Şimdi Ara

Farları açmayı unutmak(!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
19.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün trafikte siyah bir CR V resmen hayalet gibi gidiyordu. Sadece şerit değiştirirken sinyal verdiğinde fark ediliyordu araba. Arkadan selektör attım 4-5 kez, ardından kırmızıda yan yana durduk, camları indirdik karşılıklı, gelen soru aynen şöyle; beyefendi neden taciz edip duruyorsunuz hiç mi kadın şoför görmediniz... Farlarınızı açar mısınız trafikteki insanların hayatını riske atıyorsunuz dedim. Kusura bakmayın unutmuşum deyip camı kapattı. Araçtaki kişinin kadın olduğunu dahi bilmiyordum oysaki.

Trafikte 1 saniyelik dahi dalgınlığın, ihmalin yeri yok. Kaldı ki farları açmayı unutmak... İş yerinde biriyle tartışmıştır, eşi aldatmıştır, çocuğu okulda başarısızdır; umrumda değil. O koltuğa oturuyorsa zihnini tamamen boşaltacak, ne kendini ne başkasını ne de maddi değer biçilen araçlarımızı riske atacak.

İyi forumlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Geçen sabah Ankara çok soğuktu, sürekli sıcaklığı ayağa verdim. Camlar buğulandı, aynalar gözükmez oldu tabii, hal böyle olunca hemen ön cama verdim sıcağı. Aynalar gözükene kadar şerit değiştiremedim korkudan. Aynaya bakmadan araba sürmek gözleri kapatıp sürmeye eş değer. Hoş, sizin dediğiniz meseleye geleceğim, millet aynaya bakmadan araba sürebiliyor, kadrana bakmamış dert mi
    Hahahaha hocam kadın-erkek diye genellemem insanları fakat dediğinizde çok haklısınız. Zekalarını kullanmaya kullanmaya köreltiyor bu bahsettiğiniz düşünceye sahip insanlar. Bir kız arkadaşımı getirdi aklıma bu söylediğiniz motto; bir şey anlattığımda sözümü kesip konuşmaya başlıyordu, bir ekleme yapıyordu. Ya bir sus bitireyim öyle konuş dedim bir gün, verdiği cevaptan sonra dumur oldum. 'Unutuyorum söyleyeceğim şeyi sen bitirene kadar' dedi.

Konunun dışına çıktık fakat trafikten örnek gelince ekleyim dedim. Saygılar forum dostları.
    Niye tiriplere giriyorsun? Anlamak zor!

Bunlar olağan şeyler, hayatın içinde her evresinde var(dır). Ve sen o kadar aptal değilsen; ne mutlu sana.

Biraz olaylara/hayata bu kadar keskin bakmayın. O kadar aptal değilim dersin, yarın birgün birde bakmışsın sen unutmuşsun.

İnsan oğlu; Şaşar beşer.

*Senin adına konuşmadım zaten, niye üzerine alındın? Alıntı yapmışsın “genel” yorum yazdık.
    Alıntılarına cevap beğenmiyorsan, alıntı da yapmayacaksın. Seninle/Sizinle aynı fikirde olmak zorunda değil; hiç kimse!
    Yoo niye gelsin? İlk mesajı okuyanın sürekli bir anlam çıkarmaya çalışıp "şöyledir, böyledir" diye tahminde bulunmaya uğraşması gereksiz kayıp.

*Ayrıca benim 10 sene önceki aracımda bile far/yağmur sensörü vardı, eski olması bile sensör olmayacağı anlamına gelmiyor. Döneminin en full versiyonudur, vardır.
  • Önünü göremeyince de fark etmeyecek kadar zeka yoksunu olanlara da ehliyet vermesinler artık arkadaş yaw.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Diğer arabalara şükretsin, ya da bulvae aydınlatmalarına.

• talharo123 T kullanıcısına yanıt
    Şaka gibi memleket gerçekten. Üniversitede Migros'ta part time çalışıyordum. Mağazanın otoparkından çıkan biri geri geri gidip otoparktaki güvenliği ezmişti resmen. Sonra adam özür dilerim görmedim dedi. Görmemiş, bahaneye bakar mısınız? Körsen sürme kardeşim.

• Hadi sokak lambaları var yolu bir şekilde görüyorsun. Yahu kadrana hiç bakmıyor mu bu insanlar sim siyah hiç bir şey gözükmez
  • PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt
    Geçen sabah Ankara çok soğuktu, sürekli sıcaklığı ayağa verdim. Camlar buğulandı, aynalar gözükmez oldu tabii, hal böyle olunca hemen ön cama verdim sıcağı. Aynalar gözükene kadar şerit değiştiremedim korkudan. Aynaya bakmadan araba sürmek gözleri kapatıp sürmeye eş değer. Hoş, sizin dediğiniz meseleye geleceğim, millet aynaya bakmadan araba sürebiliyor, kadrana bakmamış dert mi

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Hahahaha hocam kadın-erkek diye genellemem insanları fakat dediğinizde çok haklısınız. Zekalarını kullanmaya kullanmaya köreltiyor bu bahsettiğiniz düşünceye sahip insanlar. Bir kız arkadaşımı getirdi aklıma bu söylediğiniz motto; bir şey anlattığımda sözümü kesip konuşmaya başlıyordu, bir ekleme yapıyordu. Ya bir sus bitireyim öyle konuş dedim bir gün, verdiği cevaptan sonra dumur oldum. 'Unutuyorum söyleyeceğim şeyi sen bitirene kadar' dedi.

Konunun dışına çıktık fakat trafikten örnek gelince ekleyim dedim. Saygılar forum dostları.

• uzun yolda çok rastlıyorum. şehir içinde unutursun da etraf aydınlık olduğu için önünü görürsün. ışığın olmadığı uzun yolda unutmak nedir? gündüz farlarının aydınlattığıyla giden gördüm. önüne geçtim bende farları kapattım ikimiz de karanlıkta bir süre gidince farlarını yakmaya karar verdi. kim bilir ne zamandır karanlıkta gidiyor.
  • "O koltuğa oturuyorsa zihnini tamamen boşaltacak, ne kendini ne başkasını ne de maddi değer biçilen araçlarımızı riske atacak."

Şu cümleyi o direksiyona geçen herkese anlatabilsek. Hatta beynine dövme yapsak. Her can güvenliği tehdidinde "Aaa paydon dalmışım" cevabını alıp YUTTURSAK.

• Kadınların lafına uyup millete saldıran çomarlar örnek alsın... Her zaman kadınlar haklı olacak diye bişey yok... Ama gelde bunu mağara adamına anlat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cinsiyetçilik hemen nasılda saçılmış,sanki o kadın gibi unutup trafkte tehlike yaratan hiç erkek yok,mesela kesinlikle hepsi ayık gezer,emniyet kemerleri de her daim bağlıdır...

• Bir kadın sürüce de otoparktan çıkarken bana çarpıyordu, dikiz. aynasına bakmadan geri geri geldiği için...

• crv de otomatik far yok mu en azından ona alınır kendi açar kapar

• Koca crv almış ama otomatik far almamış. Şaka gibi. En gerekli ve konfor sağlayan donanımlardan biri.
  • Akşamları far açmayıp sadece gündüz farları yanık vaziyette giden yeni bir apaçi türü türedi.

• Bu tiplerin en alfası yağmurlu akşam havasında koyu renk arabasıyla far yakmadan araba kullanabilenleridir. Enseden tutup alnının çatını vuracaksın kolonun köşesine ikiye böleceksin suratını tövbe yarabbim.
  • İşimiz gücümüz yok sizi taciz edicez gerizekalılar, bu adam deli gibi selektör atıyorsa düşün bir ne var araba mı yanıyor

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.