Şimdi Ara

Felsefe okuyan ya da okumayı düşünen var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
10.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Üniversite bitirip mesela bir polis olmak istemiyorum. Diğer, üniversite mezunu işsiz olmaktan bahsetmiyorum bile.

İyi olmayan üniversitelerde Pdr tutuyor. ( Aydın- Adnan Menderes ( İkinci öğretim), Denizli-Pamukkale( İkinci öğretim ), kırşehehir, Giresun, Erzurum gibi yerlerde 1. öğretim. İö olan yerlerde kesin değil sıralamam 1-2 k düşük kalıyor geçen seneye göre.
    Birde ODTÜ Kıbrıs pdr var tam burslu

Tüm sınıf öğretmenlikleri tutuyor.( gerçi İstanbul-Ege-Ankara veya Hacettepe yazarım eğer sınıf öğretmenliği yazacaksam.)

Ankara, Hacettepe Uluslararası İlişkiler, bunlarda tam olarak garanti değil ama olma ihtimali yüksek gibi en azından Hacettepe'nin. Dokuz Eylül, Gazi, Ege, Akdeniz uluslararası ilişkiler var yine.

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler var.

İşletme, İktisat, Sosyoloji gibi bölümler var.

Küçük şehirlerde okumakta istemiyorum.

Bölüm olarak ise okumak istediğim Psikoloji bölümü vardı, oda olmadı. Mezun olarak girdim bu sene, bir kez daha kalma konusunda da emin değilim, bilemiyorum. Ben kalmaya karar versem bile bu sefer ailemin tepkisi de önemli olacak.

Sonuçta bu, çalışmadım(?) ve ikinci sınavda düşürdüm .
     Felsefe okuyan ya da okumayı düşünen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Man WhoSoldTheWorld -- 19 Temmuz 2016; 14:18:07 >

• neutumn N kullanıcısına yanıt
    Tek istediğim sanırım psikolojiydi ya da odaklandığım sanırım, evet. Pdr'yi diğer seçeneklerden fazla istediğimi söyleyemem.

Küçük şehirlerde kendimi ne kadar geliştirebilirim bunu bilmiyorum daha doğrusu kalitesiz üniversitelerde. Asıl mesele bu sanırım. Ankara-İstanbul-İzmir-Eskişehir-Antalya bu şehirlerden birinde okumak istiyorum.

ODTÜ sosyoloji'ye sıralamam yetmiyor maalesef. Başka üniversitelerde ne kadar iyi olur bilmiyorum. ODTÜ felsefe bana hem İngilizce olması hem ODTÜ olması nedeniyle iyi geliyor sanırım. Akademik kariyer çok mu zor bir şey ? Pek bilgim yok bu konuda.

Peki 3.seneye kalma fikrine nasıl bakıyorsunuz ?
  • neutumn N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.