Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (3314. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
70.588
Cevap
163
Favori
1.809.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33123313331433153316
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konoplyanka gelirse ekici salih ve rvp bir arada oynarsa ligde en iyi hücum eden takım olabiliriz. Sağ kanata da lens'i koyarsak tr'de istediğimiz her takıma 2 gol atabiliriz. fakat önce vizyonlu bi adam gelecek. souza-topal- ekici yaparsa istersen sol yanına riberyi koy o top ordan çıkmıyor çünkü.

Şu bile iyidir bence
    Rvp ( Bajic )
    Konoplyanka ( stoch ) Alper ( volkan )
    Ekici salih
    Ozan ya da diğer kazmalar.

bir tane de sol bek aldın mı hücumcu ucuza işi kapatırsın. Fakat ben Salih'e devamlılık açısından güvenemiyorum. oraya en az ekici kadar iyi biri daha alınabilir.

Lens' e vereceğimiz 8 milyonu kesinlikle Konoplyanka'ya denemeliyiz. Lens iyidir güzeldir ama 30 yaşında artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Konoplyanka gelirse ekici salih ve rvp bir arada oynarsa ligde en iyi hücum eden takım olabiliriz. Sağ kanata da lens'i koyarsak tr'de istediğimiz her takıma 2 gol atabiliriz. fakat önce vizyonlu bi adam gelecek. souza-topal- ekici yaparsa istersen sol yanına riberyi koy o top ordan çıkmıyor çünkü.

Şu bile iyidir bence
    Rvp ( Bajic )
    Konoplyanka ( stoch ) Alper ( volkan )
    Ekici salih
    Ozan ya da diğer kazmalar.

bir tane de sol bek aldın mı hücumcu ucuza işi kapatırsın. Fakat ben Salih'e devamlılık açısından güvenemiyorum. oraya en az ekici kadar iyi biri daha alınabilir.

Lens' e vereceğimiz 8 milyonu kesinlikle Konoplyanka'ya denemeliyiz. Lens iyidir güzeldir ama 30 yaşında artık.

Hocam Rvp'yi aklımızın ucundan geçirmemeliyiz. 1 maç var 3 maç yok adam. Yıllık 5 milyon alıyor. Acilen gönderilmeli. Bonservissiz de gönderilebilir.

Lens'i yine kiralayabiliriz. Kiralama olmazsa 5-7 milyona kadar çıkmalıyız. Daha fazla isterlerse vazgeçilir başka bir adam aranır.

Orta sahadaki tek eksiğimiz geriden oyun kuracak 8 ya da 6 numara. Alacağımız oyuncu kısa ve uzun paslarla oyun kurabiliyor olmalı.

Sol kanat için golcu kimliği ön planda olan bir adam lazım. Kanat forvet tarzı. Konoplyanka kiralanırsa çok iyi olur.

Forvette Bajic yeterli hocam. Sistemimiz iyi işlerse çok gol atar.

Solbeke hücümcu bir adam lazım. Marçal, Ramirez vb.

Sağbek için şener gayet yeterli. Şenerin yedeği olacak bir adam alınır. Sakatlık, kart cezası vb. durumlarda oynar. Mesela Skubic.

Kjaer zaten satılmak zorunda. Onun yerine Bedava Chedjou alınabilir. Toulouse'dan 3-4 milyona Cristopher Julien harika olur.

Kale için Harun ve Hoph'un ismi geçiyor. İkisi de volkandan iyi. Yeterli olur.

• --TimuR-- kullanıcısına yanıt
    Rvp'yi gönderebileceğimizi sanmıyorum. Dediğiniz gibi 1 maç var 3 maç yok. Ancak ben bunun hocalarla da alakalı olduğunu düşünüyorum.
    Van Persie ilk yarıda oynadığı maçlarda en çok koşan oyuncular arasında giriyordu hep sıkıntı fizikle ilgili değil bence, gelecek td kullanmayı bilse yeter. Oynadığı maçlarda çok iyiydi bence, bir pası bir hareketi oyunda büyük bir değişikilk yaratıyor.

Lens için 6'dan fazlasını vermeyelim. 30 yaşında adama 6 milyon + fazlasını gömmüş oluyoruz ama bir daha çıkaramayacağımız bir para. Yine kiralanması en iyisi olur.
    Geride oyun kuracak oyuncu aslında sıkıntı değil, takım hareketli olsa ozanla bile yapılabilir bu işler ama bizim takım çok statik. Burada Salih iyi olabilir ama Salih'e güvenilmez bir tane atak yönü iyi bir ortasaha daha almak lazım.

Sol kanatta Konoplyanka çok iyi olur. Ben Sow gibi bacakları protez, volkan gibi beyni protezleri görmek istemiyorum. Hiç kisme gelmiyorsa stoch falan oynasın.

Bajic'i izledim 1-2 milyona halledilirse olur Bajic'ten ama çok da şey beklememek lazım. Persie gönderilecekse kesinlikle Persie tarzı bir forvet lazım. Pas, şut, teknik konusunda sıkıntı yaşamayan. Emenike'de beyin, Fernandao ve Sow'da ayak yok çünkü. Yanındaki adama pas veremiyorlar.

Sol beke marçal'ı daha önce yazmıştım kiralanabilir. 1 milyona falan alınadablilir.

Skubic'tense AHmet Oğuz'u tercih ederim, Gökhan'ın gençliğini hatıratıyor bana.

Kjaer'in satılmasını hiç istemiyorum, Chedjou ayaklı bombadır ama iyi stoper genel oalrak. Hızlı bir stoper alınmalı avrupaya gideiblirsek ilerde basan bir oyunda lazım çünkü. - saracoğlu için.

Kale hakkında bir fikrim yok. Harun milli maçta iyi gibiydi.

• Kjaer'i O.Marsilya istiyormuş.Haberde gördüm ne kadar doğruysa artık.10-12 Milyon Euro + Karim Rekik versinler bu iş çözülsün Sol ayaklı büyük potansiyelli genç stoperimiz olur (Zaten bu sene fazla oynamadı) üstüne paramız olur Lens+Sol Bek alırız Niye bu kadar iyimserim bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kjaer'i satamazsak transfer yapamayız. 15 milyon değerinde olan yıllık 3 4 milyon alan bir stoper inanılmaz lüks bizim için. Skrtel de var. Yanına ayağı biraz iyi ağır olmayan her türlü stoper iş görür. Bjk Marcelo tosic ile şampiyon oluyor.

Bajic lig için yeterli bir forvet. Cenk Tosun 20+golle ligi bitirecek. Takım iyi oynarsa Bajic iş yapar. Hem yanındakileri de oynatan bir oyuncu Bajic. RvP'ye gelince tabi ki hala iyi paslar atabiliyor ,derbide gol falan atıyor ama inanılmaz lüks. 5 milyon alıyor yıllık. Hele Aykut asla istemez 1 maç var 3 maç yok olan adamı. En kötü ihtimal bonservissiz gönderilir bence.

Defanstan top çıkaracak oyun kuracak bir orta saha şart hocam. 10 numaraya gerek yok. Ekici Salih idare eder. 6 numarada da topal,souza çok beğenmesem de idare eder. Geriden kısa ve uzun paslarla oyunu yönlendirebilecek bir 8 numara lazım. Ya da oyun kurucu olan 6 numara alırız(Xabi Alonso,Cambiasso,Pirlo,Schweinsteiger tarzı) 8 numara salih 10 numara ekici olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --TimuR-- -- 29 Mart 2017; 14:18:51 >

Bu sene kalan zamanda Emenike, souza, wiel, salih, ozan gibi oyuncuları şu an oynatmalıyız kaybedecke bir şeyimiz yok. Emenike Souza wiel'i satıp 10 milyon civarı da kazanabiliriz. Ben maaşa takılmanızı anlamıyorum, 4-5 alsın ffpyi etkilemiyor. Kjaer'in aldığı para hakediyor zaten. Rvp'de dediğiniz gibi ama nasıl bedava göndereceksiniz onu anlamadım. Fesih şartlarında parayı vereceksiniz zaten. Kalması daha iyi.
  • Eğer Harun Tekin de alınırsa 2 sene önce lig 6.sı Bursa'dan 5 oyuncu almış oluyoruz, bir de Konya'dan Bajic, Skubic, Ömer Ali gelirse.

Biz zaten Fenerbahçe kadrosu kurmuyoruz ki beyler, anadolu takımı kadrosu kuruyoruz şampiyonluk kaçarsa kimse ''niye şampiyonluk kaçtı yaa'' demesin

• Ercanların yayınından:

Sponsor Ziraat Bankası olacakmış.

Ruslan Malinovsky yönetimin izlettiği ve beğendiği bir oyuncuymuş. Bedelsiz olarak transfer edilebilir.

Dortmund türkiyeye kiralamayı kabul ederse Emre Mor FB'ye gelecekmiş.

Sow yeni sezon planlamasında düşünülmüyormuş.

Ekici zaten geldi. Lensi de kiralamaya çalışıyor yönetim.

Forvet tranfer edilecekmiş. 2 Mario ile ilgileniliyormuş.

Sağbeke bir isim aranıyormuş.

Kale konusunu Aykut belirleyecekmis.

Kongre 2018 Mayısta olacakmıs.

Tabi ki ercanlara güvenilmez ama arada bir doğru bilgi olabiliyor.
    Bi de şöyle bişey var. Adam yalancı konumunda şuan. İyice batmak istemeyecektir bile bile yalan söylemez bu saatten sonra.
    Ercanlar Malinovsky'nin Genk değil Shakhtar oyuncusu olduğundan haberi var mı acaba? Sözleşmesi bitiyor dediği kiralık sözleşmesi bitiyor.Baktım adam Genk'te 10 maça anca çıkmış.Genk'ten oyuncu alacaklarsa Pozuelo ve Karelis'i izlesinler sene başında yazmıştım buraya..İkinci Karavaev vakası geliyor galiba umarım as olarak düşünmüyorlardır

Mario dediği Gomez/Mandzukic/Balotelli'den ikisi galiba.Bana kalsa hiç birini almam.

• Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    Ffp var baska bir önerin var mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannibal96

Ercanlar Malinovsky'nin Genk değil Shakhtar oyuncusu olduğundan haberi var mı acaba? Sözleşmesi bitiyor dediği kiralık sözleşmesi bitiyor.Baktım adam Genk'te 10 maça anca çıkmış.Genk'ten oyuncu alacaklarsa Pozuelo ve Karelis'i izlesinler sene başında yazmıştım buraya..İkinci Karavaev vakası geliyor galiba umarım as olarak düşünmüyorlardır

Mario dediği Gomez/Mandzukic/Balotelli'den ikisi galiba.Bana kalsa hiç birini almam.

Hocam izledim malinovski'yi kesinlikle orta saha için aradığımız adam değil. En fazla yedek olacak kapasitede. Elimizde zaten bir sürü orta saha var. Direk gözle görülür katkı yapacak oyun kuracak bir orta saha lazım.

Gomez ve Mandzukic bence bizim ligde iş görür. Balotelli gibi bir bomba asla düşünülmemeli.

Emre Mor'un da gelmesi yanlış olur.

Ayrıca Solbek ihtiyacımız var sağbek aranıyormuş

Yine saçmalamaya başladı yönetim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Ffp var baska bir önerin var mi ?

Önce eldeki çöpler ve verdiği katkı ile aldığı maaş arasında uçurum olan kan emicilerden kurtulacaksın. Ondan sonra oturulup, eldeki bütçeye göre planlama yapılır. Sadece menajer önerisiyle oyuncu almayıp, gerçekten oyuncu izlersek doğru oyuncular buluruz

Öncelikle şu yanılgıyı bırakmak lazım hocam, Konya Bajic ve Skubic'i hayrına vermeyecek, bu ikisi demek minimum 5 milyon euro demek, o da minimum. Unutmayalım Beşiktaş'a geçen sezon şampiyonluğu getiren adamlar Gomez ve Sosa sudan ucuza bir bonservis bedeliyle geldiler(1'i kiralık, Sosa 2 milyondu sanırım).

Anadolu oyuncularına muhtaç değiliz

• FFP varsa bunu anadolu topçularına dünya para vererek kapatmanın manası yok.

Alt yapıda onlar gibi genç oyuncu çok. Tutup onları oynatsınlar kimsenin gıkı çıkmaz.

Ama konya nın bursa nın topçularını alıp başarısız olursan alttan girip üstten çıkar taraftar.
    Gomez, Mandzukic istediği kadar ligimizde iş yapsın Fenerlilerin sevdiği tarz forvet değil. Bize Niang tarzı forvet lazım.

Emre Mor'u takım oyuncusu yapabilir Aykut Kocaman. Ya da Dia gibi daha kötüye de gidebilir.

Sol bek değil sağ bek ihtiyacımız var. Hasan Ali gayet iyi bir sol bek. Sadece ard arda çok maça çıkınca performansı düşüyor. Bir de bu sezon tüm takım kötü gene bir kurban seçilip ona yükleniliyor bu da Hasan Ali oldu. Takımın hepsi çok kötü tek Hasan Ali değil

Şener ne kadar iyi olursa olsun oyun aklı yok. Hız, dayanıklılık, güç hepsi var ama ne yapacağını bilmiyor ve hep son hamlesi eksik kalıyor. O yüzden iyi bir sağ bek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: amisosyal

Gomez, Mandzukic istediği kadar ligimizde iş yapsın Fenerlilerin sevdiği tarz forvet değil. Bize Niang tarzı forvet lazım.

Emre Mor'u takım oyuncusu yapabilir Aykut Kocaman. Ya da Dia gibi daha kötüye de gidebilir.

Sol bek değil sağ bek ihtiyacımız var. Hasan Ali gayet iyi bir sol bek. Sadece ard arda çok maça çıkınca performansı düşüyor. Bir de bu sezon tüm takım kötü gene bir kurban seçilip ona yükleniliyor bu da Hasan Ali oldu. Takımın hepsi çok kötü tek Hasan Ali değil

Şener ne kadar iyi olursa olsun oyun aklı yok. Hız, dayanıklılık, güç hepsi var ama ne yapacağını bilmiyor ve hep son hamlesi eksik kalıyor. O yüzden iyi bir sağ bek lazım

Şenerin oyun aklı yok da hasan alinin mi var?

Şener gayet yeterli bir bek. Oynayarak defansını da geliştirecektir. Hücumu gayet iyi.

Hasan ali sadece vitor döneminde iyiydi.

Niang tarzı bir forvet iş yapabilmesi için çok iyi ara paslar atabilen orta saha oyuncuları lazım. Bizde böyle adamlar yok. Pas istasyonu olacak hava toplarında ve ceza sahasında bitirici bir adam lazım. Mandzukic gomez bajic gibi isimler uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi --TimuR-- -- 29 Mart 2017; 16:39:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: --TimuR--

quote:

Şener gayet yeterli bir bek. Oynayarak defansını da geliştirecektir. Hücumu gayet iyi.

Niang tarzı bir forvet iş yapabilmesi için çok iyi ara paslar atabilen orta saha oyuncuları lazım. Bizde böyle adamlar yok. Pas istasyonu olacak hava toplarında ve ceza sahasında bitirici bir adam lazım. Mandzukic gomez bajic gibi isimler uygun.

''Hasan ali sadece Vitor döneminde iyiydi''

ağzından bal damlıyor

• Sercan Hamzaoğlu: "Dortmund Emre Mor'u Türkiye'ye kiralamak istemediğini iletti."
  • quote:

Orijinalden alıntı: --TimuR--

quote:

Benim görüşüm de Hasan Ali yeterli bir bek oyuncusu. Şener yetersiz bir bek oyuncusu. Hasan Ali takım da Lens'den sonra ki oyun bilgisi en yüksek oyuncu bence. Siz her yerden orta açmasını beklediğiniz için beğenmiyor olabilirsiniz.

Pivot forvetler biz de iş yapmıyor çünkü ilerde yalnız kalıyorlar örnek Fernandao. Bize hareketli, savunma arkasına koşu yapabilen, gerektiğinde tek başınayken de çalım atabilen gol yapabilen bir forvet lazım. Emenike'nin beyni olan tarzı.

• Lord Joker. kullanıcısına yanıt
    iyi de bizim parayla olan sıkıntımız bütçeden değil, zaten her sene borca yazdırıyoruz. Maaşların pek bir etkisinin olduğunu düşünmüyorum.
    Çöpleri sayalım, Topal, Souza, Volkan, Volkan, Fabiano,wiel, Neustrader, Emenike, Sow ve maaşından dolayı RvP 3 yok 1 var.
    Topal'ı volkanları satamazsın. Wiel'i maks 2 Emenike maks 2 Neustrader maks 3, Souza 5, Rvp'yi de satamazsın. 12 milyon eder. BU oyuncuların yerine oyuncu alman gerekiyor bir de 11'e takviye yapman gerekiyor.

Ben Skubic falan gelsin demiyorum. Bajic'i de istemiyorum fakat gelen adam ya skubic gibi olacak ya bir üstü. Bajic'i 2.5'a aldığını düşün. Ahmet Oğuz'a da 1.5 verdiğini düşün.

Ben Fabiano'yu da beğenmiyorum, topu tutamıyor, refleks olarak da yeterli değil. Harun bedava gelebilir, Bajic ve Ahmet büyük takıma gitmek için ucuza gelebilir - gitmek isteyeni tutamazlar - Rvp gidecekse avrupadan güney amerikadan bir forvet mutlaka gelmeli, teknik ben sow emenike görünce delleniyorum yanındaki adam pas atma özürlüsü adamlar.

Elimizde kar edeceğimiz bir tek Kjaer var, Bir de satarsak Hasan Ali 4-5'e gider. Diğerlerinin hiç birinin piyasası yok şu an. Anadolu oyuncuları dediğimize ben de bayılmıyorum ama Gökhan Gönül 2008'de anadolu oyuncusuydu, Deivid'e bile 2006'da vasat diyorduk. Önemli olan verimi alabilmek. Skubic'e gerek yok ama ligde rotasyon yapacak bir oyuncu olabilir Bajic. Ha daha iyisi varsa fenerbahçe'ye gelmek isteyecek ki sanmıyorum o zaman o da önerilebilir ama bizler anadolu oyuncularına burun kıvıracak konumda değiliz.

Sosa bir önceki sene milleten küfür yiyordu. şaşırtıcı biçimde 30 yşaındaki oyuncuyu 7 milyona sattılar o bir kere olur.

• 
Sayfa: önceki 33123313331433153316
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.