Şimdi Ara

Farm Manager 2018 Resmî Türkçe Altyazı Desteği ile Geliyor! ( AiBell Game Localization ) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Amacım, oyunu salt pazarlama yaparak savunmak değil kesinlikle, sonuçta bizler yerelleştirme firmasıyız. Ancak naçizane olarak bir şeyi de söylmeden edemeyeceğim.

Farm Simulator 2018 oyunu, tycoon tipinde bir çiftlik simülasyon oyunudur. Oyundaki birçok işi yapabilmek için paraya ihtiyacınız var. Ancak olaya "ben bir sürü para yaptım, şimdi ne yapayım, oynamaya gerek yok" demek, oyunun amacını çiftlik yönetip üretici olmaktan ziyade para kazanmak olarak anlamak demektir. Elbette herkes dilediğini yapabilir :) Ama bu oyunun asıl amacı, önceki Playway oyunlarında olduğu gibi insanlara "nasıl çiftçi olunur, nasıl tarım ve hayvancılık yapılır" tarzında hayata dair sorulara cevap niteliğindedir.

Para kazandık, tamam. Peki arıcılık nasıl yapılır, meyvelerden nasıl meyve suyu yapılır? Bu ve benzeri birçok uygulama bu oyunda yer alıyor.

Benim tavsiye edebileceğim incelemelerden biri SimulasyonTURK tarafından yapılan inceleme videosudur. Dilerseniz facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz. Ayrıca Steam'deki Türkçe yorumlarda da çok fazla sayıda içeriğe dair incelemeler bulunmaktadır.

"7 TL bile verilmez" ile " 27 TL az bile" ifadelerinin çok uç noktalar olduğunu düşünüyorum. ( bu iki ifadeden ikincisi yine Steam'deki incelemerden birinde yer almaktadır. )

Yine de elbette her oyuncumuzun düşüncelerine saygı duyuyor, iyi oyunlar diliyorum. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben o yuzden hıkaye oynuyorum.Hıkayede mezbaha kuramıyorsun uzun bır sure oynadım kurdurmadı hala.Mezbaha kurdugun an oyun bıtmıstır.Cunku cok fazla kar bırakıyor.
    Tarla ısı cok sıkıntı sur,hazırla,gubrele,ek,sula,ılacla,topla bırsuru ıs var ve getırısı cok az.Hele kıs gelınce hersey bıtıyor.
  • AsRuleS kullanıcısına yanıt
    Hocam yazdıklarınızı anlıyorum fakat para ıle oynanan bır oyunda dengelerın cok ıyı oturtulması gereklıdır.Mısal football manager oyununda sız mehmet topalı, oguzhan ozyakupu dıger kluplere 100mılyon euroya satabılıyorsanız ve messı gıbı oyuncuları kasımpasa gıbı takımlara transfer edebılıyorsanız bu oyunu kımse oynamaz.Nedenı ıse herseyın bellı bır fıyatı ve kalıtesı vardır.Farm managerde gordugum hersey gercekcı bırtek bu ısı bozan sıgır etının kg basına dusen fıyatı asırı fazla.O kadar fazla kı ha para hılesı kullanmıssın ha bu ısı yapmıssın aynı sey dırek oyundan sogutuyor.

Sızın dedıgınız sey oyunda tarım yapın-meyve suyu yapın-agac ekın falan cıftcılık nasıl yapılır onu ogrenın.Zaten bu kadar para yaptıktan sonra bunları satın alıp kurmak 10dk bılemedın 20dk.Oyunun hıcbır amacı kalmıyor.Bu oyunu tam almaya nıyetlendım bu olayı gordukten sonra dırek vazgectım.Cunku bırebır etkılıyor hevesın kalmıyor bırsey yapmaya.

Mısal cıtıes skylınes oyununda da para o kadar cok kazanılıyor kı herseyı rahat rahat kurabılıyorsun bır amacın kalmıyor.
    Para ıle oynanan oyunların zor olması gerekıyor kı oyunu oynama ıstegın olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARTIME -- 11 Nisan 2018; 20:34:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AsRuleS

Amacım, oyunu salt pazarlama yaparak savunmak değil kesinlikle, sonuçta bizler yerelleştirme firmasıyız. Ancak naçizane olarak bir şeyi de söylmeden edemeyeceğim.

Farm Simulator 2018 oyunu, tycoon tipinde bir çiftlik simülasyon oyunudur. Oyundaki birçok işi yapabilmek için paraya ihtiyacınız var. Ancak olaya "ben bir sürü para yaptım, şimdi ne yapayım, oynamaya gerek yok" demek, oyunun amacını çiftlik yönetip üretici olmaktan ziyade para kazanmak olarak anlamak demektir. Elbette herkes dilediğini yapabilir :) Ama bu oyunun asıl amacı, önceki Playway oyunlarında olduğu gibi insanlara "nasıl çiftçi olunur, nasıl tarım ve hayvancılık yapılır" tarzında hayata dair sorulara cevap niteliğindedir.

Para kazandık, tamam. Peki arıcılık nasıl yapılır, meyvelerden nasıl meyve suyu yapılır? Bu ve benzeri birçok uygulama bu oyunda yer alıyor.

Benim tavsiye edebileceğim incelemelerden biri SimulasyonTURK tarafından yapılan inceleme videosudur. Dilerseniz facebook sayfamızdan izleyebilirsiniz. Ayrıca Steam'deki Türkçe yorumlarda da çok fazla sayıda içeriğe dair incelemeler bulunmaktadır.

"7 TL bile verilmez" ile " 27 TL az bile" ifadelerinin çok uç noktalar olduğunu düşünüyorum. ( bu iki ifadeden ikincisi yine Steam'deki incelemerden birinde yer almaktadır. )

Yine de elbette her oyuncumuzun düşüncelerine saygı duyuyor, iyi oyunlar diliyorum. :)
    hayatımda oynadıgım en kolay para kazanma yolu idi.tam aksine diger birimleri bi okadar sıkıcı ve ve cok az kar veriyor.steam deki oyun yorumlarındaki o uzun yazıyı demek siz yazdınız.yorumlara bakarak aldım ama aldigima bin pişman oldum.eger yapımcı filansanız keşke paramı geri verseniz.

• O uzun yorumları neden ben yazayım ki? :)) Ayrıca Steam'deki profilimi merak ediyorsanız Steam ID: turkce-ceviri . İncelemelerde bulunabilirsiniz.

Oyunu savunmaya çalışmadığımı iletmeme rağmen bu şekilde cevap yazmanız, düşüncenizin tavrını belirliyor. Oyun hakkındaki şikayetlerinizi geliştirici ekiple özgürce paylaşabilirsiniz, bu konuda da engelleyici bir durum söz konusu değil.

Özgür dünyada özgürce oyun oynayabilirsiniz, buna engel olan olguları bertaraf etmek için daima çaba göstereceğiz. Herkese iyi oyunlar dilerim.

• @WARTIME

Hocam oyunda arazi satin aldigimda oyun kuş bakışı oluyor.hafif eğimli olmuyor.bir türlü eski haline getiremedim sebebi ne olabilir bu lanet oyunun.
  • oyuna neden ulaşamıyorum steam'a da baktım fakat linke felan tıkladığımda direk mağza sayfasına atıyor kaldırıldı mı ne oldu
  • @Albinoluzenci Firmadan gelen bilgiye göre, sahte bir telif hakkı başvurusu nedeniyle "şimdilik" mağazadan kaldırılmış durumda, ancak bu durum mevcut durumda oyuna sahip olan oyuncuları etkilemiyor. Problem sona erince gelecek güncellemelerle ve düzeltmelerle yeniden mağazada satın alıma açılacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Albinoluzenci

oyuna neden ulaşamıyorum steam'a da baktım fakat linke felan tıkladığımda direk mağza sayfasına atıyor kaldırıldı mı ne oldu
    hocam kesinlikle tavsiye etmem.27 tl ye guzel bi yemek ye.inan bundan daha mutlu olursun.steam deki oyunu verme ozelligi olsaydı direk verirdim.telefon oyunu daha guzeldir bundan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

hocam kesinlikle tavsiye etmem.27 tl ye guzel bi yemek ye.inan bundan daha mutlu olursun.steam deki oyunu verme ozelligi olsaydı direk verirdim.telefon oyunu daha guzeldir bundan.

Alıntıları Göster
    Lütfen oynamasını bilmediğiniz oyunlara yaklaşmayın. Boş yere oyunu kötülemekten de vazgeçin. Elinize bir şey geçmez, oyunu beğenmeyince kimse size para ödemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsRuleS

Lütfen oynamasını bilmediğiniz oyunlara yaklaşmayın. Boş yere oyunu kötülemekten de vazgeçin. Elinize bir şey geçmez, oyunu beğenmeyince kimse size para ödemez.

Alıntıları Göster
    farming simulator 17 de 1000 saatin ustunde oynamişligim var.bana neyin nasıl oynanıcagını ogreticek en son kişi sizsiniz.fikrimi soylemek en dogal hakkım.buna ne siz ne başkası engel olmaya hakkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

farming simulator 17 de 1000 saatin ustunde oynamişligim var.bana neyin nasıl oynanıcagını ogreticek en son kişi sizsiniz.fikrimi soylemek en dogal hakkım.buna ne siz ne başkası engel olmaya hakkı var.

Alıntıları Göster
    Bana ne sizin başka oyundaki oynanış saatinizden? Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ancak sizin yaptığınız fikir söylemek değil, konu bekçiliği yapmak, kusura bakmayın. Ben fikir engellemeye çalışmıyorum, fakat sizinkisi insanları manipüle etmekten başka bir şey değil. Oyun hakkında fikir sahibi olmak isteyen gider Steam'deki yüzlerce gerek İngilizce, gerek Türkçe yorumları okuyup karar da verebilir, inceleme videolarını da izleyebilir. Konuya yazılan her yorumun ardından "gidin başka oyun oynayın" demek, fikir beyan etmek değildir. Dünyada bu oyunu oynayan ne ilk ne de son kişisiniz. Fakat şahsi yorumlarınızı bir söylersiniz, iki söylersiniz, üç söylersiniz. Dördüncüsü artık fikir beyan etmek değil, oyunu ve konuyu baltalamak olur, ki işte buna izin veremem. Fikrinizi beyan ettiniz, bırakın da insanlar fikrinizi değerlendirsin. Sürekli insanların gözüne bir şeyleri sokmak demek, bu işlerden menfaatiniz olduğu anlamına gelir. Çok dikkat çekmeyin derim...

• hocam beğenmediysen geri iade etseydin ben bu tarz yönetme oyunlarini çok seviyorum

• AsRuleS kullanıcısına yanıt
    en kısa zamanda açılır umarım

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.