Şimdi Ara

Fatih projesinin iflasi istendi: kamuya yuku 2 milyar! lira (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
0
Favori
12.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
132 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tablet işi yalanda, şimdi hakkı var. Lisedeyken akıllı tahtalar bizim ve hocalarımızın çok işine yaramıştı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Tablet işi yalanda, şimdi hakkı var. Lisedeyken akıllı tahtalar bizim ve hocalarımızın çok işine yaramıştı.

evet, akilli tahta yararliydi, ama tablet meselesi bastan yanlisti. yazik o kadar paraya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 21 Mart 2018; 23:47:35 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğitim bahaneydi zaten. Tableti devletimize iteleyenler iyi kazandı.

• Yine kim kandırdı acaba bunları

• Kardeşime zamanında lisede okurken General Mobile marka bir tablet verdiler. Herhalde 3-4 sene oldu, ilk tablet alanlardandı.

Tablet eve geldi bir heves baktık ettik, sonra kenara attık bir kere olsun okula götürmedi tableti, bir kere evden çıkmadı. Çoğu çocuğun bu aletleri internet sitelerinde sattığını veya harıl harıl internette root yöntemi aradığını gördüm zamanında. Eğitim amaçlı diye dağıtılan tabletlerin hemen hepsi çoluk çocuğun oyun oynadığı şeylere dönüştü.

Kardeşim liseden mezun olana kadar bekledim, tableti isteyen falan da olmadı bizden ve sonunda cihazı rootlayıp elden çıkardım. Bu tablet android 4.1 ile gelmişti bir kez olsun güncellenmedi! Güvenlik güncellemesi bile gelmedi cihaza. Yazık şu tabletlere bunca para verileceğine bu paralarla okullara neler neler yapılırdı. Öğretmen arkadaşlarım var, akıllı tahtaları kullanıyorlar onlarfa lafım yok ama bu tablet işi baştan falso.

• Ne salakça bir haber...

Haberde hem tabletlerin depoda çürüdüğünden bahsedilmiş, hem de öğrencilere dağıtıldığından. Kimse de bu ne demiyor, basıyor kalayı. Ayrıca haberin neresinde, kim tarafından iflas istendiğine, niçin böyle bir durumun ortaya çıktığına dair bir içerik yok. Tipik hizmete kemçirme haberi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 22 Mart 2018; 9:38:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Ne salakça bir haber...

Haberde hem tabletlerin depoda çürüdüğünden bahsedilmiş, hem de öğrencilere dağıtıldığından. Kimse de bu ne demiyor, basıyor kalayı. Ayrıca haberin neresinde, kim tarafından iflas istendiğine, niçin böyle bir durumun ortaya çıktığına dair bir içerik yok. Tipik hizmete kemçirme haberi...

Bunun hatalı bir iş olduğunu bilmek için habere gerek yok. Burada çemkirenler asla kandırılamayacak kişiler. Her şeyi en başından görürler ve asla KANDIRILDIK demezler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet letgo dan cayır cayır sattı o tabletleri :)

• Kandırılmışlar.
  • Yaptığımız işler yapacağımız işlerin garantisidir.

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Şimdi bu haberde hem öğrencilere 1.438.000 tablet dağıtıldığı, hem de 1.438.000 tabletin depolarda çürüdügü yazmıyor mu? Ayrıca haberin başında projenin iflasının istendiği yazdığı halde, içeriğinde bununla ilgili bir cümlenin de geçmediği ortada iken niye kimse böyle bir haber yapıldığını sorgulamıyor da, olaya sırf muhalefet etmiş olmak için mesaj atıyor.

Bir de şu klavyeli bilgisayar dedikleri, mevcut tabletleri yanında klavyeli modeli olduğunu niye yazmıyor da, sanki masaüstü pc verilecekmiş gibi lanse ediyor. Lütfen biraz mantıklı olun.

Gören de şu yorumlari yapanların 40 yıllık eğitimci olduğunu sanacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 22 Mart 2018; 14:32:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ne diye verildi,kim icin verildi hala anlamadim.

Depoda çürüttükleri ile kaldi.

Elin Çinlisinin urettigi cercop tablete bir dünya para verilmisti.

Tabi o zamanlarda yazılıp çizilmiştir.

• Hey gidi hey. 4-5 sene evvel az daha dağılış sürecindeki bu projeye dahil olacaktım. İyi ki reddetmişim.

Başlangıçtan beri yanlış kurgulandı. Tamamen VESTEL olsun diğer bazı sistem entegratörleri olsun (sistem entegratörü ne diyenler google yapsın) para kazandırtma amacıyla yapıldı. İçerik üreticilerine bile doğru düzgün yazılım yaptırtmadılar. 10 liralık sözleşmede 2 liralık iş yapıp kalanı paylaştılar. EĞİTEK YEĞİTEK oldu, zırt pırt genel müdür, daire başkanı şube müdürü değiştirdiler ama ne ka ekmek o ka köfte olduğundan tel tel döküldü ve büyük bir kamu zararı oluştu.

Merak etmeyin. Yükünü alanlar çoktan devletin başka kademelerinde yine kaymaklı işler konusunda iş dağıtıyor, avantalarını da alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: d3vstator

Şimdi bu haberde hem öğrencilere 1.438.000 tablet dağıtıldığı, hem de 1.438.000 tabletin depolarda çürüdügü yazmıyor mu? Ayrıca haberin başında projenin iflasının istendiği yazdığı halde, içeriğinde bununla ilgili bir cümlenin de geçmediği ortada iken niye kimse böyle bir haber yapıldığını sorgulamıyor da, olaya sırf muhalefet etmiş olmak için mesaj atıyor.

Bir de şu klavyeli bilgisayar dedikleri, mevcut tabletleri yanında klavyeli modeli olduğunu niye yazmıyor da, sanki masaüstü pc verilecekmiş gibi lanse ediyor. Lütfen biraz mantıklı olun.

Gören de şu yorumlari yapanların 40 yıllık eğitimci olduğunu sanacak...

Haklısınız haber aşırı sıkıntılı, bazı arkadaşlar okumadan yorum yapmış.

Yine de dağıtımın aksamasından dolayı projenin sıkıntıya girdiği belli ama "iflas istemek" ne demek veya 1438000 tablet dağıtılıp aynı şekilde 1438000 tablet de depolarda çürümesi absürtlüğne ne demeli bilmiyorum. Zaten siteye girmeden önce T24'te buna benzer saçmalıklar gördüğüm için tahmin ettim.

Bendeki cihaz hala duruyor, ama içindeki yazılım resmen kullanmayalım diye tasarlanmıştı. Yazımların arayüzü ve sınırlamalara baksanız sanki üniversite öğrencisi amatör bir programcı yazdı zannedersiniz. Buna ek olarak asla güncelleme almadı Jelly Bean'da kaldı ilk dağıtılanlar. Ben de root atıp gereksiz şeyleri temizledim çok hantal çalışşa da internet ve ofis uygulamaları kullanılabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet beyler çelik donlarımızı giyme vakti geldi. Hükümet çöken tüm projelerini dötümüzde patlatacak. Hazır olun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu projenin bomboş bir proje olduğunu eğitim fakültesinde okumuş biri olarak yıllarca söyledim. Hatta üniversitede bir çok kez bu konuda en yakın arkadaşlarımla bile tartıştığımı biliyorum ( siyasi anlamda değil)

Bu projenin tam karşılığı ayranı yok içmeye, atla (veya tahtırevanla) gider sıçmaya

Kırsal kesimde hala kağıt, kalem, kitap vb. yardımı yapılan okullar vardı ve hala var. eğitim eşitsizliği ve adaletsizliği varken bu tip projeler tamamen göz boyamaydı ve bizim halkımız da bunu çok iyi yedi. Reklamlara inandınız tam açıklaması bu.

Realist olacaksınız şovmen değil, bir eğitim sistemi var maşallah ne öğrenci mutlu ne öğretmen. Lan eğitimin iki tane en önemli unsuru mutsuz ise nasıl bir sistemden bahsediyoruz.
  • bu paraya en az 5 bin öğretmen 4 yıl boyunca maaş alabilirdi.
    fakat biraz fazla oy için bu parayı çöpe attık.

vatandaş olarak itirazım bunadır.
  • Kaynağa Baktım! Sesli Güldüm ve Çıktım..

• Tablet işi çok saçmaydı ama akıllı tahta da bir o kadar mantıklıydı. Sürekli bozulan, görüntü kalitesi kötü projeksiyonlardan bıkmıştık akıllı tahta harikaydı. Ne sunumlar yapıldı ne slaytlar izlendi.

• Şaşırmadım, artık üzül(e)miyorum da.

Tabletler de tablet olsa ha, bildiğin çöp tabletler.

Doğu'da görev yapan bilgisayar öğretmeni arkadaşım, kendi cebinden bilgisayarları tamir edip, kendi cebinden Ardunio, Rasperry Pi kitleri aldı, yalnız en büyük sıkıntı 3 öğrenciye 1 bilgisayar düşmesiydi.

Senin Doğu'da çocuğun okula kışın lastik ayakkabıyla gidiyor, sen tablet diyorsun. Velev ki senin teknoloji öğretmek yazılım öğretmek amacın vardı, sen bu ödeneği okullara çıkar, bırak da işi bilen insanlar yapsın.

Yahu, en kötü bilgisayar labı kur, kurdurt. Tablet neymiş arkadaş?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.