Şimdi Ara

Farklı Etnikten Sevgili Meselesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
2
Favori
1.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle belirteyim kesinlikle ırkçı birisi değilimdir. Açık fikirli hoş görülü biriyimdir.

Sınıfımda bir kız var benden hoşlanıyor. Whatsappdan bir ara çok samimi konuştuk ama ben farklı etnikten olduğumuz için ve ailemin kabul etmeyeceği için geri vites yaptım. Şuan da beni seviyor galiba. Bende hoşlanıyor gibiyim.

Şimdi benim arkadaş çevrem, ailem ve akrabalarım milliyetçi sayılırlar. Hele de arkadaş çevrem koyu milliyetçi. Anneme de bu konuyu biraz açtığımda olmaz dedi bende üstelemedim.

Sizce bu ilişki olur mu? Diyelim oldu ailem istemezse mecburen evlenemem kıza boşuna ümit vermiş olurum. Arkadaş çevreme bu konuyu açtığımda da hoş karşılamadılar. Akrabalarım aslında umrumda değil ama onlarda iğneliyorlar.

Hadi herkesi geçtim ilerde çocuğum olduğunda hangi ırka mensup olacak? Yani ilerde problem olmasını da istemiyorum.

Kısacası da kız Atatürk'e saygı duyan, ülke birlik ve bütünlüğünü destekleyen, bayrağımızı ve vatanımızı seven birisi bu konuda kuşkum yok.

Tek sıkıntı uyum problemi. Şimdi soruyorum size çevre baskısı çok olur mu (olacak da) olursa da kızı ve beni bu baskılar yıpratır mı?

Not: kız Güneydoğulu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-08210B126 -- 13 Mayıs 2019; 2:5:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kız Kürt mü kanka evirip çevirmeden anlat işte bize

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A98986428

Kız Kürt mü kanka evirip çevirmeden anlat işte bize
    Evet kız Kürt.

• Farklı ırk dediğin? kedi, köpek, uzaylı?
  • GleaMugen kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayın etnik köken yazacağıma ırk yazmışım.

• ırkcı değilim ama kürt diyemiyorum ahhahahaha. etnik ne olm kız kürtmüş işte bunu söyleyemeyecek ne var ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 13 Mayıs 2019; 2:17:2 >
  • Arkadaşlar herkes fikrini belirtsin. Gerçekten çok kararsızım.

• kıza şu konuyu gönder bir daha yüzüne bakmaz zaten, böylece sorunun çözülür
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Zaten insanlığımdan bile utanıyorum bu tür bir şeyi kafama taktığım için ama hem onun gelecekte üzülmemesi hem de benim üzülmemem için bu konuyu düşünmem gerek.

• Kürt olmasında mesele yok kardeşim seviyorsan eğer ileride bu kızla mutlu olacağına inanıyorsana aileni boş ver açık noşayım 10-15 seneye annen baban gidecek yani vefat edecek bu bir gerçek sen ,sen olarak kalacaksın o yüzden ileride mutlu olacağın şeylere yönel ben şuan ablam öğretmen diyarbakırdayım çoğu kişi kürt bir sıkıntılarıda yok güzel kızlarda yok değil ama bende boydan ve tipten kaybediyorum işte haha

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sevginin önüne birşey geçmemeli.. Hepimizin anne babası Hz. Adem ve Hz. Havva.. Yok kürt yok türk böyle ayrım yapmayı doğru bulmuyorum. Kültür farklılığı olabilir ama onun da orta yolu illaki bulunur. Seviyorsan sonuna kadar gitmelisin. Sonunda hep sevgi kazanır.
  • Ailen ve arkadaş çevren ''milliyetçi'' değil ''ırkçı'' kardeşim.Milliyetçilik ile ırkçılık ayrı kavramlardır.Bir olsalardı herhalde tek biri dilimizde olurdu.

Açıkçası kız senden hoşlanıyorsa bu kız için senin Türk olman önemli değil.(Gerçi etnik kökenini belirtmemişsin)
    Bu nedenle senin, o kız ve ailesi-arkadaş grubu arasına girdiğinde sıkıntı çekeceğini düşünmüyorum asıl sıkıntıyı kız seninle evlenince yaşayacakmış gibi.Anladığım kadarıyla sen de aileden olsa gerek biraz 'ırkçılık' var.Olmasaydı gelip burada bu soruyu sormazdın.

Eğer senin için etnik köken,din vs önemli olmasaydı kendi aileni ve arkadaş grubunu takmazdın ama onların etkisi altına kalan,onların onayını bekleyen birisine benziyorsun.Bu halinle bu kızı mutlu edemezsin.Bu nedenle kıza ümit vermeden ayrı yollara gidin.Sen de muhtemelen ailenin uygun göreceği birisiyle evleneceksindir bu nedenle pek fazla takma kafaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 13 Mayıs 2019; 2:58:44 >

• Güncel arkadaşlar, herkesin fikrine ihtiyacım var.

• Eğer kızdan canı gönülden emin olsaydın şu anda bunu bize sormazdın. Zaten galiba hoşlanıyorum falan diyerek çekingen tavrını ortaya koymuşsun.

• Kız malum ırktan yazsan anlardık

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-08210B126

Kusura bakmayın etnik köken yazacağıma ırk yazmışım.
    Eğer bir birinizden hoşlanıyorsanız birlikte olun gezin tozun, yani eğer başkalarının görüşlerini, düşüncelerine göre ilişki yaşayacaksan, hiç yaşama.
    hayat senin, karar senin, kalp senin kalbin. aldırış etme. mutluysanız ayrılmayın. şu anda bu yüzden buraya konu açman bile saçma.
  • Kaç yaşındasın da hemen evlilik meselesi çıkarıyorsun Merak ettim.her sevgilinle evleneceksin diye bir şey yok birader.yukarida dedikleri gibi başkalarının düşünceleri önemli değil.

• Kizla kafan uyuşuyorsa neden olmasin ama çok daha önemlisi kızın ailesi sorunlu mu?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.