Şimdi Ara

Fatih Altaylı : 'Galatasaray'ın Adnan Öztürk gibilere ihtiyacı yok'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HaberTurk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı, Beşiktaş ve Galatasaray arasında yaşanan TT Arena Stadı polemiğini HABER1903'e değerlendirdi.

Altaylı, HABER1903'e yaptığı açıklamada;

Fatih Altaylı : 'Galatasaray'ın Adnan Öztürk gibilere ihtiyacı yok'

- BEŞİKTAŞ, GALATASARAY'I KABUL ETMİŞTİ -

Beşiktaş Kulübü'nde gördüğüm manzara müthişti diyen Altaylı, "Ali Sami Yen Stadı'nın yıkımı için belediye tarafından verilen ruhsatın süresi dolmak üzereydi ve bizim de stadı yıkıp, yenisinin inşaatına başlamamız gerekiyordu. Bu yüzden de maçlarımızı oynayabileceğimiz bir stada ihtiyacımız vardı. Beşiktaş'ı dost ve kardeş kulüp olarak bilip tanıdığımız için ve stadında oynamamız Galatasaray camiasında bir tepki yaratmayacağı için İnönü Stadı da kafamızdaki alternatifler arasındaydı. Önce Olimpiyat Stadı'na baktık. Yol durumu ve stadın gereksiz büyüklüğü nedeniyle vazgeçtik. Daha sonra Güngören ve Kartal'da iki statla ilgilendik. Bu arada şahsi dostum olan Serdar Bilgili ve Hüsnü Güreli ile konuşup İnönü Stadı alternatifini de gündeme aldık.Beşiktaş'ın son yıllarda gördüğü en iyi yönetim kurulu olarak tanımladığım Bilgili yönetimi sağolsun teklife olumlu yaklaştı.Bizi kulüpte ağırladılar. Gördüğüm manzara müthişti. Çok modern bir kulüp yönetim sistemi oluşturmuşlardı. Statlarında oynamamıza sıcak baktıklarını söylediler. Daha sonra da yanlış hatırlamıyorsam maç başına 200 bin dolar ödememiz koşuluyla İnönü Stadı'nı kullanabileceğimizi belirttiler. Yine yanlış hatırlamıyorsam o sırada İnönü Stadı'nda henüz localar yapılmamıştı. Yani loca sorunu yoktu. Sonra bu fiyatı maç başına 120 bin dolara kadar düşürmüşlerdi galiba. Ancak biz belediyeden yıkım izniyle ilgili süreyi uzatınca, yeni stadı yapacak mali kaynakları da 2001 krizi şartlarında uygun koyşullarda bulamadığımız için Ali Sami Yen'de kaldık." dedi.

-INTER VE MILAN'DAN DAHA MI ZENGİNİZ-

Türk Telekom Arena konusundaki düşüncelerini ifade eden Fatih Altaylı; "Ben konuya Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe diye bakmıyorum. Bence İstanbul takımlarının 3 ayrı statta oynama gibi bir lüksü yok. Hem kulüplere, hem ülkeye gereksiz bir yük, anlamsız bir maliyet. İnter veya Milan'dan daha mı zenginiz. Bu iki kulüp San Siro'yu paylaşıyor. Mal sahibi Milano Belediyesi. Hatrılayın eskiden Ali Sami Yen atıl bir haldeydi. Fenerbahçe stadı yok gibiydi ve tüm maçlar İnönü'de oynanırdı. Gerçi zemin çim değildi o zamanlar ama bugün iki takım aynı stadı paylaşabilir. Tabii şu an için bu zor. Çünkü Galatasaray locaları sadece maçlar için değil tüm kullanım haklarıyla sattı. Yani ben istersem her gün locamı ofis olarak kullanabilirim. Ama bu da sorun değil. 15 günde bir Beşiktaşlı dostlarımız locamızı kullansın. Sonunda içinde mücevher veya para saklamıyoruz ya. Bence yardımcı olmalı. Ama Beşiktaş da Türk Telekom'dan isim hakkı falan gibi taleplerde bulunma hakkına sahip değil. Tek sorun özellikle Avrupa maçlarının da oynandığı dönemde zemin kalitesini korumak. Bir çim saha yaklaşık 1 milyon dolara mal oluyor. Yıllık bakımı da 500 bin doların üzerinde. Çok maç oynanırsa zemin çok kötü olacaktır. Ama yapacak bir şey yok. Önlem alınır." dedi.

-ÖZTÜRK'Ü ZERRE CİDDİYE ALMIYORUM-

Adnan Öztürk'ü zerre ciddiye almadığını dile getiren Fatih Altaylı; "Adnan Öztürk Galatasaray lisesi'nden kardeşimdir. Ama kendisini zerre ciddiye almıyorum. Hayatı boyunca sporla alakası olmadığı için spormenliği de bilmiyor. Galatasaray Spor Kulübünün kapısından ilk kez 40 yaşını geçtikten sonra girdi. Kariyerimi yaptım, para kazandım, biraz da şöhret olayım PR yapayım diye girdi herhalde. Bilmiyorum. Ama yaptığı 10 şeyin 9'u yanlış. Hem kulüp içinde gerilim yaratıyor hem de kulüpler arasında. Bence bir an önce Galatasaray yönetiminden uzaklaşması gereken bir isim. Bunu defaten her ortamda söyledim zaten. Galatasaray'ın Adnan Öztürk gibilere ihtiyacı yok. Onun da ne Galatasaray bilgisi var, ne Türk sporuyla ilgili bir fikri." dedi.

-BEŞİKTAŞ'IN GÜCÜ ORAYA O STADI YAPTIRCAKTIR-

İnönü Stadı'nın yerine devasa bir stat yapılmasına karşı olduğunu belirten Altaylı; "İşin doğrusu ben şehrin o noktasına devasa bir stat yapılmasını karşıyım. Mevcut yapıdan daha yüksek olmayacak bir stat neden olmasın. Bunu Başkan fikret Orman'la da paylaştım. O da "Dışardan daha büyük olmayacak. Aşağıya doğru ineceğiz" dedi. Karşı olmamın nedeni oradaki tarihi doku. Etrafında Saraylar, camiler ve Boğaz var. Süzer Plaza oraya zaten yeterince zarar verdi. Bir de dev stat olursa iyice kötü olur. Ama yüksekliği arttırmadan, tarihi dokuyla uyum sağlayabilecek bir mimari ile elbette olabilir. Başkan Fikret Orman Kültür Bakanı ile konuyu tartışırken ben de yanlarındaydım. Bakan Günay'ın haklı argümanları var. O da benim gibi düşünüyor. Ama Beşiktaş'ın gücü oraya o stadı yaptıracaktır. Tek ricam oraya yakışır ebat ve mimaride bir stat olmasıdır." dedi.

-"DELİ MİSİN?" DİYE SORDUM-

Fikret Orman'ın işinin çok zor olduğunu ifade eden Fatih Altaylı; "Fikret Orman çok sevdiğim birisi. Adaylık sürecinde kendisine "Deli misin?" diye sordum zaten. Aklı olan adamın girmeyeceği bir işe kalkıştı. Çok zor bur görevde. Beşiktaş'ı küçültse o borçları ödeyemez. Büyütmeye kalksa 500 küsur milyon TL borçlu, gelirleri temlikli bir kulüple bu işi nasıl yapacak? İşi çok zor. FEDA tişortleri satmakla bu borç ödenmez bu mali tablo düzelmez. Bir an önce stat gelirlerini arttırmak zorunda. Belki bir köprü kredi ile temliklerden kurtulursa eli rahatlar ama zor. Beşiktaşlıların ona yardımcı ve sabırlı olması lazım. Başarı konusunda dost bir kulüple ilgili bir şey söylemek bana yakışmaz. İnşallah başarılı olur diyebilirim ancak. Hem onun için hem Samet için, hem de Galatasaray Lisesi'nden ağabeyim olan ama çocukluğundan beri Beşiktaş taraftarı olan ağabeyim Erman için." diyerek sözlerini tamamladı.

Haber Kaynağı: HABER1903 ÖZEL HABER

Aslında Fatih Altaylı'yı pek sevmem, çok fanatiktir kendisi, ama burada bazı doğru yorumlarına katılamamak elde değil.

• Tamam Adnan Öztürk bence de sportmen değil. Ama kabul etmeliyim ki, Adnan Polat harici başkanlar özellikle Özhan Canaydın Galatasaray başkan profili oluşturduğu için Adnan Öztürk'ün açıklamaları sert geliyor. Fikret Orman'ın ve Suat Kılıç'ın gerçekten Adnan Öztürk'e dolu olduğunu okuyorum sağda solda. Biraz tansiyonu düşürebilir tabi ama kendi bileceği iş. Geri vites olarak anlaşılmasın dediklerim, açıklamaları hep Adnan Öztürk yaptığından böyle bir ortam oldu ama dediğim gibi eğer hükümet diretirse ve Adnan Öztürk bu açıklamaları da hükümete karşı yapabilirse(aslında yapabileceğinin sinyallerini verdi) o zaman daha iyi anlarız onun ciddiyetini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Corvette_

Nasıl da işine geliyor BJK'lilerin, bu adam Galatasaraylı falan değil, FB'nin BJK'nin uşağı, uyduda yeri bile yok bunun kanalının

Ayrıca zamanında APO adlı köpekle yemek yemişliği var bunun...

işine geliyor değil.bende söyledim her söylediğimde cevap alamadım.

şimdi benim mi işime geliyor senin mi işine gel miyor.

yine 7/c sınıfı havasında yorumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WirLieBen

quote:

Nasıl da işine geliyor BJK'lilerin, bu adam Galatasaraylı falan değil, FB'nin BJK'nin uşağı, uyduda yeri bile yok bunun kanalının

Bazı hatalar var lütfen düzeltin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beşiktaş'ta,Galatasaray'da kendine göre haklı.Bunun nedenlerini Ünal Aysal açıkladı.
  • ilginç insanlarsınız harbiden.işinize gelmeyince dalga geçip küfür edersiniz işinize gelince yalan olduğu apaçık sözlerini referans olarak gösterirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

ekran klavyesi kullanıyorm valla

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

ilginç insanlarsınız harbiden.işinize gelmeyince dalga geçip küfür edersiniz işinize gelince yalan olduğu apaçık sözlerini referans olarak gösterirsiniz

yalan mı?

uyan kardeş uyan bizim yöneticiler aylar öncede söyledi ne fatih alt. bahsediyorsun sen?
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşım senin amacın ne ya ? girdiğim her konuda bi provoke etme çaban var anlayamıyorum seni küfür yemekten zevk mi alıyosun ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

quote:

quote:

quote:

arkadaşım senin amacın ne ya ? girdiğim her konuda bi provoke etme çaban var anlayamıyorum seni küfür yemekten zevk mi alıyosun ?

Ondan ancak sen zevk alırsın haşin çocuk

• Ulan tipe bak. Alıcaksın eline kömür küreğini suratının ta ortasına bi tane patlatıcaksın tam olacak.
    Hem takımı batırdınız hem yıllarca geriye götürdünüz hem hiç bir icraat sergilemediğiniz gibi sergilenecek icraatlarada taş koydunuz. Sizden sonra gelen adamlar sizin pisliğinizi temizleyeceğiz diye canları çıktı kalkmış hala biz o zaman şöyle yaptık bu zaman böyle yaptık diye masal okuyo.

Stad konusuna gelince bi tarafım verilsin diyor. BJK oradan bilet parasıydı şusuydu busuydu derken elde edeceği paralarda bi nebze olsa rahatlar ilaç olur kendilerine.Türkiyedeki bir taraftar olarak değilde futbolsever olarak BJK bugünkü durumuna üzülüyorum.
    Diğer tarafımda stad yapılırken Galatasay yönetiminden tutunda taraftarına kadar herkes çile çekerken yok devletin peşkeş stadı yok devletin bilmem ne stadı diyenlere, Galatasaray maddi krizdeki dönemlerinde dalga geçip alay edenlere kendilerini dev aynasında görüpte bu demogoji yapanlara değil stad yağmurlu günde su verilmesin diyo.

• Bende bu adamı zerre kadar sevmem,
    Yorumlarını da ciddiye almıyorum, ama o zaman olanları anlatıyor adam,

Buradan çok açık görülüyor, sizin zor zamanınızda size yardımcı olmak için olumlu yaklaştığımız. yani şimdi çoğu GS linin yapmaktan çok ama çok uzakta olduğu şeyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Bende bu adamı zerre kadar sevmem,

Buradan çok açık görülüyor, sizin zor zamanınızda size yardımcı olmak için olumlu yaklaştığımız. yani şimdi çoğu GS linin yapmaktan çok ama çok uzakta olduğu şeyi.

evet çok yardımcı olmuşsunuz teşekkürler
    yıllık 600bin dolar ödediğiniz stad için GS dan maç başı 200bin dolar istemek fair play ödülü verilecek seviyede bir davranış

http://www.zaman.com.tr/haber.do;jsessionid=E3AC1382C65022D08653A34210EBFAEC?haberno=690110

kaldı ki bu yorumunu beğendiniz adam şu an gs yönetiminde olsa bjk bizden zamanında yıllık 1 m bile ödemedikleri stad için 4 5 m istemişlerdi diyerek ortalığı birbirine katardı

altyalı kendisinin içerisinde olmadığı tüm gs yönetimlerinin kuyusunu kazmak için elinden geleni yapan bir adamdır

• Dünyada en son kale alcağım 2. adam

1. Rasim Kütahyalı
    2. Fatih Altaylı
  • quote:

Orijinalden alıntı: D C X L

quote:

Orijinalden alıntı: serhanuygur

Bende bu adamı zerre kadar sevmem,

evet çok yardımcı olmuşsunuz teşekkürler
    yıllık 600bin dolar ödediğiniz stad için GS dan maç başı 200bin dolar istemek fair play ödülü verilecek seviyede bir davranış

http://www.zaman.com.tr/haber.do;jsessionid=E3AC1382C65022D08653A34210EBFAEC?haberno=690110

kaldı ki bu yorumunu beğendiniz adam şu an gs yönetiminde olsa bjk bizden zamanında yıllık 1 m bile ödemedikleri stad için 4 5 m istemişlerdi diyerek ortalığı birbirine katardı

altyalı kendisinin içerisinde olmadığı tüm gs yönetimlerinin kuyusunu kazmak için elinden geleni yapan bir adamdır

maç başı 200bin dolar isteme şansı yok çok uydurma bir haber belli.

• Fatih ve Fanatiğin o meşhur video yapan adamı umrumda bile değil ki zaten bu dünyadan değiller.
  • quote:

Olimpiyat stadında su mu çıktı ki? Arena isteniyor!
    İsmet Tongo TT Arena Üst Kullanımı Hakkında Gündemi Değerlendirdi

İsmet Tongo TT Arena Üst Kullanımı Hakkında Gündemi Değerlendirdi
    Haber Kaynağı: KükreyenAslan Köşe Yazarı
    18 Nisan 2012 Çarşamba 21:50

Galatasaray’a “Devlet size Seyrantepe de yeni bir Stat yapacak. İnşaat bitinceye kadar maçlarınızı Halkalı’da ki olimpiyat stadın da yapın” dendi.

Galatasaray önce itiraz etti. Beşiktaş kulübünden hemen çok şiddetli bir itiraz geldi.

Beşiktaş kulübü “Kesinlikle böyle bir şey olamaz. İnönü stadı Siyah-Beyaz süslemelidir. Üstelik sembolümüz olan Kartal resimleri de var. Onun için Galatasaraylı taraftarları burada istemeyiz” dediler.

Aynı savunmayı daha Galatasaray Saraçoğlu stadının ismini ağzına almadan

Fenerbahçe “Galatasaray bizim stadımızda maç yapamaz” diyerek sert bir şekilde tavır koydular.

Bunun üzerine O günlerin Başkanı Özhan Canaydın olay fazla büyümesin diye “ Biz Olimpiyat’ta oynaya biliriz” açıklaması ile ortalığı yatıştırdı.

Galatasaray maçları Halkalı olimpiyat stadında oynamaya başladıktan sonra bakın neler oldu.

O GÜNLER:

1 – Galatasaray tam 2.5 yıl Halkalı olimpiyat stadında rezil oldu. Yollar tam olarak yapılmadı. Söz verildiği halde Halkalı Tren hattı bir istasyon bile uzatılmadı.

2 - Maç seyretmek için gelen binlerce kişi tam 2,5 yıl gelişlerinde rezil oldu. Evlerine dönüşlerin de ise perişan oldular. Yabancı maçlarda, gene yabancı Medya mensuplarının çektikleri sabaha karşı dağ tepe bayırda yürüyüp bir ana yola ulaşmak isteyenlerin görüntüsü alay konusu oldu.

3 – Bütün bunlar olurken Helikopterle gelen Muhterem Devlet erkanı gene aynı yoldan geri dönerken dağ, tepe bayırda yürüyenlere bakıp kim bilir neler konuşuyorlardı. Biraz daha önemsiz devlet erkanı ise yollarda yürüyenlerin arasından açılan yoldan siren çala, çala gidişlerini asla unutmam.

4 – Stadın en kötü özelliği fırtına ve sert rüzgarlarda bırakın topun gidişini insanların bile yürüyüşü zordu. Rüzgarı kesmek için İki Milyon dolara yapılan Rüzgar Panelinin kırılıp uçmasını insanlar şaşkınlıkla seyretmişti.

5 – Ve en önemlisi Galatasaray ikinci yılda da Arenada oynamak istediğini açıklayınca hiç unutmam hem Beşiktaş, hem de Fenerbahçe Galatasaray stada el koyuyor diye ortalığı yangın yerine çevirmişti.

BU GÜNLER

1 –Galatasaray’ı kendi stadı İnönü de kesinlikle görmek istemeyen Beşiktaş’ın hangi yüzle Arena’yı istemesini şaşkınlıkla izliyorum.

2 – Ayrıca, eğer doğruysa çok iyi bir Beşiktaşlı olan sayın Cumhurbaşkanımız Gül Galatasaray’a haber gönderip onları makamına davet etmesi ve “Arenayı Beşiktaş’la bölüşün demesi” bana göre ona yakışmayan bir baskı olayı olur. Umarım, sayın

Cumhurbaşkanımız böyle bir şey yapmaz.

3 – Beşiktaş’ın yapacağı tek şey Halkalı da abide gibi duran

Olimpiyat Stadında oynaması. Kara Kartal unutmasın beğenmediği o statta İstanbul Büyükşehir takımı da oynuyor, Hani o yenmekte çok zorlandığı takım. Siyah Beyazlılar Kasımpaşa stadını da gündeme alabilirler.

quote:

Galatasaray'ın Türk Telekom Arena Stadı'na kavuşmasındaki kilit isimlerden biri olan Eski 2. Başkan Işın Çelebi, Beşiktaş'ın, maçlarını Arena'da oynamasını hakkındaki sarı-kırmızılı kulübün endişelerini Akşam Gazetesi'nden İsmail Küçükkaya'ya anlattı.

İşte Işın Çelebi'nin açıklamaları:

"BEŞİKTAŞ'IN ORTADA HENÜZ DOĞRU DÜRÜST BİR PROJESİ BİLE YOK"
    "Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'la görüştüm, henüz ortada projeleri bile doğru dürüst yok. Avam projesi hazır değil. Anıtlar Kurulu'yla konuştum, İnönü'nün denize bakan tarafını yıktırmayacaklar. O zaman stat 40 bin kişilik olamaz, en çok 30 bin kapasiteli yapılabilir. Yetinmedim Kültür Bakanı Günay'la bir araya geldim. O zaten İnönü'ye dokunulmasını hiç istemiyor. Oranın yeşil alan olması gerektiğini savunuyor. Benim edindiğim izlenim, İnönü yıkılsa bile oraya yeni stat yapamazlar. Eğer bunu başaracak bile olsalar, projesi için 4 ay lazım, ihale sözleşmesi için üç ay... Gelecek sezon İnönü'de oynayabilirler. Sonrasında da Olimpiyat Stadı'nda oynasınlar. Biraz revize ederler, metro ve metrobüs bağlantısı yaptırırlar. Beşiktaş ister 2-3 yıl, isterse ömür boyu Olimpiyat'ta maçlarını yapabilir. Biz Arena'ya sıcak bakmıyoruz."

"ARENA'YA EL KOYACAKLAR"
    "Arena'ya el koyacaklar. Parası da yok. Beşiktaş'a yeni stat yapamayacakları için, Arena'yı bizimle Beşiktaş'ın ortak kullanımına açacaklar. Benim endişem bu. Stadın mülkü SGM'nin olabilir. Ama üst kullanım hakkı bizim. Sadece projesine Galatasaray bütçesinden 23 milyon TL harcadık. Ali Sami Yen'in kullanım hakkını da devrettik. Başöğretmene giderim, o çözer edasıyla bu meseleye yaklaşmak doğru değil."

"ÜSTÜ KAPANMAK ZORUNDA"
    Işın Çelebi, stadın çatısının kapatılması konusunda da "Kapatmak zorundayız. Mayıs 2013'e kadar süremiz var. Aksi halde yaptırımı söz konusu olabilir. Her şey sözleşmede yazıyor. Teknik bazı meseleler var, onun dışında stadın üstünü kapatabiliriz" dedi.

• adam tutup da beşiktaşa laf söylese buraya hemen "alex fenere gelmez" ss sini koyup muhaha çekecekler çok doğru diye alıntılamışlar adamın yazısını. alemsiniz valla
  • Haydaaaaaaaa ! Yoook stad YOOOOKK !
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.