Şimdi Ara

[Fenerbahçe 2015/2016 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2393. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84.454
Cevap
275
Favori
2.174.766
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Salih değil Roma'da Chievo'da bile oynayacak kapasitede değil. Haklısınız arkidişler Salih abartılmış balon bir futbolcudur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 gün önce almıştım bu fotoğrafı banlı olduğum için atamadım.Şansa da online oynarken shaktarlı adam çıktı.İnşallah bu dkora yakın bi skorla yeneriz
     [Fenerbahçe 2015/2016 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Christian Lorenz

Arkadaşlar şampiyonlar ligi ve uefa avrupa ligi maçlarını hangi kanallar verecek biri acilen bilgilendirebilir mi?

Tivibu trt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta saha konusu keşke şimdi yapılsa shaktar ile oynamadan sonraya bırakmak risk olur (uyum süreci ş.ligini kaybetme vs...) onun dışında hazırlık maçlarına çok takılmıyorum şahsen özellikle bu kadar sık oynanan maçları kaale almıyorum bile (2 günde 2 maç 2 farklı şehir ama adam bunları düşünmeden eleştirenleri de empatiye davet ediyoruz)

Son olarak adamlık kelimesini hakaret sayan ve şahsıma 1 hafta ban veren dh yönetimine selam olsun sıra sizede gelecek!

• Ya ben bundan önceki yorumlarımda da yazdım nani wan persi yi aldık diye çok sevindiniz öyle olmuyor bu işler öyle olsa real Madrid almadığı oyuncu kalmadı ama başarıda yok aziz Yıldırım in teknik direktör hataları olduğu sürece Başarı gelmez bir kez daha söylüyorum lig te de şampiyon olmak çok ama çok zor maçlar başlayak yine zar zor puanlar alacağı Eskişehir bursa Akhisar deplasmanlarda da puan kaybetcez e yine aynı geçen seneki gibi durum oluşacak yani feneri rahat izleyemegecegiz Zico ve Ersun Yanal gibi teknik direktör leri göndermiş bir başkan birde oturmuş kadroyuda bozan bir başkanımız var işimiz zor transfer politikamız da kötü defans yok sag sol bek sağlam yedek yok orta saha allaha emanet mehmet topal allah korusun bjk tolga gibi bir sakatlık gecirse yedek yok egemen niye gittik ki yine Türkiye de ilk bese girecek defans ti en azından sağlam yedek ti bizim bilmediğimiz bir şey olupta göndermiş olabilir ler keza emre de öyle yedek emre sanırım yedek kalmak istemediği ve sorun çıkarır diye gönderilmek istenmiş olabilir sorun çıkarma sa çok iyi yedek olabilirdi yani zor yine rahat Fenerbahçe'nin maçlarını izleyemegecegim saygilar....

• quote:

Orijinalden alıntı: Giuliano Terraneo

quote:

Orijinalden alıntı: Biggest Star

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: wolfallen

Hüsran mı

3 senedir sponsorumuz oldunuz tüm ŞL gelirlerini biz alıyoruz. Hala hüsran diyor. Kıskanıyoruz demiyorda

Gerçekten Shakhtar çıkınca bazılarında devreler yanmış

Bazı taraftarlar gerçekten çok garip...

Bir yanda 4 senedir şampiyonlar ligine katılan bir takım var,son 8 ve son 16 ya kaldı ve bu takıma hüsran diyorlar (?) bir yanda öbür takım var en son 7 sene evvel şampiyonlar ligi gruplarına kalmış...

Bir de ülke puanı demişler ki güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.
    Ülkeye puan getirisi olan ilk 3 takım 1-Galatasaray 2-Beşiktaş 3-Trabzonspor (son 5 yıl hesaplanıyor) Buna rağmen nasıl aksini iddia edebiliyorlar hiç anlamıyorum. Anlayan varsa söylesin, bilgilenelim.

Oww. Bi futbol bildigini zanneden arkadas daha.

Niyeyse boyle adamlari boxduktan sonra yorum yapmamalari kotu.cunku kendi bilmiyo, ortaya laf atiyo. Bu cahilliktir iste

Gs son 5 senede uefa puani 50 bin kusur
    Bjk 36.kusur
    Biz 30 kusuruz son 5 senede

Sampiyonlar ligi gruplarina kalan takim zten 10 uefa puanini alir

Sen son 3 sezonda gruplara kaldigin icin 30puan almissin zaten.kalan 20 bin kusur 3 senede yaptigin icraat.

Biz son 2 senedir yokuz. Ondan once yari final oynamisiz. Bir oncekindede yokuz. Puan 30bin

Biz su 3 sezonda zaten ceza olmamis olsa senden ondeyiz. Neyle sidik yaristiriyosun. Ya da ne biliyosunda yorumda bulunuyosun ?

Ulke puanina katkida bulunmuyomus yok en iyi sensin falan.

Lan ben 10senede 4kere sampiyonlar ligine gitmisim. Cok kendini ovuyosun sende 4kere gitmissin

Kaldi birinde benim cezamdan gitmissin

Kendi zeka seviyenizdeki arkadaslarinizi alin baska yerde oyalanin

Arkadaş bize cahil demiş fakat kendisi (kasten mi bilmiyorum) yanlış bilgi veriyor...

Ben belgesiz konuşan biri değilim.

1) Alın sizin için tekrar araştırdım. 10/11 sezonundan 14/15 sezonuna kadar puanlar. En sağda ise total puan var. Kaynak:Link

quote:

38 Galatasaray Tur 2.4200 1.0200 24.0400 16.3400 6.2000 50.020
    58 Besiktas Tur 9.9200 11.0200 2.0400 1.3400 12.2000 36.520
    Trabzonspor Tur 2.4200 11.0200 3.5400 11.3400 8.2000 36.520
    75 Fenerbahçe Tur 2.4200 1.0200 24.0400 1.3400 1.2000 30.020

*Trabzonspor ile Beşiktaş eşit puanda.

2) Ne demiştiniz hatırlayalım...

-"şampiyonlar ligine kalan 10 puanı alır"
    +neye göre? bakın bakalım 14/15 sezonuna... Galatasaray şampiyonlar ligi grubundaydı, 4. oldu ve puanı 6.20... Nerede sizin dediğiniz 10 puan ben göremiyorum. Sanki her katılan 10 puan alıyormuş gibi yorum yapıyorsunuz. Hesabınızın yanlış olduğu çok net bir şekilde ortada...

-"Biz su 3 sezonda zaten ceza olmamis olsa senden ondeyiz"
    + yine... neye göre? hangi hesaba göre daha önde oluyorsunuz açıkçası çok merak ettim. 3 senede hiç bir ceza verilmediğini farz edelim ve her sene şampiyonlar ligi gruplara kalsa;
    yani 30.02 + (6.2 * 3) yine de puan olarak geride kalıyor. Kaldı ki her sene şampiyonlar liginde gruplara kaldığını farz ederek bu hesaplamayı yaptım.

Ayrıca ceza almamış olsak nedir? UEFA, CAS ve bilimum kurul boşuna mı verdi Avrupa kupalarından men cezasını? Men edilmesek böyle olurdu demenin hiç bir mantığı yok maalesef. Prandelli yerine Mourinho olsa x puan alırdık demek gibi bir şey bu...

-"Ulke puanina katkida bulunmuyomus yok en iyi sensin falan"
    + Ben rakamlara göre konuşuyorum ve rakamlar da en fazla puan getireni açıkça gösteriyor. Bunda anlaşılmayacak ne var?

-"Neyle sidik yaristiriyosun. Ya da ne biliyosunda yorumda bulunuyosun ?"
    + Ben sidik yarıştırmıyorum, alıntıladığınız mesajımı dikkatli okusaydınız daha iyi anlardınız diye düşünüyorum. Galatasaray'ın 4 senedir şampiyonlar liginde olmasına nedense hüsran diyorlar fakat Fenerbahçe 7 senedir şampiyonlar liginde yok ve buna rağmen nasıl oluyorsa son senelerde Fenerbahçe daha başarılı, Galatasaray rezalet diyen insanlar için yazdım. Puanlar da açıkça gösteriyor zaten. Ama bunun tam tersi yorum yapanlar var, onlar için yazdım. Dediğim gibi tekrar dikkatli bir şekilde okursanız alıntıladığınız mesajı anlayacağınızı düşünüyorum.

Ne biliyorum da yorum yapıyorum? Avrupa takım puanlarını bilerek yorum yapmak bu konu için yeterli. Fakat sizin söylediklerinizden yola çıkarsak sizin bu puan sistemini bildiğinizi söyleyemem.

-"Kendi zeka seviyenizdeki arkadaslarinizi alin baska yerde oyalanin"
    + Bu yoruma ne desem boş. Cahil olduğumu, bilmediğimi iddia ettiniz. Fakat dediklerinizin hiç de öyle olmadığı ortaya çıktı. Burada da zeka falan demişsiniz.. Korkarım ki burada da dediğinizin tam tersi çıkacak.

Sizi alıntılayan arkadaşı da hayretler içerisinde okudum. Ona da ne desem boş sanırım

Seni alinti yaptigim saatten bu zamana dusunup yorum yapman komik olmus

Sen fenerbahcenin bu 3 sezon cezali olmasa gecebilecegini iddia ediyosan komiksin demektir.

Bir sezonda 24.040 puan alan takim 3 sezon icinde en kotu uefada 2. Tura cikmis olsa senin onunde olur. Hesaplama yaparken dikkat stmen gereken nokta bu. 3 sezon eksik takim 30bin iken nasil yetisemiyo izah etsene

1- Siz mesajımı alıntı yaptığınız anda hemen mesajınızı görmüş olduğumu varsayıp anında cevap yazmamı mı bekliyorsunuz? Üstelik bayram günü olduğu için de

2- Puanları ve puanlama sistemini önceki mesajımda kaynağımla birlikte gösterdim. Bu mesajınızdan anlaşıldığı üzere henüz olayı kavramış değilsiniz maalesef.. Önceki mesajımı ve kaynağı bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

3- Hangi mantıkla men edilen sezonlarda puan iddia edebiliyorsunuz çok merak ediyorum. UEFA, CAS, İsviçre Federal Mahkemesi boş yere mi avrupadan men etti? (Hesaplama yaparken dikkat etmen gereken nokta bu) Men edilmiş, katılamadığınız sezonlarda hangi hakla puan ekliyorsunuz acaba? Üstüne üstlük bir de üzerinde olacağını iddia etmişsiniz. Hala nasıl gidemediğiniz sezon için kafanızdan puan hesaplıyorsunuz anlamam mümkün değil.

Sizin dediğiniz şartlarda 3 sene avrupaya gitse bile geçme durumu oluşmuyor.

UEFA 2. Tur yani son 16 şampiyonlar ligi son 32 puanlamasına eşittir. 2. tur a kadar gelmeniz halinde alacağınız puan 6.2 dir.

30 + (6.2 * 3) = 48.6 Sizin iddia ettiğiniz üzere 48.6 puan, 50 puanı geçmiyor. Ayrıca 48.6 puandan da 3 puan çıkarmamız gerekli zira avrupaya gitmeyen takım senede 1.02 puan alıyor.. Etti 45 puan. Yani hem hesaplamanız yanlış hem de men edilmiş sezonda puan eklemeye çalışmanız yanlış. Sizin deyiminizle komik olmuş..

4- Bir noktada haklısınız.. düşünüp yorum yapmam komik olmuş. Zira karşımdaki kişi aynı şeyi yapmıyor.

İyi Bayramlar

Seni son alıntılamam olur umarım.

Bak sen neyi anlamıyosun.ben sana o üç senede cezalı olmasak puan olarak senden önde olabileceğimizi söylüyorum. Bunun içinde her sene avrupa kupalarına gruplara kalma yeterli diyorum. 2 puan aldığın sene 6küsür puan aldığınızıdamı bilmiyosun. Nerde alırsan al 2 galibiyet alsan grupta bu 3senede geçersin

He olurda önümüzdeki 5 sene içerisinde liseyi bitirir topluma yararlı biri olursan sende bunları görebilirsin belki.

Bide gelip sadece uefada ilk turu geçmeyi hesaplamışsın. En son katıldığı turnuvada yarı final oynayan takım için hesabında bi hata var. Biz o 3 senede en kötü uefada 2 kere çeyrek final oynarız

Buda senin puanını geçmeyengayette rahat yeter. Hesabını yaparken pilot kulübü olduğun akhisarı değil fenerbahçeyi kıyas al
    Şu anda potansiyel olarakta önümüzdeki 5 süreçte siden çok daha fazla puan alacağı kesin takımla ilgili yorum yapıyosun.

Gerçekten komik. Cahile laf anlatmak ciddi zor.

1- Hesaplamanızın ne kadar amatörce ve yanlış olduğunu defalarca kaynak göstererek kanıtladım hala daha hatanızı kabullenmediğiniz gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz.

2- Hesaplamanızın yanlış olduğunu anlamadığınız gibi yazdıklarımı defalarca tekrarlı yazmama rağmen anlamıyorsunuz. Gidip tekrar okuyun da anlayın dedim ve yine de tekrar tekrar anlattım ama nafile.

3- Men edildiğiniz yıllardan puan hesaplamaya çalıştığınız yetmediği gibi bir de uefada çeyrek final oynardık diyorsunuz. Bi söz vardır... Halamın bıyıkları olsaydı amcam olurdu. UEFA ve CAS bizi men etmeseydi 2 kere çeyrek final oynardık . Fenerbahçe 7 senedir şampiyonlar liginde yok siz her sene çeyrek final deyip üstüne bir de men edildiğiniz yılda da puan eklemeye çalışıp Galatasaray'ı geçmeye çalışıyorsunuz

İsmail Kartal ile her sene avrupadan 50 puan topladınız, daha önce karşılaşamadığınız Real Madrid'e de nal toplatırdınız demem gerekiyor herhalde.

4- Ekonomi ve işletme çift anadal yaptım ve okulumu 3.5 senede bitirdim. iki senedir de çalışıyorum. Bayramda görse elimi öpüp harçlık isteyecek çocukların "liseyi beş sene içerisinde bitirirsin ehehe" demesine de çok gülüyorum.

Gerek nickname gerekse basit bir hesaplamada bile bocalamanız yaşınızı ele veriyor ama ben yine de siz diyerek konuştukça sizin hatalarınız daha da arttı ve üste çıkmaya çalıştınız.

Cahil desem de boş, başka yorum yapsam da boş. Allah ıslah etsin.

• amacım görmekten ziyade birbirlerine alışmaları. kjaer de alves de belirli bir seviyenin üstünde stoperler ne olduklarını biliyoruz en azından. 2-3 maç beraber oynarlarsa koordinasyonları artabilir bir miktar, her ne kadar sadece 2 haftamız olsa da.
  • Gidenlerin hepsine seviniyorum. Takım kurtuldu hepsinden, şükür. Zerre kadar '' keşke '' dediğim birisi yok içlerinde. Volkan, topuz, Krasiç, holmenin de bitseydi de bunlar da gitseydi hatta.

• Holmen'i neden beğenmiyorsunuz arkadaşlar? Kendini gösterecek kadar oynayabildi mi hiç? Cidden soruyorum. Krasic ve Kadlec'i istemeyenleri anlıyorum ama Holmen'in suçu ne?

• Yahu ne adamsınız. Bu akşam çok iyi bir futbolla kazandı fenerbahçe başka şey konuşacaksınız. Zaman verin. Pereira elindeki malzemeyi çok iyi kullanan bir mütahittir bunu unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Che-mistry

Yahu ne adamsınız. Bu akşam çok iyi bir futbolla kazandı fenerbahçe başka şey konuşacaksınız. Zaman verin. Pereira elindeki malzemeyi çok iyi kullanan bir mütahittir bunu unutmayın.

Fabiano ile Ba yı hangi kafayla istedi bu takıma?

• Bugün maçta sow meireles topal topuz yok

• Fabian ve ba nın neyini gördün. İki hata yaptılar diye mi bu kadar kinlendin adamlara. Zaman zaman zaman. Burdaki hiç kimsenin futbol bilgisi ve zekası pereirayı geçemez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Henry Cavill

4 gün önce almıştım bu fotoğrafı banlı olduğum için atamadım.Şansa da online oynarken shaktarlı adam çıktı.İnşallah bu dkora yakın bi skorla yeneriz

Alves kendi kalesine gol mü attı

• quote:

Fabian ve ba nın neyini gördün. İki hata yaptılar diye mi bu kadar kinlendin adamlara. Zaman zaman zaman. Burdaki hiç kimsenin futbol bilgisi ve zekası pereirayı geçemez.

hocam gs forumunda fbnin defansi folloş diyolar şaktar zorlanmaz diyorlar

• quote:

Fabian ve ba nın neyini gördün. İki hata yaptılar diye mi bu kadar kinlendin adamlara. Zaman zaman zaman. Burdaki hiç kimsenin futbol bilgisi ve zekası pereirayı geçemez.

Kardeşim biz de istiyoruz Vitor başarılı olsun, sevelim adamı, ama gözümüz kör değil, Fabiano ile Ba fiyaskodur bana göre, boş beleş 2 transfer, iyi ki kiraliklar,sezon sonu ilk uçakla geri dönerler.

• serdar ali çelikler denen gereksiz adamın dediğine göre hoca sol ayaklı sağ kanat istiyomuş naniyi solda oynatıcakmış
  •  [Fenerbahçe 2015/2016 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
  • Arkadaslar on elemeyi georgia veya rustavi veriyor mu acaba belli oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Henry Cavill

4 gün önce almıştım bu fotoğrafı banlı olduğum için atamadım.Şansa da online oynarken shaktarlı adam çıktı.İnşallah bu dkora yakın bi skorla yeneriz

Sow düşmanlarını yeneceğiz

• 
Sayfa: önceki 23912392239323942395
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.