Şimdi Ara

Farkli ilden ikinci el araç alanlarin tecrubeleri neler? (Yada alamayanlarin diyelim :) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
2.251
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tefennili

Hocam ben sizin aracınızı almaya geleyim, 200 metrelik bir mesafede aracı Redline soka soka, bağıttıra bağıttıra kullanayım, sebep??? Motoru denemek için, Allahaşkına buna müsade eder misiniz??? Motor testi böyle mi yapılır? Ben asla müsaade etmem, siz müsaade ederim diyorsanız, o sizin bileceğiniz iş. Bu kafada ki insana araç satmadım, satmamda bu da benim bileceğim iş.

Alıntıları Göster
    Hayır hocam yanlış anladınız tercihinize saygı duyuyorum, açıklama biçiminiz için dedim.Yanlış anlamayın hocam, kötü de bir şey demedim aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdiye kadar 2 defa araç aldım ikisi de şehir dışı idi. şansıma ne dedilerse o çıktı. 2.ci aracı galeriden kocaeli'nden aldım şansıma üstüne yemeğimizi yedik depomuz dolu uğurlandık. genelleme yapmak doğru değil bence.

Saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkan7621

arabasına güvenen yada seven adam diyelim, aracı ekspertizde zincire bağlayıp kullandıklarında bile içi giden adamdır.çok tecrübe ettim.
    bir keresinde adam zorlasınlar abi ne olacak dedi.bende yazıkoluyor diyorum saf saf.raporda bi baktık yüksek devirlerde gaz kesiyor.ekspertizdeki çocuk yanıma gelip alma abi arabayı çok hırpalanmış demese alacaktım.anlamıyorum ozaman pek arabadan.
    neyse ben ankaradayım.istanbuldan aradığım özellikte alfa giu buldum.sene 2014.
    arkadaşa dedim gitti soktu ekspertize.adamlar çok iyi dedi.her yeri temiz çıktı raporu attı vs.gittim almaya.arabanın her yeri hare izi.rutüş boyası vs var.bunlarıda waxla vs öyle bir gizlemişler ki arabayı kendim yıkadıktan sonra anladım.ozamanlarda pek anlamazdım kaportadan.
    şu saatten sonra kesinlikle ankara dışı araba almam.çok şükür anlıyoruz az çok arabanın duruşundan.3 5 kuruş fazla verip bulunduğu şehirden almak en mantıklısı
    Ekspertizde zincire bağlayıp, zorlama işlemini anlatabilir misiniz? Belki yakın zamanda arabayı satabilirim. Öncesinde ekspertize gösterip rapor almak istiyorum.

• Galeri ya da al-satçıdan diyelim ki 30 liraya araba aldıysanız noter satış sözleşmesine 25 yazalım diyecek ki zaten lafı size bırakmıyor oradaki görevliye direkt 25 yaz diyor. Fatura keseceğim bilmem ne kazandığımızı devlete mi verelim vs. vs. Bunun sonucunda 1-Vergi kaçakçılığına ortak olmuş olacaksınız. 2-Araçta bir sorun çıksa mahkeme iade kararı verse bile anca 25 geri alabileceksiniz. Zaten adam da 25'e çok uzatmadan geri alıp 30'a başkasına satacak. Daha yeni Şanlıurfa'da çenç denilen motoru değişik şasi numarası değişik türlü türlü araba yakalandı 120 tane. Başka şehirden ve özellikle galerilerden araba alırken 2 kere düşünün. Özellikle birkaç günden uzun süredir ilanda bekliyorsa 5 kere düşünün. Araba kıtlığı olan bir ülkedeyiz. Fiyatı normal seviyelere çekilmiş bir araç 5-6 saat içinde kapış kapış gidiyor. Başka ildeki arabayı size bırakmazlar yani. Kaldıysa bilin ki bir bit yeniği var.(Bu hatayı yapıp canı çok yanmış biri olarak söylüyorum)
  • Ben farklı ilden araç almaya gittiğimde aracı denerken adam çukurlara aman dikkatet bu modellerin yayları settir dedi bende bilerek sert girdim tak diye bir ses geldi ve ön takımın sıkıntılı olduğunu anladım. Yine onun yok demesine rağmen bazı noktalarda sıkıntı farkettim ve hiç pazarlık payı yok demesine rağmen anlattım masrafı olacak dedim pazarlık yapmış olmak için yapmıyorum sende biliyorsun arabanı dedim 1000 TL indirim yaptırdım aldım aracı geldim.
  • Istanbul'dan Eskişehir'e araç almaya gittim. ilana göre değişensiz boyasız sadece kendi yaptırdığı ekspertiz de sağ arka çamurlukta lokal boya görünüyor. neyse gittik aracın dışını incelemeden bindik ekspertize gittik. ilk hata orada zaten. ekspertizde araçtan indim bir dolaşayım etrafını dedim. çiziksiz kırıksız parça yok. yaptırmaya kalksak boyasız parçası kalmayacak arabanın.kaputta bombe bile var. bir de pişkin pişkin 5 yaşındaki araç için normal diyor sanırsın 98 model araba bakıyoruz. ilanda bunların hiçbiri görünmüyor uzaktan çekilmiş. bir de bunların üstüne ekspertiz bir önceki ekspertize çıkan lokal boya çıkmadı. bir de ekspertizle uğraştık uyarınca tekrar baktı aa evet varmış diyor. Allah bilir daha neler neler var arabada göremediği. daha da şehir dışına tanımadığım etmediğim adamın sözüne güvenip çıkmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr0742

Galeri ya da al-satçıdan diyelim ki 30 liraya araba aldıysanız noter satış sözleşmesine 25 yazalım diyecek ki zaten lafı size bırakmıyor oradaki görevliye direkt 25 yaz diyor. Fatura keseceğim bilmem ne kazandığımızı devlete mi verelim vs. vs. Bunun sonucunda 1-Vergi kaçakçılığına ortak olmuş olacaksınız. 2-Araçta bir sorun çıksa mahkeme iade kararı verse bile anca 25 geri alabileceksiniz. Zaten adam da 25'e çok uzatmadan geri alıp 30'a başkasına satacak. Daha yeni Şanlıurfa'da çenç denilen motoru değişik şasi numarası değişik türlü türlü araba yakalandı 120 tane. Başka şehirden ve özellikle galerilerden araba alırken 2 kere düşünün. Özellikle birkaç günden uzun süredir ilanda bekliyorsa 5 kere düşünün. Araba kıtlığı olan bir ülkedeyiz. Fiyatı normal seviyelere çekilmiş bir araç 5-6 saat içinde kapış kapış gidiyor. Başka ildeki arabayı size bırakmazlar yani. Kaldıysa bilin ki bir bit yeniği var.(Bu hatayı yapıp canı çok yanmış biri olarak söylüyorum)
    evet hocam buda farklı bır dolandırcılık yontemı paylasım icın tesekkurler Bu tarz paylasımlar yapabılecekler yorumlarını esırgemesın arkadaslar ulkede dolandırılmayan kalmadı artık ıkıncı dalga dolandırıcılık teknıklerıne gectı herkes
  • Reklam gibi olacak ancak arkadaşım istanbuldaki araca baktıracak birini bulamayınca benim de forumda görüp facebooktaki olumlu yorumlar üzerine tavsiye edip denemesini istemiştim, şöyle bir hizmet var:http://www.gezenadam.com.tr/

Sizin yerinize ekspertiz yaptırıyorlar her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar gönderiyorlar. Doğal olarak emsalsiz temizlikte denilen aracın 3 parça değişenli ve çok da iyi olmadığını gördük doğal olarak ekstra nakit ve vakit kaybı olmadı. Herkes hemen işten izin alamıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Reklam gibi olacak ancak arkadaşım istanbuldaki araca baktıracak birini bulamayınca benim de forumda görüp facebooktaki olumlu yorumlar üzerine tavsiye edip denemesini istemiştim, şöyle bir hizmet var:http://www.gezenadam.com.tr/

Sizin yerinize ekspertiz yaptırıyorlar her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar gönderiyorlar. Doğal olarak emsalsiz temizlikte denilen aracın 3 parça değişenli ve çok da iyi olmadığını gördük doğal olarak ekstra nakit ve vakit kaybı olmadı. Herkes hemen işten izin alamıyor.
    naısl bır ucret istiyorlar acaba bılıyor musunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

merhaba

Evet Ş.dışından araba almak baya sıkıntı. bir keresinde istanbuldan bir galeriden fiat stilo almak için adanadan istanbula gitim. Araç 101 bib yazmışlar aracın kmsine bi baktım 135 bin şaka gibi. Almak zorunda kaldım fiyat düşürdük.

Bir keresinde adanadan iskenderuna gittim araç chery kimo adam 1 parça boya var dedi.Sözde 12de gelecekti adam saat4 te geldi arabada 3 parça harici heryerinde boya çıktı. Geri döndüm.
    hocam sızın bırcok paylasımınız olmus eskıden az yakan bır aracınız vardı sanırım bır konuda gormustum. Antalyadan arac baakcak olan olursa ben yardımcı olurum bosuna yol masrafı ve 1-2 gun otel masrafı falan cıkartmasınlar başlarına malesef bende farklı ıle gıtmeye tovbe etım ama farklı ıllerde bu tarz arkadaşlar varsa arabaya on gorme yapıp sagına sluna bakıp fotosunu yollayacak 10-15 dk test surusu yapıp bılgı verebılecek bunlar cok ıyı olur. Bu devırde ılanlar photoshoplu yazılanlarda kullıyen yalan cıkıyor mlsf
  • 2017 haziranda bodrumda bir peugeot 407 buldum

sahibini aradım 50 kere pazarlık yaptıl herneyse onun dediği fiyata anlaştık. akşam otobüse binip geleceğim dedik kapattım telefonu.

sabah bodrumda indim abiyi arıyorum telefonu açmıyor neyse 3-5 kere den sonra açtı aaa ben geleceğini tahmin etmiyordum dedi.

geldi aldı gel kahvaltı edelim dedi neyse evlerinde ağırladılar yedirdiler içirdiler sağolsunlar.

arabanın yanına bir indik araba rezalet. ben şoklardayım. boya da çatlamayan yer kalmamış. abi bu ne dedim ?? araba işte bu işine geliyosa dedi..

biz seninle böyle mi konuştuk dedim ukalalık yaptı. tamam hayırlı işler dedim iyi sen bilirsin dedi beni bodrum güvercinlikte bıraktı.o sinirle merkeze indim yedim içtim kafayı çektim uçağa atladım geri döndüm

bi daha da uzağa gitmem. insanlar ahlaksız arabayı yağlıyo ballıyo oraya gidince araba bu işine geliyosa diyor..

• İnsanlar böyle, ticaret ahlakı yok. Para insanlar için onur ve şereften daha üstün.

• quote:

Orijinalden alıntı: nitezze07

hocam sızın bırcok paylasımınız olmus eskıden az yakan bır aracınız vardı sanırım bır konuda gormustum. Antalyadan arac baakcak olan olursa ben yardımcı olurum bosuna yol masrafı ve 1-2 gun otel masrafı falan cıkartmasınlar başlarına malesef bende farklı ıle gıtmeye tovbe etım ama farklı ıllerde bu tarz arkadaşlar varsa arabaya on gorme yapıp sagına sluna bakıp fotosunu yollayacak 10-15 dk test surusu yapıp bılgı verebılecek bunlar cok ıyı olur. Bu devırde ılanlar photoshoplu yazılanlarda kullıyen yalan cıkıyor mlsf

Alıntıları Göster
    Aynen çok haklısınız. Forumda keşke herkes birbirine yardımcı olsa güzel dostluklar oluşur.
  • quote:

naısl bır ucret istiyorlar acaba bılıyor musunuz

Alıntıları Göster
    ist için 250tl ödedi arkadaşım sanırım, ist dışı bazı yerler 200 imiş. Firmaya ulaşıp bilgi almak en doğrusu. Facebook sayfalarında daha detaylı bilgiler gördüm. ekspertizi link olarak paylaştılar. Her ayrıntısına kadar bakmışlar. Lastiklerin diş derinliğinden üretim yılına, aracın altında gördükleri ne varsa. Arabanın motoru ciddi yağ akıttığını söylediler fotoğraflar videolar attılar.

2 kişi uçağa atlayıp gidip gelsek her türlü bu ücretten pahalıya gelecek ve kaybettiğimiz zamanla kalacaktık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

Aynen çok haklısınız. Forumda keşke herkes birbirine yardımcı olsa güzel dostluklar oluşur.

Alıntıları Göster
    Valla hocam dostada guvenilmez bu devirde millet guven kazanip sonra dolandirmaya basladi. Ama tabiki az cok mesela araca gidip sagina soluna bakmak olsun trst surusu yapmak olsun bunlari bulundugu sehirden arabadan anlayan biri yapmasi onemli. En azindan saticinin yalanci olup olmadigi belli olur 2 gun yollarda gecmez otel parasi ve yol parasida bosa gitmez

• quote:

ist için 250tl ödedi arkadaşım sanırım, ist dışı bazı yerler 200 imiş. Firmaya ulaşıp bilgi almak en doğrusu. Facebook sayfalarında daha detaylı bilgiler gördüm. ekspertizi link olarak paylaştılar. Her ayrıntısına kadar bakmışlar. Lastiklerin diş derinliğinden üretim yılına, aracın altında gördükleri ne varsa. Arabanın motoru ciddi yağ akıttığını söylediler fotoğraflar videolar attılar.

2 kişi uçağa atlayıp gidip gelsek her türlü bu ücretten pahalıya gelecek ve kaybettiğimiz zamanla kalacaktık...

Alıntıları Göster
    Ekspeeriz fiyati dahilmi birde hangi seneydi

• üstünden bayağı bir zaman geçti ama başıma geleni paylaşmak istedim. birader ilan bulmuş bursada araç abi illa gidelim araba çok temiz ben konuştum satan kişi çok iyi birine benziyo dedi, ilana baktım adamın ismi değişik Bir isim, anlamına baktım Allah'ın askeri anlamına gelen bir isimdi. Bende aradım adamı öyle bir ses tonu varki, mistik bir hava hakim ve insana güven veriyor, Sordum ne işle uğraşıyosun diye Bursa'da bir ilçe ismi söyledi oranın müftüsüyüm dedi. Araba kusursuz kul hakkı vs saydı bir dünya. iyi dedik geliyoz, çıktık Ankara'dan yola otobüsle Bursa'ya, adam geldi bizi otogardan aldı, arabada teypte ilahiler falan çalıyor, esans kokusu yıkıyor ortalığı.

Dedim arabayı bi yere gösterelim alalım, kardeşim diyo abi ne gerek var adam çok düzgün adam, müftü yamuk olmaz diye. Neyse bizi Bursa merkezde bir servise götürdü rastgele. Servise dedik bunu almayı düşünüyoz bakarmısınız, exper ücretini, verdik usta bakıyo iyi temiz falan diyo. Satıcıya göre arabada sadece arka tampon boyalı başka birşey yok. O esnada serviste bir sürü tamire gelen polis ekip aracıda gördüm, ustadan işkillenince dayımı inegölde polisti onu aradım, sizin ekip araçlarının tamir edildiği yerde araba gösteriyoruz ama ustalar güven vermedi. Girmiş bulunduk tanıdık varsa buraya bir alo çektirsene. neyse 10 dakika geçmedi içerden bir usta çıktı geldi girdi koluma çekti kenara, ismimi söyledi , sen misin o dedi. Evte benim deyince kardeş araba haşat bu satıcı buranın gediklisidir milleti kazıklar yollar dedi. Ahan dedim az kalsın giriyodu, ustayla arabanın yanına gittik usta satıcının yanında kardeş sadece tavan orjinal gerisi toplama dedi. Satıcı hemen arabaya atladı kaçmaya çalıştı tuttuk nereye hocam dedik, ya acil işim çıktı gitmem lazım diye. işin sonrası adamı arabadan indirdik, ruhsatı istedik, ruhsat samsunda başak biri üzerine kayıtlı. bu arabayı burda bize satmaya çalışıyo. Hırgür derken lanet olsun dedik bize otobüs parası girmiş oldu.

Oradan çıkarken ilanlara baktık hazır izin aldık yola çıktık başka araba bakalım. çanakkalede bir araba bulduk aradım başımdan geçeni anlattım bak hemşerim arabada sorun varsa bizi yola dökme. Abi araba kusursuz gel dedi. Çıktık yola Bursa'dan Çanakkaleye bi dünya yol, vardık arabaya bakmaya araba çanakkale ilçesinde en yakın opel servisi o zaman lapseki tarafında bi yerlerde, araç sahibi yanında çalışan personelini verdi, düştük yola, baya bi gidip servise vardık. servis ücreti yatırdık, ustalar baktılar yanımıza geldiler, o zaman araba için konuştuğumuz rakam 24000'dü, servis ustası onu sordu, kaça alacaksın bu arabayı dedi, abi 24000'e anlaştık deyince, 15'ten fazla verme araba haşat dedi. Tek tek gösterdi tavan değişmiş heryer kaynaklı, puntalarla falan tutturulmuş. Servisten çıkmadan araç sahibini yanımızda gelen elemanı aradı durumu söyledi, telefonu ver dedim tam satıcıya saydırcam kapadı telefonu. Yanımızda gelen şöförlede yol boyu muhabbet ettik başımızdan geçeni anlatmıştık, şöför direk bana bişey yapmayın alın götürün arabayı, benim patron telefonuda kapadı açmıyo sizinle başbaşa bıraktı dedi. Yanızmızda ki şöförü yaşlı bi amca. lanet olsun dedik döndük Ankara'ya Bir daha da tövbe şehirdışına çıkmadım araç almaya.
  • quote:

Ekspeeriz fiyati dahilmi birde hangi seneydi

Alıntıları Göster
    geçen hafta yaptırdık evet ücrete dahildi.
  • quote:

geçen hafta yaptırdık evet ücrete dahildi.

Alıntıları Göster
    Valla hocam dunnsanayideydim ustama bir araba geldi ekspertizde alma demisler. Usta bakti 200 tl masrafi var dedi yaptilar yarim saatte verdi gecmeyen ekspertizden kusursuz gecti motor. Valla bu ekspertiz firmalari cogu uvkagitci belkide adam vazgecince arayip kendileri alacakti araci zira boyle yapan ekspertiz firmalarida var. Sen araci bulunca arac iyiyse sana kotuluyor yarim saat sonra aracibilandan bulup kendileri ariyorlar. Sahtekarlikta son nokta

• İkinci elde araba bile kalmamis cok garip

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.