Şimdi Ara

Faturasızdan Taahhütlü faturalıya geçmek mantıklı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türk Telekom'da Faturasız 26 liraya 750dk+1000sms+6gb internet alıyordum yılbaşında 33 liraya çıkardılar. +2.38 vergiyle beraber 35 liraya mal oluyor artık.

Faturalıya geçip 12 ay söz verdiğim takdirde 1000dk+1000sms+15gb aşımsız internet veriyorlar. vergiyle beraber 37 liraya geliyor.

Faturalıya geçmek başta çok mantıklı ama taahhüt dolduğunda ne olur, böyle bir paketin ücreti kaça çıkar kestirmek zor doğrusu. Beğenmezsem faturasıza tekrar geçmek için hava parası da alıyorlar.

Faturalı olunca iki kez düşünenlerdenim. Normalde asla kullanmam ama, iş bu raddeye gelince düşünmeden edemiyorum.

Siz ne dersiniz geçeyim mi?

• 35 lira 6gb almak var, 35 liraya 15gb almak var.

Faturasızdan faturalıya 15GB'a geçmek için millet 40 takla atıyor. Hiç düşünme bas taahhütü, o tarife gibisi yok.

Sen kullanımlarına dikkat ettikçe, mobil ödeme vs kapatırsan hiçbir halt olmaz merak etme.

Yıllardır faturalı kullanırım, hiçbir zaman beklemediğim bir fatura gelmedi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Benim düşündüğüm, taahhüt yemini yedikten sonra ne olacağı hocam. 2-3 sene taahhüt verseler neyse de, 1 sene dediğin nedir ki?

Faturalı Telekom abonelerinin konusunda okudum biraz önce; adamın taahhütü bitmiş, bana 35 liraya teklif edilen paketi 75 liraya teklif etmişler. 6 ve 15 gb kıyaslaması konusunda haklısın ama daha sonra aradaki farkın acısı çıkacaksa gerek yok.

Benim 1 ayda 15 gb interneti bitirmem mümkün değil zaten, o kadar mobil veri ihtiyacım olmuyor. Bulunmam gereken her yerde wifi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HanKaĞaN

Benim düşündüğüm, taahhüt yemini yedikten sonra ne olacağı hocam. 2-3 sene taahhüt verseler neyse de, 1 sene dediğin nedir ki?

Faturalı Telekom abonelerinin konusunda okudum biraz önce; adamın taahhütü bitmiş, bana 35 liraya teklif edilen paketi 75 liraya teklif etmişler. 6 ve 15 gb kıyaslaması konusunda haklısın ama daha sonra aradaki farkın acısı çıkacaksa gerek yok.

Benim 1 ayda 15 gb interneti bitirmem mümkün değil zaten, o kadar mobil veri ihtiyacım olmuyor. Bulunmam gereken her yerde wifi var.
    Taahhüt biterken faturasıza geçme blöfü yaparsın ve farklı ve avantajlı bir tarifeyi teklif ederler, dert etme.

Mevcut tarifeyi taahhüt sonunda yine teklif ederler ama fiyatı artmış olur illa ki. Bu tüm operatörlerde böyledir. Fakat tt bu konuda sabit müşteriyi kaybetmemek için (faturasız blöfünün ardından) illa ki iyi birşeyler sunan tek operatör.

35 liraya 15gb alma imkanın varken aynı paraya 6gb almak saçmalık olur biraz, her ne kadar 15gb'ı bitiremeyecek olsanda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jazzalyn -- 10 Mart 2019; 21:55:51 >

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Geçtim hocam. Kazıklanmamak için baya da onay alacak şekilde sorular sordum, yanıtları da aldım. Hayırlısı olsun artık. Sana da teşekkür ederim teşvik ve yardım ettiğin için.
  • faturasızda 20 - 25 tl aralığında yapabileceğiz bir paket yok mu? 2-3 gb olsa yeter ? İlla faturalıyamı geçicez of ya.

• 2senedir kullaniyorum.ne aldiysam onu odedim.

• HanKaĞaN kullanıcısına yanıt
    Geçtiğiniz tarifenin taahhütsüz fiyatı 55 TL olacak 19 marttan sonra. Taahhütsüz fiyatı bile uygun. Çünkü kampanyalara bakarsanız 15 GB 1000 dk PRime tarifesine numara taşıyarak gelenlere 12 ay taahhütlü kampanyalı ücret 55 TL.
    Taahhüdün bittiğinde 20 TL fazla verme durumun var ki,sen taahhütlü olarak ayda 20 TL kazanclısın,10 ayda 200 TL yapar.
    Faturasız paketlere neredeyse 6 ayda bir zam geldigini ve faturalı tarifelere taahhüt verenlerin zamdan etkilenmedigini düşünürseniz 35 TL 15 GB iyi bir seçim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emekli Komutan -- 18 Mart 2019; 0:4:0 >
  • Geçtim zaten hocam. Hayırlısı bakalım...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.