Şimdi Ara

FEN LİSESİ VE KÖKLÜ LİSELER HARİÇ BÜTÜN LİSELERİN KAPATILMASI TARAFTARIYIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Masraftan başka bir şey değil okumuş cahil yetiştirmekten başka bir şey yapamıyoruz bunun yerine ahlaklı olmayı ve herkese işini iyi yapmayı öğretsek çok daha iyi oluruz,günümüzde herkes kısa yoldan çok para nasıl kazanırım diye bakıyor

Arkadaşımız güzel aktarmış:
    öyle değil de yetenek sınavlarının çoğaltılması çok daha mantıklı olabilir aslında teoride meslek liseleri gerçekten başarılı öğrenciler yetiştirebilecek okullardır ve gerçekten işe yarayabilir ama türkiye pratiğinde o okula giden çocuklar okula değil de serseriliğe gittiği için(genelden bahsediyorum duyar kasmayın tabii ki çok yetkin adam gibi adam öğrenciler çıkıyor meslekten zaten amacı da budur meslek lisesinin)istenen verim elde edilemiyor aslında proje üretmeye çalışıp devam etseler gerçekten ülkeye büyük istidham sağlayacak kapasitede adamlar var yani her şey illaha ders değil aga adamın eli bir işe yetenekliyse 4 5 yılda onu geliştirip işe atılması onun hayatını kurtaracak ve sağa sola bulaşıp hayatını telef etmesi yerine ülkesine hayırlı bir insan olacaktır kendisi dediğin şey biraz doğru ama çok eksik fen liseleri kapatılsın diğeleri çlsün değil yani kontenjan açığından bu kez tüm okulların fen lisesi olması gerekir senin dediğine göre sistemde tabii ki de bunu kaldırmaz nasıl ki düz liseler kaldırıldı AL oldu buna da çok ütopik bakmayın yani türkiyenin artk yetkin insanlar yetiştirmesi gerekli
    1)sanat okulları açılacak ve çocuk mimar olmak istiyorsa gelecekte aç kalmayacağını bilecek autocad kullanmayı bilmeyen mimarlar değil bir sürü eser tanımlatacak mimar sinanlar yetişecek

2)meslek liseleri geliştirilecek çocuk yazılım öğrenmek istiyorsa öğrenecek dil geliştirmesi mecburi olacak o 4 5 yılda mutlaka 2 dil öğrenmesi esas kılınacak ha marangoz olmak istiyordur tahta odun işlemesinde ustalaşacak

3)fen liseleri ve köklü liselerde doktor ve aselsan gibi yüksek yerler için mühendisler yetiştirilecek bu yetiştirmenin sonucu türkiyeden kaçan değil türkiyede mesleğe başlamak için mimar olmak için kuyumcu olmak için elektrik teknisyeni diş teknikeri olmak için ve kendi şirketlerinde ilerlemek isteyen diş hekimi mühendisler dahil herkes can atacak evet arkakaşlar her şey eğitimde biter demek ki bizde eğitim var ama yok temelden başlarsak olur bu iş ve ben kendimi TC için şimdiden adamaya hazır bir insanım bunu başaracak zekamız olduğunu da biliyorum keşke bize gençlere yazık olmasa sistem uğruna saçma şeyler öğrenmesek aç kalmasak ama inanıyorum çocuklar başaracağız güneş buraya da doğmaz mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mezuna_kalmis_behlul -- 2 Haziran 2020; 21:14:41 >

• Evet. Tamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ki fen lisesi ve köklü liselerden de cahil çıkabiliyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Demek ki fen lisesi ve köklü liselerden de cahil çıkabiliyormuş
    amacım insanları aşağılamak değil bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROHNET

Demek ki fen lisesi ve köklü liselerden de cahil çıkabiliyormuş
    ve fen lisesininde pek katkısı yok insanlara karşı fakat böyle olursa daha yoğun ilgi olur
  • Fen liseler ve köklü liseler kapatılsın.
    Öğrencilerin ders çalışmaktan beyninin suyu akmış gibi duruyor mesaja bakılırsa.

• Canım ülkem 5 bilim adamı yerine 5 teknisyeni tercih ediyor
  • FEN LİSESİ VE KÖKLÜ LİSELER HARİÇ BÜTÜN LİSELERİN KAPATILMASI TARAFTARIYIM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robin Hood. -- 2 Haziran 2020; 20:55:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Robin Hood.

muhalif olmazsak olmaz hocam
  • asdasdasdas

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rinnola

Fen liseler ve köklü liseler kapatılsın.
    Öğrencilerin ders çalışmaktan beyninin suyu akmış gibi duruyor mesaja bakılırsa.
    bu doğru buna karşı çıkamam ama her şey canım ülkem için <3
  • öyle değil de yetenek sınavlarının çoğaltılması çok daha mantıklı olabilir aslında teoride meslek liseleri gerçekten başarılı öğrenciler yetiştirebilecek okullardır ve gerçekten işe yarayabilir ama türkiye pratiğinde o okula giden çocuklar okula değil de serseriliğe gittiği için(genelden bahsediyorum duyar kasmayın tabii ki çok yetkin adam gibi adam öğrenciler çıkıyor meslekten zaten amacı da budur meslek lisesinin)istenen verim elde edilemiyor aslında proje üretmeye çalışıp devam etseler gerçekten ülkeye büyük istidham sağlayacak kapasitede adamlar var yani her şey illaha ders değil aga adamın eli bir işe yetenekliyse 4 5 yılda onu geliştirip işe atılması onun hayatını kurtaracak ve sağa sola bulaşıp hayatını telef etmesi yerine ülkesine hayırlı bir insan olacaktır kendisi dediğin şey biraz doğru ama çok eksik fen liseleri kapatılsın diğeleri çlsün değil yani kontenjan açığından bu kez tüm okulların fen lisesi olması gerekir senin dediğine göre sistemde tabii ki de bunu kaldırmaz nasıl ki düz liseler kaldırıldı AL oldu buna da çok ütopik bakmayın yani türkiyenin artk yetkin insanlar yetiştirmesi gerekli
    1)sanat okulları açılacak ve çocuk mimar olmak istiyorsa gelecekte aç kalmayacağını bilecek autocad kullanmayı bilmeyen mimarlar değil bir sürü eser tanımlatacak mimar sinanlar yetişecek

2)meslek liseleri geliştirilecek çocuk yazılım öğrenmek istiyorsa öğrenecek dil geliştirmesi mecburi olacak o 4 5 yılda mutlaka 2 dil öğrenmesi esas kılınacak ha marangoz olmak istiyordur tahta odun işlemesinde ustalaşacak

3)fen liseleri ve köklü liselerde doktor ve aselsan gibi yüksek yerler için mühendisler yetiştirilecek bu yetiştirmenin sonucu türkiyeden kaçan değil türkiyede mesleğe başlamak için mimar olmak için kuyumcu olmak için elektrik teknisyeni diş teknikeri olmak için ve kendi şirketlerinde ilerlemek isteyen diş hekimi mühendisler dahil herkes can atacak evet arkakaşlar her şey eğitimde biter demek ki bizde eğitim var ama yok temelden başlarsak olur bu iş ve ben kendimi TC için şimdiden adamaya hazır bir insanım bunu başaracak zekamız olduğunu da biliyorum keşke bize gençlere yazık olmasa sistem uğruna saçma şeyler öğrenmesek aç kalmasak ama inanıyorum çocuklar başaracağız güneş buraya da doğmaz mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 13trance -- 2 Haziran 2020; 20:13:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 13trance

öyle değil de yetenek sınavlarının çoğaltılması çok daha mantıklı olabilir aslında teoride meslek liseleri gerçekten başarılı öğrenciler yetiştirebilecek okullardır ve gerçekten işe yarayabilir ama türkiye pratiğinde o okula giden çocuklar okula değil de serseriliğe gittiği için(genelden bahsediyorum duyar kasmayın tabii ki çok yetkin adam gibi adam öğrenciler çıkıyor meslekten zaten amacı da budur meslek lisesinin)istenen verim elde edilemiyor aslında proje üretmeye çalışıp devam etseler gerçekten ülkeye büyük istidham sağlayacak kapasitede adamlar var yani her şey illaha ders değil aga adamın eli bir işe yetenekliyse 4 5 yılda onu geliştirip işe atılması onun hayatını kurtaracak ve sağa sola bulaşıp hayatını telef etmesi yerine ülkesine hayırlı bir insan olacaktır kendisi dediğin şey biraz doğru ama çok eksik fen liseleri kapatılsın diğeleri çlsün değil yani kontenjan açığından bu kez tüm okulların fen lisesi olması gerekir senin dediğine göre sistemde tabii ki de bunu kaldırmaz nasıl ki düz liseler kaldırıldı AL oldu buna da çok ütopik bakmayın yani türkiyenin artk yetkin insanlar yetiştirmesi gerekli

Hocam teşekkür ediyorum cevabınız için aslında söylemek istediğim şeyi daha doğru aktarmışsınız ama bizim meslek lisesine giden adamımız meslek öğrenmeye gitmiyor serserilik,kız işleri vs ben bunu söylemek istedim keşke herkes kendi üstüne düşen şeyi çok güzel bir şekilde yapsa norveç tarzı

• ben teşekkür ederim evet herkes üstüne düşen görevi yapsa her şey çok daha hızlı şekilde ilerleyecek ve bunun için değişim şart her yönden düşünüyorum şairlerimiz yazarlarımız geçmişte acayip iyi ve fazla keşke meslek liselerindeki tartışmalar birbilerine bıçak çekmek değil de şairler falan üzerine konuşmak olsa fazla iyimserim sanırım onlarda tabii ki suç bulmuyorum ergenlik ve abazalık dönemleri insan iyi yönlendirilmezse yanlışa sapmaları normal buraya bin ton şey yazarım da yeri değil ve bu söylediklerim bile yanlış anlaşılabilir ergenlik ve abazalık dediğim şey tabii ki de insanın kendisiyle alakalı bunu fenle meslekle alakası yok nice meslek lisesinden adam gibi adamlar var nice fen liselerinde içi boş insanlar var siz demek istediğimi zaten anlamışsınızdır
  • Sınavdan sonra burda ol en az 5k fark atıcam sana (Açık lisedeyim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafsızderecemiolrolm

Sınavdan sonra burda ol en az 5k fark atıcam sana (Açık lisedeyim)
    aynn sen de 10.sınftın dimi
  • Aynen öyle TyT netini pm at
  • quote:

Orijinalden alıntı: kafsızderecemiolrolm

Aynen öyle TyT netini pm at
    düz liseden mi geçtin açığa
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.