Şimdi Ara

fastPay ile istanbulkart’ını yükleyene 20 TL hediye (BİTTİ) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
322
Cevap
15
Favori
25.955
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul kartı olmayanlar 1 lira yükleyebilir, öğrenciyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygulamadaki işlem geçmişinde işlem saatinin 00.11 olduğu belirtilmesine rağmen saat 18.01'de 1 liralık daha bakiye yüklemesi yaptım. İşimiz garanti olsun.
  • nfc ile telefonumdan istanbul karta yüklemeye çalıştım.ilk başta 20 tl yükleyim dedim.her denememde kart algılanamadı hatası verdi.sonra 2 şer tl ile devam ettim.yok arkadaş hala kart algılanamadı diyor.sıkıldım bıraktım.sonra acaba kartımda ne kadar vardı diye baktım 44 tl yazıyor.o kadar olmaması lazım diye kredi kartı işlemlerimi kontrol ettiğimde 138 tl provizyonda bekleyen işlemlerde gördüm.hemen bankayı aradım fastpay'in nasıl böyle bir hata yaptığını sordum.evet bir ara nfc ile çekimlerde hata olduğu bilgisi bize geldi dedi ama şimdi düzgün çalışıyor dedi.provizyonda bekleyen işlemleri iptal edin dedim ama istanbul kart ile görüşün dediler,evet istanbulkart ile görüşecekmişim.
  • sorular hep aynı tarz.

karta bakiyeyi yüklediyseniz işlem bitti.

gidip makineye tutmanıza gerek yok. ister şimdi ister 10 gün sonra gidip kartınızı okutursunuz. kartı okutmadan yüklediğiniz bakiye istanbul karta eklenmiyor.

şartları nasıl okuyorsunuz bilmiyorum. istanbul kartına bakiye yükleyen diyor. bakiye yükleyip cihaza tutan demiyor.

yani şartlar o kadar açık ve basit ama siz değişik şeyler türetiyorsunuz pes gerçekten.
  • çok zekisin sen ha

kocaeli belediyesi nasıl yapıyor bunu senelerdir ? hatta onu bırak akbil basma aletleri bile kredi kartı destekliyor kartını unuttun / vs bakiyen yoksa tak diye çekiyor karttan

20 yıl ilerde bu iettden
  • Benim fastpay uygulamasinda hesap bakiyesinde 1000₺ gozukuyor. Bu avans parasi mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 16 Aralık 2018; 18:30:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpioleo

Benim fastpay uygulamasinda hesap bakiyesinde 1000₺ gozukuyor. Bu avans parasi mi ?
    oha hocam bana 50 TL atsana

• quote:

Orijinalden alıntı: kırkyapar

0461876A624380

İstanbul kartı olmayanlar 1 lira yükleyebilir, öğrenciyim
    Yukleselerde sana 20 tl bakiye yatmaz, hesap acman lazim

• quote:

Orijinalden alıntı: Vahsi Hindi Sürprizi

androidli cihazdan(NFC YOK) 1TL yukeledim sonrada nfc si olan bir cihaza karti okuttum 1TL aninda yukelendi.

Daha sonra iphone dan 1TL yukeldim ve nfc li olan cihaza karti okuttum fakat 1TL yuklenmedi! sanirim ios ta uygulama sikintili bakalim 20TL gelecek mi ios olan fastpay hesaba.

Edit: baska bir ios android ve nfc li cihazdan 1 TL daha yukledim farkli bir fastpay ile. Islem sonunda 2TL yuklendi.
    önceki yüklenmeyen ios cihazdan gecikmeli olarak geldi tekrar yukleme yapinca.
    Iostan yukleyip android cihazda arkadas nfc ile yukledi bakiyeyi. Sorun yok

• quote:

Orijinalden alıntı: dekonline

00:35 mi ne yükleme saati. Tekrar yükleyeyim de 1 TL yüklesem olur mu yoksa limit var mı?
    Hocam belkide olur sorun olmaz ama sistem saati 1 saat geride oldugu icin (muhtelen yaz saati kis saat farkindan dolayi cunku artik bizde saatler degistirilmiyor) cumartesi gunu yukelme yapmis olarak gozukebilir sistemde. siz bilirsiniz. eger zaten akbil kullaniyorsaniz 1TL daha yukleyin derim.
    akbilde para zaman asimina uyramiyor elbet kullanilir
  • çaylaq kullanıcısına yanıt
    Ben kartı makinaya koydum fakat yüklediğim bakiye kartıma geçmedi. Ek bir şey yapmak gerekiyor mu çünkü hala talimatlar kısmında görünüyor istanbulkart uygulamasında yüklediğim bakiye?

• Fastpay hicbir yerde gecmiyor, bir zamanlar yemeksepetinde vardi bu, onu da kaldirmislar, sadece istanbulkart icin mi kullanilacak bu, bir de eft falan varmis, isin komigi uygulama feci agir calisiyor... DenizBank cok kotu bir izlenim birakti.
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    adam zaten o 1 lira için mesaj atmış, 20 lira isteyip kartı olmayan bana yüklesin diyor.
  • Arkadaşlar merak ettiğim konu, kendi kredi kartımı kendi hesabıma tanımladıktan sonra, başka bir hesaba daha

( annemin) tanımlayıp ordan da istanbul kart yüklesem olur mu? Olur diye düşünüyorum...

Mesela bkm express de benim kartım hem annemin hem benim hesabıma tanımlı...

Aynı şey diye düşünüyorum?

• elinde kullanmadığı kartı olan var mı? evdeki kartı bulamadık şimdi boşa gitmesin bari 1 tl'yi buradan birine yükleyelim.
  • KSK_istayfa kullanıcısına yanıt
    0462873A993B80

isteyen 1 tl yukleyebilir beyler :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 farklı K.Kartı ekledim ve akbil e yükleme yapmaya çalıştım.

Yüklüyor gibi gözüküyor ama ne karttan para çekiyor ne de akbile yükleme yapıyor.
    İşlem sonucunda Akbil deki bakiye yi gösteriyor ve hata da vermiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manilafortuna

Arkadaşlar merak ettiğim konu, kendi kredi kartımı kendi hesabıma tanımladıktan sonra, başka bir hesaba daha

( annemin) tanımlayıp ordan da istanbul kart yüklesem olur mu? Olur diye düşünüyorum...

Mesela bkm express de benim kartım hem annemin hem benim hesabıma tanımlı...

Aynı şey diye düşünüyorum?
    Bkm express ile yapılan alışveriş normal pos benzerdir.

Posmessage bilgilerini Bkm express firmaya gönderiyor. Yani kart numaranızın ilk 6 ve son 4 hanesi firmaya bildiriliyor.

Aynı kart geçmiyorsa bkm express bir çözüm olmaz.

• 20 tl yatan var mı ?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.