Şimdi Ara

(fatura geldi sonuc hüsran)Amd işlemci(FX 8350 4.6GHZ) ve elektirik faturasıyla başım dertte help. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
197
Cevap
3
Favori
5.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
    8 Saat min çalışan TV
    6-7 Saat Full yükte çalışan(12-14 saat açık) 115V Ekran kartı+95 W işlemci+Led Monitör
    Bütün Lambalar tasarruflu

55 TL yi geçemedim daha
  • enes0944 E kullanıcısına yanıt
    yanlış yere yazdın bunu hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: alizee81

quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Ya bak ciddi ciddi geleceğim senin eve, kasayı söküp kaçacağım. 1 ay sonra da geri getireceğim bakalım bundan mıymış elektrik faturası.
    Bu elektrik sayaçlarını veya elektrik faturalandırmasını çok sağlam sorunsuz işler sanmayın. Binbir türlü problem olabilir. Bu kadar şikayetçiyseniz kasayı 1 ay prizden çekin. Bakalım sorun bundan mıymış.
    Tabii bir de şöyle bir ihtimal var, uğruna her türlü yalanı dökecek kadar koyu bir Intel fanıysan, burada yazdıkların da yalansa, bu kadar insanın vaktini boşu boşuna çaldıysan... Eğer öyleyse yazıklar olsun.

ne kullanıyorsan aynısından bende istiyorum.iyi kafa yapıyor sanırım.amd nin çok yaktığını sağır sultan biliyorken böyle yorum yapmanız cidden komik kaçmış.the best troll of this year için kasıyorsan favorilerime girdin.

İnsanların bazı şeyleri anlaması için belli bir olgunluğa erişmesi lazım. Gençken herkes küçücük bir şeyin dağları oynatabileceğini, dünyayı değiştirebileceğini sanıyor. Amd işlemciler daha fazla enerji tüketiyor, hatta zaman zaman 2 katı aşkın derecede fazla tüketiyorlar, bunu ben de biliyorum ve kabul ediyorum. Ancak bir işlemcinin harcadığı elektrik bir ev kullanıcısı için uçuk derecede olmaz. Hemen herkesin evinde, tam yükte çalışan bir Amd işlemciden daha fazla enerji tüketen bir sürü alet var(günlük olarak bahsediyorum, anlık tüketim bazında çok daha fazlasını çekiyor birçoğu). Tüm ev aletlerini falan geçtim ekran kartlarımız var. Biraz verimsiz ampullerle tek avize ile geçersiniz bir 8350 tüketimini.
    Yukarıda başka bir konuya daha değindim kimse dikkat etmemiş heralde. Bu elektrik faturası-su faturası- doğalgaz faturası olaylarında sayaçtan kaynaklanan sorunlar da oluyor, memurların keyfinden kaynaklanan da. Türlü türlü olayla karşılaştım ben. Düşünün boşaltılmış ev, sigortaları 1,5 aydır kapalı ve ay sonunda 70 lira fatura gelmişti. Sonra elektrik idaresiyle güzel bir içli dışlı olduktan sonra en sonunda fatura geri ödendi. Memurun işiymiş. Bu olay şuan yanımızdaki evde oturan yan komşunun başına geldi. Benim de benzeri adsl konusunda başıma gelmişti ama şimdi konudan sapmayayım. Ne anlatmak istediğimi anladığınızı düşünüyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Ya bak ciddi ciddi geleceğim senin eve, kasayı söküp kaçacağım. 1 ay sonra da geri getireceğim bakalım bundan mıymış elektrik faturası.
    Bu elektrik sayaçlarını veya elektrik faturalandırmasını çok sağlam sorunsuz işler sanmayın. Binbir türlü problem olabilir. Bu kadar şikayetçiyseniz kasayı 1 ay prizden çekin. Bakalım sorun bundan mıymış.
    Tabii bir de şöyle bir ihtimal var, uğruna her türlü yalanı dökecek kadar koyu bir Intel fanıysan, burada yazdıkların da yalansa, bu kadar insanın vaktini boşu boşuna çaldıysan... Eğer öyleyse yazıklar olsun.

Değişik değişik konuşma blok.

Memnun oldum kardeş, iyi ki blokladın.
    Adama bak, çok da lazımdın ya sen bana

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu Ay Elektriğe Zam mı Geldi ? Fatura 101,30 TL Bayram Temizliği Bu Kadar Elektrik Harcar mı

Temmuz Ayı Elektrik Tüketim: 278,980
    Gündüz:122,057
    Puant:68,018
    Gece:88,905

Fatura: 101,30TL

Sistem 24/7 Açıktır.(Güç Tasarruf Ayarlar Kapalıdır)
    FX 8350 4.0ghz
    ATI 4650
    700w Thermaltake Toughpower

Haziran Ayı Elektrik Tüketimi: 230,782
    Gündüz:104,398
    Puant:53,548
    Gece:72,836

Fatura: 83,90 TL

Mayıs Ayı Elektrik Tüketim: 243,640
    Gündüz:109,511
    Puant:60,010
    Gece:74,119

Fatura: 88,60 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 6 Ağustos 2014; 23:58:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Bu Ay Elektriğe Zam mı Geldi ? Fatura 101,30 TL Bayram Temizliği Bu Kadar Elektrik Harcar mı

Temmuz Ayı Elektrik Tüketim: 278,980
    Gündüz:122,057
    Puant:68,018
    Gece:88,905

Fatura: 101,30TL

Sistem 24/7 Açıktır.(Güç Tasarruf Ayarlar Kapalıdır)
    FX 8350 4.0ghz
    ATI 4650
    700w Thermaltake Toughpower

Haziran Ayı Elektrik Tüketimi: 230,782
    Gündüz:104,398
    Puant:53,548
    Gece:72,836

Fatura: 83,90 TL

Mayıs Ayı Elektrik Tüketim: 243,640
    Gündüz:109,511
    Puant:60,010
    Gece:74,119

Fatura: 88,60 TL

4670k aldım bende merak ediyorum faturam kac tl gelcek..90 tl den sonra.

• Hayırlı Olsun, 75 TL'yi Geçmezse Hiç Şaşırmam

• KaNKaWaReZ K kullanıcısına yanıt
    Daha dusuk bekliyorum bide gtx760 alcam oda daha düşük cekiyor 270x e göre bildiğim kadarıyla o zaman dahada düşcek.
  • @KediQ
    R9 270x Kullandıktan Sonra GTX 760'a Geçiş Yapılmaz. 10-15w Fark İçin Hiç Değmez. R9 300 Serisi veya GTX 800 Serisi Beklemek Lazım. GTX 750ti Güç Tüketimi Çok İyidir. Teknik Özellikler Orta Sayılır. Her Oyunda Orta/Yüksek Karışık Ayarlarda Rahatlıkla Oynayabilir. Tek Kötüsü R9 270x Kadar Performans Alamaz

@doctor_bey
    Burası TÜRKİYE Her Türlü İnsanlar Var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 7 Ağustos 2014; 1:11:15 >

• KaNKaWaReZ K kullanıcısına yanıt
    Bende şimdi gördüm birde shadowplay için istiyordum lol de baya aksiyon dolu anlar oluyorda
  • Shadowplay'ın En Güzel Özelliği 20 Dakika Önceki Kayıtları Çıkması. Hiç Bir Programlarda Görmedim MSI Afterburner Bile Yapamadı. Shadowplay İçin Ekran Kartı Alınır mı Orasını Bişey Diyemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaNKaWaReZ -- 7 Ağustos 2014; 1:33:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaNKaWaReZ

Shadowplay'ın En Güzel Özelliği 20 Dakika Önceki Kayıtları Çıkması. Hiç Bir Programlarda Görmedim MSI Afterburner Bile Yapamadı. Shadowplay İçin Ekran Kartı Alınır mı Orasını Bişey Diyemem.

Beni benden alan o kadar komik anlar oluyor ki..hepsi geçip gidiyor ona üzlüyorum.
  • elektrik faturası ne kadar geldi? 4 ay geçmiş aradan :)
  • 5 ay önce yazdığım mesajımı tekrar yazayım. Sonraki aylarda da fatura yaklaşık hep aynı geldi.

Ekleme yapayım: Bizim çamaşır makinesi nerdeyse hiç durmaz. Çok elektrik tüketen tost makinesi ve su arıtma cihazını da bolca kullanır hanım. Ütüyü de söylememe gerek yok sanırım.

quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Bende FX8350 ve 280X'li sistem var. İkisi de stok hızlarında. Son ay faturası 70 TL gelmiş. Hemen her evde bulunan diğer ev eşyaları da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

4670k aldım bende merak ediyorum faturam kac tl gelcek..90 tl den sonra.

FX8350'den sonra bi fark oldu mu?
  • bocekgrafik kullanıcısına yanıt
    Oldu %30 35 civarında
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.