Şimdi Ara

FC Bayern München Taraftarları | Bayern 1-3 Leipzig (215. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.662
Cevap
18
Favori
344.103
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kwasi Wriedt:U23'teki her oyuncu birinci takımda oynamayı veya başka bir kulübe katılmayı ister. Ben de yakın gelecekte daha yüksek bir organizasyonda oynamak istiyorum, en azından Bundesliga 2'de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • wagner elindeki en iyi 9du, adam kadroya almadi.wagneri 9 oynat, Sane, gnabry ve brandti kroos ve goretzkanin onunde oynat, tamamdi.

khedira, ozil, mulleri oynatti.

• M:Bayern 2019'da kanat oyuncuları arıyor olacak. Oraya gitmeyi düşünür müsün?

Draxler:Bayern Almanya'daki açık ara en başarılı kulüp.Her şey spekülasyondan ibaret. Onlarla hiçbir resmi görüşmemiz olmadı.

M:Peki Bayern'den teklif gelse hayır demez misin?

Draxler:Ne sebepsizce reddederim ne de her şeyi bırakıp oraya giderim. Her halükarda şu an bu konu hakkında düşünmem doğru değil.

• Bayern Münih Fiorentina'dan savunma oyuncusu Nikola Milenkovic(20) için transfer yarışına dahil oldu. (Calciomercato)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 6 Eylül 2018; 19:25:20 >
  • Bayern Münih Çin'in Xhansi eyaletinin Taiyuan şehrinde bir futbol okulu açtığını duyurdu.

• Fransa maçı ilk 11'i

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 6 Eylül 2018; 21:17:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmodov

Fransa maçı ilk 11'i
    Almanya konusuna döndü burası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoJack Horseman

Almanya konusuna döndü burası

Alıntıları Göster
    Olsun hocam o kadar

Yalnız berbatız be şu yeni dk almış doymuş fransaya karşı bir tane ciddi atağımız yok doldur boşalt yapıyoruz resmen. 25 dk izleyebildim maçı Fransa 2 kere geldi sadece bizden kat kat etkili geldiler.

Müller cidden berbat bu arada Reus'la Kroos'un da ayağına topun bir kere geldiğini gördüm sadece. Werner zaten vitaminsiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 6 Eylül 2018; 22:40:30 >

• quote:

Olsun hocam o kadar

Yalnız berbatız be şu yeni dk almış doymuş fransaya karşı bir tane ciddi atağımız yok doldur boşalt yapıyoruz resmen. 25 dk izleyebildim maçı Fransa 2 kere geldi sadece bizden kat kat etkili geldiler.

Müller cidden berbat bu arada Reus'la Kroos'un da ayağına topun bir kere geldiğini gördüm sadece. Werner zaten vitaminsiz.

Alıntıları Göster
    Takımda sağ açık yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BoJack Horseman

Takımda sağ açık yok

Alıntıları Göster
    Hocam santrafor yok ki her şeyden önce

Löw kovulmadan önce son fantezilerini deniyor herhalde.

Sane'yle Brandt bi şeyler yapabilse bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 6 Eylül 2018; 23:11:17 >

• Ne kadar berbat bir maç olmuş yav özeti izledim de şimdi
  • Philipp Lahm: Rekabet Bundesliga'nın iyiliği için çok önemli. Bayern kazandığı için mutlu oluyorum ama diğer takımlar da rekabet ederse daha iyi olur. LaLiga'yı Barcelona, Real Madrid veya Atletico Madrid'den biri kazanabilir. Burada, Almanya'da ise şampiyonluk yarışı nisanda sona eriyor.

• Bu yılki genel toplantının 30 Kasım'da yapılacağı duyurulmuş.

• Sane'nin bugün takımdan ayrılmasının sebebi sevgilisinin ilerleyen günlerde doğum yapacak olması ve onun yanında olması gerektiğiydi. (Bild)

• muller, donatellonun dotunde motor var, tek kisiyle durduramiyorsunuz, iki kisi lazim demis.

• quote:

Philipp Lahm: Rekabet Bundesliga'nın iyiliği için çok önemli. Bayern kazandığı için mutlu oluyorum ama diğer takımlar da rekabet ederse daha iyi olur. LaLiga'yı Barcelona, Real Madrid veya Atletico Madrid'den biri kazanabilir. Burada, Almanya'da ise şampiyonluk yarışı nisanda sona eriyor.
    Bundesliga'nın kanayan yarası bence Bayernin şampiyonluğa ambargo koyması değil de diğer takımların Cl'de Bayern kadar ilerleyememesidir.Schalke,Leverkusen(hep sempati duymuşumdur),Wolfsburg,Dortmund gibi takımlar bazen iyi performans gösteriyorlar ama bir türlü istikrar yok bazenleri Cl vizesi bile alamıyorlar hal böyleyken ligin marka değeri sürekli düşüp arada ki makas açılıyor tabi bundan da Bayern kötü nasipleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Louie-Andy Anderson

Bundesliga'nın kanayan yarası bence Bayernin şampiyonluğa ambargo koyması değil de diğer takımların Cl'de Bayern kadar ilerleyememesidir.Schalke,Leverkusen(hep sempati duymuşumdur),Wolfsburg,Dortmund gibi takımlar bazen iyi performans gösteriyorlar ama bir türlü istikrar yok bazenleri Cl vizesi bile alamıyorlar hal böyleyken ligin marka değeri sürekli düşüp arada ki makas açılıyor tabi bundan da Bayern kötü nasipleniyor.

Alıntıları Göster
    Katılıyorum bunun sebebi de takımların risk almak istememesi geçende fabian benko bir sıralama paylaştı son 10 yılda transferlere en çok para harcayan takımlar diye, 19 bayern 20 dortmund elin valencia sı napolisi roması hatta everton u bile deli gibi para harcıyor hadi bayerni geçtim gene bonservissiz adam alabiliyorlar da dortmund schalke leipzig wolfsburg stuttgart vs bundesliga nın gedikli takımları hiç atraksiyon bile gösteremiyor. Parlayan adamlarını da ellerinde tutmayı beceremiyorlar. Bunun sonucunda ya gruptan bile çıkamıyorlar ya da çıksalar da son 16 da evlerine postalanıyorlar. Ligde de bir sene ilk beşe giren takım diğer sene küme düşmemeye oynuyor. Genç oyuncu yetiştirme becerileri yüksek olduğundan parayı sıkıntı etmemeleri gerekiyorken bunlar mezara götürecez diye düşünüyorlar herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozmodov -- 8 Eylül 2018; 13:32:34 >

• dortmund, dembele ve aubemeyangi satti.geliri de artti. gidip forvete pacoyu kiraladi.

bek almadi, en buyuk eksikleri bekti.

rasenball slye gidemedi, 100 milyon kayip var. rasenballu ffp nedeniyle uefa zorluyor.

rasenball birde hep genc aliyor.

mesela bundesliga yayin gelirinden az aliyor lige yeni cikti diye.

schalkenin borcu var, onlar harcamaz anlasilir.

wolfsburgun a.madrid kadar butcesi varmis transferde

wolfswagen skandalindan once.

yonetimleri kotu, hocalari kotuydu.

lakin dortmundun olayi farkli. para varda harcamiyorlar.

• -Löw, özelestiri yaparken bile demagoji yapti.Hata yaptigini itiraf edip, bu hatayi Possession futbolunu mükemmellestirmek icin yaptigini söyledi.Gercekten, 3.bölgede yan paslarla mükemmel possession futbolu oynadik.Alman milli takiminda sadece bekler oyuna genislik katamaz, kanatta oynayan oyunculari tek görevi link up play olamaz.Böyle bir oyun planiyla stabil olamaz.Bütün bunlara ek olarak, Löwün sacma bir hiyerarsisi var.Bu hiyerarside bazi oyuncular kendilerinden cok daha iyi olan oyuncularin önünde yer aliyor.Bazi oyuncular takimlarinda cok az süre alsalar bile milli takimda vazgecilmez oyuncu konumunda yer aliyorlar. Bu hiyerarsi yüzünden Wagner ve Ulreiche yapilan büyük haksizlikti.Wagner, Arp gibi oyuncular gelene kadar isimizi görürdü. Wagnerden de oldu. Dünkü cikardigi komik kadro zaten Löwün psikolojik olarak bittigini gösteriyor. Stabil bir takimdan bahsedip, böylesine anti modern futbol karsiti bir takimi cikarmak beceri ister. Kimmichi sag bekten DLP’ye cekmekte Kroos varken komedi. Birbirlerinden rol calmaktan baska bir ise yaramaz.En azindan Kimmichle Goretzkayla 2li pivot yapip, Kroosu önlerinde kullanabilirdi, bu daha rasyonel olurdu.Sanirim, Löw yaparak, stabil olmayi mükemmellestirmek istedi.Cidden, saka gibi bir adam.

-WC’den sonra tek degisiklik Goretzka ve Kimmichin DLP’de kullanilmasi. Ders aldigini ve hata yaptigini söyleyen Löw. Almanya, uzun süredir kanatlardan dogru düzgün verim alamadi. İlk kez,Gnabry, Sane ve Brandt gibi kanatlar var.Löw, kanatlatlarda onlari oynatmak zorunda. Arti olarak, genc oyunculari da entegtre etmek zorunda.Böylece hem stabil olunup, hemde doymus oyuncular ac oyuncularla yer degistirebilir.

-Gecen sezon, sampiyonluk yarisi her ligde Nisanda bitti.Lahmin hakli oldugu konu, diger takimlarin rekabet etmesi. Bunu Bayern, Lahn ve diger takimlardan daha fazla istiyor. Ne yazik ki, bunu diger takimlar istemiyor. Hicbir sey yapmayip, sadece sikayet etmeyi biliyorlar.
    Konuyu BVB özeline indirgeyelim.Watzke gibi bir vizyonsuzla önce kendilerini finansal olarak garantiye almak istiyorlar. Cünkü, tekrar finansal cöküntü yasamaktan korkuyorlar.Bayernle rekabet etmek yerine birinci öncellikleri bu.Maas bütcesini biraz yukari cekip, belli bir kar oranini hedeflemek ve bundan asla taviz vermemek onlar icin yeterliydi.BVB gibi bir takim CL’ye sürekli katilmayi hedefleyemez. CL’de basariyi hedeflemek zorundalar.Daha önce, söyledigim gibi, insaatciler gibi beceriksizlerle rekabet edemiyorlarsa, gitsinler dünyadaki varliklarini sorgulasinlar. İnsaatciler, bazen dogrulari yapiyorlar, ama bir puzzle düsünün. Bu puzzle’in birkac parcasi eksik olunca, bir anlami olmuyor. İnsaatcilerde her seyi birkac parcasi eksik yapiyorlar, dogal olarak bir anlami olmuyor.Kabul ediyorum, son 2 senede hakem belirleyici rol oynadi ama biz hakemi de yenmek icin birsey yaptik mi? Madem hakemi de yenmemiz gerekiyor, cok daha guclu olmaliydik.3 transfer donemi gecti, basit bir kanat rotasyonu sorununu cozemediler.

-PSGnin Tuchelle CL’yi kazanmasi cok zor. Keza Peple Cityninde. Felsefeleri CL’de ise yaramiyor. Takimlarin sertlikleri, agresiflikleri, fiziksel kaliteleri bir kenara defans ve ortasaha kurgulari zayif.Pep, ornegin Saneyi oyuna genislik katmada kullaniyor.Bizde de Riberyi kullaniyordu.Alaba ve Riberyle dunyanin en dominant sol kanadina sahipken, neden kanatlarda zayifliyoruz? Bu hep bana sacma geldi,Ustelik, defans ve ortasaha kurgulari da zayifliyor.Cl’yi kazanmak icin 2 kurgunun da cok guclu olmasi gerekirken,Bunun yani sira, rakibe cok fazla bos alan veriliyor,Madrid gibi bir rakipten bahsediyorum.
    -Agresif marketing
    -O ulkedeki pay TV sektorunun buyumesi
    -Yaratici ve innovative olmak
    Sacma sapan marka degeri arastirmalarinin bir getirisi yok, Zaten kullandiklari parametrelerde sacma.
    Ornegin, CL maclarinin tamamen pay TVye gecmesinin getirisi yillik 50 milyon avro.Ingilizlerde 11 milyondan fazla Sky abonesi var.TV gelirleri bu yuzden yuksek,Buna karsin. Pazar peak noktasina yakin, Bundan sonra buyume potansiyelleri cok az, Bizde devlet TVsinin genis secenekli olmasi, sahip olunan guclu ekonomi ekseninde pay TVnin gelismemesine neden oldu, Marketingte Ingilizler 2000li yillardan beri aktif bizde son 4-5 senede.Kabul ediyorum, insaatciler bu surede iyi is cikardilar.Pazar payini ve fan basei onemli oranda artirdilar.

-Cabuk hareket ederek, rasyonel ve analitik olarak,cabuk karar vererek, Bayernin aurasini kullanarak yuksek fiyata dusuk fiyata alabilirsiniz. Benim insaatcilere kizma nedenim farkli.
    Su ana kadar Ingiliz takimlariyla yaristigimiz her oyuncuyu cok daha dusuk rakamlara aldik,
    Altyapiya o kadar yatirim yapiyorlar, Mai, 4.ligde oynuyor. Adrian Fein, Bayern IIde oynuyordu, gecen hafta Bundesliga 2 takimina kiraladilar.Altyapidan A takima oyuncu entegre etmeyi planladiklarini soyluyorlar, Sadece lafta kaliyor. Bu yatirimlarin bir geri donusumu olsun,PSG ve Madrid bu konuda iyi bir ornek. Oyuncu havuzlarini artirmak ve arti deger yaratarak iyi gelir elde ediyorlar,Robberynin ne kadar bencil ve egolu olduklarini ve benchte sorun cikarmadan oturmayacaklarini bildikleri halde kontrat yeniledliler. Takimda buyuk transfer yapilacak tek pozisyon kanatti,Sonra, para biriktiriyoruz deyip demagoji yaoiyorlar. Bu beni sinirlendiriyor, Bir oyuncuya 1 sene tolerans gosterilir,Sanchesi kazanmak istiyorlar, Sanches trubune giden oyuncular arasinda cogu zaman, Robberyi trubune cikar, bir trubunun tadina baksinlar, Sonra, hata yaptiklarinin farkina varip, Daviese aldilar, Sen Robberyi simdiden trubune hazirlamazsan 5 kanat oyuncusunu 2 pozisyon icin nasil rotate edeceksin? Madem Robberyi cok seviyorsun, evine gotur, karinla ortana yatir,Evinde besle.Sirk yonetmiyorsun, Bayerni yonetiyorsun.

• simdi mali tablolara bakiyorum.

munihin geliri dortmundan 300 fazla.

m.unitedla en cok sponsor, reklam geliri olan takim

katar sponsorlugundan sonra onlari da gecmistir.

munih mesela yayin gelirinde tottenhamdan romadan az kazaniyormus.

toplam yayin geliri 150ymis. munihin handikabi buymus.simdi bu en az 250 olmus.

mac gunude cok ucuza bilet satmasina ragmen ilk 5te.

burada munih hatali. munihin ikinci handikabi bu. mesela m.united ve arsenal 35 fazla aliyor. fais fiyata bilet satiyor adamlar.

maaslar 265mis. az denilebilir.

mesela dortmundun toplam maasi 178.

son 12 yilda transfere harcanan para ortalama 33-34 milyon.

sponsor ve reklamda m.unitedi gecmissiniz.

sizde merchandising var. obur takimlarda yok bu. mesela nikedan barca 140 aliyor, barca forma ve urunden ya almiyor ya cok az aliyor. adidas size 60 verip, urun ve formadan hepsini siz aliyormussunuz.

bu merchandising tek sizde var, baska kimsede yok.

net borc yok.son 3 senede 150 kar yapmissiniz.

a.madrid borc 739, barca 502, real 373, valencia 339.

bilet fiyatlarina zam yapin zam.

a.madridin borcu 739mus.

• 
Sayfa: önceki 213214215216217
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.