Şimdi Ara

Fate serisi nasıl izlenmeli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
22.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlamayı düşünüyorum ama karışık gibi geldi ? Hangi sırayla izlemeliyim ?

Bazı yerlerde sadece Fate / Zero'yu izlemek yeterli yazıyor ama emin olamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 6 Mayıs 2018; 22:14:41 >

• /Zero izle gerisi vasat animeler zaten. Ama illa sırayla izleyeceğim diyorsan.

/Zero > Unlimited Blade Works

Eski /Staynight, zaten oldukça vasat olan bir hikayenin daha da kötü bir hale getirilmişi. İzlemene değmez.

Geri kalan tüm seriler alternatif gelecekte yada bambaşka bir evrende geçiyor.

Gelecekte geçenler: /Grand Order ve /Extra
    Alternatif Evren: /Apochrypha
  • Yapım yılına göre de izledim ben.2006 Fate Stay Night ve 2014 yapımı Fate Stay Night Unlimited Blade Work hikaye aynı yani 2006 nın remake'i.Fate/Zero daha öncesini anlatıyor.Eğer 2006 serisini izlemem dersen Fate Zero>Fate Stay Night UBW izle.Eğer 2006 versiyonunu da izlemek istersen onu sıranın en başına alıp izle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanameSama

Yapım yılına göre de izledim ben.2006 Fate Stay Night ve 2014 yapımı Fate Stay Night Unlimited Blade Work hikaye aynı yani 2006 nın remake'i.Fate/Zero daha öncesini anlatıyor.Eğer 2006 serisini izlemem dersen Fate Zero>Fate Stay Night UBW izle.Eğer 2006 versiyonunu da izlemek istersen onu sıranın en başına alıp izle.
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 7 Mayıs 2018; 7:25:53 >
  • Fate Stay Night ve Fate Stay Night UBW 2014 animelerinin başları aynı sadece sonları tamamıyla farklı. Aynı olayı anlatan farklı hikayeler olarak düşünülebilir.Vaktiniz varsa önce eskiyi sonra 2014 versiyonunu izlemenizi tavsiye ederim.Zero zaten farklı zamanda geçiyor en son izlenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotalan -- 7 Mayıs 2018; 11:36:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • /Zero izle gerisi vasat animeler zaten. Ama illa sırayla izleyeceğim diyorsan.

/Zero > Unlimited Blade Works

Eski /Staynight, zaten oldukça vasat olan bir hikayenin daha da kötü bir hale getirilmişi. İzlemene değmez.

Geri kalan tüm seriler alternatif gelecekte yada bambaşka bir evrende geçiyor.

Gelecekte geçenler: /Grand Order ve /Extra
    Alternatif Evren: /Apochrypha
  • Teşekkürler.

Önce Zero'yu daha sonra UBW'yi izleyeceğim.
  • UBW'ye bakmasanda olur diyeceğim ama ilkinin gazıyla mutlaka izleyeceksindir : )
  • quote:

Orijinalden alıntı: Periah

UBW'ye bakmasanda olur diyeceğim ama ilkinin gazıyla mutlaka izleyeceksindir : )
    Daha başlamadım izlemeye.Araya başka yapımlar girdi.Eğer Zero'yu çok seversem UBW'yi de izlerim.
  • Zero en iyisidir kesin seversiniz ama Zero'dan sonra aynı kaliteyi tutturamadılar. Özellikler UBW'nin ilk 12 bolumunde oldukca sabır istiyor... Ondan sonra birkac seri daha var ama bakmadım onlara...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Zero en iyisidir kesin seversiniz ama Zero'dan sonra aynı kaliteyi tutturamadılar. Özellikler UBW'nin ilk 12 bolumunde oldukca sabır istiyor... Ondan sonra birkac seri daha var ama bakmadım onlara...
    Pek gerek yokmuş onları izlemeye sanırım. Çoğu yerde sadece Zero'nun yeterli olduğu yazıyor. Çok severseniz de UBW'yi izleyin diyorlar.
  • quote:

Zero en iyisidir kesin seversiniz ama Zero'dan sonra aynı kaliteyi tutturamadılar. Özellikler UBW'nin ilk 12 bolumunde oldukca sabır istiyor... Ondan sonra birkac seri daha var ama bakmadım onlara...
    /Apochrypha, UBW den fersah fersah iyi ama vasatin altında bir ana karakter ve gereksiz romantizm var, ayrıca bu vasat altı, varlığı bile zarar olan ana karakterin kollanmasi için çok fazla konu deliği açılıyor ve gerçekten kaliteli olan karakterlere (Semiramis,Mortred,Shishigou,Amakusa,Achilles,Chiron,Karna vb.) yeterli screentime kalmıyor. Onun dışında 7.8 lik anime.

/Extra, ağır Shaft fanboyu degilsen sonunu göremeyeceğin bir anime. 5 lik.

/Grand Order, şimdilik one shot bir film. Oyundaki ilk kısmı konu alıyor, oyundaki ilk kısım, tamamen fan kitlesini toplama amacıyla, UBW hikayesindeki herşey ters gittikten sonra ortaya çıkan alternatif gerçeklikle geçtiği için biraz bayat ama boş zamanda izlenebilir çerez bir film. 7.1 lik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 11 Mayıs 2018; 2:50:41 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben Apocrypha'yı baya beğendim ya karakterleri aşırı iyi senaryosu da kaliteli. Başrol biraz sönük tamam ama kayda değer izlemesi keyif veren çok fazla karakter var.
  • Aslında Fate Extra Last Encore, Psp ve Ps Vita için yapılmış 2 Fate oyununa dayanıyor. İşin kötü yanı edindiğim bilgilere göre oyunda işlenen hikaye baya baya iyi ve animedekinden katbekat daha çetrefilli ve büyük boyutluymuş. Oyunlardaki hikayeyi animeye aktaracağız diye karakterlerin yarısını atıp , öyküyü kuş ederek epey bir farklı versiyonunu oluşturmuşlar.

Yani Fate Extra'nın hikayesi orjinal oyunlarda çok çok iyiyken animesinde çok ağır bir biçimde batırılmış bunuda ekleyeyim ilgilenen arkadaşlar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 28 Mayıs 2018; 12:58:43 >
  • Fate çorba gibi olmuş. En son bir tane uzun metraj izledim neyin ne olduğuna bir anlam veremedim. Bir tanesinde iskender ve gilgamesh vardı onun da yarısından sonrasını bıraktım. Fate stay night müzikleri çok iyiydi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Iskenderin oldugu zero

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ekrana bakarak

Şaka bir yana hem bu seriye hem de Monogatari serisine aynı sebepten dolayı hala bakamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-5A7DB961D -- 25 Şubat 2019; 22:50:0 >
  • Yapımcılardan ikisi Fate/Grand Order'i önceki Fate Anime'lerini izlememiş ve oyunlarını oynamamış kitleye öneriyor. Onların yalancısıyım.

Kaynak: ANN
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

Yapımcılardan ikisi Fate/Grand Order'i önceki Fate Anime'lerini izlememiş ve oyunlarını oynamamış kitleye öneriyor. Onların yalancısıyım.

Kaynak: ANN
    Meali: Bize para kazandirmak için diğer serileri izlemenize gerek yok, oyunu hemen yukleyin parayi basin gatchalarinizi rollayin :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.