Şimdi Ara

Fatih'in yeni sinema odası. (Kurulum aşamasında)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
7
Favori
3.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Fatih'in yeni sinema odası. (Kurulum aşamasında)

Arkadaşlar dolby atmos için 7.2.4 sistem kurmayınkafaya koydum. Hoparlörler hazır ama oda hazır değil. Asma tavan falan yapılacak. İnşallah istediğim gibi olur. Oluşum sürecini burdan paylaşmaya çalışıcam inşallah. Önerilerinizi esirgemeyin..
    Sistemim;
    1- Klipsch THX Ultra 2 7.2 sistem
    2- Klipsch CDT - 5800- C tavan hoparlör (4 adet)
    3- Anthem 1120 Amfi
    4- Kablo= Henüz karar veremedim. Ne alacağımı da bilmiyorum 😊

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazfatih -- 2 Haziran 2016; 23:50:05 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• forumda bir çok değerli abimiz arkadaşımız mevcut, fikir alarak ve istişare ederek hamle yapmanızda fayda var, sistem zaten başından güzel olacak kombinasyondan belli oldu hayırlısı takipteyim
  • Hayırlı olsun şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun takipteyim

• İnşallah bişeyler yapmaya çalışıcam bakalım

• hayırlı olsun, şimdiden iyi seyirler

• Hayırlı olsun çok ciddi bir bütçe ile bu hobiye girmişiniz keyifli seyirler

• quote:

Orijinalden alıntı: tema59

Hayırlı olsun çok ciddi bir bütçe ile bu hobiye girmişiniz keyifli seyirler

Yeni girmedi 2 sene önce Polk Tsi kurduk ona

• Hocam kac m2 salona kuruyorsunuz..tv yada perde hangisiyle izleyeceksiniz..sisi ornegin mk sound thx ler degilde klipsch almaya yonlendiren nedir bilmedigim icin soruyorum..bende klipsch alma arefesindeyim direk kiyas olmasada merak ediyorum yorumlarinizi

• Odam 35m2. Önceki sistemim Eray hocamın yoğunluk yardımlarıyla polk audio tsı serisiydi ve çok memnundum. Odam 18m2 oturma odasıydı. Daha sonra yine kanıma zehir girdi ve bu klipsch THx ultra 2 sistemini araştırdım. Forumda kullanan Mehmet Ali beyin çok yardımı oldu. Sonra bu kadar açılmamın bi anlamı olmalı dedim ve dolby atmosa yöneldim. MK sound marka hoparlörlerinde çok araştırdım. Ama 11.2 fiyatına 7.1 alabiliyorsunuz ve ayrıca 4 ohm ve ayrıca güç amfisi de şart. Sonra incelemelere baktığımda gerçekten iki sisteminde sinemada tek olduğunu gördüm. 35 m2 bir oda hemen hemen herkesin en fazla bu büyüklükte kullanacağı bir oda vardır ve inanın bu büyüklükte iki sistem arasındaki fiyat farkına değmeyeceğini düşündüğümden, klipsch yi seçtim. Sadece incelemeleri okuyun anlarsınız. İnanın hoparlörleri görseniz dinlemeden dahi gücünü hissettirdiğini anlarsınız. İnşallah kurunca daha da iyi olur. Ayrıca Arthemi almadaki tek neden
    de Eray hocamın görüşleri. Tabi bir de tek 11. 2 anfi olması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyazfatih -- 4 Haziran 2016; 7:51:07 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• beyazfatih B kullanıcısına yanıt
    Klipsch çok başarılı bir set ayrıca felaket güç istiyor gene de. Moral bozmak istemem ama ben olsam processor power a yönelirdim,

• Klipsch isi Cidde'n zor bakalım anthem bas edecek mi o devler le

• Ben olsam Anthemi fazla zorlamaz 5 kanal bir power alır onunla beslerdim.

• Fatih bey . Yeni sisteminiz şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanın ...
  • 1.hocam apartman dairesi mi ne olcude kullanabileceksiniz

2.klipsch brosurunde ultra serisi icin bir amfi gözüküyor o en uyumlusu olsa gerek yanlismiyim bilmiyorum

3.en üstü zorlaminidaki amac artik sinema olayini zirve yapip devam etmekmi

• Bu arada odam 35 m2 apartman dairesi. Yan duvara ses yalıtımı yapılacak. Diğer 3 duvar arkası boş. Bu sistemi sinemada son noktam olsun diye aldım. Yani ben anthemin yeteceğini düşünüyorum. Yani güç anfisi alacak olduktan sonra niye daha ucuz bi 7.2 amfi almadığıki? Olmadı öneriniz nedir hangi marka uygun bi güç anfisi alıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: beyazfatih

Bu arada odam 35 m2 apartman dairesi. Yan duvara ses yalıtımı yapılacak. Diğer 3 duvar arkası boş. Bu sistemi sinemada son noktam olsun diye aldım. Yani ben anthemin yeteceğini düşünüyorum. Yani güç anfisi alacak olduktan sonra niye daha ucuz bi 7.2 amfi almadığıki? Olmadı öneriniz nedir hangi marka uygun bi güç anfisi alıyım

Fatih sen daha bastan mantalite hatan var

Neden ucuZ Avr almadın sorusunun cevabı kaliteli ses alabilmen icin almadın anthem ı Guc icin aldığını düşünüyorsan Taa bastan yanlis oluşumda sin

Sen en düzgün cohazi aldın fakat aldığın sistem güce acik bir canavar bu nedenle power la desteklersen daha iyi sonuç alacaksın

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: beyazfatih

Bu arada odam 35 m2 apartman dairesi. Yan duvara ses yalıtımı yapılacak. Diğer 3 duvar arkası boş. Bu sistemi sinemada son noktam olsun diye aldım. Yani ben anthemin yeteceğini düşünüyorum. Yani güç anfisi alacak olduktan sonra niye daha ucuz bi 7.2 amfi almadığıki? Olmadı öneriniz nedir hangi marka uygun bi güç anfisi alıyım

Fatih sen daha bastan mantalite hatan var

Neden ucuZ Avr almadın sorusunun cevabı kaliteli ses alabilmen icin almadın anthem ı Guc icin aldığını düşünüyorsan Taa bastan yanlis oluşumda sin

Sen en düzgün cohazi aldın fakat aldığın sistem güce acik bir canavar bu nedenle power la desteklersen daha iyi sonuç alacaksın

Eray hocam, Ben güç anfisi gerektiğini bilsem anthemin 7.2 ve birde güç anfisi alırdım. Bende ne bileyim bu 11.2 olunca güç anfisi gerekmeksizin çalışırabilirim zannettim.
    Hayır bide güç anfisi Nasıl bağlanır onu bile bilmiyorum iyi mi

• beyazfatih B kullanıcısına yanıt
    Fatih bey öncelikle çok mükemmel bir sistem kurma arifesindesiniz. Ekstra güç amfisi olmadan da setup ı kurup çalıştırabilirsiniz. Daha önce klipsch lerle tecrübemiz olmasa gerçekten böyle bir öneri yapmak gereği bile hissetmezdik ancak aldığınız hoparlör takımı gerçekten çok kabiliyetli ve canavarı mağarasından çıkarabilecek performansı değil mrx1120 herhangi bir entegre amfinin başarabileceğini zannetmiyorum. Ha belki mağaranın ucundn azcık görünür
    Ama sistemi bu şekliyle kurarsınız eğer yardım isterseniz de seve seve yardımcı olabiliriz belki de siz çok mutlu olacaksınız ve daha fazlasını istemeyeceksiniz...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.