Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3383. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70.588
Cevap
163
Favori
1.808.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33813382338333843385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hannibal96

Bunu çok yazıyorum ama Emre+Caner+10 numara ile biz şuan rahat şampiyon olurduk.Emre ve Caner güzel oyunun yanı sıra tecrübe+saha içindeki agresiflik konusunda eksikliğimizi kapatırdı.Gol atan 10 numara ile de geleni geçeni tokatlardık.Ama yönetim asıl gitmesi gerekenleri takımda tutup iyi oyuncuları bedavaya bıraktı.Hadi bırakıyorsun madem yerini doldur.Bunu da beceremediler ve haliyle şu rezil sezonu yaşamış olduk

Caner'in kalmasını hiç istemedim ben ama Emre'nin kalmasını sonuna kadar isterdim. Emre gönderildiği dönem hiçbirimiz tepki vermedik çünkü Guarin ve Clasie konuşuluyordu. Biz de "zaten Souza ve Topal var ön libero rahat, Guarin veya Clasie'yi alırız, yedeği de Meireles olur, Emre'yi aramayiz" mantığındaydık. Ama Guarin ve Clasie yerine Ozan alındı, Meireles de tüm sezon sakat kalınca mumla aradık Emre'yi. Aziz bu konuda Terraneo'ya kızıyor ama Emre'nin yerini dolduramayan Terraneo değil Aziz'di. Sonuçta "son paramızı Ozan'a yatiralim" diyen Terraneo değildi.

Vitor Alves'in kalmasını istemişti, Alves'i 1 sene daha tutup Skrtel'e verdiğimiz 6 milyon euroya bir orta saha alabilirdik ama bizim yönetim Vitor'u zaten geçen sezon sonunda sildiği için hiç dinlemediler onu.

Bir de dostum senin şu söylediğin konuyu ben geçtiğimiz sezon dillendirmistim.

Kadronun pahalı olmasi o kadronun iyi olduğunu göstermiyor. Mesela Emre ve Kuyt'ı bedavaya birakip Ozan ve Volkan Şen'e 9.5 milyon euro bonservis verince kadron kağıt üstünde pahalı görünüyor ama güç kaybediyorsun işte. Bunu anlamıyor insanlar, herkes kağıt üstündeki değer ile kadro kıyaslaması yapıyor.

Bu yüzden geçen sezon için tarihin en iyi Fenerbahce kadrosu denmesine karşıyım ben, örneğin Robin transfermarkt değerlerinde 13 milyon euro olarak gösteriliyordu ama satmak istesen kim 13 verirdi ? Konuyu biraz dağıttım o nedenle kusura bakmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Joker.

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucabor

Savunma yapmanın birden fazla yolu vardır. Topun arkasına geçip bekleyebilirsiniz ama ligdeki bütün takımlar böyle oynuyor zaten Fener'e karşı. Kısır döngüye giriyor puan kayıpları da artıyor haliyle. Özellikle evinizdeki maçlarda daha çok puan kaybetmenizin sebebi bu. Deplasmanda rakip açık oynadığında daha rahat pozisyona giriyorsunuz.

Ama topa sahip olarak da savunma yapabilirsiniz. %65 topla oynayan takımın savunma yapmasına gerek yok zaten. Pereira da savunma oynatıyordu ama topa da sahip oluyordu. Savunmayı hücumdan başlatıyordu. Kjaer'e felan top gelmiyordu neredeyse. Advocaat ne yapıyor çözemedim.

Geçen sene topa sahip olma yüzdemiz %54

Bu sene topa sahip olma yüzdemiz %52,5

Geçen sene başarılı pas yüzdemiz %79

Bu sene başarılı pas yüzdemiz %78

Yani baktığımızda Vitor çok daha iyi topa sahip olduruyor,pas yaptırıyor,önde basıp rakibi boğuyor falan demek yanlış.Geçen sene de bu sene de rezalet,yeteneksiz,çalışmayan bir oyuncu grubumuz var.Özellikle orta sahadaki Josef/Topal/Ozan/Alper 4'lüsü ile ve Hasan Ali/İsmail/Volkan Şen/Sow/Atıf vb gibi oyuncularla dünyanın en iyi hocasını getir yine şampiyon yapamaz.Kısaca kadromuz çok kötü Advocaat'ta suç yok.Zaten yapabileceğinin en iyisini devre arasına kadar yaptı.Adam 1 sene boyunca yalvardı orta saha transferi için kimseyi alamadılar.Hoca da ikinci yarı zaten şampiyon olamayacağımızı bildiğinden yönetimin çok beğendiği Atıf/Ozan gibi oyuncuları "Alın eldeki malzeme bu ne bekliyorsunuz" demek için oynattı.

Peki bu kadronun yetersiz olduğunu, sorunun hocada olmadığını Vitor gitmeden anlayabilseydik olmaz mıydı

Bu kadronun nesi yetersiz gayet de şampiyon olabilecek bir kadro.

2 noktada kritik eksiğimiz var, kaleci ve orta saha. Kilit açacak orta saha bunun en önemlisi. Türkiye ligi gibi sana gol atan takımın 90 dk kale önüne gömüldüğü bir ligde ceza sahası dışından vurduğu şutlarla tehlike yaratacak,kritik anda ipten alacak orta saha/10 numara çok lazım. Son yıllara bakarsak Alex Sneijder, Sosa, Talisca bu durumu çokça gösterdiler.

İlla şutör olmasına da gerek yok, attığı ara paslarla kilit açacak oyuncu da olabilir ama yeter ki gol atsın veya attırsın.

Kaleci konusu da önemli. Geçen sezon 1.5 pozisyon verdiğimiz Akhisar maçında 2 gol yiyip 2 puan bırakmıştık, bu sezon G.birliği karşısında deli gibi pozisyon verip kalecinin muthis müthiş kurtarislariyla 3-0 kazanmıştık. Kaleci de çok farkediyor

Bir de bizim takımda lider yok, RVP'nin bu role girmesi gerekiyordu ama...

Volkan ile kaç tane hoca şampiyon oldu yine olabilirsin. Volkan kötü kaleci diil. 10 numara konusuna gelirsen bak Rvp den çok iyi 10 numara olur aslında veya Salih var dene bir kaç maç oynasın belki iyi oynayacak ama adamın öyle bir niyeti yok. Koy 3 tane ön libero şansa bala duran top falan gol bul sonra yaslan maç bitene kadar. Bir de oyunculara suç atıp duruyor. Böyle oyunculara suç atan bir teknik adamın bom boş bir adam olmama şansı yok zaten şaşmaz bu. İyi hocayla Türkiye'de Chelsea olurdu FB.

İşte Volkan artık eski halinden çok uzak dostum, olmuyor, fark yaratamıyor. Bize fark yaratacak kaleci lazım, Volkan şu haliyle anca yedegimiz olabilecek durumda

Salih konusunu biz taraftar olarak cok dillendirdik. Salih'in oyun görüşü Ozan ve Alper'in toplamından daha iyi. Salih doğru düzgün denenmedi bir türlü, Ozan'ı 10 numara oynatmak hem Ozan'ı hem taraftarı kahrediyor

Son olarak hocayla ilgili görüşüne katılıyorum. Hoca dediğin sezon bitmeden oyunculara suç atmamalı, bu durum hoca otoritesini bitirdiği gibi oyuncuların hocadan git gide uzaklaşmasını sağlar. Mourinho'nun kariyerindeki en önemli başarılarının ana sebeplerinden biri bu mesela. Oyuncular hiçbir şey için olmasa bile Mourinho için oynar, aralarında böyle özel bir bağ oluşuyor.

Advocaat'ı ben tam olarak Krasnodar maçı sonrası sildim. Sen 8 yıllık tarihi olan bir takıma elenip kadro kalitesizliğinden bahsediyorsan (ki aynı kadro Manchester, Bjk, Gs, Basaksehir, Feyenoord'u yendi) ben senden şüphe duyarım. Adam resmen basın önünde kulübü küçük düşürecek açıklamalar yapmıştı...

Aziz sağolsun

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Savunma yapmanın birden fazla yolu vardır. Topun arkasına geçip bekleyebilirsiniz ama ligdeki bütün takımlar böyle oynuyor zaten Fener'e karşı. Kısır döngüye giriyor puan kayıpları da artıyor haliyle. Özellikle evinizdeki maçlarda daha çok puan kaybetmenizin sebebi bu. Deplasmanda rakip açık oynadığında daha rahat pozisyona giriyorsunuz.

Ama topa sahip olarak da savunma yapabilirsiniz. %65 topla oynayan takımın savunma yapmasına gerek yok zaten. Pereira da savunma oynatıyordu ama topa da sahip oluyordu. Savunmayı hücumdan başlatıyordu. Kjaer'e felan top gelmiyordu neredeyse. Advocaat ne yapıyor çözemedim.

Yani baktığımızda Vitor çok daha iyi topa sahip olduruyor,pas yaptırıyor,önde basıp rakibi boğuyor falan demek yanlış.Geçen sene de bu sene de rezalet,yeteneksiz,çalışmayan bir oyuncu grubumuz var.Özellikle orta sahadaki Josef/Topal/Ozan/Alper 4'lüsü ile ve Hasan Ali/İsmail/Volkan Şen/Sow/Atıf vb gibi oyuncularla dünyanın en iyi hocasını getir yine şampiyon yapamaz.Kısaca kadromuz çok kötü Advocaat'ta suç yok.Zaten yapabileceğinin en iyisini devre arasına kadar yaptı.Adam 1 sene boyunca yalvardı orta saha transferi için kimseyi alamadılar.Hoca da ikinci yarı zaten şampiyon olamayacağımızı bildiğinden yönetimin çok beğendiği Atıf/Ozan gibi oyuncuları "Alın eldeki malzeme bu ne bekliyorsunuz" demek için oynattı.

Peki bu kadronun yetersiz olduğunu, sorunun hocada olmadığını Vitor gitmeden anlayabilseydik olmaz mıydı

2 noktada kritik eksiğimiz var, kaleci ve orta saha. Kilit açacak orta saha bunun en önemlisi. Türkiye ligi gibi sana gol atan takımın 90 dk kale önüne gömüldüğü bir ligde ceza sahası dışından vurduğu şutlarla tehlike yaratacak,kritik anda ipten alacak orta saha/10 numara çok lazım. Son yıllara bakarsak Alex Sneijder, Sosa, Talisca bu durumu çokça gösterdiler.

İlla şutör olmasına da gerek yok, attığı ara paslarla kilit açacak oyuncu da olabilir ama yeter ki gol atsın veya attırsın.

Kaleci konusu da önemli. Geçen sezon 1.5 pozisyon verdiğimiz Akhisar maçında 2 gol yiyip 2 puan bırakmıştık, bu sezon G.birliği karşısında deli gibi pozisyon verip kalecinin muthis müthiş kurtarislariyla 3-0 kazanmıştık. Kaleci de çok farkediyor

Volkan ile kaç tane hoca şampiyon oldu yine olabilirsin. Volkan kötü kaleci diil. 10 numara konusuna gelirsen bak Rvp den çok iyi 10 numara olur aslında veya Salih var dene bir kaç maç oynasın belki iyi oynayacak ama adamın öyle bir niyeti yok. Koy 3 tane ön libero şansa bala duran top falan gol bul sonra yaslan maç bitene kadar. Bir de oyunculara suç atıp duruyor. Böyle oyunculara suç atan bir teknik adamın bom boş bir adam olmama şansı yok zaten şaşmaz bu. İyi hocayla Türkiye'de Chelsea olurdu FB.

İşte Volkan artık eski halinden çok uzak dostum, olmuyor, fark yaratamıyor. Bize fark yaratacak kaleci lazım, Volkan şu haliyle anca yedegimiz olabilecek durumda

Salih konusunu biz taraftar olarak cok dillendirdik. Salih'in oyun görüşü Ozan ve Alper'in toplamından daha iyi. Salih doğru düzgün denenmedi bir türlü, Ozan'ı 10 numara oynatmak hem Ozan'ı hem taraftarı kahrediyor

Son olarak hocayla ilgili görüşüne katılıyorum. Hoca dediğin sezon bitmeden oyunculara suç atmamalı, bu durum hoca otoritesini bitirdiği gibi oyuncuların hocadan git gide uzaklaşmasını sağlar. Mourinho'nun kariyerindeki en önemli başarılarının ana sebeplerinden biri bu mesela. Oyuncular hiçbir şey için olmasa bile Mourinho için oynar, aralarında böyle özel bir bağ oluşuyor.

Advocaat'ı ben tam olarak Krasnodar maçı sonrası sildim. Sen 8 yıllık tarihi olan bir takıma elenip kadro kalitesizliğinden bahsediyorsan (ki aynı kadro Manchester, Bjk, Gs, Basaksehir, Feyenoord'u yendi) ben senden şüphe duyarım. Adam resmen basın önünde kulübü küçük düşürecek açıklamalar yapmıştı...

Aziz sağolsun

Ne bağı olm mourinhoyu kovdurmak için chelseali topçular küme düşürüyordu takımı

• Aynen baya belli oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sommet de la montagne

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Aziz sağolsun

Ne bağı olm mourinhoyu kovdurmak için chelseali topçular küme düşürüyordu takımı

Dostum en büyük başarılarını yaşadığı Porto ve Inter dönemlerinden bahsediyorum, o dönem birkac futbolcunun dile getirdiği durum buydu

Son zamanlarda düşüş yaşıyor Mourinho mesela, bazı futbol otoriteleri bu durumu Mourinho'nun artık eskisi gibi Mourinho uğruna mücadele edecek futbolcular bulamamasına bağlıyor. Bunun gibi yani, tabi bu konuda net bir şey söyleyemiyoruz, bunlar tahmin

• Aykut patladı
  • aykut hocam 2 yaptı len

türkiye kupasını sever len
  • Geçen sezon : Tarihin en iyi kadrosu oooo los galacticos

Bu sezon onun bir tık altı kadro:Çöp,leş Anadolu takımı hoca ne yapsın.YERSEN

Bu sezonki kadronun bekler dışında geçen seneye göre belirgin bir eksikliği yok beklerde çok güç kaybettik ama genel kadro kalitesi olarak bakarsak geçen senenin bir tık altı. Hiç orta saha falan demeyin geçen sene de aynıydı Meireles 6 ay sakattı zaten bir de Diego vardı ki geçen sezon paso sövüyordu millet mevlana vs. diye onun yerine bu sezon Salih ve kanattan asıl mevkisine çekilip orta saha rotasyonuna eklenen Alper katıldı.Geçen sezona göre pek bir fark göremiyorum her ikisi de üretkenliği az vasat orta saha.

Stoper rotasyonunda Ba,Alves ve Kadlec ile yollar ayrıldı Neustader ve Škrtel getirildi.Beklerde sağ tarafta Gökhan-Şener olan rotasyon Wiel-Şener, sol bekte Caner-Hak-Kadlec olan rotasyon Hak-İsmail oldu.

Kanatlarda Nani yerine Lens geldi ve yerini doldurdu. Markoviç zaten sakatlıktan doğru düzgün oynamamıştı (Raul gibi)dolayısıyla gidişi bir kayıp değildi.Ek olarak kanat rotasyonuna Sow eklendi.

Geçen seneki 2 kişilik forvet rotasyonuna ek olarak Sow ve Emenike dahil edildi.

Şimdi tüm bu verileri alt alta koyuyorum. Bi yıl önceki kadroya tarihin en iyi kadrosu diyenler bu sezonki kadroyu nasıl çöp ilan eder aklım almıyor.

Koskoca Fenerbahçe Şubatta sezonu kapatırken hocayı suçsuz ilan edene sadece gülerim.

Tamam kadronun eksikliklerini defalarca söyledik ama hakkı da bu değildi.Takım düşme hattındaki bütün Alanya, Adana vs çöp takımlara puan kaybetti. Kayseride ezilerek 4 yedi ama hoca suçsuz. Aynen devam bu kafayla.

Önceki sayfaları okuyayım dedim ciddi ciddi Advocaat güzellemesi yapmış adamlar :D

• Aykut leşi leşliğini yine göstermiş. Marsilya maçı geldi aklıma. Bu çöp seneye takımın başına gelecek allahım...

• senertheking S kullanıcısına yanıt
    Sorun şu ki geçen sene de bu sene de kadro iyi değil.Kağıt üstüne güzel gözüküyordu geçen sene ama bariz eksiklikleri var.Bu seneki kadro geçen seneden çok daha kötü.Bizim demek istediğimiz baş suçlu Advocaat değil.Çünkü adama bu kadroyu verip transfer falan yok şampiyon ol demek yanlış.Adam elinden gelen her şeyi yaptı ilk devre ama yönetim Mehmet Ekici'yi bile alamadı.İkinci devre Advocaat'ın umrunda değildi çünkü 3 ayda bu zihniyeti ve düzeni değiştiremeyeceğinin farkındaydı.Zaten en iyi hocayı getir yine şampiyon olamaz bu oyuncu grubu.Ha 2.olmuşuz ha 3. ne yönetimin ne oyuncuların ne de taraftarın umrunda.Neden 2 ay sözleşmesi kalmış hocanın umrunda olsun?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han

Aykut leşi leşliğini yine göstermiş. Marsilya maçı geldi aklıma. Bu çöp seneye takımın başına gelecek allahım...

Hocam o marsilya maçı hala daha kabuslarıma giriyor keşke hatırlatmasaydınız bu gece uykuyu bana haram ettiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: EgeArsln.EA

quote:

Orijinalden alıntı: Kayra Han

Aykut leşi leşliğini yine göstermiş. Marsilya maçı geldi aklıma. Bu çöp seneye takımın başına gelecek allahım...

Hocam o marsilya maçı hala daha kabuslarıma giriyor keşke hatırlatmasaydınız bu gece uykuyu bana haram ettiniz

Önümüzdeki sezon uyku ebediyen haram olacak ustam.

• Advo adamdır vaatlerini tutmayan , iqsu türkiye standrartlarında olan bi orta saha bile alamayan yönetim kalleştir. Advo tam bir mösyödür. Sadece volkan şene verdiği ayar ne kalitede biri olduğunu gösteriyor

• 4 dk'de 3 gol yiyen koca yürekli Aykut hocamız. Ohh buram buram vizyon kokuyoruz.
  • Allah sabir versin bize onumuzdeki donem. 1 gol atip butun takimi geri ceken adamdan ne beklersin baska.

• Bu takım geçen senede bu senede kadro olarak iyi değildi . Planlama hatası yapılan bir takım. Orta sahası sıfır olan bir takım. Geçen seneki beklerimiz yine oyun görüşü olan pas ile oyun kurabilen oyuncular bu sene onlarda yok.
    Türkiye liginde bir kaç maç hariç Fenerin oyun sistemi şampiyon olmaz. Mehmet TOPAL Büyük takımların anadolu maçlarında oynayacak bir orta saha değil. Bu takımın çok acil 2 3 tane iyi orta sahaya ihtiyacı var. Kaleci değişmesi lazım senede 2 maç alıp 10 15 maç veren kalecimiz var.
    Bu işleri bu yönetim yapamaz.
  • Aykut hocamin ve kaptan volkanin yanindayiz

• Volkan 1 sene daha idare edebilir
    Volkan Demirel'i ben de çok beğenmiyorum ama belli bir kalitesi olan bir adam. Yani önümüzdeki sezon da idare edebiliriz. Tabii ki gönül ister bir Ospina ama önceliğimiz çok daha farklı mevkiler. He olur da yüksek bonservisle oyuncu satarız maddi imkan olur o zaman bir kaleci alınabilir. Bizim zaten kesinlikle 2 tane yaratıcı ofansif orta saha almamız lazım. Bunlardan biri Ekici olacak zaten. Aslında bana kalırsa Ekici dışı 2 orta saha lazım. Seneye orta sahamız şöyle olmalı: Topal, Josef, Ozan, Ekici, Alper, b2b, 10 numara. Salih kiralanmalı veya satılmalı.

Hasan Ali yedek olmalı, as sol bek gelmeli
    2.en önemli mevkimiz ise sol bek. 2 tane Fenerbahçe'ye yakışmayacak sol bekimiz var. Hasan Ali'nin yedek olarak kalmasını isterim. Cidden tam görev adamı, çıkar oynar belli bir standartta. Ama vizyonu Fenerbahçe'nin 11 oyuncusu olacak düzeyde değil. İsmail'in de acil postalanması lazım. Bu kadar berbat defansı olan bek görmedim. Ofansı da iyi değil işin garip yanı. Herifte garip bir vurdumduymazlık var.

Skorer sol açık lazım

3.mevkimiz ise eğer Lens kalırsa sol kanata iyi bir adam. Mümkünse skorer olsun çünkü bizde öyle bir adam iş yapar. Aatif, Şen, Stoch postalanmalı. Sow eğer bir sene daha kiralanabilirse kiralanmalı.

4.mevkimiz kaleci. Bunu yukarda yazdım zaten.

Maddi imkan oluşmazsa RVP, Sow, Fernandao yeterli
    5.mevki forvet. Elimizde aslında 3 tane gol kralı var. Van Persie, Moussa Sow ve Fernandao. Emenike zaten postalanmalı. Bu oyuncuların eski hali yok, kabul. Ancak bu transfer çıkmazında, pozisyona sokabilen oyuncular alırsak bu adamlar hala iyi işler çıkartabilir. Bunların arasında kesinlikle kalması gereken birinci adam Fernandao. Sene içerisinde her kulvarda banko 20 gol atan bir adam. Yedek bırak, kapris yapmaz çıkar görevini yapar. Van Persie'nin kronik sakat olduğunu bilmeyen yok. Adam haftada 2 maçı çıkaramıyor. Bazı şeyleri de artık fiziği el vermediği için yapamadığını görüyoruz. Oldukça güçsüzleşti. Ancak vizyonu, doğru pozisyon alması ve son vuruş becerisiyle hala iş yapacak seviyede. Yeter ki doğru takım kurulsun. He bu adama güvenip sezona başlamak ister misin? İstemem. Çünkü sezonun yarısına yakın sakatlıktan dolayı forma giyemiyor. Ama diyorum ya şuan asıl önceliklerimiz diğer mevkiler. Sow ise artık yetenekleri körelmiş bir adam olsa da şapkadan tavşan çıkarabilen türden değişik bir adam. Bir kere çok opsiyonlu. Kanat ve forvette oynayabiliyor. Maaşı da çok olmaz gibi. Onun da sene içi net 15'e yakın golü var. Bu 3 adam götürür sezonu. Diyorum ya gönül ister daha komple bir forvet. Ama ne onu alacak para var ne de bunu görecek bir yönetim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brian Howard Clough -- 28 Nisan 2017; 11:29:9 >
  • Keşke Advocaat ile bir sene daha devam etsek ve transferleri o yapsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Taylor Swift.

Aykut hocamin ve kaptan volkanin yanindayiz

Kjaer satılıp, Krasiç tekrar 7m euroya alınmalıdır.

• 
Sayfa: önceki 33813382338333843385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.