Şimdi Ara

Faturalarınızı Nasıl Ödüyorsunuz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz N kolay ödeme merkezi dedikleri mantar gibi türeyen bayiliklerden KOMİSYONLU fatura ödemeye halk ne yazık ki alıştırıldı... Mesela geçenlerde 1 yıldan fazla süredir biriktirdiğim ödenmiş faturalarımı, makbuzlarımı düzenlerken ödediğim komisyonları merak edip topladım ve 150 lirayı aşkın bir meblağı sadece faturalarımı ödemek için ödemişim! 1-2 lira pek önemsenmiyor belki ama yıl bazında ciddi miktarlara ulaşıyor ve bu haklı olarak kendimi aptal gibi hissetmeme neden oldu. Ben bir T. C. vatandaşı olarak kullandığım elektrik, su, doğalgazın ücretini elbette ki ödeyeceğim ancak fatura öderken neden komisyon ödüyorum ki? Bakın banka üzerinden fatura ödemekten bahsetmiyorum bayi üzerinden fatura ödemekten bahsediyorum çünkü bankalar ticari kuruluşlar elbette ki komisyon ücreti alırlar ama bu bayilikler de neyin nesi? Bildiğim kadarıyla PTT de işlem ücreti alıyor ama varsın onlar alsın.

E-Devlet gibi güzel bir sistemimiz var ve şuan İstanbul için konuşmak gerekirse sadece İGDAŞ faturaları ödenebiliyor sanırım komisyonsuz. Elektrik-Su-Doğalgaz-İnternet abonelik ve abonelik iptali gibi işlemleri geçtiğimiz günlerde E-Devlet'e taşıdılar ayrıca acil olarak futuralarımızı da düzenli bir şekilde komisyon ödemeden direkt olarak E-Devlet üzerinden taksitli veya taksitsiz kredi kartı/banka kartı ile ödeyebilmeliyiz.

Siz faturalarınızı nasıl ödüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenidhuyesi -- 14 Mart 2019; 16:11:14 >

• Maaş hesabından otomatik ödeme talimatı verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet o şekilde bir komisyonun alınmaması lazım banka tarafından.
  • fastpay den ödeyebilirsiniz.faturalarım bankaların otomatik ödeme talimatında sadece elektrik, fastpay kampanyasından dolayı boşta
  • Hangi banka ve maaş kartından mı kredi kartından mı? Ayrıca komisyon alıyorlar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • enpara kredi kartıyla otomatik ödeniyor. mssraf, komisyon yok. Fatura neyse o.

• yenidhuyesi kullanıcısına yanıt
    komisyonsuz.https://www.fastpay.com.tr/fastpay-nedir.aspx
  • Garanti üzerinden hesaptan manuel ödüyorum hiçbir komisyon ödemiyorum :/

Edit: Kredi kartıyla ödemeye çalışınca komisyon alıyormuş, hesaptan ödeyince almıyor. Aydınlandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 16 Mart 2019; 11:0:43 >
  • Anlaşılan hesaptan kendimiz ödeyeceğiz ya da komisyon almazsa otomatik ödemeye bağlayacağız böyle kredi kartı yıllık aidat derdinden de kurtulacağız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.