Şimdi Ara

FAV evrensel uzaktan kumanda öğrenen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
3
Favori
92.222
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • FAV öğrenen evrensel kumanda. (Model: RM-L828)

Geçen hafta Migros'tan 15 TL' ye aldım.

Dijitali çalıştırdım ama,

TV'yi çalıştıramadım bir türlü...

TV'm beko..(70 ekran crt tüplü)

Kodlar uymadı, öğretmeye çalıştım o da olmadı.

Acaba yanlış mı yaptım...

Cevap yazarsanız sevinirim.....

• kımse cevap yazmamıs bende o kumandadan almayı dusunuyorum.neta 5510dcr-c(teledünya sd stb) ve arçelik televizyonu öğretcem.
    siz nasıl memnunmusunuz.sorunu çözebildinizmi.
  • Arkadaşım 2350 yada 2351 nolu kodları dene çalışıyor. Benim evde 2 tüplü 1 tane LCD olmak üzere 3 TV var, hepsinde sorunsuz çalışıyor.

Ayrıca next uydu alıcım çalışmamıştı, kumanda oto taramada da kendisi bulamamıştı. Nextstar kodlarından birini girince çalıştı. Premier Divx Player'ım ve Next 5+1 Ses sistemim de sorunsuz çalışıyor.

Tavsiyem beko dışında kullanım kılavuzunda yer alan arçelik kodlarını da girerek denemen.
  • merhabalar; bende tv yi ve uydu alıcısını tanıttım ama goldmaster 5+1 ses sitemini bir türlü tanıtamadım. Nerden bulurum nasıl yaparım.
    hackerfriend arkadaş next 5+1 ses sitemini otomatik mi tanıttın listede kodu yokta. yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canavar264

FAV öğrenen evrensel kumanda. (Model: RM-L828)

Geçen hafta Migros'tan 15 TL' ye aldım.

Dijitali çalıştırdım ama,

TV'yi çalıştıramadım bir türlü...

TV'm beko..(70 ekran crt tüplü)

Kodlar uymadı, öğretmeye çalıştım o da olmadı.

Acaba yanlış mı yaptım...

Cevap yazarsanız sevinirim.....

fav uzaktan kumandanın önce kullanıcı seçimini yapın(dvd-sat-tv-home) sonra cod tuşuna 3 saniye kadar basın,ardından 9999 tuşlayın .sonra hangi tuşu
    tanımlamak istiyorsanız kumandadan ayarlarınızı yaparsınız.

• mrb,
    FAV öğrenen evrensel kumanda (Model: RM-L828) aldım.
    Z5500 OK
    LCD OK
    DİGİ+ OK
    WD LİVE OK (ama ses tuşunu ayarlayamadım...bilen biri yardım edebilir mi? wd live da ses tuşu yok ancak yapan arkadaşlar bir yardım ederse sevinirim..)
  • Farklı bir forumda şöyle bir yorum okudum .

(dikkat edilmesi gereken nokta bu iki cihazında kumandanın arkasında otomotik arama ile çalıştırma bandrolü yapıştırlmış olanlarını almanız yani yeni üretilenleri)) cihaz teknosa ve migroslar da bulunuyor)

bu konuda yorum varmıdır.
  • hazır kodları boşverin en iyisi kendiniz tek tek öğretin..

lcd tv nizin kumandasını, fav ın LCD tuşuna öğreteceğinizi varsayalım;

her iki kumanda gözlerini birbirlerine karşılıklı göstererek sabitleyin, mesela masanın üstüne koyun..( kimi kumanda 5 cm uzaklıktan kimi 10-15 cm uzaklıktan ayarlanabiliyor)

1-fav daki, LCD ye bas..
    2-code a 2 sn basılı tut..ışık sürekli yanar
    3-9999 tuşla, ışık uzun yanıp söner.
    4-fav daki öğreteceğiniz tuşa basın (ör: MENU ), ışık sürekli yanar.
    5-lcd tv nizin "MENU" tuşuna basın ve basılı tutun, fav ın ışığı uzun yanıp söner, öğrenme gerçekleşince hızlı yanıp söner.
    6-code tuşuna bir kez basın. ışık söner..
    öğrenme bitmiştir..
    diğer tuşlar için 2-6. adımları tekrarlayın..

farklı bir cihazı öğretmek için 1. adımdan başlayın..

ben aylar önce teknosa dan almıştım çok memnunum..9 cihaz öğretilebiliyorsunuz..ben altısını kullanıyorum..tam hatırlamıyorum ama 200-300 tuş öğretebiliyorsunuz..hafızaya almazsa dolmuş demektir..mevcut bazı tuşların üstüne yazmanız gerekir..cihazı reset lemeyi unuttum..kılavuzu bulursam yazarım. pil değiştirirkende kod lar silinmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 8 Nisan 2011; 19:37:55 >

• Ben de bu cihazdan alabilirim.

Mesajım bulunsun...
  • arkadaşlar bende FAV evrensel kumandadan aldım ne otomatik arattırarak kumananın sırtında yazdıgı gibi nede arçelik marka kodlarını girerek cihazı tanıtamadım sinir oldum gerçekten yardımcı olursanız sevinirim yeni model olan arkasında otomatik tanıtma yazanında 2 tane almama rağmen şu anda 2 tanesinide yanımda birisi anneme lazım evde diğeri bana ama gel gelelim her ikisinide aynı tv de denememe ragmen bulamadı cihazı. arçelik flatline lütfen yardım sinir oldum :(
  • Belirtilen kumandadan bende edindim (FAV RM-L828), kodlu cihazlarda bir sorun yok fakat iş öğretmeye gelince 10 denemede 1 tuş anca öğreniyor. Mesela Wd Playerin aşağıya tuşunu ve Power tuşunu öğrettim başka hiç bir şeyi öğretemedim nasıl bir mantıkla çalışıyor bir türlü anlamadım. Önce Tv-Sat vs.seçiyoruz sonra code basılı tut kırmızı ışık yansın öğretecegin tuşa bas, orjinal tuşa bas ışık yanıp sönünce tekrar code ama ortada bir şey yok yanlış olsa 1-2 tane öğrenemezgi acaba püf noktasımı var yardım lütfen..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi machoke -- 22 Aralık 2011; 21:04:03 >
  • Arkadaşlar merhaba yeni marka Akıllı kumandamız WINNBOSS W2011 modeli şu anda türkiyede satılan bütün kumandalardan daha fazla kodlara sahip olduğundan piyasada yeni öıkan birçok yeni uydu modeli ve DVD cihazı TIVIBU-TELEDUNYA gibi çihazlar yüklenmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: winnboss

Arkadaşlar merhaba yeni marka Akıllı kumandamız WINNBOSS W2011 modeli şu anda türkiyede satılan bütün kumandalardan daha fazla kodlara sahip olduğundan piyasada yeni öıkan birçok yeni uydu modeli ve DVD cihazı TIVIBU-TELEDUNYA gibi çihazlar yüklenmiştir.

Ben bu kumanda var, bir arkadaşım getirdi bayağı işimi gördü 5 parça ürünü tanıttım bayağı mutlu oldum ama WD live media player otomatik tanıtamadım koduda yok nasıl yapabilirim kaldımı bu bu şekilde
  • Merhba Krep arkadaşım WD media player cihazları yüklü olmaadığı için desteklemiyor ama yeni yapacaımız modelleimize öğrenme özelliği yerletieceğiz bu sayede yeni çıkan cihazlarınızı kumandasını içine aktarabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winnboss -- 29 Ocak 2012; 19:33:21 >
  • tAKİP.
  • Bu akıllı ya da öğrenen kumandalardan media player tanıtan oldu mu, isim belirtmek gerekirse Egreat media player tanıtan var mı bu öğrenen kumandalara
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekelibey

Bu akıllı ya da öğrenen kumandalardan media player tanıtan oldu mu, isim belirtmek gerekirse Egreat media player tanıtan var mı bu öğrenen kumandalara

Egreat r6b ye tanıttım. Gayet düzgün çalışıyor. Media player listesinde egreat yazmıyordu ama cihaza tanıttım çalıştı. Egreatın kumanda işkencesi de bitmiş oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

quote:

Orijinalden alıntı: tekelibey

Bu akıllı ya da öğrenen kumandalardan media player tanıtan oldu mu, isim belirtmek gerekirse Egreat media player tanıtan var mı bu öğrenen kumandalara

Egreat r6b ye tanıttım. Gayet düzgün çalışıyor. Media player listesinde egreat yazmıyordu ama cihaza tanıttım çalıştı. Egreatın kumanda işkencesi de bitmiş oldu.

tanıttığınız hangi kumanda migrostaki fav mı
  • böyle işe yaramayan kumanda yoktur.
    ögrenme olayıda tamamen yalan.
  • peki alış güçleri nasıl orjinal kumanda hangi açıdan alıgılıyorsa bu akıllı kumandada aynısını yapabiliyormu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.