabet edeceğin takımların güçlü olması beklenir umarım tüm klüpler bir an önce eski haline döner de şu rezil kalitesiz şeyleri izlemeyiz futbolcular dene milyonluk davarlar cebini doldurup alem yaparken insanlar boş yere sinir stres olmasın formayı hak eden giysin artık bazı yüzleri görmek istemiyoruz gına geldi her takım adına formayı hak eden klüp yönetiminide takdir edilen kişiler alsın.

Seneye taraftarın kazanacağı bir sezon diliyorum tüm klüpler adına.

İyi forumlar.

Hocam gözünü seveyim nokta kullan. Okuyayım dedim gözlerim kanadı.

|
    |

• Yarbay
    3603 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: --TimuR--

Twitterda gördüm Aykut istediği kadronun haziranda hazır olmasını istiyormuş. Olmazsa konyada kalırım diyormuş.

Kadro şöyle:

------------gignac----------
    taison-----valbuena-----lens
    -----ekici--------josef-----
    clichy----------------zabaleta
    -----stoper----skrtel-------
    -----------volkan------------

Fenerbahçe Huzurevleri.

|
    |
  • Onbaşı
    26 Mesaj

Ekiciyle Volkanı da çıkaralım hiç Türk oynatmayalım.

Altınordu Yabancı oyuncu bulundurmayan tek takım bizde Türk oyuncu bulundurmayan tek takım olalım.
    |
    |
    --TimuR-- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    253 Mesaj
    Bize simeone tarzında teknik direktör lazım getirip tam yetki vereceksin formayı hakedene verecek.Ozan gibi şişkoları döve döve zayıflatır.Özellikle yerli oyuncuların ersun yanal sezonunda olduğu gibi bu yılda hocayı sabote ettiğini düşünüyorum.

Takımda disiplin şart takımı umursamayan sadece aldığı paraya bakan oyuncular oldukça ne Fenerbahçe ruhu geri gelir ne başarı.

|
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,564
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.