Şimdi Ara

Fedora 24 Nvidia Yükleme Sorunu 2 gündür uğraşıyorum Yardııım !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar fedora24 işletim sistemime şu sitedeki (https://www.if-not-true-then-false.com/2015/fedora-nvidia-guide/) bilgileri harfi harfiyen uygulayarak nvidia ekran kartı kuruyorum ama olmuyor artık gnaa geldi sürekli Kurulum Sırasında hata veriyor verdiği hatayı bir log dosyasına kaydetti ordan bakın diyor baktım *hiçbir şey anlamadım buyrun dosya içindeki yazılar.

hata yazıların en altında yazıyor

nvidia-installer log file '/var/log/nvidia-installer.log'
    creation time: Mon Dec 12 19:20:46 2016
    installer version: 352.79

PATH: /usr/lib64/qt-3.3/bin:/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/root/bin

nvidia-installer command line:
    ./nvidia-installer

Using: nvidia-installer ncurses user interface
    -> Detected 4 CPUs online; setting concurrency level to 4.
    -> Tagging shared libraries with chcon -t textrel_shlib_t.
    -> License accepted.
    -> Installing NVIDIA driver version 352.79.
    -> There appears to already be a driver installed on your system (version: 352.79). As part of installing this driver (version: 352.79), the existing driver will be uninstalled. Are you sure you want to continue? (Answer: Continue installation)
    -> Would you like to register the kernel module sources with DKMS? This will allow DKMS to automatically build a new module, if you install a different kernel later. (Answer: Yes)
    -> Installing both new and classic TLS OpenGL libraries.
    -> Installing both new and classic TLS 32bit OpenGL libraries.
    -> Install NVIDIA's 32-bit compatibility libraries? (Answer: Yes)
    -> Uninstalling the previous installation with /usr/bin/nvidia-uninstall.
    -> Skipping installation of the libvdpau wrapper library.
    -> Searching for conflicting files:
    -> done.
    -> Installing 'NVIDIA Accelerated Graphics Driver for Linux-x86_64' (352.79):
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-compiler.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-eglcore.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-glsi.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libGLESv2.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libGLESv1_CM.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libEGL.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-encode.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libcuda.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-opencl.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libOpenCL.so.1.0.0'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-cfg.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvcuvid.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-fbc.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-ifr.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-ml.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-glcore.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libGL.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/xorg/modules/extensions/libglx.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-tls.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/tls/libnvidia-tls.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/vdpau/libvdpau_nvidia.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/xorg/modules/drivers/nvidia_drv.so'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/xorg/modules/libnvidia-wfb.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-gtk2.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib64/libnvidia-gtk3.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libcuda.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-ml.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libOpenCL.so.1.0.0'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-compiler.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-opencl.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libGL.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-glcore.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-tls.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/tls/libnvidia-tls.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/vdpau/libvdpau_nvidia.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvcuvid.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-encode.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-eglcore.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-glsi.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libEGL.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libGLESv2.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libGLESv1_CM.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-ifr.so.352.79'...
    executing: '/usr/bin/chcon -t textrel_shlib_t /usr/lib/libnvidia-fbc.so.352.79'...
    executing: '/usr/sbin/ldconfig'...
    -> done.
    -> Driver file installation is complete.
    -> Installing DKMS kernel module:
    ERROR: Failed to run `/usr/sbin/dkms build -m nvidia -v 352.79 -k 4.8.12-200.fc24.x86_64`:
    Kernel preparation unnecessary for this kernel. Skipping...

Building module:
    cleaning build area...
    make -j4 KERNELRELEASE=4.8.12-200.fc24.x86_64 module KERNEL_UNAME=4.8.12-200.fc24.x86_64; make -C uvm module KERNEL_UNAME=4.8.12-200.fc24.x86_64 KBUILD_EXTMOD=/var/lib/dkms/nvidia/352.79/build/uvm..........(bad exit status: 2)
    Error! Bad return status for module build on kernel: 4.8.12-200.fc24.x86_64 (x86_64)
    Consult /var/lib/dkms/nvidia/352.79/build/make.log for more information.
    -> error.
    ERROR: Failed to install the kernel module through DKMS. No kernel module was installed; please try installing again without DKMS, or check the DKMS logs for more information.
    ERROR: Installation has failed. Please see the file '/var/log/nvidia-installer.log' for details. You may find suggestions on fixing installation problems in the README available on the Linux driver download page at www.nvidia.com.

şimdiden hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar sağolun varolun

• Güncel
  • Başlığı okuyunca seni o siteye yönlendirmek için geldim ama zaten o sitedeki yöntemi uygulamışsın. Fedora forumda pek popüler değil. Türkçe bir Fedora forumu da yok. Fedora nin kendi resmi forumu var..http://www.forums.fedoraforum.org/

Gayet aktif ve çok hızlı cevap bulabiliyorsun.
  • Çekirdeğin 4.8.x sürümü ile Nvidia sürücüsünün daha güncel bir sürümünü kurmayı deneyiniz, örneğin Nvidia-370 ya da Nvidia-375 sürücüsü olabilir.
  • yardımlarınız için teşekkür ederim inanmıcaksınız ama nvidia yı bir şekilde kurmama rağmen şimdide oturum açılırken hay aski birşeyler ters gitti hatası ile baş başa kalıyorum ne yapacağım şimdi sonra bu hatayı gidermek için nvidia yı tamamen kaldırdım ve yaptığım ayarları başına aldım ve fedorayı 24 sürümünden 25 sürümüne yükselttim ama hayla aynı hata veriyor oturum açılma ekranı gelmiyor sadece "ah hay aksi birşeyler ters gitti...." bu hatayı araştırdım ingilizce forumlarda da "oh no! something went wrong...." şeklinde başlıyor cidden deli oldum nvidia yı kaldırdım güncelledim yine olmadı.
  • Sisteminizde Intel + Nvidia GPU varsa, Nvidia sürücüsünü doğrudan kurmamanız gerekir. Eğer böyle bir durum varsa Bumblebee ile ilgili rehberleri incelemelisiniz.

Durum böyle değilse, yani sisteminizde sadece Nvidia GPU varsa, bu durumda ya çekirdek modülü derlenemedi ya da çekirdek modülünü etkinleştirmek için yapılandırma dosyası (xorg.conf gibi) oluşturmanız gerekebilir. Ama olasılık sürücünün tam olarak kurulamadığı yönünde daha ağır basıyor.

Gnome Shell'deki bu hata 3D işleme/hızlandırma (rendering/acceleration) ile ilgili bir sorun sebebiyle oluşur. Gnome Shell pencere yöneticisi Mutter, OpenGL destekli donanımsal hızlandırmalı kullanıcı arayüzü desteği veren Clutter kullanıyor. 3D ile ilgili sorun olduğunda bu sebeple bahsettiğiniz hatayı alıyorsunuz.
  • kelebekx3 kullanıcısına yanıt
    hocam laptop benimki hem nvida var hem intel nasıl yapacağımı bilmiyorum ama intel kurulu zaten nvidia yı kaldırdım diye böyle olması çok saçma geldi
  • Nvidia sürücüsünü kaldırdıysanız sorunun devam etmemesi gerekir. Ama gerçekten kaldırdığınızdan emin misiniz?

Masaüstüne ulaşabilmek için sistemi nomodeset değişkeni ile açmayı deneyebilirisiniz. Ubuntu'da kurtarma kipinde nomodeset varsayılan olarak ekli, Fedora'da durum ne bilmiyorum. Eğer aynı ise sistemi kurtarma kipinde açıp masaüstüne ulaştıktan sonra Nvidia sürücüsünü kaldırabilirsiniz.

Ayrıca Nvidia sürücüsünü nasıl kurduğunuza göre (depodan mı, sitesinden indirip elle mi) kaldırma adımları farklılık gösterebilir. Bunun için wiki sayfalarında ipuçları bulabileceğinizi düşünüyorum.
    hocam ilginiz için gerçekten teşekkür ederim. sitesinden indirmiştim sonra konsol ekranında kurmuştum konsol ekranına gelmek için ve kurmak için birkaç şey devre dışı bırakmıştım sonra yaptığım ayarları geri aldım ver nvidiayı indirdiğim dosya ile kurduğum gibi aynı dosya ile kaldırdım fakat sorun çözülmedi. yine aynı olay açılma sırasında olamaz birşeyler ters gitti tekrar deneyin diyor ve bende ctrl+alt+f2 ile konsol ekranına gidiyorum anca konsol ekranında oturum açabiliyorum masaüstü oturumu gelmiyor. nvidiayı tamamen kaldırıp kaldırmadığımı nereden anlayabilrim
  • Bayağıdır elle Nvidia sürücüsü kurmadım. Umarım yardımcı olabilirim.

Önce CTRL+ALT+F1 tuşları ile TTY1 uçbirimine erişiniz. Kullanıcı adı ve şifrenizi girip oturum açtıktan sonra cd komutu ile Nvidia sürücü dosyasınınbulunduğu dizinie ulaşınız.

cd /nerede/bu/dosya

Ardından aşağıdaki komutla pencere yöneticisini kapatınız. Pencere yöneticisinin ne olduğuna göre komut değişir, aşağıdaki komut GDM kullandığınız varsayılmıştır.

sudo service gdm stop

aşağıdaki şekilde de olabilir.

sudo service gdm3 stop

Şimdi aşağıdaki komutla sürücüyü kaldırabilirsiniz. Dosya adını ls komutu ile araştırmak mümkün.

sudo nvidia-sürüc-dosyasının-adı --uninstall
    hocam yardımlarınız için çok teşekkürler fedorayı tekrar kurdum D: sorun kalmadı :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.