Şimdi Ara

fender strat aldim sorularinizi alayim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaslar daha fazla kullanamadim ama merak ettikleriniz varsa sorabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gitar çalmayı biliyormusun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jkurye

Gitar çalmayı biliyormusun?

Evet hocam 6 ay kadar klasik ondan sonra 4 ay kadar da elektro caldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam türkiyeden mi aldınız yurt dışından mı getirttiniz ? tam modeli nedir ve fiyatı nedir ? fotoğraf eklerseniz daha güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

hocam türkiyeden mi aldınız yurt dışından mı getirttiniz ? tam modeli nedir ve fiyatı nedir ? fotoğraf eklerseniz daha güzel olur.

Hocam taksim tunelden aldim.
    Fender standart stratocaster hss (meksika uretimi ve beyaz)
    Pazarlikla 1700e aldim.
    Gitar suan kargoda istanbulda yasamadigim icin kargolattim ama temsili bir resim koyabilirim.
     fender strat aldim sorularinizi alayim

• teşekkürler. hayırlı olsun hocam; bol müzikli günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gtrskyline

teşekkürler. hayırlı olsun hocam; bol müzikli günler

teşekkürler hocam.
  • alınmayın da önce klasik çalayım sonra elektroya geçeyimin mantığı nedir ? birbiriyle alakasız şeyler ?
    ve daha bu kadar yeniyseniz almasaydınız keşke gitara yazık olacak umarım düzenli bakımını yaparsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deli Dondurma

alınmayın da önce klasik çalayım sonra elektroya geçeyimin mantığı nedir ? birbiriyle alakasız şeyler ?
    ve daha bu kadar yeniyseniz almasaydınız keşke gitara yazık olacak umarım düzenli bakımını yaparsınız

Klasikle başlamamın amacı o zamanlar klasik çalmak istememdi. Sonradan arkadaşımın elektrosunu denedim ve daha çok zevk aldım, ben de elektro aldım.

2-3 ayda bir tel değiştirip bakım yaptıracağım.
  • ARKADAŞIM FENDER İLE METALİKA ZOR ÇALINIYOR DİYORLAR.SEN METALİKA TARZI ÇALABİLİYORMUSUN BUNUNLA.HAYIRLI OLSUN BU ARADA
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealFalcon

ARKADAŞIM FENDER İLE METALİKA ZOR ÇALINIYOR DİYORLAR.SEN METALİKA TARZI ÇALABİLİYORMUSUN BUNUNLA.HAYIRLI OLSUN BU ARADA

Öncelikle teşekkürler hocam.

Hocam malesef şuan gitar bende değil, kargoda.

Gitarı denerken Master of Puppets solosu çaldım ama cleande çaldığım için orijinaline benzemedi.

Gitar elime geçince distortion pedalımla metal çalmayı deneyeceğim, size de bilgi veririm.

Not: Pedal Electro Harmonix Big Muff Germanium Pi

• Gitarın clean tonları meşhur fakat ben sert bir distortion ve wah ile (kirk hammett) birleşirse neler olur merak içerisindeyim.
  • (Fender Squier Affinity Stratocaster Solak) hocam bide bu nasıl soruyorum.metalika da çalabiliyosa bununla elektro gitara başlıcam.3-4 yıl götürür beni diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RealFalcon -- 3 Şubat 2014; 1:41:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airclimber

Gitarın clean tonları meşhur fakat ben sert bir distortion ve wah ile (kirk hammett) birleşirse neler olur merak içerisindeyim.

Hocam Pazar günü (8 Şubat) gitar elimde olacak ve Big Muff Germanium Pi ile deneme yapacağım. Açıkcası ben de merak ediyorum.

Bir önceki gitarım Jackson olduğundan sert tonları onla karşılaştırabilirim.
  • quote:

(Fender Squier Affinity Stratocaster Solak) hocam bide bu nasıl soruyorum.metalika da çalabiliyosa bununla elektro gitara başlıcam.3-4 yıl götürür beni diye düşünüyorum.

Hocam amacın metal çalmaksa bence Fender değil de Ibanez, Jackson gibi sert tonlarıyla meşhur gitarlara bakmalısın. Ama ben ne desem olmaz şimdi, gitarı eline alıp öyle karar vermen gerek bence.
  • AMACIM SADECE METALİKA ÇALMAK DEĞİL HER TÜRLÜ ÇALABİLMEK.BEN HER TÜRLÜ SEVİYORUM ROCK MÜZİĞİ AMA METALİKAYI HER GİTAR YAPAMAZ.FENDER DE DURUM NEDİR BİDE BUNU ÖĞRENSEM BENDE ALICAM Bİ TANE STRATOCESTER UNUTMADAN DİYEYİM MALESEF GİTARI SOL İLE ÇALIYORUM BUDA SAĞ GİTARA GÖRE 250-300 DAHA FAZLA PARA VERCEM DEMEK
  • RealFalcon R kullanıcısına yanıt
    Hocam fenderle rock blues falan zaten cok rahat calarsin bir de pedal alirsan metallica da calabilecegini dusunuyorum.

• HANGİ MARKA PEDALLAR MESELA ?
  • quote:

HANGİ MARKA PEDALLAR MESELA ?

Bende Big Muff Germanium Pi var onla deneyeceğim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.