Şimdi Ara

Fender Standard Stratocaster Bakımı Hakkında Sorularım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, gitarımı 0 satın alalı yaklaşık 4 yıl oldu ve hiç bakım yaptırmadım. Ünv sınavları dolayısıyla son 2-3 yıl ilgilenemedim öğrenemedim ve hazırlık senemde vakit olacağından ilgilenmek istiyorum ve bakımını yaptırmayı düşünüyorum.

Bakımda neler yapılır? Fiyatı yaklaşık ne kadara mal olur (kazık yemeyelim ) 2-3 yerinde küçük vuruklar var onlara elletmeyi düşünmüyorum sap ayarı tel değişikliği vs var kafamda. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Aynı durumdayız gitar modeli dahi aynı herneyse,ankaradaysan sağlam bitane luthier var zaten oda kenan turgut abimiz kendisi iyi insandır öğrenci dostudur tavsiye ederim bütün gitar ayarlarımı 70 liraya yapmıştı sap ayarı eksen ayarı entenasyon ayarı mis gibi olmuştu gitar şimdi 1 yıldır köşede yatıyor en son satıcam artık keretayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: rizeli-alcatraz

Aynı durumdayız gitar modeli dahi aynı herneyse,ankaradaysan sağlam bitane luthier var zaten oda kenan turgut abimiz kendisi iyi insandır öğrenci dostudur tavsiye ederim bütün gitar ayarlarımı 70 liraya yapmıştı sap ayarı eksen ayarı entenasyon ayarı mis gibi olmuştu gitar şimdi 1 yıldır köşede yatıyor en son satıcam artık keretayı

Valla ben de satmayı düşünüyordum ama içimde ukte kalsın istemedim, öğrenmeye çalışacağım bu yıl. Dediginiz yer nerde tam olarak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Revolved kullanıcısına yanıt
    Kızılayda işhanının içinde alt katta kenan turgut yazın sitesi var orda tam adres yazıyor.Bende fobi var ya gitarın sap ayarı bozuldumu diye hergün kontrol ediyorum

• quote:

Kızılayda işhanının içinde alt katta kenan turgut yazın sitesi var orda tam adres yazıyor.Bende fobi var ya gitarın sap ayarı bozuldumu diye hergün kontrol ediyorum

bakımda teller değiştiriliyor mu hocam
    Ben değiştir dedim, sen değiştirme de verdiğinde değiştirmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 29 Temmuz 2017; 20:55:0 >
  • quote:

ne zaman değiştirmek gerekir bilemiyorum hocam o yüzden sordum

• quote:

Orijinalden alıntı: Revolved

quote:

ne zaman değiştirmek gerekir bilemiyorum hocam o yüzden sordum

Uzun zamandır kenarda duruyorsa gitar değiştirt gitsin telleri de. Yepyeni tellerle devam etmek en güzeli.
    Ben 4 ayda bir değişirim tellerin sesine bağlı tınlama süresi azaldıysa değiştiririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Secteria -- 31 Temmuz 2017; 12:36:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.