Şimdi Ara

Fargo (2014 - )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.140
Cevap
48
Favori
62.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 549
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 15
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 9 saat 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 4
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 48
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • WISDOM (72 mesaj) maicole (43 mesaj) Ed Wood (41 mesaj) mahmut716 (36 mesaj) White Cluster (36 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (392 mesaj) Mobil (427 mesaj) Tablet (99 mesaj) (2 mesaj) Mini (118 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Giriş
    27415 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Tommy Shelby

3. sezonu beğenmeyenler Fargoya popüler kültür vesilesiyle başlamıştır. Gerçek Fargocularla aynı cümlede anılmaları bile abestir. Bu malum şahıslar dava adamı olmak yerine devrin adamı olmayı tercih etmiştir.

Sadece beyaz yaka plaza calisanlari 3.sezonu sevebilir. Bunun haricinde ilk 2 sezonun yaninda anilmasi tamamen suctur. Zamani gelince sen 3.sezonu savundun mesajlari gosterildiginde savunmadim cikar goster diyeceklerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 11 Kasım 2020; 0:22:52 >
    |
    |

Bencede 1>2>3 fakat 2 ile 3.sezon arasında 3.sezon Fargo değildir diyecek kadar fark kesinlikle yok. Benim için 2. sezon 10/10 ise 3.sezon da 9/10 dur. Sırf oyunculuklar bile yeter.

|
    |
    Ryzen 2600X | MSI x470 Gaming Pro Carbon | Asus Rog Strix Rx 580 | Corsair VENGEANCE LPX 16GB(2x8GB) DDR4 3000MHz C15 | ADATA XPG SX8200 NVMe M.2 SSD | EVGA Supernova 750 PQ, 80 Platinum 750W | Phanteks Eclipse P300
  • Yarbay
    17627 Mesaj
    Son sezondan çok

Sezon sıralamaları konuşuluyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

> > < <
  • Yarbay
    5574 Mesaj
    İlk üç sezon Fargo'dur. Bu sezon Fargo'yu Fargo yapan unsurlar olmadığından sıralamaya girememiştir. Kötü değildir ama ilk üç sezona bakınca nelerin eksik olduğu ortada olan acı bir gerçektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Kültürlü görgülü anlayışlı çok meziyetli bilgili okumuş anlayışlı bir gencim. Kendi işimi kendim yaparım, herkesle iyi geçinirim (bundan kuşkuluyum), açık taraflarımı kapatırım (?), yanlış taraflarımı düzeltirim (çamaşırlarımı yıkarım, söküklerimi dikerim; hiç adam olmayacaksın sen M.C.)...
  • Yarbay
    7820 Mesaj
    s04e09
    yine çöp bir bölüm. bitse de gitsek modunda yönetmen

|
    |

Kasırga sahnesinde yok artık lebron james dedim. Bu nasıl gerçek hikaye ya

Hocam eğer şakasına yazmadıysanız Fargo'un filmi ve hiçbir sezonu gerçek hikaye değil. Sadece izleyicileri daha fazla etkilemek için başta öyle yazıyor.

|
    |
    Tommy Shelby kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bazı kısımları gerçek sanıyordum. 4 sezonu da kısmen gerçek sanıp izlemişim  

|
    |

Orijinalden alıntı: Sp!deR

Hocam eğer şakasına yazmadıysanız Fargo'un filmi ve hiçbir sezonu gerçek hikaye değil. Sadece izleyicileri daha fazla etkilemek için başta öyle yazıyor.

harbiden hikaye gerçek değilmiş, ama bu büyük sahtekarlik, malı satmak için müşteriyi kandıran esnaftan farkları yok

http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-85508/?page=3

4x9 bence mükemmel bir bölüm olmuş, 4. sezon boyunca süren mafya dizisi tarzının içerisine çok güzel yedirilmiş.

Bu arada bölüm boyunca çok ince dokundurmalar ve önceki sezonlarla bağlantılar var.

|
    |

Hiperaktif Bilgisayar Kullanıcısı @ 40°
  • Yarbay
    9106 Mesaj

Malvo müq.

|
    |

sıkıntı yok hocam zaten 1 kişi filandır bilmeyen,artık o da biliyor :)

|
    |
    mahmut716 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Spoiler,

mesajı görmek için tıklayın.
    Arkadaşlar 2. sezonda uzay gemisi geldi, gerçekliği ve kasırgayı tartışıyorsunuz  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Cluster -- 20 Kasım 2020; 20:5:7 >

"...They wear white for me
    Seemingly jaded and lost
    I forge myself into your dreams
    And here I am your life..."
  • Yarbay
    5510 Mesaj

Arkadaşlar dizinin ilk 2 sezonunu izlemiştim. Sonraki sezonlar da aynı kalitede mi devam ediyor? İzlemeye değer mi acaba?

• Yarbay
    6986 Mesaj

Hocam her bölümün başında yazdığı şekilde gerçek hikaye değil de. Mesela ilk sezonu izlerken ben Minnesota'da olmasa da ABD' de bundan esinlenebilecek bir olay var oradan uyarlandı sanıyordum. Yani olay birebir yaşandı ve karakterlerin ismi değiştirildi şeklinde değil de var olan bir cinayetin üzerine kurgular şeklinde. Meğer tamamen kurguymuş. Bunu 4 sezon sonra öğrenmek de bir garip oldu  

|
    |
    White Cluster kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

3.sezon iyi hocam ama 4'ü çoğu kişi beğenmedi

|
    |
    Argonath LXI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    4x9

Mike Milligan'ın doğuşunu gördük .Bu çocuk Milligan arkadaşlar. Sonradan isim falan değiştirmiş.

Bakın babasına çekmiş:

|
    |
    Kültürlü görgülü anlayışlı çok meziyetli bilgili okumuş anlayışlı bir gencim. Kendi işimi kendim yaparım, herkesle iyi geçinirim (bundan kuşkuluyum), açık taraflarımı kapatırım (?), yanlış taraflarımı düzeltirim (çamaşırlarımı yıkarım, söküklerimi dikerim; hiç adam olmayacaksın sen M.C.)...

• Yarbay
    27415 Mesaj

4.sezonu 3 ile kiyaslarsaniz nasil? 3 ile ayni veya kotu ise ne yazik ki 4 u izlemeyecegim.

İkinci sezonu sevdiyseniz dördüncü sezon izlenir. Sanki onun öncesi gibi. Mike Millgan'ı sevdiyseniz dördüncü sezon kaçmaz. Tek sorun o Fargo'yu Fargo yapan belli başlı olaylar, karakterler eksik. Ama çekimler, müzikler, senaryonun en azından ilerleyişi Fargo tadında işte. Mesela 4x9 harika bir bölümdü, tam bir Fargo bölümüydü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giresunlufuk -- 22 Kasım 2020; 1:32:51 >
    |
    |
    TheCaliph_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Radyo Dinle
Ekonomi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,750
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.