Şimdi Ara

(fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
5.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iki gun ust uste ayni saatte sayaca in de bak derim ben. Ardaki farki soyle sana faturani cikaralim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

Orijinalden alıntı: Phantom7

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

amd fx islemciden fatura yuksek gelse bana gelir.1.4v 4.5 ghz 8320 coolnquiet kapali 280x kart yaninda phenomII 6850cf baska bir makine, hic kapanmayan elektrik sofbeni, su sebili, buyuk ekran tv, ilk cikan enerji canavari no frost buzdolabi var 76-77 lira geliyor genelde.sehire gore tarifeye gore gece gunduz kullanimina gore degisebilir ama 10 saat pc aciksa hepsinde %100 yapiyor olamazsin islemciyi.bir de stok dene bakalim faturada farkedecek mi ama 1.4v ile yapilan 4@4.6 oc'sinin yol actigini sanmiyorum ben bu duruma.

Hocam dediğiniz gibi şehirden şehire farkediyor, nerede oturuyorsunuz bilmiyorum ancak Ankara'da olsaydınız faturanız en az 120~150 tl arası olurdu.

konya'da oturuyorum.burada su da ucuz mesela 10-15 civari geliyor mersinde cok pahaliymis 100'den asagi odemiyoruz diyor akrabalar.su farkli bir olay ama elektrik de illa ki farkediyordur.ankara'da olsam daha fazla gelecegine inanirim.

Birim fiyatı(1 kilowattı) ne kadar bilginiz var mı?

faturaya yanlis bakmadiysam 24 kurus diyor.gece gunduz farkli tarife degilmis benimki sabit fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: enes0944

benim masaüstü var ekrana görüntü vermiyo laptopa takdım hdmı kablosunu yıne ekrana görüntü vemedi sorun ekran damıdır yoksa monıtordemidir yoksa kasadamı vardır @.45 ACP

masaustu hangi ekrana goruntu vermiyor tv mi yoksa kendi monitoru mu?notebook'a taktim goruntu gelmedi dedigin yine ayni sekilde tv mi yoksa masaustu makinenin monitoru mu?hem masaustu hem notebook goruntu vermediyse sorun monitor ya da tv neyse artik onda gibi duruyor.
  • atom işlemci tak belki elektrik üretirsin

• Imkansiz fatura, ekran karti ve psu ya bakin ayrica saati kontrol edin

• 2012 Yılında AMD 4200+'den FX 8350'ye Geçiş Yaptım. Elektrik Fatura 5-10 TL Fazla Geldi(2012 Yıllarında Aylık 55~65TL Gelir) Bilgisayar 24/7 Açıktır. En Az 10 Saat Oyun Oynarım.

Yıl Olmuş 2014 Haziran Ayında Gelen Fatura 88 TL( Önceki Aylarda 70-80 TL Geliyordu. Bu Ay Ne Kadar Gelecek Bakacaz

Mart Ayı Elektrik Tüketim: 204,794
    Gündüz: 93,621
    Puant: 50,669
    Gece: 60,504

Fatura 74,30 TL

Nisan Ayı Elektrik Tüketim: 226,574
    Gündüz:100,169
    Puant:56,238
    Gece:70,167

Fatura: 82,40 TL

Mayıs Ayı Elektrik Tüketim: 243,640
    Gündüz:109,511
    Puant:60,010
    Gece:74,119

Fatura: 88,60 TL

Haziran Ayı Elektrik Tüketimi: 230,782
    Gündüz:104,398
    Puant:53,548
    Gece:72,836

Fatura: 83,90 TL

Temmuz Ayı Elektrik Tüketim: 278,980
    Gündüz:122,057
    Puant:68,018
    Gece:88,905

Fatura: 101,30TL

Eski Sistem
    AMD 4200+ 2.2ghz
    ATI 4650
    OCZ 4GB 800MHZ
    Thermaltake TR2 500w

2012 Yılında Aldığım Sistem
    AMD FX 8350 4.0ghz (Stok Hız)
    ATI 4650 BU MODELİ DİKKAT EDİN GÜÇ GİRİŞİ OLMAYAN KART
    Corsair 8GB 1866mhz
    Thermaltake 700w Toughpower
    (İşlemci Enerji Tasarruf Ayarları Kapalıdır, Gece Gündüz 4.0ghz Çalışıyor)

Yaşadığı Yer: Ankara

Güç Kaynağı Thermaltake Çok mu Elektrik Çekiyor Bilemiyorum Yakında Yeni Ekran Kartı Alınacak, Aldıktan Sonra Yeni Güç Kaynağı Alıp Takip Edeceğim O Zaman Belli Olur.

Komşulara 50-60 TL Gelir, Bize Niye 80 TL Aşağısı Gelmiyor ? FX 8350 24/7 Açık Bırakmak 20 TL Fazla Geliyor

Nisan Ayında Yüzüklerin Efendisi Oyunu Oynuyordum(Lord Of The Rings North War) 1 Haftadır Günde En Az 6 Saat. Oyunda 8 Çekirdek Kullanıyor.
    Sakın 4 Çekirdek Fazla Kullanmaz Diye 8 Çekirdek %20 %25 Kullanacağı Sanmayın. Oyun İçinde 8 Çekirdek En Az %60 Kullanıyor. Bu Durumda İşlemciye Çok Güç Çekmeye Sebep Olur. Hele Ekran Kartlarda Kartlarda Güç Girişi Varsa Dahada Güç Çeker. Mayıs Ayında Gelen Fatura 82 TL. Nisan Ayına Örnek Alırsak 1 Haftalık 8 TL Fatura Yazmış Çok mu Ekran Kartım R9 270x Olsaydı 10+8 18 TL Gelirdi Belkide Fazla Gelir .d

@KediQ
    İşlemciyi Stok Hız Yapsanda Fatura Yine Değişmez.

Ekran Kartı Çöpe At, Güç Girişi Olmayan Kartı Takın
    Battlefield Oyuna Ara Ver
    Bilgisayarı Günde 15 Saat Açık Tutuyorsan 1-2 Saat Oynayıp Kapatın.

Bunları Yaparsan Ayda 5~15 TL Düşüş Olur. Değer mi ? Bence Değmez. En iyisi FX 8350 Çöpe Atın

quote:

Orijinalden alıntı: salvatore1709

Intel 3470 ve 7790 gunde 3 saat
    Tuplu tv
    15 yillik nofrost arcelik
    2010 uretimi spot c.makinesi
    fatura 25-30tl yer ankara. Tek yasiyorum.
     (fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help.

Bu Nedir Çok Komik Fatura Gelmiş. Elektrik Tüketimi Çekseydin İyi Olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 6 Ağustos 2014; 23:43:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

Stokta kullanıyorum hocam artık.

muhakkak konuyu up la sonraki faturada.Bakalım ne kadar farkedecek.Ama günleri iyi not al.Fatura hesap edilen tarihlere ve defult ayara getirdiğin tarihleri not al.
  • Bende FX8350 ve 280X'li sistem var. İkisi de stok hızlarında. Son ay faturası 70 TL gelmiş. Hemen her evde bulunan diğer ev eşyaları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

ee başka ne yakıyor ev değiştirdim ekran kartım belli başka hiç bişeyim yok evde

Amd den intele geçince ayda 15tl farketmişti ama 3 günde 18 tl yakması biraz zor. Pc yi açıp ve kapatıp saate bi bak bakalım.

• neyin kavkası bu arkadaşlar az yaksın diyorsan dizel alacan işin espirisi ben aha önce bi inceleme yapmıştım i5 4670k 4,4ghzde prime 95 furmark acık tam yükte 400 wat civarı kullanıyor oyunlarda ise orlama 300 350 wat arası
     (fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Supervisor_ -- 11 Temmuz 2014; 9:02:19 >

• i7-4770+gtx570+1200wat termaltake+80 asus 120hz VG278H+ kazanlı termosıfon+buzdolabı

işlemci 4.00 ghz de calıstırıyorum.....aksam 8den sabah 9a kadar acıktır hafta sonları cumadan pazartesı sabahına kadar acıktır makina

aylık 65 ile 75 arası fatura geliyor

işlemciyi 3.5ghz ye cektigimde tb.kapattıgımda 55 ile 65 arası geliyor....(55ten assagı dusemedim)

yanı oc ile faturada 5 yada 10 tl oynuyor

bilgin olsun diye yazdım 125 tl fatura cok fazla ...yanlıs hatırlamıyorsam elektrik giderini olcen bir alet vardı .....dx yada buyıncoıns te gormustum ama adını

hatırlayamıyorum bir arastır ıstersen kesın olarak hangi aletın nekadar yaktıgını gorursun.....
  • Hocam zaten fx8350 140 W yakın harcıo tahminim oc ile 180 200W arası çekiodur.intel i7 3770k ya göre saat başı 100W fazla çektiğini say.Günde 12 saat oyna 1.2 kw i7 3770k göre fazla elektrik harcar.Ayda 36 kw fazla harcadığından 1 kw 40 kuruş olursa ayda 15 tl fazla harcar ocli fx8350 tabiki işlemci 12 saat full cpu kullanımı yapcan yani hocam başka bişiler var kullandığın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardes verginin vergisinin vergisinin vergisi alınan bir ülkeye göre o fatura pek normal deil boşta sistem zaten çok az güç tüketir amd de bu fazladır ama faturaya o kadar yansıyacağını düşünmüyorum 10-8 saat oyun oynuyorsan orasını bilemem
  • sorun işlemc, de değil. sorun vatandaşta. elektrik özelleşsin bizi zama boğsunlar diye bu millet ne cinayetler işledi.
  • faturanın ne kadar artacağı tartışılır fakar şuna değinmeden edemeyeceğim

oc yaptığında şu an 4,6 mı sennki hep 4,6da çalışır çünkü oc yaptığında nedense amd cool and quiet çalışmıyor normalde fx 630,ün boştaki değeri 1,4ghz haliyle buda çektiği elektriğiede oda faturaya yansır ama tekrar söylüyorum ne kadar yansıyacağı tartışılır
  • Beyler stok hıza aldım konuda yazmıştım eski bi tarihte yeni faturayı beklemekteyim.
  • Abi şirkette 9 makina var, 8i amd. Amdlerin 1i 8320+Gtx660, ikisi Phenom II, kalanlar Athlon II X4. Bide stock 4670li makine var. Ayrıca iki klima, vantilatör, no frost buzdolabı ve b enerji sınıfı bulaşık makinesi var. Hepsi stock, aylık fatura 110-140 arası. İkamet Ankara-Cevizlidere.

Elektrik kaçağına kesin baktır.

• Hocam aradan zaman geçmiş ancak bilgin olsun maksadıyla bendeki durum ;

İşlemci : FX8350 [ İşlemci stok değerinde ] [kendisi 4.2 ye çıkıyor boost açık]
    E.Kartı : Zotac GTX 480 AMP [Bundan daha fazla yakan e.kartı var mı bilmem ] Stok
    PSU : Akasa Venom 750W Moduler [+80 verimllilik sertifikalı değil]

Geri kalan bileşeni yazmıyorum. Benim PSU nun +80 verimlilik sertifikası yok. Benim ekran kartım da bildiğin kettle mübarek. Eskiler bilir 480 AMPleri Aynı şekilde bir evde ne varsa ; buzdolabı çamaşır makinesi klima sabah 3e 4e kadar açık olan lambalar ve en aşağı günde 12+ saatten fazla açık PC [6-7 saat yük altında]. Ve evde ortalama 5-6 saat klima kullanmamıza rağmen [adana 40+ derece yanüyür ] aylık fatura 120-150 TL arası. Ama benim sıkıntım şu ben KLİMA kullanmadığım aylarda faturam MAX. 50-70 TL Benim klima çok yakıyor. .Kesinlikle yukarıda arkadaşların da bahsettiği gibi yapman gereken 2 şey var hocam
    1.si : OC işine ara ver birde böyle dene. Bakalım ne fark edicek ? Çünkü OC değerlerinde W farkı çok fazla.
    2.si : Baktın OC ile fatura çok fark etmedi sen kesin eve bi elektrikçi al gel. :)

Ancak benim fikrim , bu işin işlemci ile olabileceğini düşünmüyorum. Evet AMD çok yakıyor hatta oc ile değerler uçuyor ama yine de en fazla ayda 20-30 bilemedin 40 lira oynatır diye düşünüyorum. Senin evdeki gibi 70-80 lira oynatmaz hocam bu nedir yaw
    Ayrıyetten Önceki sistemim de ; i5 2500K Ekran kartımda 6870 idi. Aylık fatura farkı 10-15 lirayı geçmedi bile. O zamanlarda klima kullanmıyorken 50-60 geliyordu. Şimdi klima kullanmıyorken gene 50-70 felan geliyor. Neredeyse hissetmedim bile diyebilirim.
    Takipteyim konuyu güncelle lütfen fatura gelince. İnşallah sorunu bulursun tüm foruma hayırlı ramazanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SlimSlidy -- 16 Temmuz 2014; 12:25:36 >

• Sağlam gelmiş fatura. Ben de yalnız yaşıyorum. İmzamdaki sistem 24 saat açık. Tv, klima, buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, ütü hatta elektrikli ocak kullanıyorum henüz 50 TL'nin üzerine çıkmadı fatura. OC siz sonucu ben de merak ediyorum. Ama faturanın değişeceğini pek sanmıyorum. Bir işlemci oc si faturayı bu kadar etkilemez. Olmadı elektrik kurumuyla görüş.
  • İlk okuma 29 haziran
    Son okuma 25 ağustos
    İşlemci oc sini kaldırdım 3 ağustosda
    10 Gündür pc basında değilim memleketteydim gelen fatura 45 Tl nedir bu biri acıklasın kafayı yicem artık.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.