Şimdi Ara

FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
632
Cevap
20
Favori
56.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Windows 98 ve NT farklı familyadan özellikle kernel ve cihaz / donanım yönetimi açısından cok farklılar. Ancak Windows 98'deki diyalog sistemi NT'nin sonraki versiyonu olan Windows 2000'e uyarlandı diye biliyorum. Sonuçta her ikisini de aynı firma geliştiriyor.

Arkadaşın orada bahsettiği "bir mail sunucu yaz, birkaç yılda milyar dolarla oynarsın" yorumu felaket uçuk bu arada.
    Yanlış biliyorsun windows 2000'e windows me makyajı yapılmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Windows 98 ve NT farklı familyadan özellikle kernel ve cihaz / donanım yönetimi açısından cok farklılar. Ancak Windows 98'deki diyalog sistemi NT'nin sonraki versiyonu olan Windows 2000'e uyarlandı diye biliyorum. Sonuçta her ikisini de aynı firma geliştiriyor.

Arkadaşın orada bahsettiği "bir mail sunucu yaz, birkaç yılda milyar dolarla oynarsın" yorumu felaket uçuk bu arada.
    Uçuk demeye devam edebilirsin, piyasada kullanılan Exchange - Icewarp - MailEnable - SmarterMail - Zimbra gibi şirketlerin değerini araştırınca uçuklamaya devam edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

1) Konuyla alakasız mesajlara lütfen son veriniz. Saygı çerçevesinde mesaj yollanması gerektiğini unutmayınız. Üyelerle ve mesajlarla ilgili şikayetlerinizi şikayet sisteminden bize bildiriniz. Hemen işlem yapılması ikili onay sisteminden dolayı mümkün değil. Sabrınızı istiyoruz.

2) Mesajlarınızı tek tek yazmak yerine düzenleyip ekleme yapınız. Art arda mesaj atmak (Flood) yasaktır.
    Hocam artık konuyu uçurun lütfen ya. Programlama bilginiz olmasa bile konuda paylaştığımız parçalar zaten bu amatörlğkte yazılmış kodla OS yapılamayacağını açıkça gösteriyor, ufak bir göz atmanız yeterli. Zaten siyaset meydanı gibi oldu konunun içi de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu çorba oldu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Uçuk demeye devam edebilirsin, piyasada kullanılan Exchange - Icewarp - MailEnable - SmarterMail - Zimbra gibi şirketlerin değerini araştırınca uçuklamaya devam edebilirsin.

Alıntıları Göster
    Pek sen neden milyar dolarlarla oynamıyorsun peki? Sen yaz dolarlarla sen oyna..
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Time Lord

Hocam artık konuyu uçurun lütfen ya. Programlama bilginiz olmasa bile konuda paylaştığımız parçalar zaten bu amatörlğkte yazılmış kodla OS yapılamayacağını açıkça gösteriyor, ufak bir göz atmanız yeterli. Zaten siyaset meydanı gibi oldu konunun içi de.

Alıntıları Göster
    Yok konuyu bence inşaatçılar ve manav dükkanı işletenler bastı
  • Herkes muhalefet olma derdine girmiş. Dostlar salın küçük kardeşinizi yayınlasın herşeyi i madem yaptım diyor o zaman tartışalım ne dersiniz? Hiç gerek yok şuan tartışmaya ocağın bilmem kaçında yayınlayacağım diyor zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • "sıfırdan geliştirildi" diye bize gönderilen 3-5 Fegeya kaynak kodlarından sadece bir örnek...

Haiku'daki 386 satırlık dosyanın 350+ satırı silinmiş, üstüne "legal görünümde" C++ kodları eklenmiş.

Kernel CPU.cpp kodlarından bahsediyoruz ve hiçbir referans değişken yok oysa ki HaikuOS dosyasında yığınla referans değişken var cunku C++ de birçok iey referans değişkenle olur.

"git" fonksiyonuna Lambda tanımı açılması ise C++ yazım pratikleri ve syntax error de değil, cok radikal bir hata.

FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi

(Resimler imagebb'deki bir sunucu probleminden dolayı düşük çözünürlük açıyor. tam çözünürlük resimleri sonra gönderirim, KONU KAPANMAZSA :)
    Temmuz 2019'da da aynı konu sahibi 'FerhatGec' in "sıfırdan geliştirildi" diye bize gönderdiği GecOS 'deki 'thread.cpp' dosyası. Solda HaikuOS 'deki 'thread.cpp' dosyası, sağdaki GecOS 'thread.cpp' dosyası. Karşılaştırmayı ve yorumları artık size bırakıyorum...

FegeyaOS - Sıfırdan geliştirilmiş işletim sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğkan-0153 -- 28 Aralık 2019; 14:58:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hahahah. Gerçekten bir sıkıntısı var. Zaten alıntıların olduğunu belirttim. İşiniz gücünüz sağdan soldan bir açık bulabilmek.

Bunun aynısını diğer açık kaynak işletim sistemlerinde de belirtirseniz iyi olur. Örneğin "yerli(!) ve milli" pardus gibi. Aynı şeyi BSD çekirdeğini alıp kullanıp kapalı kaynak yapanlara da diyin bakalım.

Diğerlerine gelince laf yok ama konu ben olunca yerden yere vurular değil mi?

Tamamını da sıfırdan geliştirmediğimi de eklemiştim bu arada. Ayrıca benim o diğer hesaplar olduğumu da kanıtla bakalım? Kanıtlayabilir misin? Boş yalanlar ile insanlara iftira atmak kolay tabi.

• Ayrıca çok umrunuzda değilse neden bu kadar çok kötülemek ile uğraşıyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.