Şimdi Ara

Farklı bir dönem başlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
535
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok şey kaybettim ve zamanımın çoğunu kaybettiklerime üzülerek harcadım. Bundan sonra akıllanmanın vakti geldi. Kaybettiklerime odaklanmak yerine ileride kazanacaklarıma odaklanıp, geleceğe yönelik planlar ve hayallerime tutunacağım 3 aylık bir döneme giriyorum. Umarım TUS'da başarılı olur ve şuanki sefil hayatımdan kurtulurum. Herkese başarılar diliyorum, her şey gönlünüzce olsun.

• Tüm dünyayı tek bir sınava bağlamak çok anlamlı değil hocam. 2 TUS geçirdim, 27 Eylül'e mesleğe başladım. Sınavı kazanamadım ancak, şu geçen 9 aydaki pişmemi de hiçbir şey ile değişmem cidden. 0 tecrübe ile asistan olmak yerine bunu kesinlikle tercih ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • D-Rock! D kullanıcısına yanıt
    Hocam nerde görev yapıyorsunuz, memnun musunuz çalıştığınız yerden? Eylülde bizim de atamalar olacak nasıl tercih yapacağım nereyi tercih etmeyelim hiçbir fikrim yok ve biraz da korkuyorum doğrusu
    Gidip gitmeme konusunda da kararsızım kalıp tusa mı hazırlanmalıdır gitmeli miyim hiç bilmiyorum
    Gittiğim zaman hiçbir şey yapamamaktan korkuyorum sanki doktor olmaya o sorumluluğu almaya hazır değilmişim gibi hissediyorum
  • Hepimiz öyle başladık hocam, anksiyete sizin içinizdeki vicdanı ve sorumluluk hissini gösterir. Ben şu aylık sürede o tedirginliği ne kadar yendiğime bakıyorum da, cidden bu güven ile gelecek diğer zorlu görevlere de hazırım gibi hissediyorum. Ordu'nun Gürgentepe ilçesinde görev yapıyorum. Normalde Gazi çıkışlıyım, Ankara yazıp geleceğim inşallah. Benim tavsiyem kesinlikle pratisyen olunmalı.

Teşekkür ederim hocam. Pratisyenken kullanabileceğim önerdiğiniz bir kaynak var mıdır?
  • Tintinalli biraz overkill oluyor, örnek reçete çok faydalıdır

• Bunun dışında Çapa'nın sanırım hekimliğe merhaba programı güzel

• Uptodate zaten bulunmaz nimet

Allah razı olsun hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D-Rock!

Bunun dışında Çapa'nın sanırım hekimliğe merhaba programı güzel
    Dinledim tüm derslerini gerçekten çok verimli geçti
  • Ne demek hocam, yeni yaşadım ben o dönemleri. Ne kadar meslektaşıma yardımcı olabilirsem o kadar iyi benim için.

Çok iyi denk geldi hocam pratisyenlik hakkında soru sorabileceğim kimse yoktu. Belki tercih döneminde bir kaç kere daha başınızı ağrıtabilirim.
  • Ya ne baş ağrıtması öyle bir dünya mı var, ben saatlerce araştırdım kendi dönemimde seve seve yardım ederim

• selamlar 2021 de yks ye gireceğim aslında bu yıl girdim ama mezunum bir yıl daha hazırlanacağım. TIP ı gerçekten yürekten istiyorum ama irade konusunda iyi değilim ve hayatın iskeleti irade desek yanlış olmaz. Bundan ötürü moralim baya bozuluyor. Sırf meraktan bu foruma baktım ve bu konu ilgimi çekti. Bana şu an, irademi kurup TIP a yerleştikten sonra kişiliğimde ciddi düzelmeler olacakmış gibi geliyor. Bir daha irade sorunu yaşamazmışım gibi eğer şu an düzgünce hazırlanırsam. Ancak görüyorum ki bu sorunu siz de hala yaşıyorsunuz. Hayatın yegane sorunu mudur bu irade problemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekhucreliterbiyecisi

selamlar 2021 de yks ye gireceğim aslında bu yıl girdim ama mezunum bir yıl daha hazırlanacağım. TIP ı gerçekten yürekten istiyorum ama irade konusunda iyi değilim ve hayatın iskeleti irade desek yanlış olmaz. Bundan ötürü moralim baya bozuluyor. Sırf meraktan bu foruma baktım ve bu konu ilgimi çekti. Bana şu an, irademi kurup TIP a yerleştikten sonra kişiliğimde ciddi düzelmeler olacakmış gibi geliyor. Bir daha irade sorunu yaşamazmışım gibi eğer şu an düzgünce hazırlanırsam. Ancak görüyorum ki bu sorunu siz de hala yaşıyorsunuz. Hayatın yegane sorunu mudur bu irade problemi.
    Tıp sana yeni bir kişilik kazandıramaz
  • Dr. Surgery kullanıcısına yanıt
    Şu süreçte iradesiz bir insanın iradeli davranıp TIP kazanabilmesi kişiliğinde düzelmeler olduğunu gösterir.
  • quote:

selamlar 2021 de yks ye gireceğim aslında bu yıl girdim ama mezunum bir yıl daha hazırlanacağım. TIP ı gerçekten yürekten istiyorum ama irade konusunda iyi değilim ve hayatın iskeleti irade desek yanlış olmaz. Bundan ötürü moralim baya bozuluyor. Sırf meraktan bu foruma baktım ve bu konu ilgimi çekti. Bana şu an, irademi kurup TIP a yerleştikten sonra kişiliğimde ciddi düzelmeler olacakmış gibi geliyor. Bir daha irade sorunu yaşamazmışım gibi eğer şu an düzgünce hazırlanırsam. Ancak görüyorum ki bu sorunu siz de hala yaşıyorsunuz. Hayatın yegane sorunu mudur bu irade problemi.
    Bence sen kendine bir başlangıç noktası bahane etmek için tıp okumayı düşünüyorsun. Halbuki tıp okumakla karakter gelişiminin doğrudan bir alakası yok. İyi yaşamayı öğrenmek ve karakteri geliştirmek için birçok metod olabilir. Kendine böyle şartlanmalar oluşturma derim.

• şimdiden başarılar
  • TIP olmasını istediğimden emin değilim bölümümün. KPSS ye giriliyormuş ve uzmanlık yılları olan 2 yıl, 6 yıla dahil değilmiş yani 8 yıl okumak gerekiyor yeni öğrendim bunları ben. Böylesine tutkulu olduğumu sanmıyorum ama sınavdan sonra düşünülecek mevzuu bunlar. Benim asıl istediğim, çok iyi bir derece yapmak aslında. Çünkü hayatımı üniversite ile kurtaracağım baba parası vs seçeneklerim yok. En iyi şekilde kurtarırsam, sonraki hayatıma da yansıyacaktır edindiğim iradenin faydaları. Bundan ötürü bu sürecin kişiliğimi değiştireceğini düşünüyorum iyi anlamda. Eğer çalışırsam düzenlice.
  • quote:

TIP olmasını istediğimden emin değilim bölümümün. KPSS ye giriliyormuş ve uzmanlık yılları olan 2 yıl, 6 yıla dahil değilmiş yani 8 yıl okumak gerekiyor yeni öğrendim bunları ben. Böylesine tutkulu olduğumu sanmıyorum ama sınavdan sonra düşünülecek mevzuu bunlar. Benim asıl istediğim, çok iyi bir derece yapmak aslında. Çünkü hayatımı üniversite ile kurtaracağım baba parası vs seçeneklerim yok. En iyi şekilde kurtarırsam, sonraki hayatıma da yansıyacaktır edindiğim iradenin faydaları. Bundan ötürü bu sürecin kişiliğimi değiştireceğini düşünüyorum iyi anlamda. Eğer çalışırsam düzenlice.
    Demek istediğini anladım. Güzel bir bakış açısı, elinden geldiğince kendini disipline etmek ve iyi bir bölümde, iyi bir üniversite yaşantısı geçirmek, makul bir hedeftir. Allah muvaffak kılsın, başarılar dilerim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.