Şimdi Ara

(fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
5.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yılda 100 ila 120 tl oranında etkiler araştırın, ayda 5 tl etkilese bile ben intel almaya daya yatkınım açıkcaı 2015 e kadar hiç bişey yapmayacak ama intel %20 daha performans ve soğutmaya gerek kalmayacak bi işlemci yapacak bu yüzden mantıklı düşünmek daha iyi ileriye dönük gereksiz bir watt ı var 125 w
  • ben kendi sistemime baktım i7 960 işlemci gtx 580 full oc sistem 700 watt çekiyor, bu bir soba'nın tek gözünün ~600w sürekli açık olması demek, şimdi bu fark etmez mi? eder tabi.
  • Sistemin kaç watt çektiğini nereden öğrenebilirim?
  • Faturanın 1/3'ü (kullanım tutarının % 50'si) vergi iken bu fatura normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Faturanın 1/3'ü (kullanım tutarının % 50'si) vergi iken bu fatura normal.

Apartmandaki herkese 25 30 tl geliyor benim 20 günlük kullanımım bu oc kapalı oc acınca aylık 90 geliyordu neyse bakalım çözmeye calıscam
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Faturanın 1/3'ü (kullanım tutarının % 50'si) vergi iken bu fatura normal.

Apartmandaki herkese 25 30 tl geliyor benim 20 günlük kullanımım bu oc kapalı oc acınca aylık 90 geliyordu neyse bakalım çözmeye calıscam

konunun tamamını okuyamadım da sisteminizi günde kaç saat kullanıyorsunuz? eski evden yeni eve getirdiğiniz cihazlar nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shinjitzhu

Sistemin kaç watt çektiğini nereden öğrenebilirim?

bende tchibo'dan aldığım bir tane watt ölçer vardı, ben öyle ölçüyordum, pili bitti şimdi yakınlarda pil bulamıyorum. Olsa şimdi oc'li sistemin ss'ini atacam.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA2510R90776

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16812119560

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 30 Temmuz 2014; 16:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Shinjitzhu

Evde 6 buzdolabı var 7/24 çalışıyor.1 çamaşır 1 bulaşık makinesi var. 3 tane pc var fx 6300 OCli 7970 280x fln.1 tane tv günlük 5 saat açık.

330TL fatura geliyor her ay şimdi size gelenlere göre kabaca 3'e bölsem yine 110tl size 60-70 geliyormuş nasıl oluyor bu? elektrikçi çağırsak sorunu bulabilir mi?

Çağrsak yine 100tl alcak. Fatura tutarı hakkında yorum yapar mısınız normal midir?

bizde 3 buz dolabı eski modellerden 2 derin dondurucu 24 saat açık, 2 çamaşır makinası, iki masa üstü bilgisayar intel işlemcili 1 laptop ortalama 7-8 saat açıkdır, 3 tane tüplü tv onlarda hiç kapanmaz gibi gece 1e kadar açık, 2 fırın elektrikli ısıtıcıları var üzerinde çaydanlık var baya bi açık kalıyor börek pasta işlerinde arada kullanılıyor,odalarda tasarruf ampulleri ufak tefek ev aletleri , sanırım bizim burda elektrik diğer şehirlerden biraz ucuz yaz aylarında 180-185 geliyor kışın 150-160 a düşüyor dolaplar fazla çalışmadığı için,evde sekiz kişiyiz, sizde elektrikli şofben varmı bilimiyorun ben iptal ettim sürekli kullandımı çok yakıyordu.

• Arkadaşlar geçenlerde gpu farkından doğan güç harcamasını hesaplamaya giriştik.

Ati 4350 gibi bir gpu dan 7770 ghz editiona geçii yapmış.

http://www.bilgimanya.com/1-kw-h-elektrik-kac-tl-2013/18825

36 kuruş yani 0.36 tl bir kilowatt saat.

Yani 1 watt başına düşen saat ücreti 0.00036 tl.

1000 watlık tüketimi bir saat yaparsan 36 kuruş eder. 4 saat boyunca saat başı 250 w tüketirsen oda aynı.

Faturalarınızı kontrol edin.

Bize 2 kere aynı fatura geldi babam hesaplayıp çözdü. Düzeltti. Bidaha denediler gene çözdü.....

Bide dijital saatlerde indirim profilleri var. Onlar araştırsanız iyi olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bu baslikta mi yazmistim 280x 8320 4.5 ghz arti phenomII 6850cf no frost elek. sofben vs evde 77 lira geliyor diye.bu ay 63 lira geldi. ama sunu anladim millet kW'sine 40 kurus filan diyor bizim burada 24 kurus yani kac liradan kullaniyorsunuz kW'sini bu da cok onemli kayip kacak yapistiriyorlar mi iyi incelemek lazim faturayi.

kaç saat acık pc hocam..benim 15 saat acık günde.

gelenimiz gidenimiz belli olmaz bizim ama zannetmiyorum o kadar acik kaldigini kalsa bile nete giriliyordur amd'nin coolnquiet ve kartlarinda zero bilmemne icatlari var biliyorsun o yuzden fazla yakmaz.sen cok oyun oynuyorsan cok yakar normaldir.tarifen karisikmis yani sabah baska puant baska bendeki oyle degil 7/24 ayni tarife 24 kurus.puant zamanlarinda cok kullaniyorsan pahali olabilir ama 15 saat aktif acik makine varken 20 gunluk 40 kusur lira normal bence daha once daha fazla faturadan sikayetciydin.komsularina az gelmesi normal pc varsa da nette geziyorlardir belki ve 15 saat acik degildir.bizdeki faturanin sebebi buzdolabi pcler yakmiyordur bile.degistirelim dedik servisini cagirdik adam dedi ki simdiki dolaplarin motoru kucuk bunun gibi attiginiz anda sogutmaz dedi biz de vazgectik.yani yeni seylerin de eksi yonleri olabilir degistirmeden once iyi dusunmen gerekir.

• Bu konuda mı yazmıştın tam hatırlamıyorum ama 18 saat pc açık kalıyor demiştin.
    Bu sürenin ortalama ne kadarı 3D oyun, internette gezinme ve boşta kalan süre?
    İşlemcinin tasarruf modları açık mı kapalımı?Core unpark var mı?
    Örneğin HPC mode açıksa tüm tasaruf moldarı devre dışı kalır.Günde 18 saat sürekli yüksek frekans ve belirli bir süre 3d oyun bir araya gelince faturan gereğinden fazla kabartıyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor Arhêntir

Bu konuda mı yazmıştın tam hatırlamıyorum ama 18 saat pc açık kalıyor demiştin.
    Bu sürenin ortalama ne kadarı 3D oyun, internette gezinme ve boşta kalan süre?
    İşlemcinin tasarruf modları açık mı kapalımı?Core unpark var mı?
    Örneğin HPC mode açıksa tüm tasaruf moldarı devre dışı kalır.Günde 18 saat sürekli yüksek frekans ve belirli bir süre 3d oyun bir araya gelince faturan gereğinden fazla kabartıyor olabilir.

Default aldım biosu 1 ay önce..Unpark var yapmasam bf4 de anlik takılmalar yaşıyorum..bi 13 saati eve gelenler kullanıyor arkadaşlar vs bende 2 saat internet 3 saat oyun vs oynuyorum..
  • Ya bak ciddi ciddi geleceğim senin eve, kasayı söküp kaçacağım. 1 ay sonra da geri getireceğim bakalım bundan mıymış elektrik faturası.
    Bu elektrik sayaçlarını veya elektrik faturalandırmasını çok sağlam sorunsuz işler sanmayın. Binbir türlü problem olabilir. Bu kadar şikayetçiyseniz kasayı 1 ay prizden çekin. Bakalım sorun bundan mıymış.
    Tabii bir de şöyle bir ihtimal var, uğruna her türlü yalanı dökecek kadar koyu bir Intel fanıysan, burada yazdıkların da yalansa, bu kadar insanın vaktini boşu boşuna çaldıysan... Eğer öyleyse yazıklar olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Ya bak ciddi ciddi geleceğim senin eve, kasayı söküp kaçacağım. 1 ay sonra da geri getireceğim bakalım bundan mıymış elektrik faturası.
    Bu elektrik sayaçlarını veya elektrik faturalandırmasını çok sağlam sorunsuz işler sanmayın. Binbir türlü problem olabilir. Bu kadar şikayetçiyseniz kasayı 1 ay prizden çekin. Bakalım sorun bundan mıymış.
    Tabii bir de şöyle bir ihtimal var, uğruna her türlü yalanı dökecek kadar koyu bir Intel fanıysan, burada yazdıkların da yalansa, bu kadar insanın vaktini boşu boşuna çaldıysan... Eğer öyleyse yazıklar olsun.

Değişik değişik konuşma blok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Ya bak ciddi ciddi geleceğim senin eve, kasayı söküp kaçacağım. 1 ay sonra da geri getireceğim bakalım bundan mıymış elektrik faturası.

ne kullanıyorsan aynısından bende istiyorum.iyi kafa yapıyor sanırım.amd nin çok yaktığını sağır sultan biliyorken böyle yorum yapmanız cidden komik kaçmış.the best troll of this year için kasıyorsan favorilerime girdin.

• lafım konu sahibine değil ama , öyle bir memleket olduk ki geçende birisi 40tl elektrik faturası geldi diye yakınıyordu :/
    yani dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde , elektrik , su , doğalgaz , internet faturasını ödeyemez durumda insan var merak ediyorum herhalde afrikadır
    onu geç güneydoğuda kaçak kullanım yüklenmesinden dolayı trafolar patlamasın diye elektrik kesintisi yapılması mecbur kalınmış bir manzarada var ne diyim ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

lafım konu sahibine değil ama , öyle bir memleket olduk ki geçende birisi 40tl elektrik faturası geldi diye yakınıyordu :/
    yani dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde , elektrik , su , doğalgaz , internet faturasını ödeyemez durumda insan var merak ediyorum herhalde afrikadır
    onu geç güneydoğuda kaçak kullanım yüklenmesinden dolayı trafolar patlamasın diye elektrik kesintisi yapılması mecbur kalınmış bir manzarada var ne diyim ki

Hocam oc yi kapattım 20 günlük faturam 10 gün evde yoktum..1 aylık fatura 65 tl felan oc acık olunca 90 tl geliyordu işte :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Temmuz 2014; 22:06:55 >
  • 25-30 lira nasıl geliyor diğer komşulara onu anlamadım.

25-30 lira gelmesi için 1 ay boyunca evde buzdolabı çalışır, 1 tane tv çalışır, akşamları ışık açılır ayda 2-3 kezde çamaşır makinası çalıştırılır.

Bazen 1-2 ay şehir dışına çıkıyorum bilgisayarım hiç açık olmuyor 1 ay süresince kışın klima bile açık olmadığında 100 lira fatura geliyordu minimum, yazında klimalarla birlikte 200-250 ye fırlıyor fatura. Yani o 25-30 lira fatura gelenlere göre kıyaslama yapmayın adamlar ya evde değil yada sayaçla falan oynamışlar.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Öğrenci apartmanı..yazda kışda 25 30 geliyor herkese yine kontrol ettim faturaları..banada gecen sene öyle geliyordu sistemi bi aldım fırladı fatura.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Concerve

lafım konu sahibine değil ama , öyle bir memleket olduk ki geçende birisi 40tl elektrik faturası geldi diye yakınıyordu :/

Hocam oc yi kapattım 20 günlük faturam 10 gün evde yoktum..1 aylık fatura 65 tl felan oc acık olunca 90 tl geliyordu işte :)

gelmez o kadar etkilemez , kafana göre kullan bilgisayarını

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.