Şimdi Ara

Farklı marka RAM'ler?!?!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İşlemci olarak "AMD Athlon 64 3000+ Socket 939 VENICE", anakart olarak da "Epox 9NDA3J" (nforce3 Ultra, AGP8x) kullanıyorum.

Bellek olarak da şu an 2 tane Corsair 512 MB takılı bilgisayarıma. Merak ettiğim şu 2 tane de Kingston 512 MB bellek taksam bilgisayarıma sorunsuz çalışırlar mı?

Teşekkürler.

• çalışır sanırım ama performansta sorun olur bence
  • Teşekkürler mythshadow, tam bilen var mı arkadaşlar bunu? Kullanan, deneyen, gören?!?!?!
  • yaw sorduğun konu hakkında pek bilgim yok ama bende senin anakartından ve işlemcinden almayı düşünüyorum ve bendeki mevcut ramler farklı marka acaba bi sorun oluşturur mu bi sorayım dedim kirlilik yapmadan
    ayrıca o anakart ve işlemciden memnunmusun?bende pek fazla agp 939 seçeneği olmadığından epox u tercih edeceğim sence nasıl bir kart
  • Bu anakart nforce 3 (Yani AGP destekli soket 939) olarak zaten alabileceğin sınırlı anakartlardan biri. Bir diğer seçeneğin de MSI K8N NEO2...

Ben almadan önce bayağı araştırdım. Epox da diyen vardı MSI da diyen vardı. Önce MSI alacaktım sonra Epox aldım. Çok da memnunum. Tek kelimeyle mükemmel bir anakart. İçinden yuvarlatılmış IDE kablosu çıkmıyor, eksik olarak söyleyebileceğim.. O kadar.

Ama bir kötü şey duydum bu anakartla ilgili. Bildiğin üzere 4 SATA girişi var, SATA3 ve SATA4 problemliymiş. Ben şu an sadece 2 tane SATA aygıt kullandığım için deneme fırsatım olmadı diğer ikisini. Söylemiş olayım. Bunun dışında tekrar ediyorum, süper bir anakart. Tek yamuğunu görmedim. Overclock için de gayet iyi.

BU ARADA BENİM SORUMUN CEVABINI BİLEN YOK MU?

• freakansları aynı olduğu sürece sistemi fazla etkiliyeceğini sanmam..eğer oc yaparsan o zaman bozulabilir stabilin..

sana tavsiyem yine corsair marka alman..

• quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

freakansları aynı olduğu sürece sistemi fazla etkiliyeceğini sanmam..eğer oc yaparsan o zaman bozulabilir stabilin..

bencede kingston alacağına corsair al zaten fiyat olarak fazla değişmez.
    hanamichi, abi bence amd işlemci için asus yada abitten şaşma benim imzamdaki anakartı önerbilirim
  • Boşu boşuna risk alma corsair al tekrardan zaten kingstonla fazla fark yok arasında
  • arkadaşlar bildiğim kadarıyla farklı ramlar uyumsuzluk yapabiliyordu daha evvelden ama şimdi gelişen teknoloji belkide bunu aşmıştır son zaman larda fazla bir şikayet duymadım görmedim bende farklı ram çalıştırıyorum kingston ve oem iki ram ikiside 256mb 400mhz bende dedim oem takmadan önce acaba kngstonla uyum sağlarmı yada anakartla diye ama gerçekten aşmış adamlar sorun çıkmadı bence özellikleri aynı olsun bide anakartın kalite olsun yeter o zaman uyum sağlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

quote:

Orjinalden alıntı: mRcOLL

freakansları aynı olduğu sürece sistemi fazla etkiliyeceğini sanmam..eğer oc yaparsan o zaman bozulabilir stabilin..

bencede kingston alacağına corsair al zaten fiyat olarak fazla değişmez.
    hanamichi, abi bence amd işlemci için asus yada abitten şaşma benim imzamdaki anakartı önerbilirim

senin kullandığın kart agp mi pci mı?
    abitin soket 939 agp kartı yok sanırım yada ben bulamadım bir türlü
    asus ta ise sadece a8v deluxe seçeneği var
    bildiğiniz başka markalar varsa lütfen beni aydınlatın yeni bir konu açarak kirlilik yapmayayım

• evet abitin soket 939da agp kartı yok,benimki pci zaten.valla agp ömrünü tüketiyor bence sende kurtulmaya bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Cynsure

evet abitin soket 939da agp kartı yok,benimki pci zaten.valla agp ömrünü tüketiyor bence sende kurtulmaya bak

valla daha 6600gt mi yeni aldım 1 sene bile olmadı nasıl kıyıp ta satacam
    bide satsam kaça gider acaba öfff nedir bu pc den çektiğim
  • Teşekkürler arkadaşlar, yani olay şu. Ben yakında ya Conroe ya da AM2 upgrade'i yapmayı düşünüyorum da. Dolayısıyla her halukarda DDR2'ye geçmem gerekecek. Yani şu an elimdeki DDR400 Kingston'ları diğer bilgisayarımda kullansam diye düşündüm ama satarım bunları artık, 20-30 YTL de (artık ne gerekiyorsa) ekleyip Corsair alırım büyük ihtimalle. Risk almaya değmez dediğiniz gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.