Şimdi Ara

Fas’ta kafası kesilerek öldürülen kadın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
746
Cevap
5
Favori
95.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.cumhuriyet.com.tr/m/foto/dunya/1176803/1/Fas_taki_vahsi_cinayetlerde_ISiD_suphesi.html

Arkadaşlar olayın video su var. İzleme gafletinde bulundum. Böyle bir dehşet olamaz. Gözümün önünden gitmiyor video.

Edit: Arladaşlar video linki için günde sayısız mesaj geliyor. Bende link yok olsada paylaşmam. Lütfen link için mesaj atmayınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mymerla -- 22 Aralık 2018; 23:22:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu tip olaylarda suçu hemen İslam'a atan zavallılaradır sözüm.
    Mynamar'da suçsuz yüzbinlerce masum sivil insanı canlı canlı yakarak ve işkence ederek katleden budistler müslüman mıydı?
    Ruanda'da 1994 de 800 bin sivil masum insanı palalarla canlı canlı parçalayarak öldüren insanlar müslüman mıydı?
    Yahudileri II. dünya savaşında fırınlarda yakarak vahşice katleden almanlar müslüman mıydı?
    Yine ortadoğudaki ve arikadaki çaresiz sivil milyonlarca insanı kurdukları sistemli sömürge sistemiyle yüzyıllar boyu akla hayale gelmeyecek vahşi yöntemlere katledenler müslüman mıydı?.. Değildi. Bir ara hatırlatın da sizin o çok beğendiğiniz, yerlere göklere sığdıramadığınız aklınızı önce seveyim sonra da turp sıkayım.
    Bu ayetlerin öncesi ve sonrasını da yazsaydın keşke, ama yemez de mi.
    Buralarda hep savaş halinden bahsediyor, ki insanın insanı öldürmesi savaş halinde kaçınılmazdır.

Nisa:
    Size ne oluyor da münafıklar hakkında iki gruba ayrıldınız? Allah onları yaptıkları işlerden dolayı başaşağı ederek eski konumlarına (küfre) döndürmüştür. Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için asla bir çıkış yolu bulamazsın.
    Arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. Bu sebeple, onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. Eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. Onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı.
    Ancak sizinle aralarında anlaşma olan bir topluma sığınmış bulunanlar, yahut ne sizinle ne de kendi kavimleriyle savaşmayı içlerine sığdıramayıp (tarafsız olarak) size gelenler başka. Eğer Allah dileseydi, onları size musallat kılardı da sizinle savaşırlardı. Eğer onlar sizden uzak durur, sizinle savaşmayıp size barış teklif ederlerse; Allah, onlara saldırmak için size bir yol (yetki) vermemiştir.
    Diğer bir takım kimselerin de hem sizden emin olmak, hem de kavimlerinden emin olmak istediklerini göreceksin. Bunlar küfre her döndürüldüklerinde ona atılırlar. Eğer bunlar sizden uzak durmazlar, sizinle barış içinde yaşamak istemezler, ellerini savaştan çekmezlerse, onları yakalayın ve onları nerede bulursanız öldürün. İşte bunlara karşı size apaçık bir yetki verdik.

Bakara:
    Sizinle savaşanlara karşı Allah yolunda siz de savaşın. Ancak aşırı gitmeyin. Çünkü Allah aşırı gidenleri sevmez.
    Onları nerede yakalarsanız öldürün. Sizi çıkardıkları yerden (Mekke'den) siz de onları çıkarın. Zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. Yalnız, Mescid-i Haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. Sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. Kâfirlerin cezası böyledir.
    Yahu çok basit bir şey söyleyeyim.

Cariyelik yasak değil.

Daha ne olsun.

Daha ne sebep gerek bu dini terketmek için.

Arabın Allahı Muhammedin uçkuru ile neden uğraşır. (ahzap 37 51 50)

Nereye bakarsan bak bunlar nedir.

Sakin bana tefsir oku. Öyle anlayamazsınız diye malca cümleler kurmayın.

Almanca da aynı İngilizcede aynı.

Arabın kitabını Araptan daha iyi biliyorsunuz. 😂
  • Izlemeyin denilen hersey maalesef merak uyandiriyor ben izlemedim ama eksi de ki yorumlari okudum video insanlik disi konuyu sil bence .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benden link istemeyin arkadaşlar. Kaydetmedim linki. O dehşeti izleyip hemen kapattım. Ama keşke izlemeseydim. Nasıl yaparlar aklım almıyor.

• Ee hani video?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rovaniemi

Ee hani video?
    Araştırarak bulabilirsiniz. Fakat izlemenizi asla tavsiye etmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Organismus

Bu mesaj silindi.
    Video yu izleyerek gerçek olduğunu görebilirsiniz. İŞİD tarafından yapıldığı söyleniyor. 3 kişi yakalanmış.

• Bana ozelden videonun linkini atar misin izlicem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Videoyu izlemek istiyorum birisi uplayabilir mi

• Suçlu kısımda nr zaman müslümanlar olsa manüplatif uydurma abartı hikaye.

• Birisi bana videoyu uplayabilir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Birisi bana videoyu uplayabilir mi
    İnsanların vahşice katledilmesini izlemekten zevk mi alıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BF8E9B238 -- 21 Aralık 2018; 4:40:44 >
  • Ilgilendirir mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Ilgilendirir mi
    Tabiki, kişiliğin hakkında bilgi verir.
  • Hayir

• Bunu bile israile amerikaya batıya yaftalayanlar var, uzun uzun yazardım ama kime neyi nasıl anlatıcaksın

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.