Şimdi Ara

FCC onayı alan Apple HomePod çok yakında satışa sunulabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple geçtiğimiz sene HomePod'un çıkış tarihinin ertelendiğini ve 2017 sonunda piyasaya sürülemeyeceğini açıklamıştı. Akıllı hoparlörün 2018 yılının başında piyasaya sürülmesi bekleniyordu ve görünen o ki bu tarihe oldukça yaklaşmış bulunmaktayız. Apple HomePod geçtiğimiz günlerde ABD Federal İletişim Kurulu (FCC) tarafından da onaylandı.

Ayrıca Bkz.Yeni Nokia telefonlar 25 Şubat'ta düzenlenecek etkinlikte tanıtılacak
    Elbette FCC onayı Siri destekli hoparlörün ne zaman satışa sunulacağını öğrenmemizi sağlamadı ancak onay verilmesi Apple'ın ürünü satışa sunmak için gerekli izinleri aldığını gösteriyor. Yani bu açıdan baktığımızda HomePod'un çok fazla geçmeden piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Bu gelişme aynı zamanda HomePod üreticilerinden birinin, 1 milyon adetlik partiyi sevkiyata hazır hale getirdiğini ortaya koyan raporlarla da uyuşuyor.

Apple HomePod'un fiyatı ne kadar olacak?

Apple'ın HomePod'u 350 dolarlık bir fiyat etiketiyle satacağını biliyoruz. Cupertino merkezli teknoloji devinin geç katıldığı akıllı hoparlör pazarında nasıl bir performans göstereceği daha şimdiden merak konusu oldu. Zira pazar payının büyük bölümü Amazon ve Google gibi şirketler tarafından kapılmış durumda.

Bununla birlikte akıllı hoparlör satın almayı isteyen müşteri sayısı da giderek artıyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre akıllı hoparlörlerin popülaritesi şaşırtıcı şekilde önceki yıla oranla %128 arttı. Ayrıca araştırmanın her altı Amerikalı'dan birinin akıllı hoparlör sahibi olduğunu da ortaya koyduğunu belirtelim.

• Akıllı hoparlöre çok sıcak bakıyorum. Ben Apple sevmem. Ama mesela Siri yi biraz başarılı buluyorum. Asistan olayına en yakını o. Fakat telefonların sesi yüksek olmuyor. Ayrıca sürekli dinlediği veya kullanıldığı zaman pile de etkisi olur.
    Akıllı hoparlör evde asistana soru sorup cevap alabileceğin bir şey.

Bir ev hanımı hayal ediyorum. Yemek yaparken elleri yağlı diyelim. Asistana yemeğe katacağı bir şey hakkında soru sorup, ellerini yıkamaya gerek kalmadan cevabı alabilir.
    Veya aklına bir şey geldi. Telefon uzakta. Oturduğun yerden merak ettiğin şeyi sorman güzel olur...

• Airpods 150$ türkiyede 800-900 bandinda oldugunu düşünürsek 350$ 2000-2500 olucagi kesn gözüyle bakmak gerek gereksiz pahali laptop alinir ev sistemi alinir hey siri diyip de muzik dinlemek için alinmaz herşey akilli bu akilsiz olsun bari...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xiyomi gibi bir çöp alacama bunu alırım daha iyi. Hem kaliteli hem ucuz

• Jbl varken buna bu kadar para verilmez. 2000+ tl civarı gelecekse

• 49$ a amazon echo alabiliyorken sadece apple diye bu ürünü almak kesinlikle gereksiz, yılbaşı kampanyasında 29$ a kadar düştü üstelik fiyatı. akıllı ev yönetimi dışında bir yenilik getirebilecekse bilemem tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qooqie

Xiyomi gibi bir çöp alacama bunu alırım daha iyi. Hem kaliteli hem ucuz

Homepod ile beraber Türkçe dersi de almanı öneririm.
  • quote:

Xiyomi gibi bir çöp alacama bunu alırım daha iyi. Hem kaliteli hem ucuz

• her yeni çıkan ürünle dünya teknoloji çöplüğü olmaya bir adım daha yaklaşıyormuş gibi hissediyorum. sürekli bir bombardımana maruz kalıyoruz ve bu durum artık iyice sıkıcı olmaya başlamadı mı sizce de?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stylememo

quote:

Ben ateistim benden iyimi bilcen?

İstersen krem peynire tap. Kimseyi ilgilendirmez. Burası Türkçe teknoloji sitesi

Ben hangi dili konusuyorum? Bi sorunmu var

• qooqie Q kullanıcısına yanıt
  • Akilli hoporlor satisinin artmasi kesinlike sasirtici degil. ABD de yasiyorum ve iki ay once iki adet Google Home aldigim icin hic para vermeden $25 dolara yakin hediye ceki aldim. Zorla evlere giriyorlar yani !

• Ne işe yarar bu?
  • beklemedeyiz ama fiyat arada bırakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

Ne işe yarar bu?

aynen nedir bu?
  • vay arkadaş ne hom pod muş bu ya..
  • Yine gereksiz fiyat farkları göze çarpacaktır. Neyse ki telefon kadar ekstra verileri yoktur da alacak inssnın cebinden yine abartılı fiyatlar çıkmaz.

• Sadece İOS 11 ile çalışacaksa olmaz.Bu büyük dezavantaj.Mesela kablosuz şarj istasyonları sadece yeni modelleri kapsıyor.Yine şarj da iken "Siri" aktif özelliği sadece 6 sonrasında çalışıyor.
    Apple 'ın bu özelliğini pek sevmiyorum ya.

Hey Siri özelliği işime yarar ama 6 yok ben de kablosuz şarj işime yarar ama yine yok..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.