Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
70.720
Cevap
185
Favori
1.730.272
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Fenerbahçe >> [Fenerbahçe 2016/2017 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    871 Mesaj
    Her sayfad şu vasıfsız hakkında yorum görmekten sıkıldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

MSI B150M Bazooka | Intel Core i5 6500 | MSI Nvidia GeForce GTX1660 Ti | CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance | Kingston 120GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | LOGITECH Z506 5.1 SURROUND | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 & Shifter | Beats Solo3 Wireless - Break Blue
    Steam PSN TvTime
  • Yüzbaşı
    278 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mrtrhn

Hocam Sow'la falan takım makım açılmaz. Tamam bir maç iyi oynadı ama pozisyonlara bak hepsi geniş alan. Sow çevik bir adam ama topa hiç hakim değil. Dar alanda Emenike'den bile kötü iş yapıyor. Aslında 4-4-1-1 şeklinde Fernandao ilerde Van Persie arkada, Lens Sağ Sol alper şeklinde olsa daha çok iş yaparız bence. Van Persie harika bir gizli forvet hem de ayakalrda müthiş olmadı oyun kurar. Uzun topu fernandao'ya at, İndirsin Persie'ye Persie kullansın topu. Saracoğlunda galibey almak zorlaşıyor bence. Gelip kapanan takımı bir tek uzun topla açıyoruz. Lens bir de iş yaparsa... Ona da önlem alırlar.

Dediğin taktiği geçen sene denedik 1 tane bile topu düzgün indiremedi. Boylu poslu ama pozisyon almayı beceremiyor, Fernandao fiziğinde bir adamın hava topu için sıçramasına bile gerek kalmamalı. Her topta gereksiz yere sıçrayıp topu savunmanın arkasına, kimsenin olmadığı yere atıyor. Van Persie Fernandao'dan daha iyi top indirir, ben Fernandao'nun oynamasına kesinlikle karşıyım. Sow için katılıyorum, normalde gördüğümde yine mi Sow diyorum ama GS maçında beni çok şaşırttı. Attığı çalımlardan, top sürmesinden ziyade sırtı dönük top alıp olumlu kullandığı pozisyonlar etkileyiciydi benim için. Çünkü normalde sırtı dönük top almaz ve her seferinde savunma arkasına koşu yapar, bu yüzden de ayağımızda top tutamayız. Sanki hoca Sow'a nasıl oynaması gerektiği ile ilgili telkinde bulunmuş gibiydi. Daha önce de dedim bu takımda neredeyse hiçbir oyuncu istikrarlı değil, bana şuan hücum yönünde güven veren sadece 2 oyuncu var onlar da RVP ve Lens diğer oyuncuların hepsi papatya falı gibi. Ama Atıf diğerlerinden ayrılıyor, çalım yeteneği çok iyi ve fiziğini de güzel kullanıyor. Bu oyuncularımız biraz istikrarlı oynasa dediğim gibi savunmaları açmakta sıkıntı yaşamayız. Biz Sow'u yıllarca tüm oyuncuların kazma olduğu takımlarda izledik, ilk defa etrafında oynayan bütün oyuncuların topla iyi olduğu bir takımda. O yüzden ondan kimse topla iş yapmasını beklemeyecek. Sow için harika bir takım var şuan, bu takımda da iş yapamazsa Fransa 2. ligine gitsin zaten. Emenike'nin de oynaması için tek ihtimal var o da RVP'yi geri çekmek ki bence çok gereksiz. Atıf orada kendini ispatlamışken bu tarz işlere gerek yok. Bir de örneğin sağ kanattan top geldiğinde Sow solda oynarsa gol oranımız çok artar, Lens ve Atıf Sow'u gol kralı bile yapabilirler. Ama Volkan oynadığı zaman bu imkansız, adam çizgide ayağına top gelmediği sürece koca bir sıfır. GS maçında Sow 2 tane gollük top attı ama hiçbir şey yapamadı, o topları Lens'in Sow'a attığını hayal et. Lens ve Atıf yokken topu ileri taşımak için elzem ama bu 2 oyuncu varken orada Alper veya Sow daha mantıklı olur gibi geliyor bana. Aslında Stoch hepsinden iyi olurdu ama hoca hiç şans vermiyor ve ben de umudu kestim.

• Yarbay
    2437 Mesaj
    Van der wiel nerede renkdaşlar? Sakat mı yoksa formsuz mu hala?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

C. P. Snow
  • Yüzbaşı
    666 Mesaj
    sevemedim katy perry i joker in pereira yi sevdigi kadar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Şu bjkliyi alıntılayan arkadaşlara iki çift lazım var. Siz bu kişinin bjkli olduğunu biliyorsunuz. Bunun bilincindesiniz. Forumun Fenerbahçe bölümünde de aktif kişilersiniz. Neden hala alıntı yaparak bu zata cevap verme gereği duyuyorsunuz ? Attığımız block sizin yüzünüzden bir halta yaramıyor. Cevap verecekseniz haberdar edin. Biz mecbur muyuz Fenerbahçe bölümünde bu bjklinin " vitor yafff gel hojaaam ühühüü " diye çığırtkanlık yaptığını görmeye ? Fenerbahçe yenilince gelip sadece RVP ve hocaya laf atıyor. Yendiğinde ise gelip uğramıyor bile. Sizden son kez rica ediyorum alıntı yapmayın. Sanal ortam olsa dahi heriften nefret ediyoruz resmen.

antremanlara cıkmaya başlamış hocam
    |
    |
    man utd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    "And here's Messi....away from two, three, four....wonderful, wonderful, wonderful...How good is he?! A mere supernatural goal from Lionel Messi! He has wriggled and tiptoed his way to the gates of Wembley Stadium. He is just brilliant. Best player in the world."
  • Binbaşı
    1418 Mesaj

hd halini paylaşırmısın bizde yapalım
    |
    |
    FSOCIETY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    "And here's Messi....away from two, three, four....wonderful, wonderful, wonderful...How good is he?! A mere supernatural goal from Lionel Messi! He has wriggled and tiptoed his way to the gates of Wembley Stadium. He is just brilliant. Best player in the world."
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Fenerbahçe'nin iyiye gittiğini bölümdeki troll kişinin ağlamasından gayet net şekilde anlayabiliyorum. Bu herif ne zaman ağlayıp özledim hocam diye konuyu kirletse takım başarı kazanıyor. Ayrıca erkekliğini dahi ortaya koyup lafını yutmuşluğu da var. Eğer dalga geçmeyecekseniz alıntı falan yapmayın, zaman israfı.

Alintilayanlarda trolluge megilli kisiler, az bilgi sahibi olanları haric tutarak soyluyorum. O yüzden benim gibi alintilayanlari da bloklayin oh temiz mis

|
    |
    Infection kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Fenerbahçe S.K
  • Yüzbaşı
    983 Mesaj
    Sneijderin golden sonra rvpye attığı mahmur ve bir o kadar da çaresiz bakışın fotosu olan var mı? Arka plandan, klişe filmlerdeki kimsesiz çocuk bakışı

|
    |
    Volkan Şen büyük takımda oynayamaz şu takımda Volkan Şen sadece son 15 20 dk girecek hamle oyuncusu olur. Adamın skora katkısı sıfır ne zaman pas atar ne zaman şut çeker ne zaman koşu yapar ne zaman ayağına bekler hiç bir şeyi belli değil. Yetenek olarak takımdaki en yetenekli oyunculardan biri belki ama bu adam oynayamaz. Sol kanatta İlk tercih Alper sonra Sow sonra Volkan Stoch gelir. Bu arada Sowu bu kadar gömmeye gerek yok fizik olarak güçlü bir Sow ceza sahasında çok etkili olur.
    |
    |
    |
    |

Şu saatten sonra bırakın transferleri 3 silahşörler yapsın. Ben sosanın tamamen misilleme olduğunu düşünüyorum. Advo kimi istiyorsa alsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sommet de la montagne -- 23 Kasım 2016; 9:00:31 >
    |
    |
    Bahsedilenler: undomiels

Misilleme ya da değil, bize devre arasında en kısa çözüme ulaştıracak transfer lazım, öteki türlü genelde çöp oluyor devre arası transferleri. Türkiye liginde 10 numara iş yapan futbolcu tipi SOsa. Bırakamam umarım sosa alınır. Geçen sene ki Bjk maçlarına baksın zaten Advo reyiz ve ekibi de direk ister .

Edit: Bu da Fanatik haberi :p -''Mata’yı alalım” diyen Advocaat’ın son gözdesi Southampton’lı Van Dijk.-
    Van Dijk'i bilmiyorum ama takım Dick dolacak. adasdafas Neyse Fener iyi gidince kasıtlı çıktığını düşünüyorum ben bu transfer haberlerinin :) Şimdi bunları takmayalım. Müthiş bir ivme yakaladık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undomiels -- 23 Kasım 2016; 9:2:49 >
    |
    |
    Bahsedilenler: sommet de la montagne

Geçen sene hangi oyuncu iyi oynadı ki ? Ben Fernandao'nun da veriminin artcağını düşünüyorum, Bursaspor'daki haline dönerse bence forvet için Persie'den sonra ideal isim olur. Emenike ve Sow'un yapamadığını yapabilecek oyun tipi var. Ama dediklerinize katılıyorum Sow hep topla bi işler yapması gereken takımlarda oynadı bu yüzden özelliklerini gösteremedi. Ancak Sow'un attığı gollerde Sow'un kendine yarattığı bir şans var, topa kaval kemiğiyle vuruyor rövaşata çekerken ama gol oluyor. Ben bu maça ekstra motivasyonla hazırlandığı için ve Advoocaat kesin talimatlar verdiği için bölye oynadığını düşünüyorum. Galatasaray açık oynayan stoperleri problemli bir takım. Emin olun Rizespor bile Sow'a topu atıp koşacağı ya da top geldiğinde atamadığı isabetli pası kullanacağı alan bırakmaz.

Emenike ise beyin olsa hem arkaya koşu yapma hem de Fernandao ve Sow'a nazaran dar alanda yaptığı işlerle daha iyi.Şimdi Emenike'ye da alanda iyi demek abes duruyor ama Başakşehir maçına gidersek tek pozisyonumuz var onu da Emenike sol kanattan dar alanda iki kişi geçerek çok güzel bir orta açarak yarattı. Emenike kafasına eserse iyi işler yapıyor ama o kafa yok işte adam da. Belki Teknik direktörün sert talimatları olursa o zaman daha çok yararlanabiliriz. Avrupa liglerinde hem hızlı hem kuvvetli adam yok. Bu yüzden geçen sene ingiltereye gidebildi ancak söylüyorum Hala ben bu 3 adamı Fenerbahçe seviyesinde bulmuyor. Niang, Anelka gibi adamları izledikten sonra bana Bienvenü'nün bir tık üstü geliyor bunlar...

Atıf konusunda, Atıf'a daha fazla şans verilmeli ve izlemeliyiz, kesin bir yargıda bulunmak için çok erken. Atıf, Alper yine ortasahanın diğer elemanlarına göre iyi tekniği olan oyuncular ki Atıf fiziğini iyi araya koyan bir adam. Alper'de bu yok.

----

Transferi hangi parayla yapacaz onu merak ediyorum. Emenike ya da Fernandao'yu takasta kullanırsak güzel olurdu.
    |
    |
    himone kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    278 Mesaj

Evet geçen sene herkes kötü oynadı ama Fernandao ayrı kötüydü, oyuna katkısı hiç olmadı. Eğer 2-3 maç dediğin gibi oynarsa inanırım, önür türlü hiç umudum yok. Önümüzdeki maçlar futbolcular hakkında kesin yargıya varmamız için yardımcı olacak. Ben Atıf'ın bu takımda iyi işler yapabileceğine inanıyorum. Sene başında tüm takım fizik olarak çok kötüydü ve Atıf da en kötü olduğu zamanlarda oynayınca çok çabuk gözden çıkarıldı. Ama atıf gibi rakip savunmanın dengesini bozacak oyunculara ihtiyaç var. Bilmiyorum belki ben çok iyimserim ama Atıf'ı fizik olarak iyi bir seviyeye getirisek 10 numara transferine gerek kalmaz. Şuan bence asıl sıkıntı sol kanat ve 8 numara. Topu özellikle merkezden ikinci alana taşıyabilecek bir oyuncu ve istikrarlı bir sol kanadımız olursa çok güzel işler yapar bu takım. Zaten takımın 8 oyuncusu belli. İnsanın aklına takılan ise Topal, Souza ve Ozan iyi oynuyorken hangisi kesilecek. Hepimiz sadece birisi oynasın diyoruz ama oynamayınca da üzülüyoruz. Para konusu ise çok garip, bence 2-3 oyuncunun satılması gerekiyor. Benim ilk adaylarım Fernadao ve Emenike. Bu 2 oyuncudan 3-4 milyon kazanabilirsek bir forvet bir tane de orta saha kiralarız. Bu arada şuan forvet arkasında oynayan oyuncularımızın iyi görünmesinin temel sebebi RVP, takip savunmaların dengesini o kadar güzel bozuyorki diğer oyuncular çok bunalmıyorlar. Forvetimizin değişmesi durumunda bu oyuncular bu kadar iyi görünmeyebilirler.

|
    |
    Bahsedilenler: mrtrhn

• Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Sosa bencede lig sonuna kadar en kısa ve en etkili çözüm olur. Hoca arkalarında da souza ve ozanı oynatırsa ofansif kalitemiz çok üst olur. Amma velakin, 4-5-1'e bir adet skorer sol açık lazım.

Volkan Şen atamıyor. Var bu adamda bir lanet.

O tarafa ya yeni bir adam almalıyız. Yada SOW veya AAtifi oraya monte etmek lazım.

Eğer istenildiği gibi verkaçlarla felan top taşır ve orta felanda açabilirse sow oynar.
    Sivastaki gibi gol ortalaması yüksek olursa aatif da oynayabilir.

Ama herşeyden önce Souza-Ozan-Sosa'nın ateş etmesi lazım . Bu üçlü ateş etsin , persie ve lensde sakatlanmasın. Şampiyonuz....
    |
    |

Orijinalden alıntı: DarkWarrior.

quote:

Orijinalden alıntı: Caner-Medley

Ne anladık bu tablodan. Çalıştıgi takımlara ve ligleri karsilastirmak gerek. Porto da Olympiakosta bu istatistikleri herkes kasar. Boasta müthişti. Gördük diğer liglerde.

Normalde kötü sözler sarfetmem. Ama dediğim iki özelliği de taşıyor. Ben yoruldum hocam. Bundan sonra Vitor konusunda sizinle fazla tartışmak istemiyorum. Diğer futbol konularında konuşacaksaniz olur.

Dostum ben de yoruldum ancak insanımızdaki çelişkiyi çözemiyorum, birine vasıfsız diyorsun, diğerini sürekli övüyorsun, nasıl karşılaştırayım iki hocayı ? Fenerbahçe kariyerlerini karşılaştıralım o zaman

Advocaat dönemi Fenerbahçe lig'de 11.hafta 21 puan toplamış 23 gol atmış, 10 gol yemiş

Vitor Pereira dönemi Fenerbahçe lig'de 11.hafta 24 puan toplamış 16 gol atmış, 9 gol yemiş(3 tanesi zaten skandal BJK maçından)

Birinin elindeki kadro yepyeni(vitor), diğerinin elinde daha alternatifli ve daha uyumlu bir kadro var bir de...(advocaat)

soruyorum güzel kardeşim, bak biri daha iyi demiyorum, sadece soruyorum biri kurt hoca, çok iyi hoca olurken diğeri vasıfsız, köylü nasıl oluyor ? bana bunun cevabını verirsen söz veriyorum ben de Vitor'a vasıfsız diyeceğim

ya arkadaş takımı satan adamı hala niye savunmaya çalışıyosun sende şuna bir cevap ver malum gs maçını izledin mi ? hocan takım yenilirken bacak bacak kahve içiyordu onuda görmüşsündür daha sonrasındada felaket derecede kötü olan hatta bilerek takımı sabote etmek için yaptığını düşündüğüm değişiklikleride görmüşsündür..belki ileride daha iyi bir hoca olabilir ama şuan takım yönetimi bilmeyen söz geçiremeyen vede takımını kolay satan karaktere sahip bir stajyer hocadır kendisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enthris -- 23 Kasım 2016; 10:30:13 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    753 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: FSOCIETY

burayada atarsanız duvar kağıdını sevinirim
    |
    |
SEO
SEO
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.