Şimdi Ara

Fenerbahçe: 0 Kudusi: 0 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
1.494
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: solidfb

quote:

Orijinalden alıntı: the-revival

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn

quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

Talihsiz bir konu olmuş.Bursaspor'un alehine daha çok çalıştı.Fenerbahçe alehine de hatalar yapıldı ama dediklerin kadarla sınırlı.Sonuçta Türk hakemleri yeteneksiz,bir halt olmaz.

Bursasporun aleğine maçın gidişatını değiştirecek kaç tane hata yaptı ? Bu önemli hatalardan yanlızca bir tanesini yazabilir misin ?

Ben yazayım hocam. İlk yarıda Lugano'nun kırmızı kartı verilmedi.

Sizin oyuncunuz yapsa demezsiniz ama aynisini.

ThePhenom'u biliyoruz zaten. Kendisi de dile getirdi nefretini.

Mobil surumde bloklanan kisiler gozukuyor maalesef.

Bursaspor'a daha cok hata yapildi diyor. Kendi takimina yanlis faul kararinda nizi dogruyorlar diyenler diyor.

Bence hakemler kotu. Art niyet falan da yok. Ama geride kalanlar icin siginacak dal iste.

Bizim oyuncumuza kırmızı gösteriliyorsa sizin oyuncunuza da gösterilecek bu kadar basit. Eğer göstermiyorsa çifte standart var demektir

Onun adi cifte standart dehil hata iste.

Hep acite ediyordunuz olaylari. Bu sene konumunuzda hakemlerin etkisi falan yok. Kayseri macinda ciddi hatalar oldu kazandiniz. Onun disinda alehinize oldugu kadar belki daha fazla lehinize hata var.

Ama bahaneyi hakeme bulmak maalesef aliskanlik haline geldigi icin kabul etmiyorsunuz bana. Dun 20 puanimiz gitti doye ima eden biri vardi nasil guldum yani. GSnin konumunda hakemlerin etkisi var bu sene. 10 uanlari falan gitti onlarin, baska da yok.

Tamam hocam haklısın

• Bu pozisyon bence de penaltı değil..Semih azıcık daha devam etmeye kafasını koysa o zaman alırdı penaltıyı burada çok çabuk bırakıyor kendini yere..
    Kuddusi maçı çok kötü yönetti , yardımcı hakemleri de bence çok kötüydüler.
    Ancak ne Bursa ne de FB skora tesir edecek birşey yapmadılar.Sonucu Kuddusi'ye bağlamak çok da doğru değil.

Bu maçta bize ders olması gereken şeyleri gördük.

1.Medya çok beğeniyor diye Semih ilk 11 oyuncusu olmuyor işte.Semih hem hücum planımızı hem de ilk 45 dakikanın boş yere harcanamasına sebep oldu.
    2.Özer , kendisine tanınan şansın hakkını veremiyor.FB'ye hücum katkısı olması lazım , geriye pas vermek dışında birşey yapmadı.Bu takım içersinde takiyye yapanlar , formayı hakedemez.
    3.Niang'ın dokunulmazlığı yok , sol tarafta verim alamıyorsan , 70.dakika beklenmemeli , gerekirse 30.dakikada oyuna müdahele etmelisin.Aykut , strateji olarak oyuna müdahele etme işini çok geç yaptı.
    4.Bursaspor tam bir takım diyen medyanın gazına bursalılar gelmesin , Miller çok kaliteli bir futbolcu , ona pas atmak yerine dan dun ileri vurulan toplarla futbol oynanmaz. FB , dün gece sezonun en kötü maçlarından birini çıkardı ancak bu haliyle bu maç 3 gün oynansa Bursa gol atamazdı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Böyle konular açmayın bence bize yakışmaz, hakemin kapasitesi belliydi, o kapasitede maç yönetti bu kadar, önümüzdeki maçları kazanıp trabzonun puan kaybetmesini beklicez artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: KaranlıkSokak

Golü Kuddusi mi atacaktı. Gireydin pozisyona ataydın.

quote:

Bursaspor'a yazık oldu gerçekten

Size tek yorumum bu fotograf olacak. Futbol mu oynanıyor yoksa güreş mi.

Fenerbahçe: 0 Kudusi: 0

şu posizyona penaltı vermeyen adam ya göz sorunlaır yaşıyordur yada art niyetlidir..

• 2 gün sonra burada grşz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

Fenerin en cok itiraz ettigi penalti pozisyonuna markus merk penalti degil diyor

Sallama. Eğer penaltı değil diyorsa Marcus da bu ülkeye ayak uydurdu demektir. Avrupada buna penaltı vermeyenin hakemlik lisansını yırtarlar.

Beşiktaş'ın maçlarından sonra gelip Marcus'dan iyi mi bileceksiniz dersiniz.Şimdi Marcus da bu ülkeye ayak uydurdu diyorsunuz.Size sadece gülüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PR0_BJK

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: T®an©e Addi©T

Fenerin en cok itiraz ettigi penalti pozisyonuna markus merk penalti degil diyor

Sallama. Eğer penaltı değil diyorsa Marcus da bu ülkeye ayak uydurdu demektir. Avrupada buna penaltı vermeyenin hakemlik lisansını yırtarlar.

Beşiktaş'ın maçlarından sonra gelip Marcus'dan iyi mi bileceksiniz dersiniz.Şimdi Marcus da bu ülkeye ayak uydurdu diyorsunuz.Size sadece gülüyorum.

Afadersin ama konuyu açan benim ve ben hiç bir yerde Beşiktaş maçından sonra gelip Marcus dan daha mı iyi bileceksiniz demedim. Marcus denen eski hakem bozmasının hakemlik yaparken ne skandal yönetimler gösterdiğini de iyi bilirim.
    Marcus Lig tv yönetimi ne isterse ona göre yorum yapıyor. Penaltı dese yarın kapının önüne koyarlar. Buradan aldığı parayı kendi ülkesinde alamaz.

Bu penaltı değilse bundan sonra hiçbir maç da hiçbir takım ceza alanındaki hareketlerde penaltı beklemesin.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Brooklyn

quote:

Orijinalden alıntı: ThePhenoM

Talihsiz bir konu olmuş.Bursaspor'un alehine daha çok çalıştı.Fenerbahçe alehine de hatalar yapıldı ama dediklerin kadarla sınırlı.Sonuçta Türk hakemleri yeteneksiz,bir halt olmaz.

Bursasporun aleğine maçın gidişatını değiştirecek kaç tane hata yaptı ? Bu önemli hatalardan yanlızca bir tanesini yazabilir misin ?

Ben yazayım hocam. İlk yarıda Lugano'nun kırmızı kartı verilmedi.

Sizin oyuncunuz yapsa demezsiniz ama aynisini.

ThePhenom'u biliyoruz zaten. Kendisi de dile getirdi nefretini.

Mobil surumde bloklanan kisiler gozukuyor maalesef.

Bursaspor'a daha cok hata yapildi diyor. Kendi takimina yanlis faul kararinda nizi dogruyorlar diyenler diyor.

Bence hakemler kotu. Art niyet falan da yok. Ama geride kalanlar icin siginacak dal iste.

Bizim oyuncumuza kırmızı gösteriliyorsa sizin oyuncunuza da gösterilecek bu kadar basit. Eğer göstermiyorsa çifte standart var demektir

Onun adi cifte standart dehil hata iste.

Hep acite ediyordunuz olaylari. Bu sene konumunuzda hakemlerin etkisi falan yok. Kayseri macinda ciddi hatalar oldu kazandiniz. Onun disinda alehinize oldugu kadar belki daha fazla lehinize hata var.

Ama bahaneyi hakeme bulmak maalesef aliskanlik haline geldigi icin kabul etmiyorsunuz bana. Dun 20 puanimiz gitti doye ima eden biri vardi nasil guldum yani. GSnin konumunda hakemlerin etkisi var bu sene. 10 uanlari falan gitti onlarin, baska da yok.

Tamam hocam haklısın

madem öyle diyor

yazar mı lehimize ve aleyhimize olan hataları acaba..

o pozisyonlar düpediz çifte standarttır..

ibb ye atılan gol sayılmadı..aynı golü servet bize attı sayıldı..erman efendi de dalga geçer gibi birbirinin kopyası iki pozisyona farklı demişti...

bu çifte standart değil de nedir..

• Bülent Yavuz ilk pozisyona da net penaltı dedi.

Hayır işin komik yanı pozisyon Simao'nun evvelki haftaki pozisyonu ile büyük ölçüde örtüşüyor. Ona penaltı deyip buna değil diyenler var.

Simao'nun pozisyonda da bunda da topa çok hafif müdahele var. Ama müdahele net değil ve hücumcunun pozisyonu bozuluyor. Net penaltı.

2.sine de penaltı dedi.

2 tane penaltı çok ciddidir. Lugano sarı, Ozan İpek 2. sarıdan kırmızı görmeliydi dedi.

Çok ciddi hatalar var yani ortada. Ama hakem hata yapabilir yani. Baya fazla oldu bu maç ama düzelir umarım bir süre sonra. Yeni hakemler denesinler bir süre.

Herkese benzer hatalar oluyor maalesef. Herkes olduğu için sadece taraftarın siniri bozuluyor kendi alehine olunca. Sıralamya çok etkileri olmasa da maç içnide psikoloji bozulması falan da etkendir.
  • quote:

Bülent Yavuz ilk pozisyona da net penaltı dedi.

Hayır işin komik yanı pozisyon Simao'nun evvelki haftaki pozisyonu ile büyük ölçüde örtüşüyor. Ona penaltı deyip buna değil diyenler var.

Simao'nun pozisyonda da bunda da topa çok hafif müdahele var. Ama müdahele net değil ve hücumcunun pozisyonu bozuluyor. Net penaltı.

2.sine de penaltı dedi.

2 tane penaltı çok ciddidir. Lugano sarı, Ozan İpek 2. sarıdan kırmızı görmeliydi dedi.

Çok ciddi hatalar var yani ortada. Ama hakem hata yapabilir yani. Baya fazla oldu bu maç ama düzelir umarım bir süre sonra. Yeni hakemler denesinler bir süre.

Herkese benzer hatalar oluyor maalesef. Herkes olduğu için sadece taraftarın siniri bozuluyor kendi alehine olunca. Sıralamya çok etkileri olmasa da maç içnide psikoloji bozulması falan da etkendir.

Siamo'nun pozisyonunda top ile birlikte koşarken oyuncunun kayarak müdehalesi sonucu Simao yere düşürülüyor. Santos'un pozisyonunda neyin penaltısını arıyorsunuz. Serdar Aziz Santos'un pozisyonunu bozmadan topa müdehale ediyor. Buna da mı penaltı çalsın ?

Geçen günkü maçta Almeida'nın verilmeyen penaltısı ile aynı pozisyon hatta Semih'in ilk faulü yaptığı ve renkdaşlarının dahi Semih kendini yere bırakıyor dediği pozisyonu konuşuyoruz. Madem Semih'in penaltısı verilmedi. O zaman Almeida'nın penaltısı niye verilmedi diye sorarlar değil mi ?

Lugano'nun pozisyonuna gelirsek. Ne sarı kartından bahsediyorsunuz. Maçın kaderi burada belli oldu. Eğer bu şekilde olsaydı, Fener'in 1 puan alması bile mucize olurdu.

• Yahu geçeceksiniz o işleri.

Tüm hakem yorumcuları sarı dedi o pozisyona.

Sadece resim koyarsak neler çıkar neler. Mesela Simao'nun penaltı pozisyonunda topa dokunulduğu anı sabitleyelim.

Simao'nun pozisyonu ile hemen hemen aynı Santos'un pozisyonu.S erdar Aziz'in topla alakası yok. Topu aldığı falan da yok, müdahele direk Santos'a. Bir zahmet bu kadar taraflı olma.

Dediğim gibi resim koyacaksak çok rahat çarpıtırız pozisyonları.
  • hakemlerin beşiktaş lehine aleyhinden daha çok olan hatalarını bekliyorum

ayrıca maçı baltalamayı geçtim hakem bir sonraki maça da direk etki etmiştir..halis yüzünden seyircisiz oynayacağız antep maçını
  • Ha maçı kazanamazsınız falan onu da geçmek lazım. Biz 10 kişi kalınca dağılmıyoruz öyle. Hadi hakem hakkını kırmızıdan yana kullandı. Shcuster bir şey değiştirmiyor defans boş kalıyordu. Bizde muhtemelen Semih çıkacak Bekir girecekti. Muhtemelen 0-0 bitecekti. Çünkü Bursaspor kapalı defansa hiçbir şey yapamıyor.

Genele bakarsak buna kırmızı diyorsanız karşılıklı 1er kırmızı 2 penaltı var.

Ha bu olay başlarda oldu dersen, niye Fenerbahçe maçında azınlık da olsa hakemden yakınanlar oldu? 1-0 öndeyken 10 kişi kalınca dağılan Beşiktaş takımının 1-1 golünü atmadan önce Ekrem atılacak belki çok ciddi bir skor oluşacaktı.

Ya da Karabük maçında ilk yarı 2 kere atılması gereken Toraman atılmadı, sonrasına baktınız hep.

Bence de ilk olana göre değerlendirilmeli.

Ama dün gelip başlıkta bize verilen yanlış faule bile laf ettin. E bırak da 2 tane net penaltıyı vermeyen hakem o kadar da hata yapsın. Yanlış taç verse başlık açacaksınız.

Biraz çıkarmak lazım gözlükleri, bu kadar düşmanlık beslememek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: RévivaL

quote:

Bülent Yavuz ilk pozisyona da net penaltı dedi.

2.sine de penaltı dedi.

Siamo'nun pozisyonunda top ile birlikte koşarken oyuncunun kayarak müdehalesi sonucu Simao yere düşürülüyor. Santos'un pozisyonunda neyin penaltısını arıyorsunuz. Serdar Aziz Santos'un pozisyonunu bozmadan topa müdehale ediyor. Buna da mı penaltı çalsın ?

Geçen günkü maçta Almeida'nın verilmeyen penaltısı ile aynı pozisyon hatta Semih'in ilk faulü yaptığı ve renkdaşlarının dahi Semih kendini yere bırakıyor dediği pozisyonu konuşuyoruz. Madem Semih'in penaltısı verilmedi. O zaman Almeida'nın penaltısı niye verilmedi diye sorarlar değil mi ?

Lugano'nun pozisyonuna gelirsek. Ne sarı kartından bahsediyorsunuz. Maçın kaderi burada belli oldu. Eğer bu şekilde olsaydı, Fener'in 1 puan alması bile mucize olurdu.

.

hala daha neden hakene yükleniyorlarsa ? Miller bu pozisyondan sonra sakatlandı. ayağında ağrı varmış dün bu pozisyon yüzünden bomboş topa koşamadı adam. ee hem hakem hemde lugano bu fair play dışı hareketinden dolayı maçın kaderine etki etmiştir. çok güzel kıyaslama. iki pozisyonda kırmızı kart. Ama medya heleki istanbul medyası fener endekslidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tautou

hakemlerin beşiktaş lehine aleyhinden daha çok olan hatalarını bekliyorum

ayrıca maçı baltalamayı geçtim hakem bir sonraki maça da direk etki etmiştir..halis yüzünden seyircisiz oynayacağız antep maçını

Yahu ne Halis yüzündeni? Taraftar yüzünden.

Dün size olan kadar bize de oldu. Belki hedef olduğu için, uyarılar yapıldığı için bilemiyorum, ama küfür falan edilmedi.

E taraftar kulübünü düşünecek küfür etmeyecek. Edilmeyebileceğini gördünüz bu maçta. O kadar alışmışsınız ki başarısızlığı hakeme bağlamaya, sahaya şişeler yağıp saha kapansa hakemden bileceksiniz artık.

Böyle bir şey olabilir mi? Hakeme küfür ettik hakem yüzünden saha kapandı. E etme kardeşim. Başka türlü et protestonu. Islıkla adam ne yapacağını şaşırsın.

Bilinçli taraftar olmak çok önemli bir şey. Kimse kusura bakmasın, kendi aranızda bunlara inanırsınız ama başkaları inanmaz.

Daha önce burada bir iki arkadaşla konuşmuştuk bu hataları, tekrar yazmaya gerek yok, Karabük,Fener,2 Antalya,Gençlerbirliği falan diye saymıştık. İlk yapılan ciddi hatalara bakarsak.

O kadar taraflı bakıyorsunuz ki, biri geliyor bizim başlıkta hakemin verdiği faul 1 milimetre ilerden kullanılsa laf edecek durumda, 10 hakemin 5inin faul diyeceği pozisyona faul verilince bize düşman falan. Bu kafayla çok zor bana göre. Ama alışmışlık durumu var artık maalesef.

Sırf bu nedenle bir şey yazmıyordum da bir şey sorduğun için cevapladım sadece, yoksa forumun çoğu bloklu zaten, iş güç arasında boşa zaman harcamamak adına çok belirli yerlere yazıyorum.

Çünkü taraftar forumu konumunda geldi burada birçok bölüm. Hani renktaşın rengimiz siyah sarı dese ben hayır siyah beyaz desem onu destekleyecek durumda çok kişi var. Bana göre değil. Her mesajda laf sokmalar falan. Sabahtan akşama kadar cevap yaz bir yere varamazsın.

Kolay gelsin, iyi geceler.

• quote:

Hocam onu da geçtim Kayseri ve Antep'in puan kaybettiği hafta hakem hatasıyla Sivas'a yenildik. Adama resim koyuyoruz geçeceksiniz o işleri resim koyarsak neler çıkar diyor.
  • quote:

Ha maçı kazanamazsınız falan onu da geçmek lazım. Biz 10 kişi kalınca dağılmıyoruz öyle. Hadi hakem hakkını kırmızıdan yana kullandı. Shcuster bir şey değiştirmiyor defans boş kalıyordu. Bizde muhtemelen Semih çıkacak Bekir girecekti. Muhtemelen 0-0 bitecekti. Çünkü Bursaspor kapalı defansa hiçbir şey yapamıyor.

Genele bakarsak buna kırmızı diyorsanız karşılıklı 1er kırmızı 2 penaltı var.

Ha bu olay başlarda oldu dersen, niye Fenerbahçe maçında azınlık da olsa hakemden yakınanlar oldu? 1-0 öndeyken 10 kişi kalınca dağılan Beşiktaş takımının 1-1 golünü atmadan önce Ekrem atılacak belki çok ciddi bir skor oluşacaktı.

Ya da Karabük maçında ilk yarı 2 kere atılması gereken Toraman atılmadı, sonrasına baktınız hep.

Bence de ilk olana göre değerlendirilmeli.

Ama dün gelip başlıkta bize verilen yanlış faule bile laf ettin. E bırak da 2 tane net penaltıyı vermeyen hakem o kadar da hata yapsın. Yanlış taç verse başlık açacaksınız.

Biraz çıkarmak lazım gözlükleri, bu kadar düşmanlık beslememek lazım.

Adam daha hala 2 panaltı diyor ya.

• Ben hakeme yüklenmiyorum.

Hata yapmıştır hakem. Ki hakemlerimiz iyi değil. E normal diyoruz.

Maç kazanılınca çok konuşulmuyor. Bizim de verilmeyen penaltılarımız oluyor ama maç kazanılınca oraya odaklanmaya gerek yok. Yenilen de en ufak hatayı bile büyütüyor. İşte bundan sıkıldığımdan zaten boş görüyorum bu tartışmaları.

Başkasına olunca penaltı değil diyor kendisine olunca penaltı diyor. Ben o gün de penaltı bugün de penaltı diyorum. E demek ki fanatiklik yapamamk suç yani.

Dediğim gibi dilerseniz resimlerden belirli kareleri alıp karşılaştıralım ne facialar çıkar. Pozisyonun gelişmesine, nasıl oluştuğuna dikkat etmek gerekir.

Hakem diye konuşuyorlar demeyin ayrıca, Bursaspor taraftarı açısından konuşuyorum. 2 penaltı var ortada yani. 1er de kırmızı de hadi. Ama taktik hatalara odaklandık biz hep. O da farkımız olsun.
  • quote:

quote:

Yahu ne Halis yüzündeni? Taraftar yüzünden.

Dün size olan kadar bize de oldu. Belki hedef olduğu için, uyarılar yapıldığı için bilemiyorum, ama küfür falan edilmedi.

E taraftar kulübünü düşünecek küfür etmeyecek. Edilmeyebileceğini gördünüz bu maçta. O kadar alışmışsınız ki başarısızlığı hakeme bağlamaya, sahaya şişeler yağıp saha kapansa hakemden bileceksiniz artık.

Böyle bir şey olabilir mi? Hakeme küfür ettik hakem yüzünden saha kapandı. E etme kardeşim. Başka türlü et protestonu. Islıkla adam ne yapacağını şaşırsın.

Bilinçli taraftar olmak çok önemli bir şey. Kimse kusura bakmasın, kendi aranızda bunlara inanırsınız ama başkaları inanmaz.

Daha önce burada bir iki arkadaşla konuşmuştuk bu hataları, tekrar yazmaya gerek yok, Karabük,Fener,2 Antalya,Gençlerbirliği falan diye saymıştık. İlk yapılan ciddi hatalara bakarsak.

O kadar taraflı bakıyorsunuz ki, biri geliyor bizim başlıkta hakemin verdiği faul 1 milimetre ilerden kullanılsa laf edecek durumda, 10 hakemin 5inin faul diyeceği pozisyona faul verilince bize düşman falan. Bu kafayla çok zor bana göre. Ama alışmışlık durumu var artık maalesef.

Sırf bu nedenle bir şey yazmıyordum da bir şey sorduğun için cevapladım sadece, yoksa forumun çoğu bloklu zaten, iş güç arasında boşa zaman harcamamak adına çok belirli yerlere yazıyorum.

Çünkü taraftar forumu konumunda geldi burada birçok bölüm. Hani renktaşın rengimiz siyah sarı dese ben hayır siyah beyaz desem onu destekleyecek durumda çok kişi var. Bana göre değil. Her mesajda laf sokmalar falan. Sabahtan akşama kadar cevap yaz bir yere varamazsın.

Kolay gelsin, iyi geceler.

Yani Halis düzgün maçını yönetseydi yine küfürler edilecekti öyle mi ? Taraftara suç atmaktan önce ona sebebiyet veren olaya bakacaksın. Dünkü hakemi konuşuyorsak önce Lugano'yu atacaktı bu kadar basit.

Hakemi ıslıklamaya gerek yok. Beşiktaş'ın maçlarını yöneten tüm hakemler şaşırmış zaten.

• quote:

Ben hakeme yüklenmiyorum.

Hata yapmıştır hakem. Ki hakemlerimiz iyi değil. E normal diyoruz.

Maç kazanılınca çok konuşulmuyor. Bizim de verilmeyen penaltılarımız oluyor ama maç kazanılınca oraya odaklanmaya gerek yok. Yenilen de en ufak hatayı bile büyütüyor. İşte bundan sıkıldığımdan zaten boş görüyorum bu tartışmaları.

Başkasına olunca penaltı değil diyor kendisine olunca penaltı diyor. Ben o gün de penaltı bugün de penaltı diyorum. E demek ki fanatiklik yapamamk suç yani.

Dediğim gibi dilerseniz resimlerden belirli kareleri alıp karşılaştıralım ne facialar çıkar. Pozisyonun gelişmesine, nasıl oluştuğuna dikkat etmek gerekir.

Hakem diye konuşuyorlar demeyin ayrıca, Bursaspor taraftarı açısından konuşuyorum. 2 penaltı var ortada yani. 1er de kırmızı de hadi. Ama taktik hatalara odaklandık biz hep. O da farkımız olsun.

Sizin verilmeyen penaltınız yoktur. Ne Santos'un pozisyonu ne de Semih'in pozisyonu. Semih ilk faulü yapan oyuncu. Biraz daha iyi niyetli davranırsak Almeida'nın pozisyonuna da çalınmayan penaltıyı sorgulamak gerekir.

Diğer mesajımda da yazdım. Lugano'ya kırmızı gösterilseydi, ortada veirlmeyen 2 penaltımız var diye konuşulmazdı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.