Şimdi Ara

Farka deger mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar. Elimde msi armor gtx 1060 ekran karti var. Sistemim su sekilde i5 4460 8gb 1600 mhz ram.
    Acaba uzerine 600 versem gtx 1070 almaya deger mi bu sistem icin. Ya da bu kart guclu mu is gorur mu 3-4 sene. Ekran full hd. Bu coznurlukte gtx 107p ile bariz fark oljr mu? Fiyat farkini da goz onunde bulundurursak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Full hd çözünürlükte yer yer darboğaz yapar ama 600 lira verilebilir bir fark gibi duruyor.

• i5 4460 ve 8GB ram GTX1060 ın tam olarak hakkını veremez. İşlemciyi i7 4790 rami de çift kanal 16GB yaparsan 1070 den çok daha iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailgvn77

Full hd çözünürlükte yer yer darboğaz yapar ama 600 lira verilebilir bir fark gibi duruyor.
    Bilgilendirrme icin tesekkurler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Intelçöpüneparaverilmez

i5 4460 ve 8GB ram GTX1060 ın tam olarak hakkını veremez. İşlemciyi i7 4790 rami de çift kanal 16GB yaparsan 1070 den çok daha iyi olur
    Bu sisteme bence yapılacak tek upgrade ekran kartıdır, diğer bileşenleri yükseltmek israf olur. Bütçe el verdiği bi vakit platform değiştirilip 1070 ile yola devam edilir. Ryzen veya coffee lake kullanıcıya kalmış.

• quote:

Bu sisteme bence yapılacak tek upgrade ekran kartıdır, diğer bileşenleri yükseltmek israf olur. Bütçe el verdiği bi vakit platform değiştirilip 1070 ile yola devam edilir. Ryzen veya coffee lake kullanıcıya kalmış.

Alıntıları Göster
    İsraf mı? 8GB oyun oynayacak adam için hiç bir şekilde yetmez oyunların bir çoğu tek başına 8-10GB yiyor zaten. İşlemci desen hiç bir şekilde 1070 in hakkını veremez. Bu sisteme 1070 almak parayı çöpe atmakla eş değer bir hareket olur

• Intelçöpüneparaverilmez I kullanıcısına yanıt
    Haklısınız hocam ben olsam zaten almam ama uygun fiyatlı birşey yakalanırsa alınabilir. Demek istediğim konu sisteme ram işlemci vb takviye yapmak pek mantıklı değil. Miladı dolmak üzere. Neyse konu sahibi kendi sistemiyle bizim kadar ilgili değil zaten :)

• elindeki kartla mutlu ol yola devam et oyunların keyfini çıkar
  • quote:

Haklısınız hocam ben olsam zaten almam ama uygun fiyatlı birşey yakalanırsa alınabilir. Demek istediğim konu sisteme ram işlemci vb takviye yapmak pek mantıklı değil. Miladı dolmak üzere. Neyse konu sahibi kendi sistemiyle bizim kadar ilgili değil zaten :)
    Hocam yorumlarin icin tesekkurler. Simdi atabildim mesaj. Gorusleriniz onemli. Kafama takilan siz olsaydiniz ne yapardiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz707 -- 18 Nisan 2018; 8:17:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Intelçöpüneparaverilmez

İsraf mı? 8GB oyun oynayacak adam için hiç bir şekilde yetmez oyunların bir çoğu tek başına 8-10GB yiyor zaten. İşlemci desen hiç bir şekilde 1070 in hakkını veremez. Bu sisteme 1070 almak parayı çöpe atmakla eş değer bir hareket olur

Alıntıları Göster
    Hocam yorumunuz icin tesekkurler. Anladigim kadariyla tam randimanli kullanamam gtx 1070 demissiniz. Siz olsaydiniz bu fiyatlarda nasil ileriye donuk bir yol izlerdiniz. Ya da bu sistem birbirini tamamlayici mi? 1080p de memnun eder mi?

• Hocam ilk etapta ne yapıp edin bir adet 8 gb ram takviyesi yapın artık 16 standart hale gelmeye başladı. Onun dışında 1070 illa alınmaz diye bir kural yok, geçmişte i5 6400 ile kullanmıştım 4460 ile aralarında pek fark olmamakla beraber gayet memnun kalmıştım GTA BF tarzı işlemciye yüklenen oyunlarda biraz sıkıntı çekmiştim o sıkıntı da oynanabilirliği etkilememişti.
  • quote:

Hocam ilk etapta ne yapıp edin bir adet 8 gb ram takviyesi yapın artık 16 standart hale gelmeye başladı. Onun dışında 1070 illa alınmaz diye bir kural yok, geçmişte i5 6400 ile kullanmıştım 4460 ile aralarında pek fark olmamakla beraber gayet memnun kalmıştım GTA BF tarzı işlemciye yüklenen oyunlarda biraz sıkıntı çekmiştim o sıkıntı da oynanabilirliği etkilememişti.
    Fiyatsal ooarak o farka deger mi hocam? Yani arada e dusuk modelde 600 lira oynuyor. Sizin tecrubenize gore fiyat performans odakli olarak o para ekran kartina mi ya da rame mi harcanmali?

• oguz707 O kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk olarak bence ram alın. 1070 için alacağınız model özel soğutmalı asus strix, evga ftw tarzında modeller ise 600 tl + 1060 değerlendirilebilir bir seçenek.

• quote:

Hocam ilk olarak bence ram alın. 1070 için alacağınız model özel soğutmalı asus strix, evga ftw tarzında modeller ise 600 tl + 1060 değerlendirilebilir bir seçenek.
    Bu modele deger mi?

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx1070-mini-edition-gddr5-8gb-256bit-nvidia-geforce-ekran-karti.html

• Acil olan burada ram. Onu 1 numaraya al bence

• Mini edition, itx, blower fan, founders edition kartları tercih etmemenizi öneririm hocam. Strix, FTW, Amp edition, Gaming X gibi serilere yönelin satarken de rahat edersiniz.
  • quote:

Mini edition, itx, blower fan, founders edition kartları tercih etmemenizi öneririm hocam. Strix, FTW, Amp edition, Gaming X gibi serilere yönelin satarken de rahat edersiniz.
    O zaman mevcut kartla devam edip sistem degistiregim zaman mi ekran kartini yenilesem? Bu sefer elimdeki ekran karti mevcut piyasa degisken ama iki sene sonra kaca gidebilir?

• İki sene sonraki teknolojiyi kestirmek güç, anın tadını çıkarın derim. Bir adet ram sizin işinizi şimdilik görür monitör olarak 60hz fhd kullanıyorsanız zaten 1060 gayet yeterlidir.

• quote:

İki sene sonraki teknolojiyi kestirmek güç, anın tadını çıkarın derim. Bir adet ram sizin işinizi şimdilik görür monitör olarak 60hz fhd kullanıyorsanız zaten 1060 gayet yeterlidir.
    Hocam fhd buyuk ekran tv ye bagli bilgisayar. Sonucta dediginiz de haklisiniz kullanalim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.