Şimdi Ara

(fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
5.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: KediQ

İlk okuma 29 haziran
    Son okuma 25 ağustos
    İşlemci oc sini kaldırdım 3 ağustosda
    10 Gündür pc basında değilim memleketteydim gelen fatura 45 Tl nedir bu biri acıklasın kafayı yicem artık.

Hocam konuyu kabaca okudum.Ama yazdiginiz cogu sey idlemciyi isaret ediyor.G3258 alınca farkı hissederdin artk :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartıda var işin içinde bence..bi lol oynuyorum diye bunu yapmasınlar bana evde olsam 60 + gelcekti yine minimum.
  • Evde 6 buzdolabı var 7/24 çalışıyor.1 çamaşır 1 bulaşık makinesi var. 3 tane pc var fx 6300 OCli 7970 280x fln.1 tane tv günlük 5 saat açık.

330TL fatura geliyor her ay şimdi size gelenlere göre kabaca 3'e bölsem yine 110tl size 60-70 geliyormuş nasıl oluyor bu? elektrikçi çağırsak sorunu bulabilir mi?

Çağrsak yine 100tl alcak. Fatura tutarı hakkında yorum yapar mısınız normal midir?
  • Sanırım bir sene olmadı Bir Konuda belirtmiştim; bana 200 TL'den aşağı fatura gelmiyor diye, O zamanlar kullandığım sistem; Sabertooth R2.0, 8320, Gtx Titan.bana Titan'ın çok harcadığınız söylemişler di.
    Ben daha sonra intel e geçtim şu anda bile 170 ten yukarı çıkmıyor.

Yanlız Defaults ta fazla harcamaması gerek. Tedaş a bilirdinizmi bilmiyorum, ama isterseniz Tedaş'a bildirin, Her ihtimali göz önünde bulundurmak gerek saatiniz dede sorun olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Eğer elektrik tesisatı üzerine değilse, önceki aydan kalan bişey vardır ya da senenin belirli dönemlerinde kullanım ücreti hariç vergi vs de olabilir.

Elektrik için W cinsinden tarifeler vardı elektronik sayaçlar için etkisi nedir ? Hakikaten farkı var mı ?

Farklı bir konu bu elektrik işi :) Ayllık 40-50 TL arası geliyor bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: er36po

Sanırım bir sene olmadı Bir Konuda belirtmiştim; bana 200 TL'den aşağı fatura gelmiyor diye, O zamanlar kullandığım sistem; Sabertooth R2.0, 8320, Gtx Titan.bana Titan'ın çok harcadığınız söylemişler di.
    Ben daha sonra intel e geçtim şu anda bile 170 ten yukarı çıkmıyor.

Yanlız Defaults ta fazla harcamaması gerek. Tedaş a bilirdinizmi bilmiyorum, ama isterseniz Tedaş'a bildirin, Her ihtimali göz önünde bulundurmak gerek saatiniz dede sorun olabilir.

Ev degistirdim
    saati kontrol ettirdim
    cattle kullanmayi biraktm
    fon makinasi kullanmiorm 5 numara saclar
    buzdolabi aldim yeni
    ampuller tasarruflu
    daha napim blmiorm
    ve bu yüzde yüz işlemci ve ekran kartından bi kaç teste baktım cektiği güce öyle bi fark varkı intelle arasında pc cok uzun süreler acık kaldığı zaman bu fark baya etkiliyor..

• Evdeki tüm aydınlatma 65-100W tasarruflu ampullerden.
    Buzdolabı 7/24 açık + haftada 2 kere çamaşır makinası, -siemens
    TV yok, Temizlik haftada 1 elektrik süpürgesi :) arnica
    Kombi + mutfak elektrik vsss

Evde laptop sürekli fişe takılı aktif.
    Desktop günde 4-7 saat arası çalışıyor (default)

Sistem;
    FX 8320 + Sabertooh 990FX
    7950 + 750W Psu + 2X 2TB Disk
    Monitor 27inc

60TL pek gormedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibraxi

Evdeki tüm aydınlatma 65-100W tasarruflu ampullerden.
    Buzdolabı 7/24 açık + haftada 2 kere çamaşır makinası, -siemens
    TV yok, Temizlik haftada 1 elektrik süpürgesi :) arnica
    Kombi + mutfak elektrik vsss

Evde laptop sürekli fişe takılı aktif.
    Desktop günde 4-7 saat arası çalışıyor (default)

Sistem;
    FX 8320 + Sabertooh 990FX
    7950 + 750W Psu + 2X 2TB Disk
    Monitor 27inc

60TL pek gormedim

benim 15 18 saat acık sürekli pc hocam gerisi sizin evle hemen hemen aynı laptop acık değil kombiyi kullandığım zaman acıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Temmuz 2014; 12:26:17 >
  • ibraxi kullanıcısına yanıt
    W cinsi tarife duymadım.
    Üçlü tarifeyi biliyorum sadece.

• Elektrikçiyle bir görüşün derim. Arada hata yapıyorlar.

• Oda yapıldı hocam..sistemden kaynaklandığını düşünüyorum artık.
  • quote:

Oda yapıldı hocam..sistemden kaynaklandığını düşünüyorum artık.

senin de en sonunda benim gibi intele geçeceğini söylemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

quote:

Oda yapıldı hocam..sistemden kaynaklandığını düşünüyorum artık.

senin de en sonunda benim gibi intele geçeceğini söylemiştim.

Kızlı erkekli kalıoz öğrenci evinde lol dota 2 oynanır pcde bir tek :D
    g3285 ve 750ti yeter bana sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Temmuz 2014; 13:22:23 >
  • bu baslikta mi yazmistim 280x 8320 4.5 ghz arti phenomII 6850cf no frost elek. sofben vs evde 77 lira geliyor diye.bu ay 63 lira geldi. ama sunu anladim millet kW'sine 40 kurus filan diyor bizim burada 24 kurus yani kac liradan kullaniyorsunuz kW'sini bu da cok onemli kayip kacak yapistiriyorlar mi iyi incelemek lazim faturayi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bu baslikta mi yazmistim 280x 8320 4.5 ghz arti phenomII 6850cf no frost elek. sofben vs evde 77 lira geliyor diye.bu ay 63 lira geldi. ama sunu anladim millet kW'sine 40 kurus filan diyor bizim burada 24 kurus yani kac liradan kullaniyorsunuz kW'sini bu da cok onemli kayip kacak yapistiriyorlar mi iyi incelemek lazim faturayi.

kaç saat acık pc hocam..benim 15 saat acık günde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

bu baslikta mi yazmistim 280x 8320 4.5 ghz arti phenomII 6850cf no frost elek. sofben vs evde 77 lira geliyor diye.bu ay 63 lira geldi. ama sunu anladim millet kW'sine 40 kurus filan diyor bizim burada 24 kurus yani kac liradan kullaniyorsunuz kW'sini bu da cok onemli kayip kacak yapistiriyorlar mi iyi incelemek lazim faturayi.

kw değeri tarifeye göre değişir.Belli tarifeler var.

http://www.tedas.gov.tr/BilgiBankasi/Sayfalar/ElektrikTarifeleri.aspx

burda güncel ücretlere bakılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alizee81 -- 30 Temmuz 2014; 13:37:11 >

• 20 gunlik fatura boyle 3 gün oc li gerisi stok
     (fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 30 Temmuz 2014; 13:48:04 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

20 gunlik fatura boyle 3 gün oc li gerisi stok
     (fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help.

çok zamanlı tarife uygulaması var sende.Bu tarifede:

Gündüz Puant Gece

26,8291 42,2170 15,7188

Puant zaman aralığında ücret çok fazladır.

Çok zamanlı tarife uygulamasında Gündüz 06-17, Puant 17-22, Gece 22-06 saatleri arasıdır.Tek zamanlıda 28,4860 sabittir.Buna göre belirleyebilirsin.Akşamları blg devamlı açıksa çok zamanlıda kalmaya devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: alizee81

quote:

20 gunlik fatura boyle 3 gün oc li gerisi stok

çok zamanlı tarife uygulaması var sende.Bu tarifede:

Gündüz Puant Gece

26,8291 42,2170 15,7188

Puant zaman aralığında ücret çok fazladır.

Çok zamanlı tarife uygulamasında Gündüz 06-17, Puant 17-22, Gece 22-06 saatleri arasıdır.Tek zamanlıda 28,4860 sabittir.Buna göre belirleyebilirsin.Akşamları blg devamlı açıksa çok zamanlıda kalmaya devam et.

Geceleri daha fazla oturuyorum zaten pc basına gündüz dısarda oluyorum..sabah yapsam bu faturayı 60 gelirdi bu haliyle.

• pc ile alakalı değil saçma sapan vergisi var elektrik kullanımının bizim aylık kullanım 60 civari gelen fatura 90 küsür lanet olsun böyle sisteme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.