Şimdi Ara

Fener'in attığı 2 gol de gol değil ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
3.703
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: De La Conte

quote:

Orijinalden alıntı: AqiS53

Ama topa doğru birkaç
    adım atarsa o pozisyon ofsayttır.

bunu şimdi uydurdun

kuralda yazıyor ofsaytta olan oyuncu topa doğru hareketlenirse ofsayt hareketlenmezse ofsayt değil. Hatta Burak'ın da bir pozisyonu vardı son 20 dk içinde.Topu attılar ofsayttaydı hareketlenmedi geri döndü hakemde devam ettirdi.

Siz benim yazım yanlışlarımı değilde yazdıklarımı tartışın, zorunuza gidiyor tabi

Kardeşim linki koysana fifanın sitesinden herkes görsün okuduklarını

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fener yine bedava maç aldı. Hakemlik pek bir şey yoktu. Sadece sarıları es geçti. Penaltılar doğru gol ofsayt. Maçı kazanmayı hak etmedik zaten. Birisi kazanacaksa bu maçta o da ev sahibi olan fenerbahçeydi. Durum bundan ibaret.
  • ya bi gidin arkadaş.aynı durum galatasarayda olsa ölümüne gol derdiniz..
  • 2 golde nizami. İlk gol bariz el, 2.si ise bu sene fifa'da ofsayt kuralları değişti eğer ofsayttaki adam top mücadelesine girmezse ofsayt olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luca Brasi

Eline gelmiyor dirsegine carpiyor?

Fenerbahçe bu maçı 10 defa oynasak 9,5 defa alırdı. Kat ve kat daha iyi oynadı. Ama gollerde hakemin biraz hataları var gibi geldi bana. 1.'de düşüyordu, el vardı tabii. Ama özellikle 2. golde Emenike hareketlendi topa. Ofsayt olmalıydı. Yanılmıyorsam tabii.
  • penaltı yüzde yüz chedjou kasıtlı yapıyor ama hakem yemedi 2.gol net ofsayt.
  • quote:

quote:

quote:

Ama topa doğru birkaç
    adım atarsa o pozisyon ofsayttır.

bunu şimdi uydurdun

kuralda yazıyor ofsaytta olan oyuncu topa doğru hareketlenirse ofsayt hareketlenmezse ofsayt değil. Hatta Burak'ın da bir pozisyonu vardı son 20 dk içinde.Topu attılar ofsayttaydı hareketlenmedi geri döndü hakemde devam ettirdi.

Siz benim yazım yanlışlarımı değilde yazdıklarımı tartışın, zorunuza gidiyor tabi

Kardeşim linki koysana fifanın sitesinden herkes görsün okuduklarını

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/22747206.asp

Kaynak yukarısı yazıyı olduğu gibi kopyalıyorum bizi ilgilendiren kısmı kalınlaştırdım ;

FIFA’nın futbol oyun kurallarını belirleyen birimi IFAB, ofsayt kuralında bazı değişikliklere gitti.

Buna göre; artık 'rakibin kurtardığı' toplar da ilk anda ofsayt bölgesinde bulunan bir oyuncu ile buluşursa, ofsayt olarak değerlendirilecek. Ayrıca buna ek olarak, eğer rakip kurtardığı topu kontrol etme çabasında bulunursa, ilk durumda ofsaytta bulunan oyuncu topa hareketlenebilecek ve bu pozisyon ofsayt olarak değerlendirilmeyecek.

Mevcut kurala göre ise, bir oyuncu ofsayt alanında yer alıyorsa, topa dokunmasa bile rakibin dikkatini dağıtıcı bir hareket yaparsa ofsaytta sayılıyor. Böylece ‘Oyuncunun rakibi ile top için mücadele içine girme’ koşulu getirildi.

Hamle yaparsa ‘Ofsayt’

Rakip savunma veya kale direğinden dönen toplardaki ofsayt kuralında da değişikliğe gidildi. Halihazırda ofsaytta olan ama ilk anda topa müdahale etmeyen bir oyuncu, direkten veya rakipten seken topa müdahale edince, ofsayta düşmüş oluyordu.
    Yürürlükteki kurala göre rakibi tarafından ‘Kurtarılan topa müdahale dahil’ tanımın dışındaydı. Yani ofsayttaki bir oyuncu ilk etapta topa müdahale etmese de kaleci veya rakibin kurtardığı topa hamle yaparsa da ofsayt bayrağı kalkacak. Fakat rakip futbolcu ilk müdahele aşamasını geçip topu kontrol noktasına getirdiğinde biraz önce ofsaytta görünen futbolcu da artık topa hareketlenebilecek.

• Ahahaha, bundan daha net bir penaltı mı olur. Neyin kafasındasın arkadaşım sen, ne içtiysen söyle allahını seviyorsan.

2. gol, yeni kurallara göre ofsayt değil, hoş artık o kural eskidi ama hala bilmiyenler var.
  • quote:

Evet böyle. FB bizden daha iyi oynadı demiyorum. FB bizden kat kat iyi oynadı. Maçı sonuna kadar hakettiler ama attıkları gollerin 2'side haksız yereydi. Ha o goller atılmasaydı yine atarlarmıydı evet atarlardı.

1.Gol'de Chedjou'nun ayağı kaydı , penaltı falan değil hakem oyunu devam ettircekti ama chedjou'yu uyaracaktı. Adamın eline falanda gelmiyor dirseğine çarpıyor.

2.Gol'de yeni ofsayt kurallarına göre yanlış hatırlamıyorsam ofsaytta olan oyuncu hareketlenmediyse oyun devam eder.Ama topa doğru birkaç adım atarsa o pozisyon ofsayttır. Emenike hareketleniyor, webo dur ben alırım dercesine elini kaldırıyor.Yerden orta açıyor GOL!

Ayrıca bizim penaltımızda Chedjou'nun penaltısına benziyor.

FB haketti iyi oyun oynadı ha böyle ha şöyle farketmez.

yok dostum ayağı kaydı ama yinede dirseğiyle topu engelledi.

ama fenerin 2. golü kesinlikle iptal edilmeli .top nerdeyse sözde pasif adama çarpıcak adam aktif bölgede hareketlenmesi bile önemli değil ki hareketlendi sonra durdu.

ayrıca attiğimiz penaltıda 20 kişi içerdeydi topa vurulunca oda iptal edilmeli.
    ,

zaten pozisyonsuz zevksiz bi maçtı .biz defans yapmayı bilmiyoruz mancini de düzeltemez emin olun. hem takım savunmamız sıfır hem bireysel çok kötüyüz.

biz en iyisi devamlı ilerde tutalım topu bizim yarı sahada oldumu top ya chedjou ya amrabqat ya bilememne gidip penaltı yaptırıyor .

en güzeli oyunu mümkün olduğunca karşıya yıkmak ve topu ilerde tutmak. 2 tanede hızlı stoper oldumu semih dany bu sistemden daha az gol yeriz.baştan ne olursa olsun hücum ediyoruz desek daha fazla pozisyon üretirdik.dany i düz koşuda emenike falan geçemiyor fırtına gibi çocuk ama topu oyuna sokamıyor işte .

• .
     Fener'in attığı 2 gol de gol değil !

• Açmayın şöyle konular ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Fener yine bedava maç aldı. Hakemlik pek bir şey yoktu. Sadece sarıları es geçti. Penaltılar doğru gol ofsayt. Maçı kazanmayı hak etmedik zaten. Birisi kazanacaksa bu maçta o da ev sahibi olan fenerbahçeydi. Durum bundan ibaret.

fener ne yaptiki kazanmak için çok köçtü bir maçtı . alves egemen iyiydi .chedjouda saçmaladı maçın özeti budur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

Evet böyle. FB bizden daha iyi oynadı demiyorum. FB bizden kat kat iyi oynadı. Maçı sonuna kadar hakettiler ama attıkları gollerin 2'side haksız yereydi. Ha o goller atılmasaydı yine atarlarmıydı evet atarlardı.

1.Gol'de Chedjou'nun ayağı kaydı , penaltı falan değil hakem oyunu devam ettircekti ama chedjou'yu uyaracaktı. Adamın eline falanda gelmiyor dirseğine çarpıyor.

2.Gol'de yeni ofsayt kurallarına göre yanlış hatırlamıyorsam ofsaytta olan oyuncu hareketlenmediyse oyun devam eder.Ama topa doğru birkaç adım atarsa o pozisyon ofsayttır. Emenike hareketleniyor, webo dur ben alırım dercesine elini kaldırıyor.Yerden orta açıyor GOL!

ama fenerin 2. golü kesinlikle iptal edilmeli .top nerdeyse sözde pasif adama çarpıcak adam aktif bölgede hareketlenmesi bile önemli değil ki hareketlendi sonra durdu.

,

zaten pozisyonsuz zevksiz bi maçtı .biz defans yapmayı bilmiyoruz mancini de düzeltemez emin olun. hem takım savunmamız sıfır hem bireysel çok kötüyüz.

biz en iyisi devamlı ilerde tutalım topu bizim yarı sahada oldumu top ya chedjou ya amrabqat ya bilememne gidip penaltı yaptırıyor .

en güzeli oyunu mümkün olduğunca karşıya yıkmak ve topu ilerde tutmak. 2 tanede hızlı stoper oldumu semih dany bu sistemden daha az gol yeriz.baştan ne olursa olsun hücum ediyoruz desek daha fazla pozisyon üretirdik.dany i düz koşuda emenike falan geçemiyor fırtına gibi çocuk ama topu oyuna sokamıyor işte .

Aynen, bizim penaltı pozisyonuda tekrar edilmeli fenerin 3 adam aynı anda sahaya giriyor. + o pozisyonda volkanada sarı kart verilmesi gerekirdi. 21 tane adam 50 bin taraftar + 6 hakem seni bekliyor sen orda su içiyorsun dalga geçiyorsun.Penaltıyı kurtardıktan sonrada yaptığı hareketleri keşke arena da yapsa.

Derbi havasıda yoktu, gol pozisyonu 3-4 tane var o kadar. 1 tane korner oldu. Modern futbol yoktu. FB 8 GS 2 kez ofsayta düştü. İngiltere'de maçlarda ofsayt bile olmadığı oluyor.Bir de dünya derbisi derler buna. Bu sene ki derbi çok kötüydü.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

quote:

,

Aynen, bizim penaltı pozisyonuda tekrar edilmeli fenerin 3 adam aynı anda sahaya giriyor. + o pozisyonda volkanada sarı kart verilmesi gerekirdi. 21 tane adam 50 bin taraftar + 6 hakem seni bekliyor sen orda su içiyorsun dalga geçiyorsun.Penaltıyı kurtardıktan sonrada yaptığı hareketleri keşke arena da yapsa.

Derbi havasıda yoktu, gol pozisyonu 3-4 tane var o kadar. 1 tane korner oldu. Modern futbol yoktu. FB 8 GS 2 kez ofsayta düştü. İngiltere'de maçlarda ofsayt bile olmadığı oluyor.Bir de dünya derbisi derler buna. Bu sene ki derbi çok kötüydü.

ilk korner 59. dk da atıldı bu kadar kısır kişi nin os oynadiği bir maçtı.onlarda risk almadı bizde.40 mtde 20 tane oyuncu vardi iki takımda bozmak için sahadaydı.

• Chedjou kaymis ay kiyamam

• OKUMAYIN ARKADASLAR
  • Chedjou kaymışmış bundan sonra söyleyelim kayar gibi yapsın bizim stoperler ellerine alıp touchdown yapsınlar karşı kaleye
  • Ahh kıyamam kaymış .s
  • quote:

Orijinalden alıntı: The One With No

Tamam kardeş uefa kupasını yazmayı unutmuşsun ahahahahaha bide insan olup tebrik edin her seferinde bahane ahahaahahaahahaha

Bir bitmediniz be, uefa'ymış.

Yediğimiz 1.gol net penaltı, 2.gol ise fifa kuralları değiştiği için temiz. Gollerde sıkıntı yok, bize tebrik etmek düşer.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.